Treść opublikowana przez Jack79
-
E92 retrofit fotele przesuwają się w odwrotną stronę
Kabelki masz zamanione. Z tego co widzę na schematach jeden jest od przód, drugi tył.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Nic nie trzeba robić, tylko wymienić.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Nie
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
No ostatnio była tu dyskusja na ten temat. Trzeba wymienić czujnik zuzycia klockow. Jest on podobno jakiś specyficzny i mierzy jak mocno są zurzyte. Nie można go zostawić statego, bo będzie źle wskazywał. Obadam sprawę, jak będe u siebie hamulce robił.
-
Instalacja Bluetooth
Ale kolega ma ccc professional. Combox do tego nie podejdzie.
-
Kod błędu, INPA, Check Engine, Diagnoza, Rozkodowanie błędów
Komputer nie powie, czy to świece czy moduł. Weryfikacja czy to świece czy sterownik powinna wyglądać tak: 1. Dostajesz się do sterownika. 2. Odpinasz go z auta. 3. Miernik w dłoń Mierzenie sterownika (opisuje dla laika) 1. Ustawiasz miernik na piszczenie. 2. Minus do pojedynczej wtyczki 3. Plus do pinow 1234 we wtyczce 12 pinowej. Piny opisane są w głębi wtyczki sterownika. 4. Wartości na mierniku powinny być identyczne między 400-700. Jezeli jest inaczej stetownik uwalony. Naprawiam te sterowniki zarówno od silników Nx7 jak i Mx7. Naorawiany jest tak samo sprawny jak nowy. Prawdopodobnie wytrzyma dłużej, ale nie jest możliwa naprawa go na zawsze. Pracuje w ciężkich warunkach. Koszt nowego koło 240 zl, koszt naprawy to 100 zl. Świece mierzysz tym samym miernikiem, tak samo ustawionym. Masa do masy, a plus do pinow 1234, ale we wtyczce. 1234 to kolejne świece. Opór ma być 2-4 ohm. Ogólnie jak miernik nie piszczy to świeca jest skopana. Świece producenci zalecają wymieniać co 60 tysiecy.
-
Pytanie o LIQUI MOLY 2666 DIESEL SPULUNG
Masz za duże korekty na którymś wtrysku. Popatrz co się dzieje, jak nim telepie, z korektami. Opis błędu The fault code is set when the system deviation of the smooth-running controller of at least one cylinder exceeds the maximum value (between 4.9 mg and 5.9 mg) dependent on the injection quantity. Czy zlejesz czy nie, to i tak coś jest skopane. Ja bym zostawił, bo to raczej nie wina preparatu.
- Emblemat tylnej klapy X3
-
Problem z wracającym błędem sterownika swiec
To jest ogólnie dość ciekawy błąd. Nie będzie miał za dużego związku z zasilaniem na plu, bo wtedy wywala błąd 4 świec. Taka informacja jest od bmw The DDE control unit monitors communication with the glowplug control unit. In the event of a fault on the bit serial data interface, the DDE control unit stores the following fault code: 4203, Glowplug control unit, no communication via bit serial data interface Ja bym się zapytał pana mechanika, jaki numer sterownika zamawia lub jaki mam teraz wsadzony.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ponta dyskusje z tobą na temat felg i opon to czysta przyjemność :D Nigdzie nie napisałem, że E90 jeździło na takim setupie. Kolega vip zapytał: To mu odpowiedziałem, dokładnie to samo co ty zresztą. Aby miał obraz sytuacji wstawiłem piękną tabeleczkę, żeby miał mniej więcej podgląd jaka opona na jaką felgę. Zgodziłam się z tobą w 100 procentach. Jedyne w czym sie różnimy to że ty lubisz koła dedykowane do danego modelu wsadzać, a dla mnie to jest tylko sugestia. Jakbym miał tak schowanymi w nadkole kapciami jeździć, to bym ze łzami w oczach ze smutku do tego auta wsiadał.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ponta, jakby vip chciał robić po twojemu, czyli z naklejek w aucie to by nie wsadzał felg z E90, tylko z E87 i pewnie by się nie pytał jak to będzie wyglądało. Myslę, że ten dział nie jest po to, żeby pytać się, jaką oponę wsadzać na zalecaną felgę do danego auta, tylko czy felga, która vipowi się podoba podejdzie do auta. Tabela miała pokazać jak ma się szerokość felgi do laczka, jaki można wsadzić. Vip z felgami od E90 jest zawsze problem w e87, bo mają niższe ET, czyli będą bardziej wysunięty. Napisz co chcesz konkretnie wsadzić, bo myślę, że bez naciągu kompletnie nie podejdą i będą trzeć o błotnik.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Tu masz tabele co i jak z szerokością opony do felgi. Na 8 cali powinna być opona 235
-
Problem z wracającym błędem sterownika swiec
Taki błąd pojawia się również jak jest wsadzony nie taki sterownik. Musi być od M47. Nie od N47 ani trzylitrowych jednostek. Często jak ludzie wsadzają Hitachi sterowniki to mylą, ze względu na źle opisane aukcje. Jaki kupiłeś?
