Treść opublikowana przez Varrol
-
Letnie a wielosezonowe
Ojciec ma w Vectrze chyba właśnie wielosezonowe - nie przyglądałem się im dokładnie, ale chyba nie całoroczne, bo narzekał w zimie. Wiem jedno - na letnich w zimie jak tylko się pojawi lód, czy śnieg na drodze, to jest ciężko w przednionapędówce - z tylnym napędem jest wręcz fatalnie.
-
Co sądzicie o tym BMW???
Były E36 z takim lakierem? To, że się świeci akurat nie jest niczym dziwnym - jak jakiś czas temu kupiłem zestaw kosmetyków to sam byłem zaszokowany efektem. Grill był zmieniany - choć to niekoniecznie świadczy o dzwonie. Według mnie głupio wyglądają tylne szyby ciemniejsze od przednich.
-
Lewe lusterko - porysowana obudowa
No i? Chcesz to naprawić sam, czy jak?
-
wielka porażka
No ja swojego BMW nie kupowałem z myślą o ściganiu spod świateł - jasne fajnie by było mieć coś pod nogą, ale wtedy bym kupił np. VW Corrado... A nie jakiegoś rasowanego malacza - to już lepiej motor - przynajmniej ma większe strefy zgniotu :wink:
-
ile oleju biora wasze bmki??
Nic nie chce ubyć - ale też wożę około litra w razie czego. Chyba z 5 litrowym V12 nie jest tak różowo :lol: ale to nie w trójkach.
-
Co powiecie o tym egzemplarzu e30 Mtechnik???
Piękny wydech - w autobusie byłby jak znalazł :wink: Cena przeciętna. Ogólnie wygląda ładnie, tylko ten wydech przesadzony. Jedynie trzeba sprawdzić co z tą przekładką - fakt nieopisania tego przez sprzedającego może budzić podejrzenia...
-
Widział ktoś sprężyny M-Sport?
Do 6 cylindowych są te same sprężyny - więc powinny pasować. Sam się rozglądam za jakimiś sprężynami z niewielkim obniżeniem - jak z opcji "sport" - tylko nie bardzo mi się widzą używane...
-
alpina 20'' w M5 e34
A do E36 by weszły :wink:
-
Co to za kabelek?
To może napisz ile tam jest kabelków dochodzących do kostki.
-
Wycena BMW e46 kompakt po dachowaniu
Nie wiem właśnie czy nie bardziej opłaca się naprawić i potem sprzedać (ale błagam - nie jako bezwypadkowy :lol: ).
-
Co to za kabelek?
Albo jakaś pozostałość po sprzęcie audio.
-
Które radyjko wybrać? Jutro kupuje. Prosze o rady.
Chcesz coś porządnego z wysoką jakością dźwięku, czy choinkę do szpanowania? Jak porządnego, to Alpine 9812 - w tej cenie to najlepszy wybór - niestety wyglądem nie powala. Aha - w Media-Markcie często są niższe ceny niż na Allegro - a czasem niezłą promocję można trafić.
-
Pływanie Autka
Pływa tzn? Rzuca na boki? Masz nowe opony? Jak nie, to nierówno zużyty bieżnik może być przyczyną. Zbieżności przy zmianie kół nie trzeba ustawiać. A inna sprawa, że im szersze opony, tym samochód bardziej wrażliwy na nierówności. Sam układ bieżnika też może mieć znaczenie.
-
Malowanie progów
Do tego chyba jakiś "baranek" np. http://www.allegro.pl/item206378491_valvoline_tectyl_190_black_grey_500_ml_baranek_.html
-
Zabezpieczenie podwozia
Nie zgodzę się, że fabryczne zabezpieczenie wystarcza - może w cywilizowanych krajach, ale u nas walą tyle soli, że nawet plastik rdzewieje :lol: - oczywiście E46 jest na tyle młody, że pewnie się tam wiele nie będzie działo (jeśli w ogóle) - jednak nie zaszkodzi zerknąć i ew. coś podmalować. A dobre środki to np. Valvoline Tectyl Bodysafe i Tectyl ML na podkład. W sumie wystarczy 1-2L, bo nie trzeba całego podwozia malować.
