Treść opublikowana przez chris99
-
DSC BMW E46 Steering angle sensor internal
Cześć Udało ci się rozwiązać problem z tym błędem? Ja teraz grzebię w e46 Compact i jest podobnie. Wykasuje ale po przejechaniu się autem, znów się zapala. Po wyłączeniu zapłonu gaśnie. Kalibracji nie mogę zrobić bo chyba brakuje mi plików w Inpa, ale wartości kalibracji wyglądają OK, są bliskie zera.
-
CCC Professional 2016
Wiem że zdarzają się w takiej cenie (w tamtym roku też widziałem i jest tego pełno, tylko trzeba poszukać), ale zmierzam do tego, że gdy masz wydać 70zł za płyty bardzo wątpliwej legalności, to lepiej sobie ściągnąć i wypalić (oczywiście tylko do testów) :mrgreen: Wierzy ktoś, że to oryginały? Oryginały kosztują 350-400zł
-
CCC Professional 2016
Co sądzicie o tej ofercie? - BMW Road Map Professional 2016 za 70zł. http://allegro.pl/bmw-road-map-professional-2016-i5862956242.html Nie chcę od razu przesądzać że to pirat, ale cena bardzo podejrzana.
-
F20 LCI b&w
Super. Jak dla mnie to lifting dużo poprawił w wyglądzie Jedynki.
-
E90 felgi ET
Spróbuj z takimi felgami pojechać na niemiecki TUV. Mamy inne podejście i chyba nie ma sensu się spierać.
-
E90 felgi ET
Tył ok i może nie będzie haczył, ale przód ewidentnie wystaje zbyt dużo. Przyłóż do przedniego koła prostą listwę i będziesz wiedział o czym piszę. W mojej ocenie wygląda to źle, a jeśli ktoś chce poprawiać fabrykę - to jego sprawa. W normalnym kraju takie auto nie przeszło by przeglądu.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Na wyłączonych światłach powinny świecić drogowe ze zmniejszoną mocą. Na automacie mijania lub DRL (w zależności od pory dnia).
-
E90 felgi ET
dlaczego złe? Bo 14 mm różnicy na przedniej osi - wystają na zewnątrz, to zdecydowanie za dużo w e9x. Oczywiście założyć się da, ale źle to się sprawdza, źle wygląda, opony mogą haczyć o nadkole, opony chlapią na boki auta.
-
E90 felgi ET
Et 20 i 8 cali przód, to złe połączenie w e9x. Na tył jeszcze by uszło...
-
F20 LCI b&w
Nawet jak uda ci się odświeżyć te zdjęcia z pierwszej strony (u mnie się nie wczytują) to będzie super, a na nowe foty to przyjdzie jeszcze pora :D Pozdrawiam
-
Zarowki do DRL
Ja mam standardowe żarówki na DRL, ale jak mam być szczery pomimo tego że co roku sprawdzam ustawianie świateł, to jednak trochę oślepiają - może tragedii nie ma, ale jednak...
-
Zarowki do DRL
Havi - oślepiają u ciebie DRL na tych żarówkach 7500K innych kierowców? Jak ktoś zna wpisy aby usunąć wyświetlanie błędu spalonej żarówki, to proszę podać.
-
F20 LCI b&w
Nie jestem wielkim fanem białego koloru, ale Twoje auto bardzo mnie do niego przekonuje. Proszę o aktualizację zdjęć w galerii :D Gratuluję pięknego auta :cool2:
-
Zarowki do DRL
Rezystor aby nie było błędów przepalonej żarówki? Myślę że te ledy mają wystarczający pobór mocy aby nie pokazywało błędów - no chyba że się mylę.
