Skocz do zawartości

maciek_w

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez maciek_w

  1. maciek_w odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Marzenia wysłałem na prv. A w rabat 23% wierzę w przypadku dużych flot.
  2. maciek_w odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    W całościowym ujęciu, moja konfiguracja podrożała o 1%. Nie wybrałem w niej żadnego pakietu (w każdym są jakieś gadżety, których nie potrzebuję i skomponowałem "wymarzony" samochód z indywidualnych opcji)
  3. maciek_w odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    W skórze nie.. ale w sensatecu chyba jest w standardzie? Bo w moim konfigu jest uwzględniona taka opcja, mimo że jej nie wybierałem (w zasadzie wolałbym tworzywo od sensatecu...)
  4. maciek_w odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    Zakładaj śmiało. Ponad 4 lata śmigałem F10 535d x-drive (gdzieś na forum chyba nawet są ślady po mojej galerii) na 20” kołach na lato i obniżonym zawieszeniu (fabrycznie było pasywne m-pakietowe) W mojej ocenie, na tym zestawie samochód jeździł o niebo lepiej niż na fabrycznym. Utraty komfortu nie zarejestrowałem. Za to wzrost przyjemności z jazdy, większe poczucie bezpieczeństwa i komunikacji tego, co dzieje się z samochodem, zdecydowanie zauważyłem Prawda jest taka, że przy niskim profilu trzeba nabyć kilku nowych nawyków: omijania studzienek, wyższych krawężników, etc. Ale widok pięknie wyglądającego auta, radocha z prowadzenia z nawiązką zrekompensują te drobne mankamenty Sent from my iPhone using Tapatalk
  5. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    I jedna "in spe" :D Trzymajcie kciuki, Panowie. Być może znalazłem nabywcę na moje obecne auto. A wtedy czym prędzej do dilera, podpisywać zamówienie. I czekamy... tak ze 4 miesiące
  6. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    Dziękuję! Odezwę się w razie nadarzającego się wyjazdu na Dolny Śląsk
  7. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    Mega chętnie wpadłbym do Wrocławia. Może niedługo znowu będę... :) brat tam mieszka, jego G31 540 stanowiła dla mnie egzemplarz testowy Z Volvo rozstanie wynika z kwestii finansowych. Od czasu zakupu zmieniła się moja forma zatrudnienia - była działalność, jest etat, samochód stał się koszmarnie drogi bez odpisów, a firma leasingowa zażyczyła sobie 30% niespłaconych rat jako opłaty za zmianę kontraktu (gdybym przedpłacił i zmniejszył wysokość rat) lub za wcześniejszy wykup. Więc teges... przy zakładanej przeze mnie formie finansowania, G32 wyjdzie mnie 1500 miesięcznie taniej ... . A to już zauważalna kwota Sent from my iPhone using Tapatalk
  8. maciek_w odpowiedział(a) na speed1211 temat w G32
    Nie wiem, czy wątek żyje, ale na zamawiane do produkcji 6GT dilerzy w Warszawie oferują 17%, a brokerzy 20-21%. Bez szczególnych ceregieli i magicznych trików negocjatora FBI... po prostu spytałem grzecznie na jaki upust mogę liczyć, przy założeniu finansowania auta w ramach Comfort Lease Sent from my iPhone using Tapatalk
  9. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    Panowie, jak pustynia wody, potrzebuję Waszej mądrej rady Decyzja zapadła - G32. Niestety, dłuższe jazdy G31 wywołały we mnie smutną konstatację, że to auto pozostawia mnie kompletnie obojętnym. Nie wywołuje nawet ćwierci tej radochy, którą miałem w F10 535... :roll: Myślę, że w dużej mierze to kwestia zawieszenia (tam miałem pasywne, bez EDC i pneumatyki z tyłu) i ... chyba... układu kierowniczego. Nie wiem, co wszyscy youtubowi reviewerzy widzą w tym aucie takiego zachwycającego i skąd te peany. Dla mnie to takie porządne auto do jeżdżenia z rodziną, a nie generator banana na ryju... (tak przy okazji polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=vK1fzTbaKLw; w pełni zgadzam się z opinią, że G30/31 jest kompletnie pozbawione charakteru) I skoro taki zapadł w mojej głowie wyrok, nie ma sensu brać G31, bo w zasadzie G32 jest lepszym autem do jeżdżenia z rodziną. I skoro też nie generuje banana non-stop, to przynajmniej oferuje więcej miejsca w środku i ma zajefajny zadzior. Podoba mi się linia, jest rzadkim widokiem na ulicy, nie kłuje w oczy, jak 5er. Na tej płaszczyźnie mam już spokój Zostało pytanie podstawowe, jak w temacie wątku. Które zawieszenie... Brak demówek dostępnych do jazd bardzo przeszkadza w podjęciu decyzji :mad2:
  10. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    v90 cc na parkingach też nie rozpieszcza... no, może poza dawaniem świętego spokoju w kwestii krawężników, tu jest zero stresu ;)
  11. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    Dzięki Panowie! Ciężki wybór... :mad2: Głowa mówi: bierz G31 540i; łatwiej sprzedasz, jakby co Serce mówi: bierz G31, lepiej wygląda, można dłubnąć, większy fun (m-pakietowe zawieszenie, skrętna oś) Ale jakiś dziwny dodatkowy instynkt (może człowiek tego dostaje, jak mu 40-stka stuknie?...) mówi: weź G32, jeździsz po królewsku, w nosie miej, że to auto niszowe; komfort i przestrzeń ponad fun (i to nadal nie jest SUV, a SUVów nie cierpimy!) takie dziwne głosy w głowie słyszę... :shock: :wink:
  12. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    MIałem F10 535xd... Za dizla już chyba podziękuję i celuję w .40i. To jednak -- nawet w przypadku BMW -- zupełnie inna kultura pracy. A spalanie?... Moje dwulitrowe Volvo obecnie pali 12-13 w mieście i jeszcze więcej w trasie (prosta kalkulacja: prędkość / 10). Zakładam, że w benzynowej 5er/6er utrzymam ten poziom, więc ok wybór nadwozia wydaje się trudniejszy niż wcześniej myślałem To może dopytam jeszcze o wrażenia akustyczne. Martwią mnie trochę bezramkowe okna w 6er. Jaki jest poziom szumów przy jeździe na autostradzie w porównaniu do F11?
  13. maciek_w odpowiedział(a) na pietiagoras temat w G32
    Hej, czy wątek żyje? Mam identyczny dylemat 6gt vs 5 kombi. Jeździłem piątką z executive drive (godzinna jazda testowa) na 20" kołach i byłem zachwycony "plastycznością" tego zawieszenia. Przejazdy przez progi spowalniające, wjechanie w głębszą studzienkę, przejazd przez torowisko tramwajowe -- wszystkie te doświadczenia odkrywałem na nowo. Ale... jednocześnie nie byłem do końca zadowolony ze względu na odseparowanie kierowcy od samochodu. Ta oleistość zawieszenia oznacza jednocześnie brak takiego feedbacku od auta, jakie daje proste, stalowe, pasywne zawieszenie (najlepiej na obniżonej sprężynie). Tej bezpośredniości brakowałoby mi bardzo i nie wiem, czy ta zachwycająca pod względem komfortu konstrukcja executive drive zdołałaby ten brak nadrobić. Myślę, że w 5er nie brałbym tego, ale w 6gt pasowałoby na pewno! To tyle w kwestii zawieszenia Natomiast kompletnie nie mogę dokonać wyboru koncepcji auta... Mój "use case" jest dość pogmatwany. Co drugi weekend mam 3 dzieci, na co dzień jedno (tak bywa...). W roku robię max 20 tras po max 500km. Auto jeździ głównie w mieście. Pytanie, czy dla tych wyjątkowych przejazdów w "pełnym pakiecie" (ferie zimowe w te i we wte, plus jakieś podjazdy pod stok/żarcie; wakacje tak samo) warto pchać się w wielką kolumbrynę ciesząc się o 3cm szerszą kanapą i większą ilością miejsca na nogi. Czy może lepiej postawić na codzienną frajdę z przemieszczania się kombiakiem, którego dodatkowo da się dłubnąć (jakaś gleba, jakiś wydech, jakieś dystanse, koło lekkie...)? ehh dylematy jakby ktoś chciał podzielić się reflekskją albo dobrą radą, to chętnie posłucham :). z góry dzięki!
