Treść opublikowana przez pawelj5
-
duze ubytki plynu chlodniczego e36 320i
Nie tylko puchnące węże oznaczają przedostawanie się płynu do komory spalania. Miałem kiedyś przypadek że głowica pękła między kanałem wodnym a kanałem ssącym. Silnik przepalał płyn, a węże nie puchły. Szkoda ze nie napisałeś jaki jest ubytek w stosunku do przebiegu. Jeżeli ubywa go sporo to powinien być wyczuwalny słodki zapach w spalinach. Poza tym możesz wykręcić świece i sprawdzić czy wszystkie mają jednakowy nalot. Duże przepały płynu powodują wypłukiwanie nagaru. Poza tym sprawdź dokładnie elektrozawory nagrzewnicy. Niedawno sam miałem wyciek którego nie mogłem zlokalizować. Ciekło właśnie z tych zaworów.
-
Jak rozpoznać czy świece chodzą wszystkie w e46 328i ???
Wyświetlone błędy to przekroczone napięcie na sondzie lambda. Oczywiście może być to wina uszkodzonej sondy, ale napisałeś ze wypadają zapłony, a nie spalona mieszanka będzie powodować zmianę napięć na sondzie. Jeżeli zrobiłeś na świecach ponad 15tys.km to wymieniaj bez zastanowienia. Widzę jeszcze dwa błędy. Jak się nie mylę to jeden wskazuje uszkodzenie czujnika świateł stop przy pedale hamulca, a drugi uszkodzenie czujnika położenia ssącego wałka rozrządu. Nie wiem czy uszkodzenie tego czujnika może powodować wypadanie zapłonów.
-
Problem z niedostatkiem mocy i wydechem.
To prawda że z waszymi autami coś nie tak. Mam na liczniku 240tys.km i to nie wiem czy nie cofany. Fakt ze słychać vanosa, ale oleju od wymiany do wymiany nie dolewam. Schodzi do minimum na bagnecie, więc wychodzi ok 1 litra. Prawdopodobnie były cofane liczniki, lub silniki były mocno przegrzane. Branie oleju nie musi oznaczać zużytych pierścieni. Duże ilości oleju potrafią znikać przez uszczelniacze zaworowe.
-
[E 46] Trudne do zlokalizowania stuki.
Sprawdź dokładnie tuleje gumowe stabilizatora. Na szarpakach przeważnie nie wychodzą. Sprawdź też czy jak zaciągniesz ręczny w czasie jazdy to dźwięk się zmienia lub zanika. Czasem zdarza się że stukają na dziurach szczęki hamulca ręcznego.
-
Dziwny stukot podczas przyspieszania?!
Może być. Weź gumowy młotek i opukaj dokładnie cały układ wydechowy, a także sprawdź ekrany termiczne nad wydechem i dokładnie obejrzyj mocowanie rury wydechowej do korpusu skrzyni biegów.
-
[E36] Pilne - problem z odpaleniem
Zdejmij przewód powrotny paliwa za listwą wtryskową. Na jej końcu znajduje się zawór ciśnieniowy. Jeżeli pompa podaje ciśnienie minimum 3bary to ten zawór puści nadmiar do zbiornika. Jeżeli podczas kręcenia rozrusznikiem przewodem powrotnym nie będzie lecieć paliwo to może znaczyć że pompa padła i daje za niskie ciśnienie. Ale może być też tak że uszkodzeniu uległ właśnie zawór ciśnieniowy. W układzie będzie za niskie ciśnienie a paliwo będzie lecieć przewodem powrotnym. Zawór sprawdzisz zaślepiając rurkę jakąś śrubą i opaska. Wówczas w układzie paliwowym przy prawidłowo działającej pompie powinno być ciśnienie ok 4barów, ale silnik powinien zaskoczyć.
-
[E36] Pilne - problem z odpaleniem
Objaw taki jakby było za małe ciśnienie paliwa,ale oczywiście może być coś innego. Próbowałeś zapalić na pych?
-
[E36] Pilne - problem z odpaleniem
Masz paliwo w zbiorniku?
-
NOWY - Ustalenie symbolu silnika.
