Treść opublikowana przez Grzechu16
-
[E39] Podświetlenie klamek
Fajna sprawa, nieźle to wygląda. Osobiście wrzuciłbym coś bardziej "subtelnego", żeby tylko była zaznaczona klamka. Tak czy inaczej w rzeczywistości może to wygląda inaczej niż na zdjęciu. W środku samochodu mógłbyś zmienić oświetlenie na diodowe i fajnie by się to zgrało ze sobą.
-
Problem z klimatyzacją :/
Haha dobre :) Nie ma się czym przejmować, w niektórych samochodach klima oznaczana jest jako A/C więc można się pomylić. Tak jak kolega wyżej napisał - plus za szczerość bo każdemu się zdarza gafę strzelić ;)
-
[E39] samoistna zmiana rozdzielczości wyświetlacza
Fajnie, że ktoś poruszył taki temat bo kilka razy też zdarzyła mi się taka sytuacja. Czy jest jakoś zregenerować czytnik we własnym zakresie?
-
e46 m54 czujnik wałka rozrządu ?
Jakby kolega sam by sobie go zamontował to nie miałby chyba gwarancji na ten czujnik dlatego tak zdzierają za odkręcenie kilku śrubek.
-
E46 M43TU19 - wymiana oleju
Na forach faktycznie w większości zalecają zalewanie BMW syntetykiem rekomendowanym przez producenta. Ja stwierdziłem, że skoro zalany był półsyntetyk to takim też zaleję i nie mam z tego tytułu na razie żadnych problemów. Odnośnie syntetyków to z mojego doświadczenia czytając fora wynika, że ludzie odradzają Castrola bo to dziadostwo, ale jak ktoś leje polecany wszędzie olej to też nie ma żadnej pewności, że to jest dokładnie olej o takich właściwościach jakie według specyfikacji posiada.
-
E46 M43TU19 - wymiana oleju
Hej, Ja osobiście leję trzeci raz bodajże Castrol Magnatec 10W40. Zdecydowałem się na taki olej, gdyż jak zakupiłem samochód była karteczka informująca o tym, że wlany jest półsyntetyk.
-
lampka oleju
Z tego co wiem kontrolka oleju świecąca na żółto sygnalizuje jego zbyt niski poziom. Sprawdź, ile wskazuje na bagnecie i w razie czego dolej. Pozdrawiam.
-
kopci i trzęsie
Będziesz miał dość wydatków, więc na Twoim miejscu praktycznie zerowym nakładem finansowym wywaliłbym klapki i zaślepił jak tutaj: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=55225 .
-
Odnowienie felg
Wybacz, źle zrozumiałem intencje :) Widzę, że masz czarny samochód. Moim zdaniem bajecznie wyglądałby czarny środek i polerowany rant.
-
Trzaski przód koło od pasażera (e46)
Dodam jeszcze, że nie mogąc zdiagnozować skąd dochodzi stukanie zrzuciliśmy koło i próbowałem kręcić kierownicą. Okazało się, że stuki objawiają się tylko na obciążonym zawieszeniu, a jak podniosłem stukającą stronę samochodu w powietrze i kręciłem kierownicą było cicho. Jeżeli to faktycznie któryś ze sworzni to podczas kręcenia kierownicą osoba trzymająca sworzeń będzie czuła takie przeskakiwanie w środku.
-
e46 318i pali sporawo LPG
Co nie znaczy optymalnie. Faktycznie u mnie troszkę mniej pali. W nazwijmy to cyklu mieszanym spalanie wychodzi w granicach 10l. Od dłuższego czasu nie zerowałem średniego spalania na komputerze i oscyluje cały czas w granicach 8,6 - 8,7l / 100km. Przy jeździe ekonomicznej i w trasie potrafi zejść poniżej 10. Co do pojemności zbiornika - mam u siebie zbiornik 52litry bodajże i wchodzi mi coś w granicach 42l zawsze więc to 48l to może faktycznie jest pojemność u Ciebie.
-
Odnowienie felg
Ja w swoich felgach odnowiłem same ranty zestawem podkład/baza/klar z allegro do felg za bodajże 50zł. Efekt jest super, rant jak nowy. Zobaczymy jak będzie z trwałością.
-
Trzaski przód koło od pasażera (e46)
Próbowałeś to diagnozować w dwie osoby? Jedna kręci kierownicą a druga nasłuchuje i sprawdza skąd dochodzi stukanie? Miałem podobny problem, podczas skręcania i manewrowania przy małych prędkościach coś stukało/skrzypiało/przeskakiwało. Okazało się, że winny był jeden ze sworzni na wahaczu. Na przeglądzie nic nie wyszło, nie było żadnych luzów. Pomogło wstrzyknięcie smaru w gumę sworznia. Na jak długo? Zobaczymy. Póki co nastała cisza.
