Treść opublikowana przez Jack79
-
Wymiana wzmacniacza antenowego
Spisz numer z oryginalnego i wpisz google to ci wyskoczy, czy możesz zamienić na inny oraz w jakich autach taki był. Oczywiście według BMW.
-
stuki przy szybkich ruchach kierownicy na postoju bmw e90
Ja z moimi jeździłem z pół roku, zanim sam doszedłem co stuka. Mechanicy to wiadomo pół dobrego zawieszenia z przodu chcieli wymieniać lub sprawny magiel regenerować. Na szarpakach wszystko było sztywne, zero luzów. Spokojnie możesz jeździć, jeśli to jest to.
-
stuki przy szybkich ruchach kierownicy na postoju bmw e90
U mnie takie stukanie w E46 wywoływał luz na krzyżaku kolumny kierowniczej. Samego krzyżaka się nie wymienia, wiec wymieniłem na używkę cały przegub. Numer 1 na schemacie. https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PF71-EUR-09-2008-E90N-BMW-318i&diagId=32_1516
-
e87 moc na swiatlach pozycyjnych
Nic sie nie stanie. Kupa ludzi na tym jeździ, bo wygląda fajnie i jest plug&play. Nikt nie patrzy, że gorzej świecą i parują :D Żeby ringi ładnie świeciły, muszą mieć mocniejsze źródło światła. DEPO postawiło na więcej żarówek W5W.
-
118i pare problemów po zakupie.
Ten numer 13537589048 jest od n43, n53. Zmien chinczyka;) https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7589048-rp-wtryskiwacz
-
Aktualizacja map - Download Manager nie widzi dysku USB
Ściągnij sobie odpowiednie mapy tutaj. Aktualizacje są szybciej niż BMW je udostępnia.
-
BMW Road Map Europe EVO 2020-2
Tak. Ściągnij sobie tutaj.
-
Bmw e90 IHKA BASIC zmiana na IHKA HIGH
Tu masz piekne tabele z różnicami https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-318d-tou/wiring-functional-info/body/heating-air-conditioning-functions/automatic-air-recirculation-control/25K67rA
-
Carplay Retrofit
Otwórz allegro i zobacz ile tego jest. Ten sprzęt nie jest jakąś nowością. Cena też się zgadza.
-
problemy z przyśpieszeniem 2006 e87 2.0d
Świeca tu nie ma na nic wpływu. Na zimę dobrze byłoby zrobić. Do wymiany sterownik lub świece. Częściej pada sterownik. Co do usterki to podłączasz kompa i patrzysz parametry podczas pracy. Inaczej to sobie tu możemy wróżyć.
-
[E82] Listwa klapy bagażnika
Tylko e82 i e88. Tego sie nie da z zewnatrz wyjać. Przykręcone od środka https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e82-118d-cou/repair-manuals/63-lights/63-25-brake-lights/PoMpSk4
-
[E82] Listwa klapy bagażnika
Chodzi ci o trzecią lampę stopu? Tu masz numer czesci 63257164978 https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UR31-EUR-07-2008-E82-BMW-120d&diagId=63_1055 Koszt nowej ponad 400zl :)
-
Zmiana kierownicy na multifunkcje e81
Roger-nysa? Bywa na bmw-sport.pl jest z nysy, to chyba gdzies kolo ciebie. Na bank ci to ogarnie
-
Brak przycisku w składanych lusterkach
Prędzej sterownik sprawdź niż świece. Chociaż jak nie były dawno ruszane to świece też warto. W M47N termostaty to częsta awaria. Głowny kup z ASO, a EGR to obojętnie. Takie mam doświadczenia z tematem termostatów. Tylko wymień od razu oba.
-
BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Next 2020-1
Aktualność map BMW jest żenująca. Standardowa aktualizacja głównuch arterii to jakiś rok. A drobne dróżki, to jak sam nie zgłosisz to nie poprawią.
-
Problem z ładowaniem
Zainteresuj się klemą IBS. Poczytaj, odłącz, bo błędy wskazują na nią.