Według rocznika powinieneś mieć M52B20. Poznać go można po tym ze korek wlewu oleju znajduje się w przedniej części silnika, a górna pokrywa filtra oleju jest plastikowa. Silniki M50 mają wlew oleju przy podszybiu i aluminiowy górny dekiel filtra oleju. Pamiętaj że serwisant mógł się pomylić. W M50 były dwa rodzaje tej gumy ( wersja z ASC i bez ), w M52 też może było więcej niż jeden rodzaj.
-
Dziwny stukot podczas przyspieszania?!
Dźwięk pojawia się w wąskim zakresie obrotów przy ok 2tys.obr. przy dużym obciążeniu. Stawiam na to że coś wpada w wibracje. Obejrzyj od spodu i opukaj dokładnie cały układ wydechowy.
-
Problem z niedostatkiem mocy i wydechem.
Jeżeli pierścienie są zużyte to znaczy ze silnik ma spory przebieg. Rozbierzesz go i może się okazać że przydałoby się zrobić zawory w głowicy. Zdemontujesz korbowody i okaże się że panewki nie wyglądają za ciekawie. W najgorszym wypadku gładź cylindrów może się okazać mocno zużyta. Z doświadczenia wiem że wymiana pierścieni tłokowych przeważnie pociąga ze sobą inne koszty. Jak coś robić to porządnie, a szkoda rozebrać silnik w drobny mak i wymienić tylko pierścienie, a resztę zostawić mimo że też jest zużyta. Jak znajdziesz silnik z przebiegiem poniżej 200tys.km to będzie w zadowalającym stanie. Poza tym nie trudno znaleźć silniki jeszcze zamontowane w aucie. Nie ma wtedy problemu z diagnoza przed zakupem.
-
Problem z niedostatkiem mocy i wydechem.
Jeżeli faktycznie pierścienie do wymiany i do tego uszkodzony vanos to poszukaj drugiego silnika np z jakiegoś anglika. Czasem można kupić silnik z przyzwoitym przebiegiem za przyzwoite pieniądze.
-
STUK PRZY PUSZCZANIU SPRZENGLA?
Przyczyną stuku może być praktycznie każdy element układu napędowego od skrzyni biegów do kół. Spróbuj ruszać autem na kanale w taki sposób żeby stukało a pod spodem niech ktoś sprawdza skąd ten dźwięk. Do sprawdzenia sprzęgło gumowe wału, nakrętka zaciskająca wielowypust na wale, most napędowy, przeguby. Przyczyną mogą być też poduszki gumowe tylnego zawieszenia. Bez kanału się nie obejdzie.
-
kontrowersyjne pytanie odnosnie sprezyn
Skoro tak Ci zależy to po prostu zamontuj te sprężyny i zobacz jaki będzie efekt.
-
kontrowersyjne pytanie odnosnie sprezyn
Też nie widzę informacji że mają skrócony skok. Moje osobiste zdanie jest takie że lipa będzie z tego. Auto będzie się dobrze prezentować, ale kiepsko będzie się tym jeździć. W najgorszym wypadku sprężyna będzie wypadać z miseczek. A co do wzoru na twardość to nadaje się on do sprężyn symetrycznych. Sprężyny obniżające mają zewnętrzne zwoje bliżej siebie niz te wewnętrzne. Sam przechodziłem przez etap ekstremalnego obniżania. Wygląd jest zabójczy, ale przy tak małym skoku zawieszenia amortyzator musi być betonowo twardy. Do tego trzeba ciągle uważać na najmniejsze dziury, garby, studzienki nie mówiąc o progach zwalniających bo niektórych nie da się przejechać. Dużo większa przyjemność z jazdy daje obniżenie o 30-40mm i zastosowanie dobrych amortyzatorów np Bilstein B6, lub B8. Ale kto co lubi.
-
Jak odpowietrzyć układ paliwowy?
Korzystam z dwóch katalogów dostępnych w internecie. http://www.realoem.pl" target="_blank i http://www.bmwfans.info/parts/catalog" target="_blank . Najlepiej wpisać ostatnie 7 cyfr numeru VIN. Wyświetlą się wtedy tylko części które są zamontowane w tym konkretnym aucie. Kiedy znajdziesz interesujący element możesz jego numer katalogowy wprowadzić na dole strony http://www.mototec.pl/etk.php" target="_blank i wyświetli się cena za którą kupisz ten element w serwisie. Sprawdzałem, ceny nieraz są zaskakująco korzystne i zgadzają się z tymi w serwisie. Według katalogu wygląda na to że nie ma u Ciebie elektrycznej pompki paliwa w zbiorniku. Musisz szukać dlaczego robi się takie podciśnienie. Być może to ono jest powodem zasysania lewego powietrza.
