Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Tak. Kolega w dziale e90 zrobił film z wymiany
  2. Wklej aukcje. Masz tam wymiary na bank napisane. Jeśli mają 5x5 i długość 10mm to będą pasować. Według mnie będą pasować. Pompa webasto ma te same wymiary szczotek
  3. Odpływy szyberdachu, Odklejenie maty na drzwiach. Sprawdź też czy przy siłownikach maski nie masz zapchanych odpływów. Ciekną też tylne lamp. Tą drogą przez profile woda może się dostać do kabiny. To możesz sprawdzić wyjmując korek pod autem. Są lo obu sronach od przodu tylnego koła. Wieżdzając tyłem na krawężnik, dasz radę je wyjąć. Mi się udało. Link do opisu: https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=36211
  4. Potrzebujesz kabel z przełącznikiem, żeby oba auta obsługiwać. Jak chcesz tylko do nowego to polutuj kabel i będzie śmigać. Poczytaj https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=278650
  5. DPF był na końcu produkcji j to na specjalne życzenie klienta, więc prawie żadne E46 nie ma. Nue świszcze ci głośniej auto. Ja bym się skłaniał ku nueszczelności. Często pęka gumowa rura między intercoolerem a EGR.
  6. Ja kupowałem używkę z e46 poliftowej od poduszki w drzwiach. Kup z długim kablem i polutuj.
  7. Z jednej strony, skoro jest uczciwy stan to warto brać, ale po roku go odsprzedać za te kasę będzie ciężko, przy tym wyposażeniu i mocy. Wiem jak ciężko wyszukać coś fajnego.
  8. Ponta, silnik najsłabszy z możliwych, jeśli chodzi o osiągi, z wyposażenia trójkąt i przeciwmgielne. Golas taki, że jak go kupisz, to nawet za 10 tysi nikt tego nigdy nie odkupi. No i komis :( to jest ich praca, sprzedawanie aut. Chłop musi na tobie zarobić, żeby biznes utrzymać :( Rozumiem, że kolega był i podoba mu się. Siedział w takim z fajnym wyposażeniem?
  9. Z tego co pamiętam 200.000 km i wyskakuje błąd DPF informujący o konieczności wymiany DPF, ale jak zrobisz ją tylko progrmowo, to błąd się wykasuje, a popiół zacznie przybywać od zera.
  10. Albo ktoś wykonał aplikacją wymiane DPF. Wtedy nie wiesz ile masz popiołu. To nie jest waetość rzeczywista, tylko taka szacunkowa.
  11. Wygląda na koronkę. Wpływu na wypalanie te błędy nie mają. Jak ci szarpanie będzie przeszkadzać, to przytrzymaj dłużej przycisk DSC. Wyłączy to kontrolę trakcji i przestanie szarpać. Jak ci pisałem, taki zapchany DPF ciężko się wypala. Długa trasa, bez szaleństw tylko równo i piwinno pójść. Dobrze byłoby z podłączonym kompem lub telefonem i kasować błąd DPF, bo on może przeszkadzać. Dodatkowo będziesz miał wgląd na temperaturę spalin.
  12. Spokojnie. Nic mu nie będzie. Też raz tak zrobiłem, zaczynając przygodę z mechaniką :D A jak wypalanie DPF?
  13. FA to są kody wyposażenia, które posiada twoje auto. Dekodując VIN masz je wypisane. podam na przykładzie, po co to. Kod 431 to kod mówiący o tym, że auto ma ściemniające i składane lusterka zewnętrzne. Doposażając w nie auto, dodajesz ten kod, przekodowujesz do ustawień początkowych moduły, które są niezbędne do ich działania. Auto w tym momencie wie, że ma te lusterka i ustawia odpowiednio opcje w tym module. Mam nadzieje, że jakoś jasno to napisałem. Sam nie zmieniałem nigdy języka w CIC. Ale z tego co wiem nic z VA nie robisz, tylko zmieniasz języki w module CIC. Wilej z czego korzystasz i na której minucie stanąłeś. Coś źle robisz.
  14. Tak ma być. Korzystasz z jakiejs instrukcji? Wybierasz pierwszą z góry CAS. Dopiero po tej operacji masz wybór modułów, które możesz modyfikować. Instrukcji jest pełno. Ncs jest mało intuicyjny. Tu jest dokładanie CIC pokazane http://obd365.eklablog.com/retrofit-bmw-e89-cic-with-ncs-expert-software-a126159438
  15. E89. Pewnie ma. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale E83 to X3, inne moduły.
  16. To jest E8x, czy jakoś tak
  17. Jack79 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w E46
    Proszę z działu DIY. Niestety foty już wygasły https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=122945
  18. Z pierwszej strony EVO 2020-3 to jest najnowsza. Masz tam link magnet do torrentów lub na serwerze mega, zależy czym ci wygodniej.
  19. Potrzebujesz bezpiecznika, który jest podłączony do terminalu 30, czyli zasilany non-stop. Bezpiecznik 27 byłby ok.
  20. Nie masz czasem wody w bagażniku. Często cieknie przez tylne lampy.
  21. A na pewno rozpakowujesz? Może ponownie pakujesz. Powinieneś otrzymać ISO, bez twpjej ingerencji w nazwy
  22. Według mnie to przez to. Ta śruba potrafi przegnić na wylot, bo główny kabel idzie pod maske pod podłogą. Także obejrzyj jeszcze od spodu. Dodatkowo rozebrałbym te czerwoną skrzynkę bezpieczników na akumulatorze w którą wchodzą te wtyczki. W środku masz duże bezpieczniki, 100A itp. Rozbiera się to łatwo. Jak któryś jest spalony to trzeba kupić całą tą skrzynkę nową, bo są to bezpieczniki nie wymienne.
  23. To nie jest moim zdaniem CAN. CAN ma przewody koloru zieolnego a drugi zielony z czerwonym paskiem. Tu powinien być w 14 pinowej wtyczce na pinie 1 i 2. Zdjęcie jest nie wyraźne. Wstawiam dobrze, bo coś ci nie szło.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.