Skocz do zawartości

E90 320i Katalizator


skyy3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów.

Czy mógłby Ktoś wytłumaczyć co oznacza kod błędu w katalizatorze odczytany przez Inpe ?

 

Datum : 30.12.2013 12:01:55

JobStatus: OKAY

Variante : MEV9N46L.PRG

Version : 4.003

-------------------------------------------------------------------------------

ERGEBNIS : 1 Fehler im Fehlerspeicher!

-------------------------------------------------------------------------------

0x29F5 CDKKAT2 - Katalysator-Konvertierung (Bank2)

P0430 Katalysatorsystem (Bank 2) - Wirkungsgrad unter Schwellwert

Fehlerhäufigkeit: 2

Logistikzähler : 40

1. Umweltsatz

Absolute Zeit ???? s

Kilometerstand 199560 km

Abgasmassenfluss gefiltert Bank2(msabg2) 24.00 kg/h

relative Luftfuellung (rl) 24.75 %

Abgastemperatur Kat. aus Modell B2(tikatm2) 740.00 Grd C

Lambda-Istwert vKat Bank2(lamsoni2_u) 0.94 -

2. Umweltsatz

Absolute Zeit ???? s

Kilometerstand 199610 km

Abgasmassenfluss gefiltert Bank2(msabg2) 36.00 kg/h

relative Luftfuellung (rl) 31.50 %

Abgastemperatur Kat. aus Modell B2(tikatm2) 730.00 Grd C

Lambda-Istwert vKat Bank2(lamsoni2_u) 0.94 -

Katalysatorwirkungsgrad unter Schwellwert

Testbedingungen erfüllt

Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert

Fehler würde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Diagnose gestoppt

MIL ein

Fehlercode: 29 F5 E2 12 04 30 02 28 4D F4 06 21 9E 0F 4D F9

09 2A 9C 0F FF FF FF FF FF FF

===============================================================================

Lampka kontrolna silnika poraz pierwszy zapaliła sie na żółto jakis tydzień wcześniej -ok 220km temu i błąd został skasowany w Serwisie BMW. Drugi raz dziś.

Inpa odczytała bład powyżej i narazie udało sie go skasować , ale jak myślę zapewne powróci .

Czy Ktoś z Was wie co to za błąd?

Pozdrawiam i z góry dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam to samo tylko sam sobie kasuje błąd katalizatora z tego co mi powiedzieli w aso mam do wymiany katalizator koszt ok 3 tyś zł :cool2:

wow dokładnie taki sam ? Robili diagnostyke na kompie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 199.650 km

Drodzy Forumowicze ,napiszcie swoje opinie,doświadczenia :

- ile czasu moze jeszcze wytrzymać taki katalizator? mam na myśli ile razy mozna samemu kasować ten błąd za pomocą Inpy?

- Czy wogóle można jeżdzic (czy raczej zbierać kasę na katalizator )

- jeśli tak to czy nie doprowadzi to do większych uszkodzeń?

Umnie jak napisałem powyżej błąd pojawił sie drugi raz(żółta lampka kontrolna silnika) w odstepie od poprzedniego kasowania ok 220km ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 190.000 km, a kata słychać jak się przy gazuje :mad2: sam kat to koszt ok 3100 zł a gdzie jeszcze robocizna :mad2: Ja już 2 rok tak jeżdżę i nic się nie dzieje :cool2: moc jest taka sama (NA-SZCZĘŚCIE) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Katalizator jako taki nie wywali bledu DME to co wywala u autora postu to lambda, posprawdzaj sondy, brzeczacy katalizator to norma w N46, zaczynaja charczej juz przy przebiegach rzedu 140 tysi dla mnie to jakas kpina, w starszych BMW jakos nie bylo z tym problemu ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info kris1973 ,

czyli ten kod błedu co mi pokazała INPA (na górze) dotyczy sond(sondy) Lambda ?

(czasem podczas ruszania słuchać jakby "brzęczenie" lub wibracje w komorze silnika- choć obroty nie są za niskie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że jeszcze nikt nie znalazł patentu by w razie problemów wyciąć katalizator, ( nie znam się ale nie da się rozciąć katalizator i wymienić wkład ? ) 3 tys, za katalizator to jest jakiś żart. Czy w silnikach 6 cyl. katalizator jest jakiś mniej awaryjny, więcej wytrzymują? nie widzę żeby ktoś narzekał, w bmw serii 5 na forum nie przypominam sobie żeby ktoś miał coś z katalizatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi "im dalej w las , tym więcej drzew" - im bardziej nowsze są te Nasze Bunie tym wiecej z nimi problemu :( :shock:

Ale ponowie jeszcze raz pytanie : czy ten komunikat o błedzie który pokazała INPA dotyczy katalizatora(uszkodzonego) czy sond Lambda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam to samo tylko sam sobie kasuje błąd katalizatora z tego co mi powiedzieli w aso mam do wymiany katalizator koszt ok 3 tyś zł :cool2:

wow dokładnie taki sam ? Robili diagnostyke na kompie?

