Treść opublikowana przez Varrol
-
raport dekry - zwyciestwo BMW
Było już w styczniu: http://www.samar.pl/__/__la/en/__ac/sec,4/new/15224/__Germanys-DEKRA-releases-2008-car-reliability-report.html Zaskakujące to jest tam miejsce Mercedesa G klasy, którego poprzedni model był bezawaryjny...
-
uszczelki szyb
Taki głupi patent - w Coupe jest normalnie - nie wiem czemu w sedanie tak zrobili...
-
Twardy pedał sprzęgła
To, że jest hydrauliczne nie ma tu nic do rzeczy - jeździłem samochodami z hydraulicznym sprzęgłem i można było małym palcem wciskać. Po wymianie sprzęgła nic się nie zmieniło - dalej jak długo w korku jadę to zaczyna mnie noga boleć od pompowania.
-
dziwny zapach po wyłączeniu climatronic
Ja odgrzybiałem tak: - wyciągnąłem filtr przeciwpyłkowy - uruchomiłem silnik i klimę na full - napsikałem cały środek na nagrzewnicę (tam gdzie był filtr) - w międzyczasie przełączałem nawiewy, tak, żeby wszędzie dotarł Jak narazie pół roku jazdy i nic nie czuć.
-
Twardy pedał sprzęgła
Twardy w sensie, że mocno sprężynuje? - jeżeli tak, to raczej normalne.
-
Jak skutecznie obniżyć moje BMW?
Powiedzcie mi, czy w E36 brzeg tylnego nadkola jest oryginalnie podgięty w górę, czy prosty (chodzi oczywiście o wewnętrzną stronę - od strony koła).
-
Jak skutecznie obniżyć moje BMW?
jakies bzudry piszecie. Ja mam felge z tylu 8" ET 35 i jeszcze jest 1cm luzu. Do tego glebe taka ze jest napewno nizej niz -40. Poza tym na felge 7 lub 7,5" zalozylbym opone 215 a nie takiego lacza 225. Mamy po prostu zbiorową halucynację - albo masz podgięte i nawet o tym nie wiesz :) ... U mnie były brzegi nadkoli podgięte jak już kupiłem i nie obcierało, ale miałem do roboty jedno z nadkoli i zrobili tak jak jest w oryginale no i było na styk (ale chyba nie obcierało) - także musiałem podgiąć - teraz faktycznie jest ok 1cm albo i więcej.
-
Jak skutecznie obniżyć moje BMW?
Felgi 7 calowe z ET35 lepiej wyglądają niż oryginalne - z ET47 są mocno schowane do środka - ale z ET35 trzeba lekko podgiąć brzeg nadkola, żeby nie obcierało - też miałem z tym problem. A samochodu proponowałbym nie obniżać, bo tak ładnie wygląda - tył jest odpowiednio proporcjonalnie do przodu.
-
Wygląd auta - dylemat
Moje autko jest w galerii: Przed Po Teraz mam nowe sprężyny z tyłu i już tak nie siedzi - ale zdjęć jeszcze nie mam. Jeszcze wnętrze trochę przerobiłem, ale to już inna bajka.
-
Wygląd auta - dylemat
Ja w swojej malowałem zderzaki i progi (bo też oryginalnie były do połowy) i zmieniłem grill na nowy. Do tego wymieniłem klosze w lampach. I polecam każdemu - autko wygląda znacznie lepiej.
-
Dylemat przy zakupie auta.
Za takie pieniądze szukałbym czegoś 1-3 letniego - czyli dalej mamy gwarancję, a samochód prawie nowy - a przy 3 latku cena spoooro niższa. Auto powinno się przede wszystkim podobać, a jazda nim sprawiać przyjemność (jak jest awaryjne, to przyjemność jest mniejsza). Zawsze można mieć drugi samochód, jeżeli pierwszy np. za dużo pali - coś taniego na codzienne dojazdy. Jeździłem już autem, którego niezbyt lubiłem i nie polecam...
-
Skrzypiące boczki brzwi. Jakaś rada?
Bardzo dużo osób ma z tym problem - poszukaj trochę na forum, to znajdziesz sporo tematów. Na początek możesz wymienić spinki - powinno to usztywnić boczek, żeby się nie ruszał.
-
COUPE prawy reflektor, mamy problem :(
1) Tak, pasują pomiędzy tymi modelami - coupe i cabrio mają inne kierunki niż sedan 2) Nie - ilość zaczepów zależy głównie od firmy - zdaje się z Boscha były 3 zaczepowe (ale też chyba nie wszystkie), a ZKW dwu-zaczepowe 3) Raczej nie będzie pasować - nawet jeżeli producent jest ten sam 4) Sprzedaj te co masz i kup komplet, bo inaczej to zawsze się będą trochę różnić
-
Warsztat w Warszawie czynny do 18 - naprawa ABS
Właśnie sprawdziłem wszystkie czujniki - metodą z żarówką, a przy okazji pooglądałem kable - i nic. Poruszałem kablami przy centralce ABS - i nic. Sprawdziłem napięcie - i wygląda ok. Sprawdziłem bezpieczniki - i też są ok. Wydaje mi się, że winny jest przekaźnik od ABSu - zresztą objawy na to wskazują - nie miałem problemów z ABSem, a tu nagle w sobotę odpalam autko i kontrolka nie zgasła. Gdyby padał czujnik, albo coś nie łączyło, to problem powinien chyba pojawić się w czasie jazdy, a w każdym razie na ogół objawy są takie, że raz działa, a raz nie.
