Treść opublikowana przez maciek_w
-
Bluestone 640i xDrive
Super! Szkoda, że 6GT jest tak niedocenianym autem i rzadkim na ulicy. Pech z tymi restrykcjami, bo byłoby co najmniej jedno więcej! :(
-
Bluestone 640i xDrive
Jak wrażenia z trasy?
-
Bluestone 640i xDrive
Ja też jeszcze czekam na wakacje - dopiero w drugiej połowie września będę mógł się wyrwać na dwa tygodnie. A póki co kradnę jakiś dzień to tu to tam... Dobrze słyszeć, że auto w formie! :) Zazdraszczam... przyznam, że przywykłem do auta żony (12-letni golf 1.4 ;) ) i nie wiem, jak się odnajdę w nowym... hahaha. Odbieram je na początku października. Całe to czekanie (od końca lutego) sprawiło, że spadła mi jakoś radość na tę myśl. Wymęczyłem się liczeniem dni ;)
-
Bluestone 640i xDrive
Jaka tu cisza... to może zagadnę, jak tam Panowie Wasze wakacje? Jakieś wojaże udało się zaliczyć?
-
G30 restrykcje
Byłem w piątek u Fusa (warszawski dealer). Mają na placu takie cuda - samochód z dziurami na dole obudowy lusterek. Jest to miejsce do montażu kamer - ale kamer brak
-
530i wymiana wałka rozrządu
A tak z ciekawości, jak działa ten good will? Sent from my iPad using Tapatalk
-
G30 restrykcje
pocieszę Cię, że przy aucie za pół bańki było tak samo... dostałem jednolinijkowego maila z BMW PL, że auta nie wyprodukują i jeśli nadal chcę jakieś BMW, to zapraszają do dealera Customer Service level Master... :shock:
-
30d czy 40i
ot i takie efekty downsizingu
-
G11 a duże koło - nie bać się?
O, No to faktycznie. Żałować Cię trzeba… kto by zniósł jazdę czarnym M5??? ;) A koła… kwestia gustu. Jak dla mnie, to są za masywne i prędzej widziałbym je w SUVie jakimś Bardziej podchodzą mi filigranowe, wieloramienne… najbardziej te z Alpina… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
30d czy 40i
tym samym udowodniliśmy wyższość V8 ;)
-
G11 a duże koło - nie bać się?
@Zodiac: nie wiem, o jakich felgach mówisz, odnosząc się do 760Li. Ja zamówiłem do auta takie (styling 650M): Są lżejsze i - moim zdaniem - dużo ładniejsze od seryjnych 817, które widać tu: (Nota bene, auto, na które czekam, będzie w tym samym lakierze, jak to G12 na drugim zdjęciu; Donington Grey; a.k.a. „Joe Achilles style” ;) ) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
30d czy 40i
wybaczcie mi wtręt nie w temacie 30d vs 40i, bo historia dotyczy innego silnika i innej marki, ale za to o spalaniu Do lutego miałem Volvo V90 Cross Country z silnikiem T6 (2-litrowa, 4-cylindrowa benzyna, 320 KM wg dokumentów, ok 290 wg hamowni). Przesiadłem się do tego auta prosto z mojego F10 535d (miało ponad 360KM po wirusie). I szoku doznałem w wielu kwestiach, ale spalanie było największym. W mieście, auto paliło 12-13 litrów i nie chciało być mniej, niezależnie od eco-trybów, spokojnego ruszania, braku deptania w podłogę, unikania korków, etc. Na trasie... cóż do 150km/h zadowalało się 12-13 litrami, ale powyżej spalanie można było szacować wg wzoru "prędkość / 10". Przy 190 pojawiało się już 20 l / 100 km... masakra. Rzadko osiągałem 500km na baku (coś ok. 60 litrów razem z rezerwą) W F10 535 przy 170-180 km/h (autostrady oczywiście) spalanie było na poziomie 9-10 litrów tak pomyślałem, że się podzielę w kontekście, ile to spala 2-litry vs V8 ;)
-
G11 a duże koło - nie bać się?
Te m performance 21-calowe felgi są kute, więc w miarę lekkie jak na ten rozmiar (wg. internetów przód waży ok. 12.8kg / sztuka, a tył ok. 13.4kg; dla porównania lane 20-calowe są o 1-1.5kg cięższe na sztuce)
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Zostanę z fabrycznym zatem. Good enough :) Dzięki!