Witaj w klubie viewtopic.php?f=70&t=242534&start=15 , czyli można powiedzieć ,że ten typ tak ma tylko dlaczego tak duzo za katalizator 3800zł . Panowie może ktoś gdzieś ma jakiś kontakt na zamiennik , pytałem w inter carsie i lipa nie ma zamienników :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Będzie, toć na aukcji koleś podał nr BMW kata ...

Kolego prośba jest taka, że jak już coś odpisałeś to napisz więcej i po POLSKU bo nie rozumie , a sprawa jest ważna bo chodzi o GBP-- czyli funty 1GBP ---5.0316 to wychodzi ok 2tyś polskich zł :cool2:

Panowie znalazłem firmę z wydechami i katalizatorami dla naszych autek http://sklep.gktrading.pl/clientcatalogue/czesci-samochodowe-skatalogowanie-wlasne-bmw-3-e90-320i-2-0-uklad-wydechowy,25-1-4-500011-501129-510266-0001000000.aspx

dzwoniłem i wszystko już wiem ok 2000zł za kata wraz z uszczelką w komplecie :cool2: sklep mieści się w Krakowie czyli zaraz koło mnie ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pytałeś się , czy będzie pasować .

 

http://www.ebay.pl/itm/91509H-CATALYTIC-CONVERTER-CAT-TYPE-APVD-FOR-BMW-1-2-2004-9999-456-/230924315670

Panowie znalazłem taki zamiennik co myślicie o tym kacie razem z przesyłką ok 2000zł Tylko ciekawi mnie czy będzie pasował :cool2:

 

no to kolega Ci odpisał

 

Będzie, toć na aukcji koleś podał nr BMW kata ...

 

Na aukcji masz nr bmw podany - dopasuj do twojego wedlug www.realoem.pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pytałeś się , czy będzie pasować .

 

http://www.ebay.pl/itm/91509H-CATALYTIC-CONVERTER-CAT-TYPE-APVD-FOR-BMW-1-2-2004-9999-456-/230924315670

Panowie znalazłem taki zamiennik co myślicie o tym kacie razem z przesyłką ok 2000zł Tylko ciekawi mnie czy będzie pasował :cool2:

 

no to kolega Ci odpisał

 

Będzie, toć na aukcji koleś podał nr BMW kata ...

 

Na aukcji masz nr bmw podany - dopasuj do twojego wedlug http://www.realoem.pl .

Dzięki kolego ale już wszystko załatwione wyżej opisałem co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś się ich spytać czy da się wymienić tylko wnętrze kata .

 

http://allegro.pl/wklad-katalizator-blok-500-cpsi-euro-4-nowy-awg-i4120262099.html

 

http://allegro.pl/katalizator-wklad-blok-opel-mazda-nissan-euro4-kat-i4080528902.html

 

Jeżeli by takie coś podeszło to cała wymiana ze spawaniem zamknie się w 1300zł lub 1000 na tańszych wkładach .

Po co puchę wymieniać skoro dobra :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Będzie, toć na aukcji koleś podał nr BMW kata ...

Kolego prośba jest taka, że jak już coś odpisałeś to napisz więcej i po POLSKU bo nie rozumie , a sprawa jest ważna bo chodzi o GBP-- czyli funty 1GBP ---5.0316 to wychodzi ok 2tyś polskich zł :cool2:

Panowie znalazłem firmę z wydechami i katalizatorami dla naszych autek http://sklep.gktrading.pl/clientcatalogue/czesci-samochodowe-skatalogowanie-wlasne-bmw-3-e90-320i-2-0-uklad-wydechowy,25-1-4-500011-501129-510266-0001000000.aspx

dzwoniłem i wszystko już wiem ok 2000zł za kata wraz z uszczelką w komplecie :cool2: sklep mieści się w Krakowie czyli zaraz koło mnie ;) :mrgreen:

A czego nie zrozumiales, moze czytac nie potrafisz ? Po Polsku chyba slabo bo po angielsku wnioskuje, ze wcale ... czytaj ze zrozumieniem. Jak Cie nie stac na utrzymanie BMW to moze zmien marke, kolego...

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.