Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Spisz numer z oryginalnego i wpisz google to ci wyskoczy, czy możesz zamienić na inny oraz w jakich autach taki był. Oczywiście według BMW.
  2. Ja z moimi jeździłem z pół roku, zanim sam doszedłem co stuka. Mechanicy to wiadomo pół dobrego zawieszenia z przodu chcieli wymieniać lub sprawny magiel regenerować. Na szarpakach wszystko było sztywne, zero luzów. Spokojnie możesz jeździć, jeśli to jest to.
  3. U mnie takie stukanie w E46 wywoływał luz na krzyżaku kolumny kierowniczej. Samego krzyżaka się nie wymienia, wiec wymieniłem na używkę cały przegub. Numer 1 na schemacie. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PF71-EUR-09-2008-E90N-BMW-318i&diagId=32_1516
  4. Nic sie nie stanie. Kupa ludzi na tym jeździ, bo wygląda fajnie i jest plug&play. Nikt nie patrzy, że gorzej świecą i parują :D Żeby ringi ładnie świeciły, muszą mieć mocniejsze źródło światła. DEPO postawiło na więcej żarówek W5W.
  5. Ten numer 13537589048 jest od n43, n53. Zmien chinczyka;) https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7589048-rp-wtryskiwacz
  6. Ściągnij sobie odpowiednie mapy tutaj. Aktualizacje są szybciej niż BMW je udostępnia.
  7. Tak. Ściągnij sobie tutaj.
  8. Tu masz piekne tabele z różnicami https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-318d-tou/wiring-functional-info/body/heating-air-conditioning-functions/automatic-air-recirculation-control/25K67rA
  9. Otwórz allegro i zobacz ile tego jest. Ten sprzęt nie jest jakąś nowością. Cena też się zgadza.
  10. Świeca tu nie ma na nic wpływu. Na zimę dobrze byłoby zrobić. Do wymiany sterownik lub świece. Częściej pada sterownik. Co do usterki to podłączasz kompa i patrzysz parametry podczas pracy. Inaczej to sobie tu możemy wróżyć.
  11. Tylko e82 i e88. Tego sie nie da z zewnatrz wyjać. Przykręcone od środka https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e82-118d-cou/repair-manuals/63-lights/63-25-brake-lights/PoMpSk4
  12. Chodzi ci o trzecią lampę stopu? Tu masz numer czesci 63257164978 https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UR31-EUR-07-2008-E82-BMW-120d&diagId=63_1055 Koszt nowej ponad 400zl :)
  13. Roger-nysa? Bywa na bmw-sport.pl jest z nysy, to chyba gdzies kolo ciebie. Na bank ci to ogarnie
  14. Prędzej sterownik sprawdź niż świece. Chociaż jak nie były dawno ruszane to świece też warto. W M47N termostaty to częsta awaria. Głowny kup z ASO, a EGR to obojętnie. Takie mam doświadczenia z tematem termostatów. Tylko wymień od razu oba.
  15. Aktualność map BMW jest żenująca. Standardowa aktualizacja głównuch arterii to jakiś rok. A drobne dróżki, to jak sam nie zgłosisz to nie poprawią.
  16. Zainteresuj się klemą IBS. Poczytaj, odłącz, bo błędy wskazują na nią.
  17. Jak chcesz jechać z własnym, to bez sensu korzystać z ASO. Koło w ASO koło 1500zł plus chyba 500 zl roboczogodzina. Policzą ci ze dwie godziny, jak nie więcej. W 3000zł powinieneś się zmieścić:)
  18. Z tym sprzętem który masz nie zrobisz na oryginalnym sprzęcie, aby muza grała przez BT. Dopiero od CIC z COMBOX była taka możliwość. Oczywiście, możesz to wszystko zamontować, ale jest to prócie całego auta, kodowanie no i sam ekran, komp plus COMBOX jakieś 2000 zl. Co do sterowania głosem, to mam oryginalnego CIC z opcją Voice Command i po polsku niestety to nie działa. Jak zmienie język na Angielski to wszystko śmiga, po polsku niestety nie. Lusterko nie ma nic wspólnego z nosem klauna. Tam jest tylko dioda od alarmu. Świeci jeśli masz oryginalny alarm. W każdym BMW działa to tak samo. Jeśli ktoś sobie coś dokładał i kombinował to może i wsadził tam jakiś odbiornik, ale w oryginale nic takiego tam nie ma. Rozkodowywałeś VIN, żeby zobaczyć, czy ten ulep wyjechał z fabryki z multifunkcyjną kierą? Jeśli nie to sama wymiana kiery nie wystarczy. Trzeba jeszcze taśmę wymienić i wszystko zakodować. Masz sporo do zrobienia, więc polecam: - strona ze wszystkimi schematami oraz instrukcjami, jak co rozebrać https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ - katalog czesci http://realoem.pl/
  19. Jack79 odpowiedział(a) na Mazur00822 temat w E46
    To jest navi MK4. To ze zdjęcia to tylko monitor. Reszta jest w bagażniku,czyli napęd do map DVD oraz wzmacniacz BM54. Obraz idzie z napędu DVD, który niestety czasami jest zalewany wodą. Skoro piszesz, że po deszczu nie działa, to bym zaczął od obejrzenia czy nie gnije. Wyciągasz DVD, rozkręcasz i patrzysz czy w środku nie gnije. Napęd jest po stronie kierowcy.
  20. U mnie to wygląda tak i według mnie są demontowalne. Ogólnie w bagażniku są trzy miejsca na to, ale środkowe nie jest używane. Sorry za bałagan, ale poprawiałem lampy tylne, żeby ładnie siedziały. Żeby to zamontować zamów numer 15, 16, 17 lub jedź na szrot. https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UD71-EUR-04-2009-E87N-BMW-118d&diagId=52_3078
  21. Jack79 odpowiedział(a) na Mazur00822 temat w E46
    BMW ma kilka modeli. Masz navi? Jeśli tak to jaką? Zrób fote, albo sprecyzuj o jakie radio chodzi.
  22. A ile chcesz na tej dojazdówce kilometrów robić? Za granicą w każdym mieście są wulkanizacje, jak w Polsce. Zakładasz dojazdówkę i powoli jedziesz naprawić swoje koło. Wiadomo, że lepiej kupić nową dojazdówkę, ale cena nie jest mała. Jak użyjesz ją raz w roku to będzie max.
  23. Jak to ta miarka to kolega Stolar79 już ci napisał, że to zbiornik od płynu wspomagania i tam oleju nie dolewaj. Zresztą jak z kolegą doszliście do takiego wniosku, że zbiornik u góry silnika może pokazywać poziom oleju? :D Te 200 ml możesz dolać teraz. Pewnie nawet się nie ruszy poziom na kompie, bo od minimum do max jest koło litra.
  24. To wklej te błędy. Będzie łatwiej coś wydumać.
  25. Dlatego się pytam kolegi moldero, czy mówi o tym korku. Nic innego w tym aucie z korkiem i miarką, długości 10cm, nie przychodzi mi do głowy. Najlepiej wstaw fotę tego korka, albo pokaż gdzie sprawdzasz.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.