Treść opublikowana przez maciek_w
-
nie działająca ładowarka bezprzewodowa?
EDIT: no to już wiem… 7er nie ma opcji digital key. Kurtyna :/ Sent from my iPad using Tapatalk
-
nie działająca ładowarka bezprzewodowa?
Moment, Moment… można zrobić z iPhone’a kluczyk do BMW? mam co prawda 7 (G11), nie X7, ale dostałem ją 30.09, więc raczej świeża… może da się i u mnie taki bajer zastosować? O jakiej karcie digital key mówicie? Mógłby ktoś wrzucić zdjęcie? Ja nic nie dostałem do auta, co mogłoby wyglądać jak karta. Tylko ten pomylony klucz z wyświetlaczem oraz taki mniejszy, bardziej typowy kluczyk Sent from my iPad using Tapatalk
-
Głośne szumy w G11
Tak, jesteśmy w kontakcie. Nie stwierdziłem u siebie tych problemów z obudową lusterka lub szczelinami przy uszczelkach, które miał u siebie Big Snoop
-
Głośne szumy w G11
Cześć, z góry przepraszam, jeśli zakładam wątek w temacie już poruszanym - nie znalazłem podobnego w historii forum. Trapi mnie hałaśliwość mojego nowego auta (napisałem o tym kilka słów w wątku poświęconym serii 3 G20/21; o tu: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=369286&start=210#p2801670) Pytanie mam do osób, które mają doświadczenie z warsztatami zajmującymi się wyciszaniem/car audio w Warszawie. Kogo możecie polecić, kto po pierwsze naprawdę zna się na robocie (wie co i gdzie zaaplikować, aby wyeliminować niechciane dźwięki), a po drugie (i równie ważne) rozbierze i poskłada auto z dbałością i pomyślunkiem Znam opinie o ciche-auto.pl i chętnie bym oddał im swoje, ale to jednak Wrocław i nie bardzo mi po drodze :/ Dzięki za wszelkie wskazówki
-
Nagłośnienie w BMW G30
A może 620d? Zostaniesz wierny właściwej marce, komfort i jakość lepsza niż w A6, cisza większa niż w G30, do tego masa miejsca. Jeździ się tym bardzo przyzwoicie. A cenowo wychodzi na poziomie G31
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
Podepnę się do tego wątku z moimi pytaniami, bo "search" nie pomógł (z góry dzięki, jeśli ktoś z Was ma na podorędziu link do właściwego tematu...) Otóż, od kilku tygodni jeżdżę świeżutką G11 740d x-drive (ma ciut ponad 6000 km przelotu póki co) i dręczy mnie poczucie, że pod względem akustyki to to nie jest auto "premium". Co mi przeszkadza: Szum wiatru słyszalny wyraźnie od ok 80km/h, zaczyna się u nasady słupka A i przechodzi do słupka B. Z tyłu jest o wiele ciszej. Powyżej 150km/h nie ma sensu włączać radia... Hałas przejeżdżających obok samochodów Mam porównanie z jazd innymi autami: wielokrotne próby w innych siódemkach z różnymi silnikami, 620d GT, X5 M50d, moje poprzednie auto Volve V90 T6 (benzyna 2l) cross country (ta na szczudłach), Mercedes obecnej generacji klasy E, Audi A6, etc etc. I nie pamiętam, aby tak mocno było słychać w nich te hałasy. Najcichsza była 6 GT (20d! i bezramkowe okna w drzwiach) i moje Volvo (ale tam miałem podwójne szyby) Dokucza mi to tak bardzo, że muszę przeprosić się z wyciszeniem auta i tu pytanie: kto w Warszawie zrobi to profesjonalnie i zadba o to, żeby poskładać po wszystkim auto jak jako Faberge? m.
