Treść opublikowana przez Grzechu16
-
PDC - problem dość irytujący
Też mnie to interesuje. Kurde ta INPA to jednak ma masę opcji diagnostycznych tylko jak widać trzeba pogrzebać.
-
radio problem?
U mnie w nawigacji kolorowej 4:3 czasami się zdarza, że wszystko się zatnie na kilka sekund (dźwięk i wszystko co się wyświetla) i po chwili się odwiesza. Nie ma na to reguły dzieje się tak czasami na prostej drodze bez jakichś dziur. Szukałem pomocy między innymi chyba na tym forum i nie dostałem odpowiedzi. Chyba, że Twój problem wygląda trochę inaczej. Pozdrawiam.
-
Gaz zwykły/sekwencja bmw e46 1.9 2001r.
Nie wiem czy w ogóle jest możliwe założenie zwykłej instalacji do takiego silnika? Ja mam instalację 4 generacji firmy STAG (mam ten sam silnik co Ty) i spalanie w mieście to około 11 litrów. W trasie jadąc oszczędnie ale dynamicznie to da się zejść do 9 litrów, czyli średnie spalanie można przyjąć w granicach 10 litrów. Odnośnie jakiegoś spadku mocy to jest niezauważalny. Odnośnie spraw technicznych: Zbiornik 50 litrów w miejscu koła zapasowego, wchodzi około 44 litry gazu więc jedno tankowanie wystarcza średnio na 440km. Kurek do tankowania gazu pod klapką paliwa, kontrolka poziomu gazu w schowku popielniczki.
-
[e46] 1.9 benzyna/gaz problem z termostatem
Tak jak napisałem w poście powyżej - temperatura otwarcia termostatu dla tego motoru to 105 stopni. kolego nie myl temp otwarcia termostatu z temp pracy silnika po otwarciu termostatu ciecz się miesza z resztą płynów układu otwartego co prowadzi to ochłodzenia płynu a następnie układ otwarty powinien pilnować i trzymać taką temp jak napisałem wyżej a wskazówka na zegarach powinna stać idealnie w pionie (chociaż zegary lubią często przekłamywać - dlatego warto skontrolować temp w ukrytym menu zegarów chyba test nr 7 jak dobrze pamiętam ) a domyślam się że te 105 to całkowite/maxymalne otwarcie termostatu powoduje Wymieniałem jakiś czas temu termostat z powodu niedogrzewania się silnika ( temperatura w teście nie przekraczała 70 stopni), teraz w teście na zegarach cały czas pokazuje 108 stopni, pompa wody wymieniona niedawno, poziom płynu w normie. Sugerujesz, że coś jest nie tak? Jeżeli tak to co można jeszcze skontrolować?
-
[e46] 1.9 benzyna/gaz problem z termostatem
Tak jak napisałem w poście powyżej - temperatura otwarcia termostatu dla tego motoru to 105 stopni.
-
[e46] 1.9 benzyna/gaz problem z termostatem
Temperatura otwarcia termostatu to w tym silniku domyślnie 105 stopni. Sprawdzając na podglądzie temperatury u mnie pokazuje podczas jazdy cały czas około 107-108 stopni. Jeżeli wyrzucanie płynu jest normalne (tak jak kolega powyżej napisał) to osobiście nic bym z tym nie robił bo 90 stopni to raczej nie jest jakieś spore niedogrzanie silnika.
-
318i nie odpala
Osobiście jak kupowałem kabel to dałem sortowanie według ceny i kupiłem najtańszy jaki był. Używam go już rok i to dosyć często, zaprogramowałem sobie np światła do jazdy dziennej i nie widzę sensu kupowania czegoś droższego.
-
318i nie odpala
Najprościej odczytać błędy. Polecam zainwestować w kabel diagnostyczny, który zwróci Ci się zapewne po dwóch użyciach.
-
Uszkodzone E46 przez warsztat kto zapłaci?
No ale jak będziesz sprawdzał i wybierał te silniki? Nawet jak odpalisz taki silnik, kupisz go to jaką masz gwarancję, że po 31 dniach coś Ci w nim nie padnie? Pisałeś, że ze swoim silnikiem nie miałeś wcześniej żadnych problemów, lałeś właściwy olej, kupowałeś oryginalne części więc ja bym się na Twoim miejscu nie interesował teraz nowym silnikiem tylko starał się jak najmniejszym kosztem własnym naprawić swój.
-
[e46] 3.0d 204km urwana klapka kolektora
Na moje oko skoro stwierdzona jest taka usterka to pod żadnym pozorem nie powinno się odpalać tego samochodu. Tak czy inaczej będziesz musiał ściągnąć głowicę, żeby zobaczyć jak to w środku wygląda. Nic w ciemno nie można prognozować nie wiedząc w jakim stanie jest gładź cylindra i tłok. Poza tym pewnie i tak będziesz chciał resztę klapek usunąć więc dolot będziesz demontował.