-
kontrowersyjne pytanie odnosnie sprezyn
Jeżeli zależy Ci jedynie na wyglądzie auta to tnij. Ale sprężyny będą się różnić charakterystyką i będzie to odczuwalne podczas jazdy. Ale przy takim obniżeniu i tak nie da się szybko jeździć. A tak z ciekawości, jakie chcesz zastosować amortyzatory obniżając o 70mm?
-
Problem z niedostatkiem mocy i wydechem.
Sprawdź na kanale w którym miejscu wydechu słychać rzężenie. Bardzo możliwe że rozleciał się katalizator i przy okazji zatkał przelot.
-
Problem z wyskakiwaniem 1 biegu
Elementy 1-go biegu to zębatka nr 23, koło przesuwne kpl. nr 22, synchronizator składający się z elementów nr 19,20,21. Sprzęgiełka kłowe są zintegrowane z kołem zębatym i kołem przesuwnym. Jak widzisz w cennku koszt tych elementów przekroczy cenę zakupu używanej kpl.skrzyni.
-
Jak odpowietrzyć układ paliwowy?
Tak jakby w układzie paliwowym zrobiło się duże podciśnienie. Podaj 7 ostatnich cyfr numeru VIN. Muszę sprawdzić jak dokładnie wygląda u Ciebie ten układ paliwowy.
-
Jak odpowietrzyć układ paliwowy?
Nieszczelność moze być na połączeniu filtra z korpusem, od spodu filtra pod nakrętką podgrzewacza, albo właśnie przez uszkodzoną pompkę ręczną.
-
Problem z wyskakiwaniem 1 biegu
Synchronizator pracuje jedynie w momencie wbijania biegu. Jego uszkodzenie objawia się zgrzytem podczas zmiany biegu, nie będzie jednak powodować wyskakiwania biegu. Taki objaw dają zużyte sprzęgiełka kłowe umieszczone na kole zembatym i kole przesuwnym. Co do uszkodzenia systemu sprężynek i współpracujących wałeczków to uszkodzenie którejś z nich powodowałoby problem z dwoma biegami umieszczonymi na tym samym wodziku.
-
Jak podnieść silnik 318 IS e30
Osłona pod miską która ochroni ją przed ewentualnym uderzeniem musi być masywna żeby spełniła swoje zadanie. Tylko że niepotrzebnie zmniejszy jeszcze prześwit. Osobiście założyłbym wyższe poduszki pod silnik. Z tego co się orientuję to silniki sześciocylindrowe mają trochę wyższe poduszki. Poza tym można między uchwyty poduszek a poduszki podłożyć grube podkładki. Myślę że w ten sposób realne jest podniesienie silnika o 1-2cm.
-
e36 M50b25 problem z przepływomierzem ( chyba )
Takie odpięcie przepływki nie jest dobrą metodą diagnostyczną. Jakiś czas temu też miałem problemy z falowaniem obrotów. Też odpinałem przepływkę i w zasadzie nie było różnicy. Sprawdzałem czujniki, sondę lambda i wszystko wydawało się ok. Byłem więc przekonany że to wina przepływki. Jednak problem zaczą się nasilać aż pojawiły się problemy z pracą na LPG. Okazało się że padła sonda lambda. Po wymianie na nową falowanie zniknęło.
-
Jak odpowietrzyć układ paliwowy?
Żeby sprawdzić czy uszkodzona jest ta pompka ręczna musisz sprawdzić czy powietrze idzie przewodem paliwowym od zbiornika, czy dopiero od tej pompki. Musisz w tym celu wpiąć w układ na odcinku między zbiornikiem paliwa i pompką ręczną kilka centymetrów przeźroczystego przewodu. Jeżeli okaże się że powietrze idzie od zbiornika będziesz musiał obejrzeć przewody paliwowe pod autem i połączenia przy zbiorniku. Jeżeli od zbiornika paliwo będzie szło bez powietrza to wiadomo że nieszczelnosć jest gdzieś w obudowie filtra paliwa.