-
Warsztat w Warszawie czynny do 18 - naprawa ABS
Wczoraj po uruchomieniu samochodu kontrolka ABS pozostała zapalona - ABSu oczywiście nie ma. I teraz problem, bo za tydzień wyjeżdżam, a z pracy ciężko mi się wyrwać, no i wszystkie warsztaty czynne do 16 albo 17. Czy ktoś zna warsztat w Warszawie czynny trochę dłużej - ew. żeby można było zostawić samochód później - najlepiej w okolicy Żoliborza. Ew. warsztat w okolicy stacji metra Ratusz / Gdański, czy ul. Kasprzaka / Wolskiej. Jak narazie jedyne miejsce gdzie mam szansę podjechać i zdążyć do pracy to niezbyt polecane Sport-Auto na Burakowskiej...
-
Z3 2.8 193 KM - M52B28 - kilka pytan tuz po kupnie :)
Ja miałem taki problem z biegami - też część wchodziła lekko, a część ciężko - trzeba było przesmarować cięgna i już jest wszystko ok. Ale też problem może leżeć w samej skrzyni.
-
Jakie swiece???
Ja właśnie kupiłem platynowe NGK - ciekawe czy będą lepsze od Boscha, które mam teraz. Na Boscha zresztą nie narzekam - ale niektórzy ponoć mają z nimi problemy.
-
obnizenie w stylu "klin" co sadzicie?
Jak założyłem nowe sprężyny na tył, to teraz mam takiego klina - oczywiście lepiej wygląda obniżony przód, zamiast podniesionego tyłu, ale na nasze drogi jestr jak znalazł. No i samochód nie wygląda jak Citroen ZX na postoju :lol: - z przodu i z tyłu są mniej więcej równe odstępy od błotników.
-
tylna os skretna w nowej 7?
Właśnie oglądałem program, gdzie pokazywali nową Lagunę z takimi kołami - do 60km/h skręcają się przeciwnie do przednich, a powyżej zgodnie z nimi - oczywiście kąt skrętu jest niewielki.
-
Kupno BMW- parę pytań technicznych
Kilka uwag: - całkowicie szare zderzaki występowały w E36 - choć mało kto brał tak gołe golasy - maska jest krzywa, w ogóle cały przód, choć zaszpachlowanie znaczka nie świadczy o klepaniu, a bardziej o pseudo-tuningu - nie wszystkie E36 miały halogeny z przodu, ale to nie znaczy, że takie E36 miały zderzak z otwartymi dziurami na nie - silnik nie może przerywać od stania przez tydzień - jeżeli teraz coś się dzieje, to znaczy, że tak jest zawsze - instalacja gazowa w 1.6 świadczy o tym, że właściciel raczej mocno oszczędzał na samochodzie - lift był w 97 (albo pod koniec 96) więc kierunki i grill są ok Nie wiem, czy to kwestia brudu, ale auto robi bardzo kiepskie wrażenie - lampy są tak zniszczone jakby miały najmniej 20 lat. Gdyby silnik był w dobrym stanie, to może - ale z opisu wynika, że tak raczej nie jest.
-
Szyba czolowa ...
Pilkington w Warszawie - 380zł. Cena zależy w dużym stopniu od lokalizacji Warsztatu...
-
zbierzność w e36
Wydaje mi się, że kątów pochylenia kół z tyłu się nie da ustawić - miałem lekko siadnięte sprężyny z tyłu i po geometrii miałem dalej koła lekko pochylone do wewnątrz.
-
RINGI dleczego nie na lustrach?
oczywiscie ze kazdy ma swoje poglady na ten temat ja chcialem sie tylko dowiedziec czemu inni kleja ringi na klosze od zewnatrz ...to tak jekby kleic w e 30 prosto na lampy ...to by dopiero wygladalo na super tuning!!! Faktycznie lepiej wygląda to zamocowane na zwierciadłach - ale tylko dzięki temu, że wielkościowo są dobrze dopasowane. Co do wyglądu to już kwestia gustu.
-
Gdzie najlepiej przebić się z kablami do komory silnika
Bardzo prosto się przeciąga kable za schowkiem - wychodzą pod akumulatorem - trzeba tylko maty, gąbki itp lekko odchylić. Oczywiście zależy po której stronie bardziej pasuje przeciągać kable.
-
Wygłuszanie / wyciszanie silnika
Można by nie oklejać całej maski, tylko np. do połowy, na tyle, żeby nad samym silnikiem było. Dużo są cięższe od typowych ma wygłuszających?