-
Czy wejdą opony profil 55-60 zamiast 45
Jeśli chcesz zwiększyć profil opony, musisz zmniejszyć średnicę felgi. Całkowita średnica koła (felga plus oba boki opony) musi pozostać stała po zmianie opon Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
masz taką https://i.ebayimg.com/images/g/tF8AAOSwhIFhMJms/s-l1600.jpg ? to jest najprawdopodobniej 5Watowa i nie powinna się sama z siebie grzać, bez telefonu czy kluczyka... Przyjrzę się jutro. Dzięki za zdjęcie! Edit: mam taką ładowarkę jak na zdjęciu. Dzisiaj auto zostawiłem w serwisie, zobaczymy, co zawyrokują
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
Ok, jutro serwis
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
Celne spostrzeżenie! Faktycznie ktoś przekręcił kurki na maxa w tylnych nawiewach. Po ustawieniu normalnej temperatury, tunel przestał się grzać. Ładowarka natomiast nadal ciepła :/
-
Ładowanie indukcyjne grzeje telefon i przestaje działać
Odgrzeję tę wątek i podziękuję tym, którzy podzielili się doświadczeniami Dodam od siebie: 1) jeżdżę od niedawna G11 z 2021 2) ma ładowarkę 3) ładowarka jest GORĄCA w dotyku, nawet bez telefonu. Po prostu cały czas grzeje 4) Po dłuższej trasie rozgrzany był też tunel środkowy w okolicy ładowarki (czuć nogą przez dżinsy!) 5) telefon nie ładuje się w zasadzie prawie w ogóle - ładowarka utrzymuje stan baterii i to wszystko (po trasie Waw-Wro w całości w towarzystwie CarPlay: Tidal + GoogleMaps telefon miał tyle samo baterii, co na początku; mam iPhone 12 z najnowszym iOSem) 6) raz zdarzyło się, że telefon wyłączył się po wyświetleniu na ekranie ostrzeżenia o zbut wysokiej temperaturze pracy Czy jest patent na wyłączenie funkcji ładowania (jakieś BimmerCode lub inne grzebanie w sofcie samochodu)? Chętnie wykorzystam tę tackę jako wygodne miejsce na telefon (który mogę - i wolę - ładować przez kabel w razie potrzeby)
-
Realne spalanie G30 diesel i benzyna
Mam od niedawna G11 740dx, jeździło jako demo przez 4500 km, teraz ma ok 5500 km. Średnie spalanie z tego przebiegu (ex-works w systemie) to 8.8l/100km. Z tego tysiąca, który na dorzuciłem wychodzi 8.7l/100km (a nogę mam raczej cięższą niż lżejszą). Jest to wynik o 2-2.5l / 100km lepszy od spalania, które miałem w F10 535dx. Przy podobnej jeździe auto paliło mi ponad 11/100 Edit (03.01.2022): przy ok. 10 tyś przebiegu (5500 już pod moją nogą), spalanie nadal na poziomie 8.7l / 100 km. Jak były grubsze mrozy przez kilka dni (tak poniżej -5), spalanie skoczyło o 1.5 litra... Zrobiło się cieplej i znowu mamy wyraźnie poniżej 9/100. Trudno narzekać Aaa... brat w swoim G31 540i x-drive, robiąc głównie krótkie odcinki po Wrocławiu plus jakieś wypadowe wyjazdy poza miasto w weekendy, ma spalanie na poziomie 10/100. Da się tym oszczędnie jeździć - ale na ecopro non-stop... ;/
-
Nowa 6er GT
Hej, ceramika Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nowa 6er GT
To jeszcze wrzucę fotki po pierwszym zabiegu upiększającym Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nowa 6er GT
Dziękuję, Panowie! :) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nowa 6er GT
Jeździ super. Ale te spojrzenia zewsząd sprawiają, że naprawdę czuję dyskomfort 6er jest mega autem, które nikogo w oczy nie kłuje. Raczej wzbudza pytanie „co kogo naszło, żeby coś takiego kupić?”. Na pewno nie wywoła tyłu negatywnych emocji i stereotypowego szufladkowania właściciela, co moje obecne auto :/ Ale… byłbym skończonym MF, narzekając. Więc lubię, co mam i czekam na koniec restrykcji. Zobaczymy, jaki będzie następca G32… Sent from my iPhone using Tapatalk
-
(BMW 7 G12) Wymiana opon ,inny rozmiar
Jakbyś był zainteresowany, to mam do odsprzedania w zasadzie nowy komplet opon letnich Pirelli, homologowany do tego auta (samochód wyjechał na nich z fabryki, zrobił 4500km jako demo; opony zmieniam na zimowy komplet) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
G11 a duże koło - nie bać się?
