Skocz do zawartości

Rivasi

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Rivasi

  1. Glowna przyczyna Fading jest cieplo a tu oprocz samych zaciskow i wymiarow jest potrzebna wysoka jakosc tarcz i klockow. Te z BMW sa niewystarczajace.
  2. Bylem u Czerwonego i widzialem na zywo. Nie ma sensu komentowav na podstawie zdjec z komorki w noc. Jest TIPTOP, wykonanie jest perfekcyjne (Deska jest ultra solidnie zrobiona, listwy wysoka jakosc) a klimat taki brutalny ktory kontrastuje z miekoscia alkantary. :twisted: Simply Superb. Zostala kanapa do zrobienia i boczki aby bylo kompletne.
  3. Sprawdzilem. Masz racje. :cool2:
  4. Szyby Nordglass (Pilki), Pilkingtona, saint gaubain itd to te same szyby w 100% co te ze znaczkiem BMW. jezeli ASO chce 200 zl aby zalozyc ci szybe to biorac pod uwage jak mocne sa legendy motoryzacyjne w polsce, bierz BMW !
  5. Dzięki :cool2: mam nadzieję, że będzie znaczna poprawa. troche rozwieje mity na temat zestawow big brake w autach cywilnych biorac pod uwage ze szukam osobiscie tez taki zestaw aktulnie :) Poprawa hamowania 100-0 przy serie 3 bedzie symboliczna (mw 2 metry) jezeli patrzymy na 36 metrow srednio od zadzialania systemu hamulcowego do 0 to nawet jakos to wyglada ale jezeli popatrzymy na droge hamowania od zaistnienia przyczyny hamowania do 0 to nawet 2 metry przy okolo 65 metrow nie jest naprawde znaczace. Ta sama poprawa hamowanie (mw 1,5) za to znajdziecie przy hamowaniu 60-0 co daje juz BARDZO wymierny efekt przy przemieszczaniu sie w miescie. Czy to biorac stricte droge zatrzymania czyli 20 okolo metrow czy calkowita czyli 39 metry. Jezeli nie ma duzego znaczenia dla kierowcy w samochodzie czy dojdzie do zderzenia przy szybkosci 30 czy 10 km/h to dla pieszego w ruchu miejskim (dlatego 60-0) ma to znaczenie zycia lub smierci. Obrazuje to bardzo prosta anaogia : Zderzenie z pieszym przy szybkosci 30 km/h to jak by upadl z 4 metrow, jezeli upadnie na glowe to umrze. przy 10 km/h bedzie mial guza, najwyzej lekki wstrzas mozgu. Pojazd jadacy z szybkoscia 30km/h potrzebuje 5 métrow aby sie zatrzymac. Druga fajna sprawa to konfort hamowania, szczegolnie w miescie. Ogromna poprawa konfortu hamowania jest tak ewidentna ze wielu mysli ze efekt w metrach jest wspolmierny. Ale jest jedno ale... czy wieksze tarcze tym wiecej ciepla. Jezeli nie zalozy sie naprawde dobrych klockow to po dluzszej zabawie moze byc tragedia... sorry za off :mrgreen:
  6. nie skarz sie jak bys widzial jakie waly robia na F30. czesci ktore w produkcji kosztuje ponizej 10 zl sprzedaja za 1000+
  7. w pl ale pracuje duzo z francja i kanada a wiec kupilem francuskiego maca z klawiatura francuska.
  8. Telefon tak cie poprawia ? :P nie mam kompa francuskiego do pracy i to on tak poprawia :/ nie zawsze wylapie.
  9. jest wielu bo to nie jest skomplikowany temat tylko u nas sie przyjelo ze robi sie tylko dizle bo sa gotowce na internecie, tanie i nie potrzeba zadnej wiedzy. @siodema : jak chcesz ogarnac N53 i jestes gotow pojechac do francji to mam z 10 adresow gdzie ci to zrobia od reki. W niemczech tez znajdziesz i w tejsamie cenie co w PL.
  10. wyglada na pozadnie zrobionego na zdjeciach (conie zawsze ma odzwierciedlenie w tym co dostajesz) szkoda ze nie podaja producenta jak na alibaba to bybylo wiadome. Jezeli to np Chui si to jakoscia przewyzsza Wagnera.
  11. Rivasi odpowiedział(a) na skyy3 temat w E90, E91, E92, E93
    od samego poczatku to byl katalizator ewidentnie wymieniles sonde po nic.