-
brak mocy E46 318i 98'
O jaką autoryzację Ci chodzi tak z ciekawości? Ja bym wolał sprawdzić jak samochód działa po wymianie ale co kto woli.
-
[e46] 1.9 benzyna/gaz - przewód odpowietrzający
Witam. Postanowiłem podpiąć się pod istniejący temat, żeby nie robić bałaganu. Mianowicie: po odkręceniu korka wlewu oleju na pracującym silniku strasznie rzyga olejem. Z tego co poczytałem wynika, że filtr odmy (część 11 z rysunku) do wymiany. Odkręciłem dzisiaj ten filtr i dmuchałem w niego i bez najmniejszych problemów przelatuje przez niego powietrze, nie jest w żaden sposób zapchany (przynajmniej mam taki wrażenie). Czy ktoś mógłby podsunąć jakieś pomysły czy to faktycznie ten filtr wymaga wymiany czy zwrócić uwagę na coś innego?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Skoro teraz się uczysz a później planujesz studiować to raczej nie pracujesz tak? Pieniądze na utrzymanie samochodu będziesz dostawał od rodziców? Pytam całkowicie poważnie i bez jakiegoś szydzenia z Ciebie. Części do BMW są bardzo drobie porównując to z takimi powiedzmy Fiatami, czy jakimiś francuzami. Duży silnik to też większe spalanie, większe koszty eksploatacyjne, instalacja gazowa do 6cyl kosztuje ponad 3tyś zł. Polecam się zastanowić nad wyborem pierwszego samochodu bo można na prawdę fajne samochody stosunkowo tanie w utrzymaniu dorwać a kwotę na samochód masz sporą jak na 18sto latka.
-
wymiana oleju
To nie chodzi o to czy BMW czy Fiat czy coś jeszcze innego. Każdy (nieznajomy nam) mechanik próbuje zedrzeć z klienta za daną obsługę, bo jak przyjedzie nie ogarnięta osoba totalnie nie znająca się na rzeczy to zapłaci każdą cenę za usługę wysłuchując wcześniej co to po drodze nie wyszło i czego nie trzeba było wymienić bo tak jest zawsze. Najpewniej wszystko robić samemu a jeżeli oddawać samochód to do jakiegoś znajomego prowadzącego warsztat.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jak kupować to zdecydowanie tylko 318i 118KM! :D
-
Uszkodzone E46 przez warsztat kto zapłaci?
Ale co to obchodzi kolegę bmwdulk czy mechanik jest faktycznie winny tej awarii czy tylko tak powiedział w porozumieniu z rzeczoznawcą? On jest poszkodowany, oddał samochód do warsztatu, tam go zepsuli, przyjechał rzeczoznawca i to ona załatwia sprawy z warsztatem. Kolega bmwdulk może być totalnym laikiem jeżeli chodzi o motoryzację, on nie wie co jest czym pod maską i jego jedyna wiedza to taka, że mechanik zepsuł samochód. Jaka byłaby jego wina jeżeli rzeczoznawca dogadałby się z warsztatem w kwestii przyznania się do winy?
-
obszycie kierownicy
Mówicie o takich zwykłych tapicerach czy specjalizujących się w obszywaniu tapicerki samochodowej? Bo z tego co czytałem chyba na tym forum to ludzie płacili i po 500zł za obszycie kierownicy ale to w połowie skórą perforowaną i takie inne cuda. Mi też w sumie wystarczyło by najzwyklejsze w świecie obszycie kiery skórą bez żadnych udziwnień i w sumie cena w granicach 100zł jest do zaakceptowania.
-
Gaz zwykły/sekwencja bmw e46 1.9 2001r.
U mnie cena instalacji do 4cyl to 2300zł. tas23 - wydaje mi się, że gazownicy raczej ustalają mieszankę, żeby byłą odpowiednia i nie robi się jakiegoś wzbogacenia/zubożenia mieszanki.
-
radio problem?
- świece 330i lpg
A pod świecami są jakieś uszczelki? Na świecy masz taką uszczelkę jakby oryginalnie.- 320i m54 skrzypienie podczas kręcenia kierownicą
U mnie podobnie skrzypienie było spowodowane sworzniem wahacza z lewej strony i po wymianie nastała cisza. Po roku zaczęło coś skrzypień z prawej strony i jeszcze nie zdiagnozowałem czy to drugi sworzeń czy może to łożysko.- świece 330i lpg
:cool2: Dokładnie. To taki "chłyt" marketingowy z tymi świecami. - świece 330i lpg
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.