-
320d 177 KM Wymiana koła pasowego automat
Jak chcesz jechać z własnym, to bez sensu korzystać z ASO. Koło w ASO koło 1500zł plus chyba 500 zl roboczogodzina. Policzą ci ze dwie godziny, jak nie więcej. W 3000zł powinieneś się zmieścić:)
-
potrzeba kilka informacji e87 120d 2006
Z tym sprzętem który masz nie zrobisz na oryginalnym sprzęcie, aby muza grała przez BT. Dopiero od CIC z COMBOX była taka możliwość. Oczywiście, możesz to wszystko zamontować, ale jest to prócie całego auta, kodowanie no i sam ekran, komp plus COMBOX jakieś 2000 zl. Co do sterowania głosem, to mam oryginalnego CIC z opcją Voice Command i po polsku niestety to nie działa. Jak zmienie język na Angielski to wszystko śmiga, po polsku niestety nie. Lusterko nie ma nic wspólnego z nosem klauna. Tam jest tylko dioda od alarmu. Świeci jeśli masz oryginalny alarm. W każdym BMW działa to tak samo. Jeśli ktoś sobie coś dokładał i kombinował to może i wsadził tam jakiś odbiornik, ale w oryginale nic takiego tam nie ma. Rozkodowywałeś VIN, żeby zobaczyć, czy ten ulep wyjechał z fabryki z multifunkcyjną kierą? Jeśli nie to sama wymiana kiery nie wystarczy. Trzeba jeszcze taśmę wymienić i wszystko zakodować. Masz sporo do zrobienia, więc polecam: - strona ze wszystkimi schematami oraz instrukcjami, jak co rozebrać https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ - katalog czesci http://realoem.pl/
-
BMW e46 2.0d - czarne radio
To jest navi MK4. To ze zdjęcia to tylko monitor. Reszta jest w bagażniku,czyli napęd do map DVD oraz wzmacniacz BM54. Obraz idzie z napędu DVD, który niestety czasami jest zalewany wodą. Skoro piszesz, że po deszczu nie działa, to bym zaczął od obejrzenia czy nie gnije. Wyciągasz DVD, rozkręcasz i patrzysz czy w środku nie gnije. Napęd jest po stronie kierowcy.
-
E87 Top Tether (górny pas mocujący)
U mnie to wygląda tak i według mnie są demontowalne. Ogólnie w bagażniku są trzy miejsca na to, ale środkowe nie jest używane. Sorry za bałagan, ale poprawiałem lampy tylne, żeby ładnie siedziały. Żeby to zamontować zamów numer 15, 16, 17 lub jedź na szrot. https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UD71-EUR-04-2009-E87N-BMW-118d&diagId=52_3078
-
BMW e46 2.0d - czarne radio
BMW ma kilka modeli. Masz navi? Jeśli tak to jaką? Zrób fote, albo sprecyzuj o jakie radio chodzi.
-
[E87] Kolo zapasowe, dojazdowe, rozmiar koła
A ile chcesz na tej dojazdówce kilometrów robić? Za granicą w każdym mieście są wulkanizacje, jak w Polsce. Zakładasz dojazdówkę i powoli jedziesz naprawić swoje koło. Wiadomo, że lepiej kupić nową dojazdówkę, ale cena nie jest mała. Jak użyjesz ją raz w roku to będzie max.
-
Sprawdzenie poziomu oleju. Tylko elektronicznie?
Jak to ta miarka to kolega Stolar79 już ci napisał, że to zbiornik od płynu wspomagania i tam oleju nie dolewaj. Zresztą jak z kolegą doszliście do takiego wniosku, że zbiornik u góry silnika może pokazywać poziom oleju? :D Te 200 ml możesz dolać teraz. Pewnie nawet się nie ruszy poziom na kompie, bo od minimum do max jest koło litra.
-
BMW E90 - SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA BIERNEGO
To wklej te błędy. Będzie łatwiej coś wydumać.
-
Sprawdzenie poziomu oleju. Tylko elektronicznie?
Dlatego się pytam kolegi moldero, czy mówi o tym korku. Nic innego w tym aucie z korkiem i miarką, długości 10cm, nie przychodzi mi do głowy. Najlepiej wstaw fotę tego korka, albo pokaż gdzie sprawdzasz.