Skocz do zawartości

Dolewka 10W40 do obecnego 15W40


pawel_e30

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne a i nie zapomnij go dolać do skrzyni i mostu przecież to jest olej uniwersalny do wszystkiego :mad2:

Ale tak poważnie lepiej zainteresuj sie co jest przyczyną tych wycieków-a jeśli nie jesteś w stanie kontrolować stanu oleju na bieżąco -to odpuść sobie jazdę -bo elementy silnika w BMW są bardzo podatne na zatarcia

masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, niedługo będę je robił, prawdopodobnie to z pod pokrywy zaworów, narazie nie mam czasu tego naprawiać, a plamy oleju na kostce to utrapienie... Rozmawiałem z innym mechanikiem i mówił że źle zrobiłem dolewając taki olej, ale nic nie powinno się stać, a niedługo mam wymiane oleju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że go dolałeś, jak masz niedługo wymianę to trzeba było dolać ten co miałeś a podczas wymiany sobie zmienić całość. Niestety M40 słabo tolerują "kombinacje" olejowe.

 

Pozdro

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszajac oleje różnej lepkości robisz krzywde silnikowi.Jesli masz zalany minerał i masz wycieki z pod pokrywy zaworów to dolewajac półsyntetyk bedziesz miał jeszcze wieksze wycieki gdyż on jest rzadszy.Można dolewac tyklo tej samej klasy oleje. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ja, co ja uczyniłem, mam teraz mieszankę minerał-syntetyk, żeby tylko nie było dużej lipy, i tak będę do uszczelniał, ale mam nadzieje że nic się z żeliwnym blokiem nie stanie, nie znam się na tym, ale na wyczucie wydaje mi się że nic mu nie będzie (tak mówi mój ojciec inż. mechanik, powiedział że odstawiłem głupią lipę lejąc to co jest w domu, ale niech już pojeździ te 3,4 tysiące do wymiany, nic nie będzie, a silnik i tak jest w średnim stanie, więc w sumie można powiedzieć że jeżdżę nim na "dobicie", bo nie warto w niego ogromnej kasy wkładać, niedługo pójdzie wek :dance: A jak będę sprzedawał to kupię drugi silnik igłę, wstawie, odpicuję i pójdzie jak za zboże hhehehehe :norty: :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można mieszać oleje o różnej gęstości, jednakże powinny one spełniać te same normy i nie jest to mój wymysł, a przytoczenie podręcznika obsługi...

Jeśli masz wyciek z pokrywy zaworów, to już niewiele gorzej może być :wink:

 

Poza tym spójrzmy na to tak: niektórzy jeżdżą tylko na mineralu i jakoś nic im się nie dzieje...

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby można było mieszać oleje to kto by wymyślał różne gęstości, oleje do diesla itd. Ja bym lał np. olej Bartek z Biedronki do smażenia. Oczywiście żartuję. Nie powinno się mieszać. A jak jeździsz autemna mineralu to przejście na półsyntetyk lub na pełen syntetyk bardzo często kończy się wyciekami. W drugą stronę spoko nic nie powinno siędziać.

 

To że pomieszałeś olej to pikuś. Kiedyś jak byłem początkującym kierowcą i miałem swojego "wymażonego" kadeta 1.3i dolałem oleju do rozgrzanego silnika - efekt był taki że olej siępo prostu zważył. Więc tego nie polecam.

Była: BMW E36 320i Sedan (vanos) - 94r

Było (i więcej nie będzie): Opel Vectra B 2.0 16V CDX - 98r


Nie zrozumieją ci którzy nie obcowali z BMW sam na sam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

 

Do obecnego Mobila Delvaca 10W40 Zrobilem dolewke (około 600-700ml) Oleju z orlena (także 10W40) Nastepnego dnia jak odpalilem auto silni9k pracował jak w tranzicie. Ciągle słychać było tzw. cykanie. Po rozgrzaniu silnika cykanie jest znacznie mniej słyszalne, stąd moje pytanie czy może być to wina oleju ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nic się nie stanie jeśli dolałeś na zimnym silniku...

Na każdej bańce jest pewnie napisane, że nadają się do mieszania z innymi olejami, a jak nie na bańce to w karcie technicznej. Inna sprawa, że lepiej dolać taki sam, ale na pewno lepiej dolać inny niż jeździć ze stanem poniżej minimum.

Także spokojnie i bez paniki.

 

Co do cykania na zimnym owszem może być to wina oleju, ale wątpie aby pojawiło się to po dolaniu tych 600ml nowego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega jeździ na Delvaku? Raczje się nic nie stanie, ale Delvak jest do silników diesla w cieżarówkach. Ale raczej nie ma to wpływu na pracę silnika. Oczywiście mieszanie oleju też nie bedzie miało większego wpływu.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A Ty myślisz ze miedzy mobile, castrolem GM jest jakaś różnica, 80 procent połsyntetykow mają bardzo zbliżone parametry, jest bardzo mało oleju które są widocznie lepsze niż inne, ale są na tyle drogie ze nie opłaca się lać. Ważne by kupić z legalnego źródła olej a nie promocje (wiadomo ze jakaś podróba lub jeszcze gorzej).

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne by kupić z legalnego źródła olej

 

 

a znasz jakieś nie legalne :twisted:?

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Śmieszne promocje na allegro lub giełda mysło....., gliw.... gdzie mobila 10w40 4 l kupisz za 40/50 zlotych, a okazuje sie że to jakiś olej rzepakowy lub jakiś inny syf. Jest masę takich przypadków, nawet 2 lata temu w śląskim zamknięto kilka osób które skupowało na giełdach puste baniaki po mobilu, zalewa tak jakiś chłam i sprzedawali dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz ze miedzy mobile, castrolem GM jest jakaś różnica, 80 procent połsyntetykow mają bardzo zbliżone parametry, jest bardzo mało oleju które są widocznie lepsze niż inne, ale są na tyle drogie ze nie opłaca się lać. Ważne by kupić z legalnego źródła olej a nie promocje (wiadomo ze jakaś podróba lub jeszcze gorzej).

 

PZDR>

Między tymi g...nami to może i nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.