-
G11 a duże koło - nie bać się?
OK, dzięki za odzew! Dopytam jeszcze, jakie opony masz na tych kołach. Zostałeś z fabrycznymi (jakie?), czy dobrałeś coś innego?
-
G11 a duże koło - nie bać się?
Mam pytanie do tych z Was, którzy doświadczyli jazdy G11/12 z dużą felgą. Kombinuję z zamówieniem "mojego demo" (już na forum gdzieś wspomniałem, że jak mi BMW odrzuciło zamówienie na G32 640ix ze względu na restrykcje, to dostałem od dilera w Warszawie ofertę na 740d, której nie dało się odmówić). Auto jest na 20-calowych kołach (model 817 dwukolorowy)... Tak patrzę na nie i mało są urokliwe, nie ma co się oszukiwać. Diler, widząc moje rozterki, podsunął mega ofertę także na koła m-performance, kute 21-calowe. O profil nie boję się szczególnie (245/35 przód; 275/30 tył) - takie same kapcie (tylko 20-cali) miałem kiedyś w F10 Tylko zanim się zdecyduję na domówienie tych 21-calowych kół (opony pirelli jakieś z *), to chciałem zaczerpnąć z Waszych doświadczeń. Jak G11/12 sprawuje się na takich kołach? Jakieś szczególne przeciwwskazania, albo potencjalne konsekwencje, o których powinienem wiedzieć? Nie wiem... jakiś negatywny wpływ na x-drive albo pneumatykę? Nie chcę zaserwować sobie w przyszłości kłopotu albo kosztów w serwisie (zakładam, że mogę bez stresu założyć koła kupione w salonie BMW, składające się z felg BMW oraz opon błogosławionych gwiazdką oraz ROF, ale... wolę się upewnić) Dzięki!
-
G30 restrykcje
Tak, COVID Sent from my iPad using Tapatalk
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Dzięki, Panowie Pozostaje zapytać, który olej to „najlepszy pełny syntetyk” do tego silnika? Sent from my iPad using Tapatalk
-
G30 restrykcje
Jackie warunki finansowania? Sent from my iPad using Tapatalk
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
mam nadzieję, że mi wybaczycie powtórzenie pytania - poprzedni post przeszedł bez odpowiedzi ;) *** Za parę mies będę miał 740d mild-hybrid (MY21); dostanę to auto jako ex-demo, więc silnik będzie po dotarciu i akurat olej dobrze będzie zmienić Co wlać: fabryczny BMW, czy może coś spod znaku Millers, Ravenol, ...? Jeśli nie fabryczny, to który produkt od alternatywnych producentów? Dzięki! ***
-
G30 restrykcje
Masakra jakaś :( Sent from my iPhone using Tapatalk
-
G30 restrykcje
Byłem dzisiaj w Fusie i widziałem jedno bardzo ładne X6 u nich w salonie, ciemne z ciemnym wnętrzem To bierzesz, czy z innego salonu? Sent from my iPhone using Tapatalk
-
G30 restrykcje
Zależy do czego będziesz używał tego auta i czy ma być komfortowym przemieszczadłem, czy ma mieć ciut charakteru i czasem będziesz chciał poczuć tę falę momentu obrotowego (pamiętaj, że w G32 też brałeś 40d, a nie 30d) Jeśli (A) - bierz 30d z pneumatyką Jeśli (B) - bierz 40d z M Adaptive Miałem na jazdach X5 50d na jesieni albo tuż po Nowym Roku (jakoś zimno było ;)) w wersji z M Adaptive. Uważam, że to świetnie wyważony wariant zawieszenia: komfortu zupełnie mi nie brakowało, samochodem nie trzęsło i nie było twardo, za to nie czułem bujania
-
G30 restrykcje
40d Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Za parę mies będę miał 740d mild-hybrid (MY21); dostanę to auto jako ex-demo, więc silnik będzie po dotarciu i akurat olej dobrze będzie zmienić Co wlać: fabryczny BMW, Millers, Ravenol? Jeśli nie fabryczny, to który produkt od alternatywnych producentów? Dzięki!