Treść opublikowana przez Varrol
-
Różnica pomiędzy Dextron II a Dextron III
Zdaje się, że oba są czerwone, a DIII można używać zamiast DII.
-
Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń
Niedawno zakupiłem trochę kosmetyków TurtleWax - ogólnie są ok - jak za tą cenę, to efekt jest całkiem niezły. Samochód umyłem tym szamponem: http://www.turtlewax.com.pl/sklep/zip-wax-szampon-z-woskiem-500-ml-250-ml-gratis-gabka-p-80.html Potem zastosowałem ten środek (na częściach samochodu, które nie były niedawno lakierowane): http://www.turtlewax.com.pl/sklep/color-back-metallic-regenerator-lakierow-metalicznych-p-43.html Następnie na cały samochód zastosowałem to: http://www.turtlewax.com.pl/sklep/metallic-car-wax-wosk-do-lakierow-metalicznych-emulsja-p-35.html Środki dały świetny efekt - samochód był jak lusterko (efekt troche widać na moim avatarze) - mają one niestety jedną wadę - po użyciu tworzy się na samochodzie warstewka wosku, który ciężko usunąć z elementów gumowych i plastikowych. Do szyb użyłem tego: http://www.turtlewax.com.pl/sklep/clearvue-glass-polish-500-ml-plyn-do-polerowania-szyb-p-40.html - efekt jest niesamowity - szyby są idealnie przejrzyste i bardzo gładkie - niestety ma tą samą wadę co poprzednie środki (a tym gorzej, że mam na szybie przedniej trochę mikroodprysków i tam ten środek zostaje) Tydzień temu spróbowałem wosku Platinum (tylko nie pamiętam, czy mam wosk, czy regenerator) - efekt też jest bardzo dobry jednak ten środek ma tą przewagę, że jest prawie bezbarwny (nie ma już problemu z czyszczeniem uszczelek). Lakier po tych zabiegach poza wyglądem stał się bardzo śliski (założenie pokrowca to prawdziwe wyzwanie - bo zjeżdża - niestety z racji parkowania pod drzewem i pobliskiej budowy musze zakładać pokrowiec). Trudno mi jest powiedzieć jak długo efekt się utrzymuje, bo z racji tego, że trzymam pod pokrowcem samochód się nie brudzi, a jeżdżę mało - a znowu jak zostawię bez pokrowca, to po paru dniach jest warstwa brudu...
-
głośniki w bmw e-36 tył
A miałeś fabryczne radio? Jest przejciówka ISO->BMW - po jej założeniu i podłączeniu nowego radia wszystko powinno chodzić jak należy (zakładając, że na oryginalnym radiu chodziło).
-
Audio w e36
Tak szczerze mówiąc to nie ma sensu zmieniać kabli do fabrycznych głośników i fabrycznego radia.
-
Czy tylna tablica rejestracyjna musi być oświetlona?
Z tego wynika, że jest wymagane: http://www.opolska.policja.gov.pl/kw/index.php?option=com_content&task=view&id=418&Itemid=32
-
Czy warto e36
Gratulacje!!!
-
Gdzie znajduje sie lapka z oświetlenia wnetrza silnika??
To było chyba w opcji, bo większość E36 jakie widziałem nie miała tej lampki.
-
Czy warto się przymierzać do tej 3 -ki?
Dziwne - tyle kasy wpakować samochód, żeby potem go sprzedać - to nie ma najmniejszego sensu - jeżeli faktycznie zrobił to co pisze, to mu się nawet koszt napraw i przeróbek nie zwróci. Inna sprawa, że auto nie ma ani klimatyzacji, ani poduszek - dziwnie przy tym wygląda pełny komputer.
-
Latarka do schowka
Może ktoś się orientuje, czy taka latarka: http://www.allegro.pl/item216565256_latarka_bmw_orginal.html pasuje do schowka w E36? Czy ona świeci jakoś przyzwoicie, czy lepiej sobie odpuścić?