No, auto odebrane. Jeździ bardzo dobrze na dużym kole. Wygląda też nie najgorzej ;) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Nowa 6er GT
I oto jest… „moja - niedoszła - szóstka”. ;) Sent from my iPhone using Tapatalk
-
30d czy 40i
Wypada podziękować za tę powyższą wymianę. Na dłuższy czas wyleczyła mnie z poważnego rozważania zakupu nowej eMki jako fun-caru… koszty utrzymania poza zasięgiem :/
-
G30 restrykcje
Dzięki za te słowa! Długo walczyłem z myślami, czy nie wziąć od dilera 750i (też mieli w „demo”), ale niestety była w tonacji mafia wołomińska (czarny lakier, czarny grill, czarne felgi) i do tego w longu. A to kompletnie nie mój styl. No i opłata miesięczna 20% wyższa, co też jest nie bez znaczenia Potwierdzam, że 40d w G11 robi robotę wystarczająco dobrze i brzmi znośnie. Do wytrzymania (nie jest to brzmienie benzyny, ale np. w porównaniu do mojego poprzedniego F10 535d postęp jest kolosalny w kwestii kultury pracy) Sent from my iPad using Tapatalk
-
G30 restrykcje
Ostatecznie padło na 740d, kupione jako „demo” od dealera. Nie „moja” konfiguracja (przede wszystkim silnik: chciałem benzynę w 6GT, miało być 640i, a będzie dizel). Nie mój charakter auta (gdzie mi do prezesowskiej, „lekko” ostentacyjnej limuzyny???). Nie mój „use case” (miało być auto rodzinne zdatne do przewożenia trójki dzieci na tylnej kanapie, a będzie im dużo gorzej w 7er z racji wyprofilowania centralnego siedziska) Taki trochę na siłę kompromis. Cena zdecydowała - ta siódemka będzie w niższej racie, niż 6GT w „moim” configu. [edit] SUVy mnie nie przekonują, kilka jazd próbnych różnymi X5 i X7 nie zmieniło tego stanu rzeczy, więc z tej opcji świadomie zrezygnowałem [edit] Niestety nigdzie nie znalazłem G30/31 540i gotowego do kupienia z placu w jakiś sensownych konfiguracjach Odbiór planuję 30.09; po prawie 8 miesiącach od tego „nierealizowalnego” zamówienia na G32
-
G30 restrykcje
BMW PL wysłało do mnie maila już w połowie maja, że „mojego” G32 (6GT) nie wyprodukują w tym roku ze względu na HK, hamulce m-pakiet, kamery 360, ładowarkę indukcyjną, listwy wewnętrze m-pakietowe, pełne zawieszenie pneumatyczne (obie osie) i kilka innych opcji. Już wtedy stwierdzili, że nie ma szans na zrealizowanie takiej konfiguracji i wprost powiedzieli, że mam wycofać zamówienie (złożone w połowie marca). Tak też zrobiłem
-
640i xDrive Phytonic Blue Luxury Line LCI
Pięknie wyszło! Gratulacje i (lekka) zazdrość ;) Naprawdę bardzo (pozytywnie) nietuzinkowe auto! Oby przez kolejne tysiące kilometrów sprawiało taką radość jak w czasie tych pierwszych Sent from my iPhone using Tapatalk
-
Bluestone 640i xDrive
No, nieźle. A jak zamierzasz zadziałać w kwestii serwisu i części (4K vs 800 zł?) Sent from my iPhone using Tapatalk