Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Oba termostaty miałeś padnięte. Tak, zapchany DPF tak robi, że odcina moc. Ciężko będzie wypalić taki zapchany DPF. Dobrze jest jechać i monitorować parametry np. apką na telefon B-TOOL. Raz taką E90 miałem, to na apce było fajnie widać, jak temperatura spalin podnosiła się do 500 stopni i spadała do 300. I tak przez godzinę. Na apce non stop wymuszanie wypalania i kasowanie błędów DPF. Temperatura ostatecznie osiągnęła 600 stopni i wypalanie się zakończyło sukcesem. Auto też długo jeździło z uszkodzonymi termostatami.
  2. Najprościej slrawdzić akumator siedząc w aucie z wyłsczonym silnikiem i włączyć radio. Jak przez 10 minut nie fostaniesz imonki akumulatora, to jest ok.
  3. Pierwszy błąd. Od razu oba termostaty wymieniasz. Szczególnie, że EGR to koszt koło 130 zł, a robota jedna.
  4. Zeby działał START/STOP to niestety trzeba zarejestrować i poza tym auto musi chyba dobę postać z nowym akumulatorem, według BMW, aby START/STOP wrócil do życia. Czasu nie jestem pewien, bo pamięć czasami zawodzi.
  5. Jako, że grzebałeś to pewnie czegoś nie dopiołeś. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=48&t=202039
  6. Jack79 odpowiedział(a) na moldero temat w E90, E91, E92, E93
    Wzór na moc jest P=U*I wyrażona w [W] watach, czyli 55W. Jak ci się chce bawić w testy z jaką mocą w danej chwili świeci żarówka to musisz miernik wpiąć w obwód i zmierzyć I, czyli pobór prądu w [A] amperach. Miernik wpinasz szeregowo. Żarówki według mnie świecą tą samą mocą, tylko mijania są asymetryczne i mają odpowiednie klosze aby było odcięcie i nie oślepiały, a długie świecą symetrycznie i bez granic.
  7. Jack79 odpowiedział(a) na moldero temat w E90, E91, E92, E93
    Też H7 55W 12V
  8. Nie tyle tryb awaryjny, co pojawił się problem. Przyczyn może być wiele. Mało danych żeby coś powiedzieć. Skoro kontrolka się zapaliła to pojawił się błąd. Falowanie obrotów jest cały czas, czy jak się nagrzeje to przestaje? W e46 320d jest podgrzewacz elektryczny, który powoduje falowanie, jeśli temperatura na klimie jest ustawiona powyżej 16 stopni, a na zewnątrz jest zimno. Ma za zadanie szybciej nagrzać auto w środku.
  9. Kontrolka świec żarowych w tym aucie, kompletnie nie ma nic wspólnego ze świecami. Mówi o a o problemue z układem wtryskowym i paliwem. Jak zabraknie ci paliwa to ona też się zapali. Nawet jak będziesz miał błąd 4 świec to ta kontrolka tego nie wskazuje.
  10. Tak potrzebujesz wersji na 3xDVD. Problem jest tylko taki, że to trzeba nagrać na płyty dwuwarstwowe, które po nagraniu słabo są czytane przez navi. Prościej będzie jak znajdzuesz kogoś z ICOMem, kto ci zaktualizuje firmware w navi i będziesz mógł robić aktualizacje normalnie przez schowek.
  11. Jak pilot bez grota? Każdy kluczyk ma grot. Na kluczyku masz taki przycisk. Trzymasz go i od góry wyciągasz kluczyk. Napięcie ładowania możesz sprawdzić w ukrytym menu licznika. Instrukcje gdzie i jak znajdziesz na necie. Miernikiem akumulator też możesz obadać tak na szybko. Nowy AGM ma 12.6V. im bardziej zurzyty tym mniej. 12 V to juz słabo.
  12. Samochód mówi, że akumulator pada. Aczkolwiek nie znaczy, że jest on szrotem. Któryś kolega opisywał, żs przekodował akumulator na większy i auto przrstało marudzić o nowy akumulator.
