Skocz do zawartości

Sosna91

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sosna91

  1. http://e-fotek.pl/images/05565120084278998667.jpg http://e-fotek.pl/images/87202172282923467755.jpg http://e-fotek.pl/images/86009485522335484786.jpg
  2. Sosna91 odpowiedział(a) na MARTIN36 temat w E39
    jeśli są cięższe od poprzednich to tak, a opony potrafią róznić sie wagowo niemało czasem. to tego dochodzi kształt bieżnika, jodłowy ma największe opory toczenia. co do spalania moja 2,5 pali mi teraz w mieszanym ok 10,5l LPG ;]
  3. u mnie tez wymienialem jaksi czas temu z tym ze ja mam tylko jedną rolke napinacza i dalem za nia 45zł
  4. łozyska łozyskami, rób wszystko jak juz wyjęte zeby meic z głowy ten temat, wlasnie złożyłem, i pieknie wszystko smiga nic nie słychac. wodzu mówił ze kontrolka ladowania moze mi sie palic przez jakis czas zanim bieznie sie dotrą ale odrazu po zmontowaniu wszystko zgasło a właczyłem test 9 zeby sprawdzić i ładowanie prawidłowo 14,4 -14,5v pokazuje komputer.
  5. Sosna91 odpowiedział(a) na Zyzik temat w E39
    a spala faktycznie tyle? czy tylko błednie pokazuje?
  6. wlasnie go odebrałem, 150zł poszło troche zly jestem mogłem jednak sie nie poddac ale mowi ze łożyska jakeis nietypowe naliczył za 2szt 60zl do tego bieznie miałem na maxa zjechane wiec dał nowe, szczotki były okej, tylko mowi ze regulator mam z innego, wlasnie nie podobalo mi sie ze mam altka 80A jak w moim wedlug realoem byly 90 albo 120A no ale wazne ze teraz jest jak nowka wiec ide go montowac.
  7. alternator swój wyciągnałem ale niestety nie mam imbusa 10tki zeby odkręcić rolke i dałem sobie spokój zawiozelm do warsztatu elektrycznego, zadzwonia i mi powiedza co do roboty.
  8. mam alternator bosh'a są 2 łożyska z przodu jedno i z tyłu, są róznej wielkosci. jak zmienialem rolke napinacza j pasek wieloklinowy to sprawdzalem wszystko i ruszajac rolką alternatora słyszalem juz hurgot i tez naciskąjąc ręką czuć luz. przy odpalonym silniku nic mi nie gwizda ani hurgotu nie slychac co nie zmienia faktu ze sa do wymiany, a nie chce zeby rozwaliło mi całego altka jak padna całkiem. co do tego jakies są to nie wiem, ale wyciagne stare i mam sklep gdzie są wszelkiego typu i sobie dobiorę, gorszej jakosci po 15zl lepszej po 20zł. a jak pojechalem do serwisu to mi powiedzieli 120zl wiec poradze sobie sam sciągacz mam i nie takie rzeczy sie robilo ;]
  9. ja jutro biorę sie za wymiane łozysk alternatora w swoim i przy okazji sprawdzenie szczotek regulatora bierzni komutatora itp.
  10. Sosna91 opublikował(a) temat w E39
    jakis miesiac temu mi wlasnie siadło gniazdo zapalniczki, nie ukrywam ze czesto mi sie wylewal redbull w jej okolicu bo akurat w tym miejscu dali przytrzymywacz kubkow który cienkie puszki trzyma słabo, w kazdym razie nie dziala. sprawdziłem wszelkie mozliwe bezpieczniki jakke odpowiadaja bo juz czytalem ze jest ich wiele w schowku bezpiecznik nr 7 39 i 21 -przekaznik zapalniczki a w zasadzie i tak oblecialem wszystkie, przy okazji zmienilem bezpieczink 39 na 7,5A bo byl 5A w bagazniku liczac od przodu auta 7ma pozycja a i wszystkie w bagazniku sa sprawne, nie ma ich duzo w zasadzie, az zrobilem foto. jedynie na necie pisza iz bezpiecznik 51 w bagazniku jest 30A a u mnie jest 20A max bo nie podpisany. http://e-fotek.pl/images/05354370504272416491.jpg zostaje mi wiec sama zapalniczka zxa która nie bardzo wiem jak sie zabrac.
