Skocz do zawartości

chris99

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez chris99

  1. Cześć Udało ci się rozwiązać problem z tym błędem? Ja teraz grzebię w e46 Compact i jest podobnie. Wykasuje ale po przejechaniu się autem, znów się zapala. Po wyłączeniu zapłonu gaśnie. Kalibracji nie mogę zrobić bo chyba brakuje mi plików w Inpa, ale wartości kalibracji wyglądają OK, są bliskie zera.
  2. Wiem że zdarzają się w takiej cenie (w tamtym roku też widziałem i jest tego pełno, tylko trzeba poszukać), ale zmierzam do tego, że gdy masz wydać 70zł za płyty bardzo wątpliwej legalności, to lepiej sobie ściągnąć i wypalić (oczywiście tylko do testów) :mrgreen: Wierzy ktoś, że to oryginały? Oryginały kosztują 350-400zł
  3. Co sądzicie o tej ofercie? - BMW Road Map Professional 2016 za 70zł. http://allegro.pl/bmw-road-map-professional-2016-i5862956242.html Nie chcę od razu przesądzać że to pirat, ale cena bardzo podejrzana.
  4. Super. Jak dla mnie to lifting dużo poprawił w wyglądzie Jedynki.
  5. chris99 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Spróbuj z takimi felgami pojechać na niemiecki TUV. Mamy inne podejście i chyba nie ma sensu się spierać.
  6. chris99 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Tył ok i może nie będzie haczył, ale przód ewidentnie wystaje zbyt dużo. Przyłóż do przedniego koła prostą listwę i będziesz wiedział o czym piszę. W mojej ocenie wygląda to źle, a jeśli ktoś chce poprawiać fabrykę - to jego sprawa. W normalnym kraju takie auto nie przeszło by przeglądu.
  7. Na wyłączonych światłach powinny świecić drogowe ze zmniejszoną mocą. Na automacie mijania lub DRL (w zależności od pory dnia).
  8. chris99 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    dlaczego złe? Bo 14 mm różnicy na przedniej osi - wystają na zewnątrz, to zdecydowanie za dużo w e9x. Oczywiście założyć się da, ale źle to się sprawdza, źle wygląda, opony mogą haczyć o nadkole, opony chlapią na boki auta.
  9. chris99 odpowiedział(a) na Słowik temat w E90, E91, E92, E93
    Et 20 i 8 cali przód, to złe połączenie w e9x. Na tył jeszcze by uszło...
  10. Nawet jak uda ci się odświeżyć te zdjęcia z pierwszej strony (u mnie się nie wczytują) to będzie super, a na nowe foty to przyjdzie jeszcze pora :D Pozdrawiam
  11. chris99 odpowiedział(a) na Havi temat w E90, E91, E92, E93
    Ja mam standardowe żarówki na DRL, ale jak mam być szczery pomimo tego że co roku sprawdzam ustawianie świateł, to jednak trochę oślepiają - może tragedii nie ma, ale jednak...
  12. chris99 odpowiedział(a) na Havi temat w E90, E91, E92, E93
    Havi - oślepiają u ciebie DRL na tych żarówkach 7500K innych kierowców? Jak ktoś zna wpisy aby usunąć wyświetlanie błędu spalonej żarówki, to proszę podać.
  13. Nie jestem wielkim fanem białego koloru, ale Twoje auto bardzo mnie do niego przekonuje. Proszę o aktualizację zdjęć w galerii :D Gratuluję pięknego auta :cool2:
  14. chris99 odpowiedział(a) na Havi temat w E90, E91, E92, E93
    Rezystor aby nie było błędów przepalonej żarówki? Myślę że te ledy mają wystarczający pobór mocy aby nie pokazywało błędów - no chyba że się mylę.
  15. Jak dobre części i solidna wymiana, to może zakręcić się ok 3 tyś. Mogą dojść problemy ze ściągnięciem wtrysków, do tego nowe uszczelki pokrywy zaworów, które też trochę kosztują i inne nieprzewidziane sprawy. No chyba że chcesz pójść po taniości, i nie wymieniać np kół zębatych. Z tego co dowiedziałem się na tym forum, to te silniki miały wytrzymałe rozrządy do ok połowy 2006r, później przyszła inna partia części i zdarzały się sporadycznie zerwania - ale ogólnie rzadko.
  16. W mojej ocenie to zaolejenie pochodzi z wycieków z kolektora ssącego. Gdy wyciągałeś świece, to wtedy zostały zabrudzone olejem zalegającym w gniazdach. U mnie w 330d miałem kiedyś spalone dwie świece - wymieniłem wszystkie, a po roku padł sterownik (na wszystkie świece). W 118d miałem awarię sterownika tylko na jeden cylinder. Proponuję sprawdzić sterownik: Inpą, multimetrem , żarówką - na każdy cylinder (skoro masz ściągnięty kolektor).
  17. chris99 odpowiedział(a) na Havi temat w E90, E91, E92, E93
    Dobrze by było ten temat doprowadzić do końca. Sam zastanawiam się nad jakimiś żarówkami H7, bo od kilku lat też mam zakodowane DRL na światłach drogowych. Mam xenon i w moim przypadku H7 wspomagają tylko działanie bixenonu - więc pomyślałem o H7 Led, które nie dają tyle światła co standardowe żarówki - ale za to świecą białym światłem. Czy ktoś może polecić jakieś H7 Led aby sprawdziły się w lampach xenonowych? Może któraś z tych: http://www.sklepledowy.pl/pl/c/H7/363/1/default/1 Nie chciał bym aby DRL oślepiały innych kierowców.
  18. Świece możesz sprawdzić, ale nie wykręcaj ich gdy odpalisz silnik np rano na kilka chwil, bo wtedy to wszystkie będą okopcone (i nie zauważysz która ewentualnie gorzej dopala benzynę).
  19. Te wydechy to mógł jeszcze z pół metra wypuścić ;-) , wtedy nie 400 a 500KM :norty: http://zmniejszacz.pl/zdjecie/351/3952685_M3-.jpg
  20. Bardzo mało prawdopodobne, aby środek czyszczący z BMW wtryski miał wpływ na pojawienie się szarpania - zwłaszcza w benzynie. Jak masz stare świece, to załóż je aby wykluczyć usterkę tych nowych (no chyba że przed wymianą tez miałeś szarpanie na tych starych).
  21. Ja proponuję zacząć od dokładnej diagnozy nawet we własnym zakresie. Podnieść auto na lewarku, odkręcić koło i z pomocą małej breszki posprawdzać czy są jakieś luzy na tulejach i wahaczach. Przy tak poważnej usterce powinno coś być widać. Zrób foto jak te koła są pochylone.
  22. Ta tuleja gdy jest zużyta powoduje niestabilność w prowadzeniu auta. Na kont pochylenie ma raczej niewielki wpływ.
  23. Poziom oleju można sprawdzić w zależności od roku produkcji. Ja w 330d nie mam takiej możliwości, a w E81 (2007r) tak.
  24. Myślę że znajomy nie za bardzo wie co ma wymienić w zawieszeniu.
  25. Skrzywiłeś mechanicznie ten wahacz że chcesz go wymienić ? bo innego powodu nie widzę. Bezsensem jest wymieniać wahacz, a zostawić tuleję pływająca która jest prawdopodobnie najbardziej zużywającym się elementem tylnego zawieszenia w E9x.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.