  13. Sprawdziłem. Soft Yaza ma zawsze Niemiecki, nie Angielski. Za rzadko uzywam. Zeby go ustawić trzeba wejsc na radary i minąć "OFF" potem "ON" i kliknąć trzecie puste pole. Soft Yaza był robiony w ten sposób, żeby spolszczyć każde auto. Można go wrzucic do navtweaka i zobaczyć, jakie języki ma wrzucone. Co do wrzucenia to: - Przez INPE - działa, bo sprawdzałem, usuwasz soft i na ekranie masz napis, zeby wrzucić płytę z softem. Wrzucasz i leci. - cofnąć sie do wersji chyba v27, która zawsze wejdzie i wgrać nową Soft Yaza jest tak ustawiony, z tego co pamiętam, że zawsze go wgrasz. Co do kolorów to, nie wiem jak jest w oryginale. Od początku jeżdżę na Yaza, ale też mam niebieski i brązowy.
  14. Jak ci się nie zamyka przy gaszeniu, to od razu to słychać. Silnik gaśnie od razu, ostro, szarpie silnikiem. Przy klapie działającej silnik jakby się wyciszał. Wyciągasz kluczyk a on jeszcze chwilkę przygasa. Poza tym powinieneś mieć błąd jak nie działa, bo komputer monitoruje ciśnienie.
  15. Znasz jakieś szczegóły? Pierwsze słyszę o tej częstej awarii modułu komfortu. Dajcie jakieś szczegóły.
  16. Wersja jest ta sama, tylko spolszcza navi. Co do reszty, czyli logo i to gdzie będzie jaki język, to pełna dowolność. Przy użyciu aplikacji navtweak, możesz sobie zmienić wszystko. Standardowo soft yaza, ma chyba logo M. Język angielski też zostaje.
  17. Tu posprawdzaj sobie błędy http://bmwfault.codes/ Masz silnik N47, nie M47 Jeśli masz EGR firmy WAHLER i błąd 40E9 to blokuje ci się. Najlepiej wymienić na nowy, albo zdjąć obudowę plastikową i nasmarować trzpień. Na youtubie znajdziesz jak to zrobić w tym EGR. Olej nie ma tu nic do rzeczy 452a mówi, że kończy się DPF i auto uważa, że trzeba go wymienić. Aby sie pozbyć błędu trzeba np. aplikacją B-TOOL kliknąć, że jest nowy wsadzony.
  18. Tu masz wszystko opisane. Wszystkie schematy z kolorami kabli i grubościami i co jak rozebrać. Wszystko jest polinkowane. Tu masz schemat okablowania hamulców https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou/wiring-functional-info/body/lighting/brake-light/CkaKunX3
  19. Plam masz dobry. W tej kolejności też bym to robił.
  20. Ja bym też obejrzał kable , w miejscu przechodzenia między klapą a budą, czyli tam gdzie zawsze pękaja. Dziwne masz napięcia.
  21. Tu nie ma sterownika świec. Od wersji poliftowej 150KM były ponieważ w niej były świece na 5V, ty masz na 12V, więc jest zbędny. Przy gej temperaturze świece żarowe nie wpływają na odpalanie. przy -5 zaczynają mieć znaczenie. Tak z grubsza. Jakie miałeś dokładnie błędy. Nie rozumiem czemu ludzie jadąc na kompa nie robią zrzutu wszystkich błędów.
  22. Jack79 odpowiedział(a) na RizYYY temat w E46
    Potwierdzam vitonowe są dużo trwalsze. Te co ja kupiłem były vitonowe. Coś bardziej to https://hp-sc.pl/product-pol-5578-Oring-91x3-80FPM-brazowy-5-szt.html
  23. Ja bym się jednak w takim przypadku, skoro i tak mapa będzie modyfikowana, pokusił o chipa, razem z wyprogramowaniem DPF. Nie poznasz auta. Elastyczność, szybkość, czas reakcji przy dobrym chipie wpływa bardzo dobrze na uśmiech na twarzy:)
  24. Ja bym najpierw dowiedział sie co mam skopane w aucie, że się nie wypala. Wywalałbym , jeśli by się okazało, że jest fizycznie niesprawny i nie da rady go wyczyścić. Jeśli na pewno chcesz wywalić DPF, za czym nie jestem, to wycinasz go i jedziesz do tunera, u którego chcesz robić chipa. On ci podniesie moc i wywali DPF. Ja auto kupiłem już bez DPF i ze zrobionym chipem. Według mnie wygląda to tak, że wpisze ci na stałe wartość sadzy i popiołu, aby było dobrze. Ja kiedy nie odpale programu do monitorowania DPF to mam, z tego co pamiętam, 1g sadzy i 8g popiołu. Wtedy ani nie chce wypalać DPF, bo sadzy jest mało i nie czepia się ilości popiołu, którego też jest mało.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.