Treść opublikowana przez Dasonen
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2013!
Można próbować wypalić je na płycie ? Z tym różnie bywa. AOW z całym zaplexczem jest w wersji 2012 kiedy AOW otwarto w 2011. Więc pewnie zależy od miejsca. Automapa i tak jest lepsza, ale wbudowana nawigacja jest... wbudowana! :)
-
520D gaśnie podczas jazdy
Roger-nysa: co do gaśnięcia i pozostawiania śladu - czasem jak gaśnie to ślady są mocno pozacierane bo wtedy błędy melduje prawie wszystko, co może. Miałem podobnie, ale w innym silniku. Przy gaśnięciu były błędy 4x4, skrzyni, składu spalin i inne. Może koledzy zapoznają się z tym wątkiem i popatrzą u siebie: viewtopic.php?f=73&t=208912&p=1536655&hilit=%2Arail%2A#p1536655
-
bmw 530d 525d turbo
sprawdzić szczelność IC i przewodów doprowadzających. Ciśnienie przed DPF - jeśli taki masz.
-
grupowy przyrost mocy i Nm w ADT Wrocław HAMOWNIA
Poszukaj na forum Toyoty (Prius) lub Hondy (CRZ). Z BMW wiele nie zwojujesz :) .
-
E60 Stukanie zawieszenia
Nie u mnie. Rozpórka faktycznie była luźna, ale już ją dokręciłem (ostrożnie - gwint w aluminium). Dźwięk jest zsynchronizowany z ugięciem przedniego zawieszenia, więc stawiam na elementy pracujące w zawiasie.
-
bmw 535d kopcenie na bialo niebiesko
Widziałeś :) W każdym BMW mającym FCS zwany potocznie DPF'em jest FAP (czyli FCS czyli DPF czyli Partikelfilter :) ) bez chemikaliów :)Ok - więc polskie auta maja napęd generowany przez "silnik", niemieckie przez "motor", francuskie mają "moteur", amerykańskie mają "engine" a włoskie "motore"? I "motor" oznacza silnik na pompowtryskach, "moteur" na common rail, "motore" to uszkodzona jednostka napędowa, "engine" to HEMI itd :) A "silnik" oznacza wyłącznie produkty Andorii ;) To są skróty z różnych języków. Z czasem przyjęło się potocznie to lub tamto, ale nazywanie każdego filtra cząstek stałych współpracującego z płynem mianem "FAP" jest semantycznym nadużyciem :)
-
2.0d(chip) vs 2.5d ?
Po kilku dniach potrafisz zgadnąć kondycję silnika? ;) Fakt - taka sama moc z 2.0R4 i 3.0R6 mniej obciąża większą jednostkę, ale to truizm. Automat jest bardzo sprawny - to fakt A moja żona sama ścisza radio i lubi posłuchać silnika wkręcającego się na obroty :mrgreen:
-
bmw 535d kopcenie na bialo niebiesko
Off-TOP: Capaz - różnica jest taka, jak między AGR (po niemiecku) a EGR (po angielsku). DPF to skrót angielskiej nazwy filtra cząstek stałych (diesel particulate filter) a FAP to skrót francuskiej nazwy filtra cząstek stałych ( filtre à particules). To, że Francuzi częściej używają płynnych dodatków do DPF'a nie świadczy o tym, że FAP oznacza filtr cząstek z lubrykantem. Po polsku było by to FCS - Filtr Cząstek Stałych. Pozdrawiam !
-
E60 Stukanie zawieszenia
U mnie tylko z przodu.
-
E60 Stukanie zawieszenia
Ja stawiam na gumy stabilizatora :) Mam podobnie, tylko nie stuki a skrzypienie. Jakoś wytrzymuję, bo jest tylko przy ujemnych temperaturach i przy zimnym aucie. Widać - ciepło silnika też ma wpływ..
-
Zawieszenie M-pakiet E61 krzywo stoi
Nie pomyliłeś się? Lewy przód i prawy tył stoją wyżej? Po jednej przekątnej za wysoko a po drugiej za nisko? To nie jest przechylenie na jeden bok - to jest odkształcenie budy. Krzywo pospawana? Pojedź z nią na diagnostykę zawieszenia - niech ci sprawdzą odległości osi poszczególnych kół...
-
Wymina płynu chłodzącego i świec zapłonowych E60 3.0i
Oryginalny płyn sprzedawany w BMW to koncentrat, który rozrabia się z woda destylowaną. Wiem, bo niedawno kupowałem razem z termostatami.
-
Regeneracja refrektorów
Koszt nowych żarników, czy nowych lamp? :) Nowe żarniki to jakieś 200 PLN/szt.
-
E61 LCI czujnik deszczu/zmierzchu - nietypowy problem
Tam jest kilka czujników - zaparowania, deszczu, zmierzchu - zależnie od wyposażenia.