  11. popiskiwanie moze isc z rolki alternatora w którym jest sprzęgło jednokierunkowe i moze łożyskowanie w tej rolce zaczyna sie konczyć
  12. kupujesz dłuższa, pozniej przekładasz tą końcówkę przymierzasz, przykręcasz lekko i sprawdzasz jak okej, do na maxa, reszta kabla szlifierką uciałem idealnie z koncówką i pięknie, nasmarowalem wszystko przy okazji dziala jak nówka.
  13. jak uznacie ze temat nie potrzebny to mozecie go usunąć, albo przenieść do "zrób to sam" temat mianowiscie tyczy się linki maski, za którą BMW ceni sie sporo bo komplet 300zł. a za fragment który idzie do rączki w aucie na alledrogo najtaniej znalazłem za ok 90zł z wysyłką. mi wlaśnie urwala sie linka przy rączce pare dni temu i dzis wzialem sie za to. Całkowity Koszt wyniósł mnie 7,50zł i 20min pracy. W sklepie motoryzacyjnym kupiłem 2metry linki o grubosci 1mm z jedej strony zakonczonej walcem od czoła a wiec idealnie na łaczenie pod maską za kwotę 5,00 PLN a zdrugiej odpowietnią końcówkę dokręcaną srubkką za kwotę 2,50 PLN. Pancerz zostaje bez zmian wiec nie trzeba go demontowac, wysuwamy starą, wkładamy nową linke, do tego wpusiłem w pancerz troche oliwy. zacisnałem, nadmiar linki obcialem bo wystarcza niecały 1metr i chodzi lepiej niz fabryka dała. zaoszczedzone 80zł mozecie wydac na romantyczną kolację z zoną czy dziewczyną. a w przybadku całości grubo ponad 270zł do przodu. a jak ktoś powie że to rzeźba to sam nie wie co mówi ;] pozdrawiam. http://e-fotek.pl/images/90689207308928158380.jpg http://e-fotek.pl/images/56362309646660133173.jpg
  14. jak sie dostac za ten schowek?
  15. o widzisz. nie wiedzialem ze musza byc wlaczone swiatła, a wiec musi byc gdzies cos co przekazuje mu ze swiatła wlaczone. jutro sprawdze raz jeszcze, dostep do tej kostki gdzies za schowkiem pewnie ciezki, wolałbym juz to zrobić na krótko razem z pompa szyb ale duzo by szlo płynu znów i czy kable wytrzymają 2 pompki. taka kostke tez ciezko sprawdzic czy jest sprawna czy nie, hmm
  16. ładna pogoda wziąłem sie dzis za spryskiwacze reflektorów bo od nowosci nie dzialaly, zdjałem nadkole i zaczalem od sprawdzania pompki, wyjalem ja podpialem na krótko i działa, niestety bo wolalbym zeby nie, sprawdziłem bezpieczniki nr 2 30A i byl okej, wymienilem nawet na inny 30A. takze prąd nie dochodzi, a to jzu gorzej zdiagnozowac, macie jakies pomysly? moge dac prąd na "krótko" od pompki szyb? tylko bezpiecznik nr 4 zmienic z 20A na 30A bo do szyb jest mniejszy. tylk wtedy beda chodzisz razem z szyba a podobno normalnie pracuja co 3ci raz.
  17. Sosna91 odpowiedział(a) na areczek00095 temat w E39
    1,5h odpowietrzanie? to moze jakbym uklad byl calkiem pusty to zanim 10litrow wejdzie, po wymianie termostatu zajelo mi to 5min, odme zmien i zbaczysz jak spalanie oleju nie spadnie a wycieku nie ma to zostaja uszczelniacze zaworowe albo pierscienie olejowe. i zwykle to juz to ostatine.