-
Bimmer Code Aktualizacja 2007
Ja tak robię. Działa zarówno z CARLY, (chociaż nie wszystko, do CIC trzeba mieć oryginalny moduł), jak i bimmerCode.
-
Bimmer Code Aktualizacja 2007
Kabel jest lepszy.
-
Klapa się nie otwiera
Nie podałeś szczegółów aura. Najlepiej jak chcesz pomoc w schematach to dać 7 isratnich znaków VIN. To ułatwia pomoc. W moim e87 z 2009 jest to czarny przewód z czerwonym paskiem grubości 1,5mm. Masa to brązowy. Wiecej nie trzeba. Jest jeszcze przekaźnik. W moim roczniku znajduje się on za schowkiem po stronie pasażera. Jak już tam dojdziesz to w lewym górnym rogu. Taki co jest najwyżej. Pole K91.
-
E87 problem z tylna wycieraczka i spryskiwaczem
Masz nowy, czy nowy używany?
-
E87 czujnik tem. zew.
No to że masz ograniczenie mocy to m8 do tego nie pasuje. Podłącz pid kompa to wyjdzie
-
E87 czujnik tem. zew.
Czyli wszystko wiesz. Wymień czujnik temperatury zewnętrznej.
-
Samodzielny serwis/użytkowanie auta
To przeczytaj cały dział E87. Zainteresuj się działem e90 seria 3. Tam jest pełno informacji. Na pewno zaopatrz się w kabel do diagnostyki. Zwykły USB D-CAN. Będzie działał zarówno z PC, jak i z przejściówkami na telefon. Olej silnikowy wymieniaj co max 15 tysięcy na taki jaki zaleca funkcja dobierz olej producenta. Ja używam SHELL AM-L 5W-30. Auto jak każde inne. Naprawiasz jak się coś zepsuje.
-
E81 118D - którą stroną założyć pasek wielorowkowy (zdjęcia)
Zakładasz futerkową stroną do wewnątrz. Z instrukcji wymiany: Uwaga dotycząca instalacji: Założyć pasek napędowy flokowaną stroną do wewnątrz.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Wiesz bardzuej myślę że tu jest błąd, ale tylko takie info chodzi po necie. Polska ma takie samo pokrycie East i West, tylko trzaba by to sprawdzić :D przynajmniej zawsze tak było
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Najnowszy 7zip lub WinRAR do rozpakowania. Pokrycie MOVE: VERSION WEST: INCLUDES FULL COVERAGE FOR: Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Portugal, San Marino, Spain, Sweden, Switzerland and Vatican City. INCLUDES PARTIAL COVERAGE FOR: Greece, Croatia, Poland, Slovakia, Slovenia, Czech Republic and Hungary. INCLUDES ONLY THE MAIN ROAD NETWORK: Albania, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Turkey, Ukraine and Belarus. VERSION EAST: INCLUDES FULL COVERAGE FOR: Belgium, Bulgaria, Denmark, Germany, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Liechtenstein, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Austria, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary , Vatican City and Belarus. INCLUDES ONLY THE MAIN ROAD NETWORK: Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldova, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain czyli dla nas lepsza niby EAST, ale Polska zawsze była i na East i na West
-
BMW Roadmap Europe Business 2019
Jeśli szukasz Bussinesa to nowszej niż 2019 nie ma.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Coś zrobiłeś źle z WEST. Idzie normalnie. Czym rozpakowujesz?