Treść opublikowana przez Jack79
-
problem z pilotem centralnego zamka
Jedne muały diversity, inne nie. Ja mam z 2009 i diversity brak. Odbiornik jest w lusterku.
-
[E87] Kolo zapasowe, dojazdowe, rozmiar koła
Da rade ta z e46 bez problemu. Uzywalem mojej dojazdowki z e46 2003 juz kilka razy.
-
Sprawdzenie poziomu oleju. Tylko elektronicznie?
Prościrj by było jak byś fotke wstawił, no ale zgadujemy. Olej sprawdzisz, jak masz elektroniczny pomiar, tylko na wyświetlaczu. Mechanik ma rację, kolega zazdrości :D https://archiwum.allegro.pl/oferta/bmw-e90-e91-korek-zbiorniczka-wspomagania-i6674073378.html
-
Zmiana kierownicy na multifunkcje e81
Zmień mechanka, bo pierwszy raz dokłada multifunkcyjną kiere w BMW :D Jak zmienisz przełączniki, to się złapie za głowe, jak zobaczy te choinke lampek na desce :D W KIA to jest tak, że podłączasz i działa od razu. W BMW to początek zabawy :D
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Szpady66 weź spróbuj przeczytać, to co napisałeś :duh: potok słów bez przecinków i kropek. Z tego, co zrozumiałem polecasz program DEEP OBD.
-
Rozładowujący się nowy akumlator.
Zacznij od pidłączenia auta pod kompa i zobacz czy czegoś ciekawego tam nie ma. Po drugie to amperomierz w ręke i patrzysz jaki masz ten pobór prądu. Tylko musisz tak ze 20 minut obserwować, bo auto usypia się przez dłuższy czas. Czy wszystko co masz na wyposażeniu działa prawidłowo? Bluetooth, czujniki parkowania itp? Najprościej to uśpić auto i patrząc na miernik wyciągać bezpieczniki. Kiedy pobór spadnie to urządzenie na tym bezpieczniku powoduje problem. Z guzikiem odpalania nigdy nie zwróciłem uwagi, czy on gaśnie czy nie, ale taka diódka to ci nawet w miesiąc nie rozładuje akumulatora.
-
BMW E46 320D (150KM) - wymiana koła pasowego
Polecam lekturę https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ Jest tu wszystko co ci bedzie potrzebne.
-
Doposażenie w czujniki parkowania z przodu BMW E87
Czujniki, wiązka, pokombinować ze zderzakiem, moduł do bagażnika, panel z przyciskiem do konsoli centralnej. Z rzeczy które trzeba zrobić, to wszystko poskładać do kupy, a zabawy trochę jest. Idziesz od przedniego zderzaka, do konsoli na środku i do modułu w bagażniku, czyli całe auto. Potem już tylko kodowanie. Nie wiem za ile graty wszystkie wyrwiesz, ale pewnie koło 1000 zł pęknie, jak sam będziesz kodował i kładł instalacje. Inaczej dojdzie koszt kodowania montażu.
-
Brak przycisku w składanych lusterkach
No w tych autach jest kodowana pojemność i rodzaj akumilatora AGM lub zwykły. Jeśli wsadzasz taki sam to wystarczy tylko rejestracja wymiany, jeśli inny to trzeba zmienić to w wyposażeniu auta i zarejestrować wymianę.
-
Brak przycisku w składanych lusterkach
Według mnie komuś np. panel i wsadził taki. Jak w e87 dokładałem składane fotochromy, to chciałem przyoszczędzić na panelu i mieć tylko składanie z pilota. Niestety po zakodowaniu wszystkiego i złożeniu na starym panelu bez przycisku, nic na nim związanego z lusterkami nie działało. Z pilota też nie chciało działać. Jak wymieniłem na panel z przyciskiem od razu wszystko zaczęło banglać. Oczywiście oba panele rozebrałem i obie płytki miały przyciski, ale tylko jeden działa poprawnie.
-
Brak przycisku w składanych lusterkach
Czyli mssz lusterka składane, bez zewnętrznego jak i wewnętrznego fotochromu. Znaczy, że ktoś zmuenił panel w drzwiach na taki id zwykłych lusterek. Z tego powodu prawdopodobnie lusterka nie działają poprawnie. Kup taki z przyciskuem i puwinno wszystko działać bez kodowania.
-
Brak przycisku w składanych lusterkach
Ze koles chciał dołożyć składane lusterka ale poległ?!? Tozkodowywałeś VIN? Masz opcje 313 lub 430 w wyposażeniu. Pytałeś się poprzedniego właściciela czemu tak jest?