-
Felgi 16 cali opony 15 cali da się to połączyć?
da się :D Ale to boli :wink:
-
Oryginalne emblematy / znaczki BMW
Hehe - kupiłem te tańsze - to chyba nie podróby, a raczej odrzut z produkcji - wyglądają ok, ale mają drobne wady (przynajmniej jedna) - ale nie jest tak źle - zastanawiam się, czy montować, czy wymienić na te droższe. No bo w sumie tylko z bliska widać wady - a przynajmniej mniejsza szansa, że ktoś ukradnie - a nawet wtedy mniejsza strata.
-
Kolejna 3 do oceny
Maska powinna być równoległa do grila i leżeć równo z błotnikami, a wszystkie szpary symetryczne względem siebie powinny być równe. Tu szpara pomiędzy maską a grilem tworzy klin...
-
Które radyjko wybrać? Jutro kupuje. Prosze o rady.
A to radio do fabrycznej instalacji chcesz podłączyć? Jeśli tak, to poza wyglądem niewiele zyskasz - szkoda tyle kasy pakować. Ale jak chcesz to bierz Pioneer albo Alpine.
-
Kolejna 3 do oceny
Ja też miałem trochę krzywo przód złożony jak kupiłem - ale wiedziałem, że była lekko puknięta - jednak tam nie ma za dużej możliwości regulacji ustawień, więc pewnie podłużnica jest skrzywiona. Samochodu to nie dyskwalifikuje oczywiście, ale jak sprzedający pisze, że bezwypadkowa i w oryginalnym wydaniu...
-
Kolejna 3 do oceny
Miała ładnego dzwona z przodu - zobacz jak to jest poskładane - krzywo jak nie wiem - sam gril też był zmieniany.
-
[PYTANIE] Czy warto?
Warto kupować ten model z takim silnikiem - ale... niestety ciężko kupić w dobrym stanie - kombi z dieslem 2.5 i przebiegiem 190tys km wydaje się podejrzane. A mnie osobiście odstrasza wszelki tego typu tunning... Dziwny jest tunel środkowy - od innego samochodu? A tak poza tym to zdjęcia są małe, a jeszcze przez to jak jest pomalowany ciężko ocenić.
-
Przewody od tylniej szyby w slupkach.
Też tak mam - ale ogrzewanie szyby działa, antena też jest ok - więc to chyba normalne.
-
BMW serwis szczecińska Kraków - DRAMAT!
Chodzi mi o to, że ja już wolę pocierpieć, ale mieć zrobione porządnie. Nie bronię serwisu, bo też nienawidzę kiedy się z kimś umawiam i muszę czekać godzinę, czy nic z tego nie wychodzi i tylko czas straciłem. Jednak jestem już do tego przyzwyczajony - w Polsce tak wiele ludzi jest kompletnie niezorganizowanych, że spotykam się z podobną sytuacją bardzo często. Wynika to niestety też z egoizmu - to znaczy ludzie nie przejmują się tym, że ktoś przez nich zmarnuje czas - a nie chce im się, żeby choć zadzwonić i poinformować. Dla mnie to niedopuszczalne, ale cóż - tacy są ludzie... Ale najśmieszniejsze jest to, że ci najbardziej niezorganizowani są na ogół świetnymi fachowcami w swoim zawodzie - tylko brakuje im kogoś kto by za nich zajął się organizacją.
-
bmw vs audi
Trudno porównywać BMW do Audi - dla mnie obie marki prezentują wysoki poziom - jednak ich samochody mają zupełnie inny harakter (no, może SUVy są podobne). Audi chyba bliżej do takich marek jak Volvo, czy Saab niże do BMW, czy MB. Największe różnice pomiędzy tylnym a przednim napędem były widoczne w samochodach sprzed 10 lat - teraz się to bardziej wyrównało. W każdym razie ja raczej będę się starał nie wrócić do przedniego napędu - no chyba, że 4x4 Audi. A co do wyglądu, to Audi trochę przesadziło z wielkością grila - pewnie wielu osobom sie to podoba - mnie niestety nie - ale ogólnie reszta się poprawiła. Z nowymi BMW to już sam nie wiem - jak spojrzę na samochód z jednej strony, to mi się podoba, a z drugiej nie mogę na niego patrzeć.