  18. Sosna91 odpowiedział(a) na wieja91 temat w E39
    ale głupoty piszą niektórzy to masakra, tak jak spalanie niewazne to kładź 19cali, albo i 20cali, jak ma auto na zloty to okej inaczej marnie to widzę. nieprawda iż felga 19cali wazy wiecej od 16stki, zalezt z jakiego stopu zrobiona a wiec od firmy. główną przyczyna zwiększonego spalania jest opor toczenia sie kola, spowodowany oporem powietrza oraz waga nieresorowana ktora jest priorytetem, mialem w lapie kolo 205/55 r14 i 245/40 R 18 obie alu a 18stka byla lzejsza, opony tez maja rozne wagi w zaleznosci od firmy. Alluet robi ciezkie felgi, Borbet ma niektore tak lekkie ze szok, najwiekszy opór stanowią opony z bieznikiem jodłowym, kupujac felgi zawsze sprawdzam wage felg, to priorytet, jezdzilem w mk3 na borbetach T 16x9j 215/40 wiec szeroka felga jak na to auto i byly lzejsze od zimowych 14stek na 165 oponce, spalane mimo duzo szerszej opone bylo wrecz mniejsze. fajnie zeby wieksze felgi mialy zblizona srednice kola do oryg aby nie oszukiwalo predkosci i km. bardzo niski profil = nie tylko twardo ale i szybbsze zuzywanie elementow zawieszenia. osobiscie kocham niski profil bo lubie gdy auto reaguje jak gokart ;]
  19. Sosna91 odpowiedział(a) na wieja91 temat w E39
    polecam 19stki, od E65 ladnie siedzą. 275/45 R19 u mnie ;] http://e-fotek.pl/images/84620133773536128346.jpg
  20. marcin nie posiadam servotronic w moim aucie wiec dla pompy raczej wiele to nie zmieni a mowa tu o dostloawnie mm, ale zobacze, moze juz tą kiere znow zdejme
  21. kurde nawet nie zwrócilem na to uwagi :shock: wydawalo mi sie ze wchodzi w kazdej pozycji, chybap pokombinuje z koncowkami szybciej niz znow ja rozkrecac albo zostawic jak jest bo zle nie jest ale wiem ze 1 zabek bylo by idealnie. wlasnie tak odpalał magik zebysmy do garazu wjechali bo deszcz utrudniał pieknie dzis sprawe, sie czlowiek sporo na przyszłośc nauczył
  22. smiga smiga, w sumie jakbym wiedzial odrazu ze to blokada to dlubalbym sam. tylko jak składałem kierownice nie zaznaczylem na jakie frezy wchodzi i pozniej na oko ustawilem, jest okej ale jeden ząbek wzialbym ja jednak w lewo, nie bardoz chce mi sie znow dostawiac do niej i odkrecać i mysle czy nie moge końcówkami drązków, tak zeby nie popsuć zbieżnosci. ustawie kierownice na srodku, i pozniej po jednym obrocie z lewej stronie tak zeby kolo sie chowalo i po jednym obrocie z prawej zeby sie wychylalo, powinno takie cos przejsc nie?
  23. no i po robocie, dniówka z głowy w zasadzie. robilem razem z magikiem to i drogo nie policzył. polamała sie blokada kierownicy przez co kluczyk nie chciał sie przekrecić dalej, takze nie obyło sie bez zdejmowania kierownicy i wszystkich pierdoł zeby wyjąć stacyjke. do tego mialem tez wytarty jakis mechanizm stacyjce czy tez wkladzie i wzial caly wklad, cos tam poprawil ale mowi ze nie wie na ile wystarczy, półroku\rok wiec powoli mozna sie za wkladem rozglądać. wyrypalismy blokade calkiem, i wszystko smiga, przy okazji poprawil mi zamykanie w jednym kluczyku bo nie dzialalo i wymienił baterie w pilotach. zrobie pozniej foto na ile czesci sie polamalo, 150zł wszystko mnie wyniosło takze bez tragedii.
  24. odkrecilem tylko osłony i dalem sobie spokój, nie mogle wkładki nawet wyjąc, igłą próbowalem grubą 0,9mm ale nie idzie utrafic , do tego deszcz napieprza jak na zlosc a ja przez tą blokade nie moge nawet wepchnąć auta do garazu, dobrze ze i tak stoi na podwórku. magik od zamków bedzie za 40min, moje nerwy kosztuja wiecej. mam tylko nadzieje ze uda mu sie zrobic na miejscu, to 150zł przeboleje. dam znac co bylo
  25. dzwonilem do magika i za 150zl przyjedzie do mnie i mi to zrobi, tzn jesli sie bedzie dalo jesli nie powie co zepsute kupi sie i dopiero ale ide najpierw sam spróbuje ogarnac temat, trzeba odlaczyc akumulator? zeby bledow nie nalapalo? np po odpieciu poduszki?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.