-
Poziom wycieszenia i pare innych dronostek BMW 7er E38
Nie bardzo - 2.5TDS w trójce nie pozwala na za wiele, a co dopiero w siódemce.
-
autokomis Gniezno - wiecie coś o nim?
U nas prawie wszystkie samochody z ogłoszeń są bezwypadkowe, w bardzo dobrym stanie, a na liczniku jest zadziwiająco mało kilometrów... A Gniezno i okolice niestety za dobrej sławy nie ma - w ogóle komisy większość radzi omijać (poza paroma wyjątkami).
-
czy atrapa grill z coupe będzie pasować do sedana???
Tak
- OBROTY
-
pilot i autoalarm
Alarmy od czasu jak wyszło E36 poszły bardzo do przodu - jeżeli nie przeszkadza ci osobny pilot i fakt, że ktoś ci będzie przez parę godzin grzebał w samochodzie, to załóż nowy.
-
Ukradli mi nerki :-(
Obie nerki? I ty jeszcze żyjesz? :lol: Potwierdzam - nerek do E36 są dwa rodzaje - przed i po 97
-
Dolewka 10W40 do obecnego 15W40
NIE! I to jeszcze półsyntetyk do syntetyka...
-
odpowiedzialnosc za sprzedany przedmiot
W takim przypadku kupujący może wytoczyć proces cywilny - jest duża szansa, że sobie odpuści, bo to ogromna strata czasu i trzeba na początku ponieść koszty postępowania. Dla kwot poniżej 1000zł jest to po prostu nieopłacalne - chyba, że żąda się też odszkodowania za stracony czas (ciekawe, czy była by szansa w ogóle), ale też dochodzą do tego nerwy... Umowa kupna sprzedaży nie musi być na papierze - z powództwa cywilnego można wygrać jak się udowodni winę pozwanego - cokolwiek by to nie było (przecież skarżyć można i za obrazę słowną). Kluczowe jest tu "udowodnić" - w tym przypadku kupujący musi wykazać, że wada nie powstała w trakcie montażu, czy np. że uszkodzenie powstało przed datą zakupu. Generalnie sprawa bardzo niejasna bo jeżeli uszkodzenie mogło powstać przy demontażu, to równie dobrze mogło też powstać przy montażu.
-
Jak to jest z tymi nowymi częściami karoserii np z allegro?
Podróbki odradzam - rdza to bardzo szybko zje, poza tym zazwyczaj nie trzymają wymiarów - lepiej już używane i odnowić.
-
E36 a VECTRA
Ja dobrze wspominam Vectrę B - co prawda to był tylko służbowy przez jakiś rok, ale bez zarzutu - prowadziła się całkiem nieźle. Ale porównanie E36 do Vectry B nie jest najlepsze - niby ta sama klasa, ale jednak nie do końca - po prostu trzeba potraktować Vectrę jako samochód niższej klasy i tak podchodzić do zakupów.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
BMW M318: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3052595 - mylący emblemat na klapie.
-
KLIMATYZACJA BMW e-36
Eeee ten to wszyscy znają :lol:
-
Nowe rozumienie słowa BMW wg Rydzyka :)
Bardzo Mnie Wkurza takie porównanie :wink:
-
Ściąganie bczków
Uszczelki się dość łatwo ściąga i raczej dobrze by było to zrobić przed zdejmowanie boczków.
-
Elektryczne szyby instalacja modul Pomocy
Jak już zmontujecie to opiszcie ile z tym jest roboty, bo też się przymierzam - tylko zastanawiam się czy w moim przypadku to ma sens, bo otwieram szybę tylko na bramkach przy autostradzie, czy na parkingach...
-
pewien czeski kierowca
BMW póki trzyma się drogi bije na głowę większość popularnych samochodów, ale jak straci przyczepność to już różnicy nie ma. A w młodości niestety się nie rozumie, że na drodze można zginąć nie tylko z własnej winy (część nie rozumie nawet, że w ogóle można zginąć, czy kogoś zabić).