-
Śląskie
Cześć, ma ktoś namiary na jakiś szrot z częściami silnikowymi z bmw? Okolice Bielska-Białej.
-
Uszkodzone E46 przez warsztat kto zapłaci?
Wystarczy zasłonić twarz i wszystko jest legalne. Poza tym jeżeli chodzi o dyktafon to nic oprócz głosu raczej nie nagra :)
-
E46 M43 1,9 316i jakiego przebiegu dożywają ?
Przecież kolega w żadnym miejscu nie napisał, że to 550zł to są koszty miesięczne części nie wliczając paliwa. Pomijając fakt, że części do BMW są bardzo drogie to w tak prostym silniku jak M43TU po prostu nie ma się co psuć z taką częstotliwością. Chyba, że każdą naprawę kolega zleca jakiemuś warsztatowi, który do horrendalnie drogich części doliczy horrendalnie drogi serwis i wtedy wychodzi 550zł/miesiąc.
-
Brak ciśnienia w cylindrach nie odpala
To było wiadomo od początku, że świeca jest mokra :
-
318i Gorsze przyspieszenie gdy gaz w podłodze
To dzięki za informacje, nawet nie wiedziałem, że jest taki bajer. Moderator może usunąć ten i powyższe posty, żeby nie robić tutaj off-topicu :)
-
318i Gorsze przyspieszenie gdy gaz w podłodze
Koledzy nie pomieszały się wam poziomy oleju/płynu chłodniczego? Kontrolka oleju jest czerwona.
-
E46 318i Podgrzewane lusterka
- Uszkodzone E46 przez warsztat kto zapłaci?
Zakładając to co piszesz uszczelka musiałaby być już chyba na wykończeniu i to takim kompletnym jakby miała puścić ciurkiem wodę do komory spalania. Nie wiem szczerze mówiąc czy jest to możliwe, chociaż czytając jakie kolega wstępnie oszacował straty to można założyć, że woda dostała się do cylindra.- Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
W żadnym wypadku na nikogo nie naskoczyłem. Nie wiem jak wy ale ja nie potrafię poznać, kiedy handlarz samochodami (wszyscy mają niesamowitą gadkę bo od tego zależy ich zarobek) chce mi wcisnąć samochód ze skręconym przebiegiem a kiedy nie. To takie uogólnianie - patrzę na ładny samochód z przebiegiem 200tyś i myślę - skręcony przebieg, ładnie wygląda i fajnie pracuje silnik ale skręcony przebieg nie ma się co interesować... Idę dalej i widzę samochód z przebiegiem 300tyś styrany zębem czasu z widocznymi defektami i myślę - biere w ciemno sprzedawca na pewno sprzedaje samochód z realnym przebiegiem. Trochę niepoważne i naiwne.- Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
I Ty uwierzyłeś, że uczciwy sprzedawca powiedział, że samochód ma 270tyś km i w związku z tym jest cały styrany. A może ma skręcony przebieg z 400tyś i dlatego wygląda na swój wiek?- Lakier fortepianowy- pytanie
Kolego polecam pomysł z opalarką, o którym pisałeś. Z tego co pamiętam to nawet woda okazała się zbędna bo jak się trochę podgrzało opalarką to ładnie ta warstwa schodziła i szło to 100 razy szybciej niż gąbką. Jeżeli sie zdecydujesz to musisz ostrożnie to podgrzewać żeby nie zdeformować plastiku. Pogrzać chwileczkę opalarką i próbować czy zaczyna odłazić, dalej troszkę podgrzać i próbować.- uszczelka pod glowica
Mi chodziło bardziej o taką sprawę, że jak oddasz samochód do mechanika na taką wymianę to faktycznie może Cię naciągnąć na te wszystkie rzeczy. Ja wymieniałem ostatnio u siebie uszczelkę pod głowicą i mogłem wszystko pooglądać. Uszczelki wszystkie były w dobrym stanie bez żadnych oznak zużycia. Płynu co uciekło trochę to uzupełniłem (inna sprawa jak uszczelka nie pęknie między dwoma cylindrami). Ale to faktycznie sprawa konkretnego przypadku. Pozdrawiam.- uszczelka pod glowica
Uszczelka + planowanie (w sumie planowanie to niecałe 100zł) + śruby (20/30zł) oczywiście. Po co wymieniać uszczelkę pod deklem, świece, uszczelkę pod kolektory czy płyn chłodniczy jeżeli wszystko z nimi jest ok?- uszczelka pod glowica
To coś nie umie tej pompy po numerze VIN znaleźć. Tak czy inaczej patrząc na Allegro ceny pomp wahają się od 100 do maksymalnie 350zł (wliczając wysyłkę).- uszczelka pod glowica
Ty tam masz automatyczną skrzynię biegów? Bo tak mi coś znajduje po VINie - Uszkodzone E46 przez warsztat kto zapłaci?
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.