-
wymiana rozrządu w E91 330xd, M57/T2
Jak dobre części i solidna wymiana, to może zakręcić się ok 3 tyś. Mogą dojść problemy ze ściągnięciem wtrysków, do tego nowe uszczelki pokrywy zaworów, które też trochę kosztują i inne nieprzewidziane sprawy. No chyba że chcesz pójść po taniości, i nie wymieniać np kół zębatych. Z tego co dowiedziałem się na tym forum, to te silniki miały wytrzymałe rozrządy do ok połowy 2006r, później przyszła inna partia części i zdarzały się sporadycznie zerwania - ale ogólnie rzadko.
-
[E91] swiece zarowe
W mojej ocenie to zaolejenie pochodzi z wycieków z kolektora ssącego. Gdy wyciągałeś świece, to wtedy zostały zabrudzone olejem zalegającym w gniazdach. U mnie w 330d miałem kiedyś spalone dwie świece - wymieniłem wszystkie, a po roku padł sterownik (na wszystkie świece). W 118d miałem awarię sterownika tylko na jeden cylinder. Proponuję sprawdzić sterownik: Inpą, multimetrem , żarówką - na każdy cylinder (skoro masz ściągnięty kolektor).
-
Zarowki do DRL
Dobrze by było ten temat doprowadzić do końca. Sam zastanawiam się nad jakimiś żarówkami H7, bo od kilku lat też mam zakodowane DRL na światłach drogowych. Mam xenon i w moim przypadku H7 wspomagają tylko działanie bixenonu - więc pomyślałem o H7 Led, które nie dają tyle światła co standardowe żarówki - ale za to świecą białym światłem. Czy ktoś może polecić jakieś H7 Led aby sprawdziły się w lampach xenonowych? Może któraś z tych: http://www.sklepledowy.pl/pl/c/H7/363/1/default/1 Nie chciał bym aby DRL oślepiały innych kierowców.
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Świece możesz sprawdzić, ale nie wykręcaj ich gdy odpalisz silnik np rano na kilka chwil, bo wtedy to wszystkie będą okopcone (i nie zauważysz która ewentualnie gorzej dopala benzynę).
-
Jaki silnik do e90?
Te wydechy to mógł jeszcze z pół metra wypuścić ;-) , wtedy nie 400 a 500KM :norty: http://zmniejszacz.pl/zdjecie/351/3952685_M3-.jpg
-
[e92 325i] szarpie na zimnym
Bardzo mało prawdopodobne, aby środek czyszczący z BMW wtryski miał wpływ na pojawienie się szarpania - zwłaszcza w benzynie. Jak masz stare świece, to załóż je aby wykluczyć usterkę tych nowych (no chyba że przed wymianą tez miałeś szarpanie na tych starych).
-
Wymiana dolnego wahacza z Lewarka Tylna oś E90
Ja proponuję zacząć od dokładnej diagnozy nawet we własnym zakresie. Podnieść auto na lewarku, odkręcić koło i z pomocą małej breszki posprawdzać czy są jakieś luzy na tulejach i wahaczach. Przy tak poważnej usterce powinno coś być widać. Zrób foto jak te koła są pochylone.
-
Wymiana dolnego wahacza z Lewarka Tylna oś E90
Ta tuleja gdy jest zużyta powoduje niestabilność w prowadzeniu auta. Na kont pochylenie ma raczej niewielki wpływ.
-
[e91] 330xD kontrolka oleju
Poziom oleju można sprawdzić w zależności od roku produkcji. Ja w 330d nie mam takiej możliwości, a w E81 (2007r) tak.
-
Wymiana dolnego wahacza z Lewarka Tylna oś E90
Myślę że znajomy nie za bardzo wie co ma wymienić w zawieszeniu.
-
Wymiana dolnego wahacza z Lewarka Tylna oś E90
Skrzywiłeś mechanicznie ten wahacz że chcesz go wymienić ? bo innego powodu nie widzę. Bezsensem jest wymieniać wahacz, a zostawić tuleję pływająca która jest prawdopodobnie najbardziej zużywającym się elementem tylnego zawieszenia w E9x.