  14. maciek_w odpowiedział(a) na SJ temat w F10, F11
    tu masz felgi 20" we właściwym rozmiarze. zdjęte z 535d x-drive, zgodne z wymiarami zalecanymi przez producenta, z oponami zgodnymi z tabliczką znamionową
  15. maciek_w odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    opcje do rozważenia: m-pakiet (jeśli nie jesteś fanem skórzanych stołków, to sportowe fotele w standardzie m-pakietu są fantastyczne i nic nie trzeba do nich domawiać), x-drive, HUD, ciemne szyby z tyłu, szyberdach, navi profi. Będziesz zadowolony
  16. maciek_w odpowiedział(a) na kosa69 temat w G30, G31, F90
    nie brać dizla... mam 535xd F10 po modach i mam do mojego auta taki stosunek kochania i nielubienia zarazem. Wszystko fajnie z momentem i mocą etc.. ale akustyka zabija radość... co z tego, że robię na światłach wszelkie 650i, albo golfy R albo nawet nieogarnięte, stare 911, skoro dźwięk silnika mnie drażni?
  17. Ładne auta i fajny opis. Gratulacje składam i dorzucę życzenia, aby auto sprawowało się jak najlepiej! Po roku jeżdżenia dizlem (535d), któremu w kilku podejściach zaaplikowałem trochę zmian i więcej mocy, stwierdzam, że da się dizla lubić. I to bardzo. Kombinacja mega zrywności, niskiego (relatywnie) spalania i zupełnie cywilizowanych manier jest trudna do pobicia. Ale... Następna będzie pewnie benzyna. A to z powodu tego, co czytam o trucicielstwie dizla. Zobaczymy, jak skończy się afera VW i jak wpłynie na przyszłość branży. Z sugestii odnośnie Twojego auta: gleba (powtarzam się do znudzenia, każdemu to sugerując ;) ). Moim zdaniem, F10 wisi nieakceptowalnie wysoko i ma okropnie wielkie pustki nad kołami. Obniżenie o 3-4cm daje znaczną poprawę. Natomiast nie wpływa w najmniej nawet odczuwalny sposób na komfort jazdy. Dobre sprężyny nawet go poprawią, redukując bujanie góra/dół i pływanie na boki. Obecna piątula to moje drugie auto, któremu wymieniłem zawieszenie i w kolejnych zrobię podobnie. Może nawet gwint. :) Pozdrawiam! m.
  18. Oby nie w czasie jazdy :)
  19. Nie wiem jak oszczędnie jeździsz i na jakim trybie ale u mnie spalanie przy takich prędkościach jest na poziomie 10 L. u mnie podobnie: 10-11l przy 160kmh
  20. Jeden z kolegów na naszym forum przeżył dokładnie to samo co Ty... Choć to nie jest pocieszenie, ale jemu kase oddali. Oddali (i za sterownik i za usługę). Panowie zachowali się bardzo porządnie i nie zostawili mnie samego z problemem. No bad feelings
  21. Agresywne auto. Nie budzi wątpliwości, że sporo może :)
  22. Jeśli pasuje Ci rozmiar, wygląd i wnętrze trójki, to wybierz auto, które daje Ci więcej frajdy w jeździe.
  23. W Warszawie było tak samo, kiedy zamawiałem auto. Wszyscy dealerzy mieli do jazd auta z silnikami 2.0d/2.0i. A w tych EDC chyba nawet nie da się mieć? sent from my iPhone via Tapatalk
  24. Komentarz bardzo w punkt. Pełna zgoda! sent from my iPhone via Tapatalk
  25. Kiedy zamawiałem swoje auto, w jednym z warszawskich salonów, też odradzali mi EDC... I tak nie byłem zainteresowany, więc nie wziąłem sobie tej uwagi do serca sent from my iPhone via Tapatalk

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.