  12. siodema problem jest w kompetencji bimmerow. Pojedz do FR albo do DE, zrobia ci od reki. u nas po prostu wiekszosc nie ogarnia tematu i 'nie sa zainteresowani" :mrgreen:
  13. ohh a ce sie stali z piekna czerwona ?
  14. et oh !! moze wystarczy to wykupywanie zaciskow hein ! szukam co fajnego a tutaj wszyscy WYKUPUJA !!! no ale gratuluje :cool2: pieknie wygladaja :)
  15. ah super zadzwnie jutro :) ty masz jakie na twojej ?
  16. jak mowiszdobre to mowisz drogo a wiec Redline Euro-Series 5W40 Motor Oil a jak nie chcesz zbankrutowac na oleju to Valvoline Synpower 5W40.Roznica nie jest wielka a cena tak.
  17. Arek odgrzeje kotlet z hamulcami performance z F30. Czy beda pasowaly do xdrive wedlug ciebie czy nie wiesz ?
  18. Rivasi odpowiedział(a) na skyy3 temat w E90, E91, E92, E93
    tak dla porownanania, odnalazlem ostatnio teczke przyjaciela gdzie trzymal faktury z napraw Mercedesa Klasy S W126 z 1988, przebieg 1689000 km... :mrgreen: wszystkie faktury z ASO Mercredes w Paryzu, oprocz jednej z 2008 gdzie ma naprawe bo stanal w "trasie" z ASO MERCEDES w San francisco, CA (tak, tak) od maja 1989 (byl drugim właścicielem) do wrzesnia 2015 roku ostatni przeglad a potem samochod juz nie jezdzil bo wlasciciel zmarl. Suma wydatkow strykte napraw konwertujac najpierw franki na zlote a potem euro i dolary na zlote daje... okolo 68000 ZL z czego mw 24000 zl faktury ze stanow z 2005 bez ocywiscie czesci eksploatacyjnych (oleje, klocki, wycieraczki, swiece itd). To daje 2500 zl rocznie NAPRAW dla Mercedesa klasy S lub jak kto woli 4 grosze za kilometr...i mimo ze od przekroczeniu 1000000km dostal bardzo duze znizki od ASO to jednak wyczyn dzisiaj nie do osiagniecia. Silnik ma pierwszy duzy remont dopiero przy 1100000 km i to raczej prewentywnie bo auto zmienialo kontynent na rok i 150 tys km.
  19. juz mam u siebie galke :) namawiam bo jak po roku stwierdzisz ze za duzo pali to mi sprzedasz w dobrej cenie :) a wlasnie co to za radio ? kasety ?
  20. Czerwonemu330d strzeliły Dunlop Sport Max RT z tego co pamiętam Na Twoim miejscu Arek bym brał Goodyear F1 Asymetric 2 (ja z Mariuszem je mam i są spoko) albo Michelin Pilot Sport Asymetrics 2 tez mam i wszystko pieknie tylko strasznie halasuja obok contisportcontact. Wspomne ze mi sie boczek w Asymetrics 2 w jednej oponie rozerwal. Na szczescie 0 problemow ze zwrotem. Sadze ze przy takich ilociach produkowanych opon, defekty moznas potkac u wszystkich producentow.
  21. a jednak so... beautiful dream :) http://allegro.pl/bmw-m5-e61-i6589522875.html tylko stoweczka :evil:no i 22 litrow w miescie... no ale V10... szacun :)
  22. Przy landzie to gadzet nie potrzebny ale przy nisko zawieszonym BMW juz bardziej przydatne :) NBT tez fajne to prawda. Galka z M5/M3/M2/M4 FTW ! tez tak sadze:) z wkladkami sluze pomoca:) mozna by bylo jeszcze je poprawic aby bylo taniej je wszyc. :cool2:
  23. pelnowartosciowy odpad z produkcji chemicznej ? :norty: jedno i drugie to jest to samo.
  24. Rivasi odpowiedział(a) na skyy3 temat w E90, E91, E92, E93
    Wiesz może jaka jest "żywotność" katalizatora w tym modelu (e90 N46 320i) ? 160 tys km srednia (oficjalna dla wszystkich katow benzyna w E9X) trzyma tak do 200/220.
  25. przy wymianie katow, tylniego i srodkowego wydechu oraz kolektora wydechwego na sportowy + doplywu powietrza na AFE + program na miare mozna wyciagnac ponad 260 koni. W N52B30 (258) ponad 310.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.