-
[E8X] Polecane oleje / filtry
Mi podpasował SHELL AM-L 5W-30, ale myśle, że na nasze warunki 5w-40 nastepnym razem zaleje. Także beałbym SHELL AM-L 5W-40.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Chłopaki tak do końca nie jest, że PIN2 nie jest podłączony do CAS. Tu masz np. w tym aucie w którym ja wymieniałem podgrzewacz, że jest podłączony. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou_200605/Z5sgnYd podejrzewam, że CAS się przywali i sypnie błędem lub podgrzewacz scale nie będzie działał , jak wsadzisz 3 PIN zamiast 4. Ktoś by musiał się pobawić i rozebrać oba, żeby zobaczyć gdzie te piny w podgrzewaczu od M47 są podłączone.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Dokładnie Paszczaku już o tym pisaliśmy. Przy 4PIN jest sygnał do CAS. Tu jest schemat 4 PIN do silnika M47, czyli według mnie twojego https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou_200605/wiring-functional-info/power-train/diesel-electronics-dde6/low-pressure-fuel-system/fuel-filter/oIGgt9i A tu jest 3 PIN do silnika N47: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/wiring-functional-info/power-train/diesel-electronics-dde7/low-pressure-fuel-system/AFwy5LU3
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jack79 - dzięki za reakcję. To jest poprawna logika. Filtr paliwa nie ma czujnika. Podgrzewacz paliwa ma 3 wyprowadzenia elektryczne. Na razie to są moje rozważania teoretyczne. Sam podgrzewacz paliwa nie jest szczególnie drogi (oryginalny 116PLN+PP), filtr paliwa (oryginalny 260PLN+PP). Ale komplet razem 1290PLN! Myślę, że w serwisie autoryzowanym cena może dojść do 2000PLN. Audyt instalacji wymaga podnośnika warsztatowego lub kanału i odkręcenia paru brudnych elementów, jak zawsze - warsztat, albo walka samemu. ZYGI-BMW Jesteś pewien że twój podgrzewacz ma 3 piny? Ostatnio wymieniałem w E91 M47 z 2006 i miał 4 piny. Niestety 4 pinowe z tego co wiem osobno nie są dostępne. Ja kupiłem używkę, bo cena nowego, jak napisałeś ponad 1000zł. Sama wymiana z kanału to chwila roboty. Rozpinasz i montujesz ponownie.
-
[e87] Bierze olej, kopci na niebiesko
Olejem tego nie naprawisz. Zostaw jaki ma być. Walczyć z komisem. Wziać dobrego prawnika i walczyć. Koszty i tak pokryje koszty. Tylko, że walka może potrwać. Trzeba było najpierw tu trafić i czytać, że nie ma fajnej benzyny w E87:(
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Bo to jest błąd podgrzewacza, a nie filtra. Jak coś jest nie tak z samym filtrem, to co najwyżej możesz mieć jakiś błąd niskiego ciśnienia w układzie paliwowym. Sam filtr nie jest oczujnikowany, żeby wywalał błędy.
-
E46 320d 2002, problem z elektroniką
Masz akumulator powiedzmy 80Ah. Jak podzielisz to na 0,35A to ci wyjdzie ze akumulatora starczy na 228 godzin, czyli 9 dni przy dobrym wietrze. Jak chłopaki piszą, coś masz zepsute.
-
e87 szczelina między konsolą i szybą
To jednak wez pilkington lub tą Fuyało. Nordglass tak mi się szybko porysowal w porównaniu do Fuyaro, ze masakra.
-
318ti świecąca kontrolka olej.
Dziwna ta twoja usterka. A masz błąd czujnika na kompie? Tylko w INPIE on chyba nie był w module silnika.
-
Jaki silnik
Jak benzyna to 3 litrowy. Jak mniejszy to musisz szukać dobrze serwisowanego od uczciwego sprzedawcy. Takich w Polsce, jak i za granicą jest coraz mniej.
-
318ti świecąca kontrolka olej.
Tak. Ja kupiłem wieki temu HELLA za koło 300 zł i śmiga do dziś:)
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Powinno, ale wiadomo dopiero jak przymierzysz to się przekomasz. Plus jest taki, że możesz sie ratować dystansem, jeśli będzie za blisko zawieszenia. Poza tym zależy czy lubisz taki efekt, że koła są schowane w nadkole. Mi osobiście podoba się, kiedy felga wysuwa się na zewnątrz trochę. Taka felga na tył 8x17 Et34-ET37 pasuje mi najbardziej. Nie wystaje, nie obciera i nie jest schowana.
-
E87 LCI zmiana lamp tylnych z Low na High auto jest polift
Nie wiem, po co na tej fotce, ktoś się tak dziwnie wpinał, w dziwnym miejsce, raniąc izolacje? Dziś pokodowałem według instrukcji z pierwszej strony i wygląda, że wszystko działa tak jak powinno. Ten NCSExpert używam od lat, ale jest tak nie intuicyjny, że zawsze muszę posiłkować się instrukcją :D Patrzyłem też, czy nie dałoby rady kodować programem na telefon BIMMERCODE, który jest dużo przyjemniejszy. W trybie EXPERT MODE wygląda, jakbyś zmieniał opcje w notatniku. Lipa jest tylko taka, że nie ma wyszukiwania konkretnych komend, a są jakoś dziwnie poukładane.