-
Problem z DPFem i sterownik świec E61 530d
Słyszałem już o tej teorii - po odpięciu wydechu za turbiną ta z braku oporu za częścią gorącą szybciej się rozkręca, co może doprowadzić do osiągnięcia większych obrotów (ale opór sprężarki nie powinien na to pozwolić). I te obroty mogą spowodować uszkodzenie turbosprężarki lub jej szybsze zużycie. Słyszałem o takich przypadkach po uszkodzeniu plecionki między turbosprężarką a resztą wydechu. Jestem sceptyczny względem tego, ale licho nie śpi. Teoretycznie silniki bez DPF'u miały inny układ wydechowy niż z DPF'em więc pewnie opór był wyliczony, jednak turbina siedzi na jednej osi ze sprężarką i tamta robi za hamulcowego - więc nie powinno dojść do uszkodzenia. A zmiana oporu po wywaleniu katalizatora lub DPF'a zapewne jest znikoma w stosunku do reszty czynników.
-
530d 218 spalanie 14 -16 /100 silnik dogrzany
Po za odczytem błędów niech ci ktoś zmierzy ładowanie turbiny i korekty na wtryskach.
-
BMW e61 3.0d 218KM , bardzo ciekawy przypadek
Chwila... to twoje auto? I nie wiesz, gdzie kupiłeś? Czy czasem nie kupiłeś od handlarza, który rzekomo kupił w ASO? Czy może chodzi o czyjeś auto i nie wiesz, gdzie dokładnie znajomy kupił?
-
BMW 520D 163ps 2005 Manual"Slabe przyspieszenie na starcie"
Tak, to jest normalne. Tak już jest. Apropos - w czym wciska w fotel? W 2.0D 163KM? :D :nienie: Dół nie ciągnie, pojemnością (bo jej nie ma) ani turbiną (bo ta dopiero się rozkręca) więc masz klasyczna turbodziurę. Jeśli potrzebujesz - zrób chipa: niech poprawią dół i dadzą bardziej agresywne nastawy turbo- skrzynia/sprzęgło i turbina krócej pożyją, ale start ze świateł będzie lepszy. Przy okazji zrobią ci diagnostykę i dowiesz się, czy silnik kwalifikuje się do chipa (czy wtryski żyją,turbina pompuje itd.) Jeśli tuner nie zacznie od diagnostyki - uciekaj stamtąd!! Tak, to jest normalne. Krótkie wciśnięcie DTC wyłącza część układu: DTC (elektronika zezwoli na lekki poślizg kół przy ruszaniu - zalecane w trudnych warunkach i w trakcie jazdy na łańcuchach). Dłuższe wciśnięcie wyłącza całość: włącznie z układem stabilizacji toru jazdy - DSC.
-
Nie działaja spryskiwacze lamp...czemu?
Spryskiwacze są zapchane - bo to ciśnienie płynu wysuwa je ponad zderzak (AFAIK). Jeśli ciśnienie jest już tam, to brak drożności wewnątrz spryskiwacza. Stawiam na same dysze. Albo namoczyć w czymś i przedmuchać zwrotnie sprężonym powietrzem, albo przepychać mechanicznie. Jednak to drugie to po konsultacji z kimś - bo można sobie popsuć dysze, jeśli są bardzo cienkie (małą średnica).
-
E60 520D 163KM TEMPERATURA SILNIKA CHŁODNICZKA AGR
Dlaczego krzyczysz? Pisanie wielkimi literami to KRZYK !!!!!!!!!!!!!!!! :) Ja wszędzie spotykam EGR. a teraz powiedz, jak to nalezy odczytać: "Nie, mam zaślepiony. Wczoraj siedziałem przy silniku..." - masz coś zaślepione i wczoraj siedziałeś przy silniku "Nie mam zaślepiony, wczoraj siedziałem przy silniku..." - nie masz czegoś zaślepionego i wczoraj siedziałeś przy silniku "Nie mam, zaślepiony wczoraj siedziałem przy silniku..." - czegoś nie masz i sam byłeś wczoraj zaślepiony siedząc przy silniku Jeden przecinek i nagle treść zupełnie inna. A motłoch niech sobie zgaduje, gdzie ten przecinek powinien być i o którą wersje wybrać! :nana: :twisted2: Tak?
-
e60 520d parujaca lampa
Jeśli za używany uznamy taki, który wyjechał z salonu - to tak :) To częsty problem - nawet w autach z przebiegiem poniżej 5000 km. Mają go w Fordzie, Audi, Hondzie... nihil novi.
-
E60 520D 163KM TEMPERATURA SILNIKA CHŁODNICZKA AGR
Co to jest AGR? Pytam bez podtekstu - bo widzę, że kolega powtarza. To niemiecka wersja skrótu EGR, czy jakiś inny układ?
-
E60 Problem z DPF?
Temperaturę płynu masz za niską. Powinna był 90C. Jeśli oscylowało przy 78C-80C po przejechaniu kilkunastu km - oznacza to problemy (IMO termostaty). A to "requested in DDE" u mnie jest niemal cały czas :) dziwna sprawa - podobnie jak z dystansem od ostatniego dopalenia.
-
E60 Problem z DPF?
"w normie" to znaczy ile? Bo jak dużo, to 240C może sprawy nie załatwić. Jakie miałeś temperatury płynu, spalin i jakie ciśnienie?
-
TARCZE NAWIERCANE ZIMMERMANN M5 / M6
To chyba do działu "sprzedam kupę" ?