Skocz do zawartości

Jack79

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack79

  1. Kabelki masz zamanione. Z tego co widzę na schematach jeden jest od przód, drugi tył.
  2. Nic nie trzeba robić, tylko wymienić.
  3. No ostatnio była tu dyskusja na ten temat. Trzeba wymienić czujnik zuzycia klockow. Jest on podobno jakiś specyficzny i mierzy jak mocno są zurzyte. Nie można go zostawić statego, bo będzie źle wskazywał. Obadam sprawę, jak będe u siebie hamulce robił.
  4. Ale kolega ma ccc professional. Combox do tego nie podejdzie.
  5. Komputer nie powie, czy to świece czy moduł. Weryfikacja czy to świece czy sterownik powinna wyglądać tak: 1. Dostajesz się do sterownika. 2. Odpinasz go z auta. 3. Miernik w dłoń Mierzenie sterownika (opisuje dla laika) 1. Ustawiasz miernik na piszczenie. 2. Minus do pojedynczej wtyczki 3. Plus do pinow 1234 we wtyczce 12 pinowej. Piny opisane są w głębi wtyczki sterownika. 4. Wartości na mierniku powinny być identyczne między 400-700. Jezeli jest inaczej stetownik uwalony. Naprawiam te sterowniki zarówno od silników Nx7 jak i Mx7. Naorawiany jest tak samo sprawny jak nowy. Prawdopodobnie wytrzyma dłużej, ale nie jest możliwa naprawa go na zawsze. Pracuje w ciężkich warunkach. Koszt nowego koło 240 zl, koszt naprawy to 100 zl. Świece mierzysz tym samym miernikiem, tak samo ustawionym. Masa do masy, a plus do pinow 1234, ale we wtyczce. 1234 to kolejne świece. Opór ma być 2-4 ohm. Ogólnie jak miernik nie piszczy to świeca jest skopana. Świece producenci zalecają wymieniać co 60 tysiecy.
  6. Masz za duże korekty na którymś wtrysku. Popatrz co się dzieje, jak nim telepie, z korektami. Opis błędu The fault code is set when the system deviation of the smooth-running controller of at least one cylinder exceeds the maximum value (between 4.9 mg and 5.9 mg) dependent on the injection quantity. Czy zlejesz czy nie, to i tak coś jest skopane. Ja bym zostawił, bo to raczej nie wina preparatu.
  7. Jack79 odpowiedział(a) na Wiking924 temat w X3 (E83)
    Proszę
  8. To jest ogólnie dość ciekawy błąd. Nie będzie miał za dużego związku z zasilaniem na plu, bo wtedy wywala błąd 4 świec. Taka informacja jest od bmw The DDE control unit monitors communication with the glowplug control unit. In the event of a fault on the bit serial data interface, the DDE control unit stores the following fault code: 4203, Glowplug control unit, no communication via bit serial data interface Ja bym się zapytał pana mechanika, jaki numer sterownika zamawia lub jaki mam teraz wsadzony.
  9. Ponta dyskusje z tobą na temat felg i opon to czysta przyjemność :D Nigdzie nie napisałem, że E90 jeździło na takim setupie. Kolega vip zapytał: To mu odpowiedziałem, dokładnie to samo co ty zresztą. Aby miał obraz sytuacji wstawiłem piękną tabeleczkę, żeby miał mniej więcej podgląd jaka opona na jaką felgę. Zgodziłam się z tobą w 100 procentach. Jedyne w czym sie różnimy to że ty lubisz koła dedykowane do danego modelu wsadzać, a dla mnie to jest tylko sugestia. Jakbym miał tak schowanymi w nadkole kapciami jeździć, to bym ze łzami w oczach ze smutku do tego auta wsiadał.
  10. Ponta, jakby vip chciał robić po twojemu, czyli z naklejek w aucie to by nie wsadzał felg z E90, tylko z E87 i pewnie by się nie pytał jak to będzie wyglądało. Myslę, że ten dział nie jest po to, żeby pytać się, jaką oponę wsadzać na zalecaną felgę do danego auta, tylko czy felga, która vipowi się podoba podejdzie do auta. Tabela miała pokazać jak ma się szerokość felgi do laczka, jaki można wsadzić. Vip z felgami od E90 jest zawsze problem w e87, bo mają niższe ET, czyli będą bardziej wysunięty. Napisz co chcesz konkretnie wsadzić, bo myślę, że bez naciągu kompletnie nie podejdą i będą trzeć o błotnik.
  11. Tu masz tabele co i jak z szerokością opony do felgi. Na 8 cali powinna być opona 235
  12. Taki błąd pojawia się również jak jest wsadzony nie taki sterownik. Musi być od M47. Nie od N47 ani trzylitrowych jednostek. Często jak ludzie wsadzają Hitachi sterowniki to mylą, ze względu na źle opisane aukcje. Jaki kupiłeś?
  13. Ja tak robię. Działa zarówno z CARLY, (chociaż nie wszystko, do CIC trzeba mieć oryginalny moduł), jak i bimmerCode.
  14. Kabel jest lepszy.
  15. Nie podałeś szczegółów aura. Najlepiej jak chcesz pomoc w schematach to dać 7 isratnich znaków VIN. To ułatwia pomoc. W moim e87 z 2009 jest to czarny przewód z czerwonym paskiem grubości 1,5mm. Masa to brązowy. Wiecej nie trzeba. Jest jeszcze przekaźnik. W moim roczniku znajduje się on za schowkiem po stronie pasażera. Jak już tam dojdziesz to w lewym górnym rogu. Taki co jest najwyżej. Pole K91.
  16. Masz nowy, czy nowy używany?
  17. No to że masz ograniczenie mocy to m8 do tego nie pasuje. Podłącz pid kompa to wyjdzie
  18. Czyli wszystko wiesz. Wymień czujnik temperatury zewnętrznej.
  19. To przeczytaj cały dział E87. Zainteresuj się działem e90 seria 3. Tam jest pełno informacji. Na pewno zaopatrz się w kabel do diagnostyki. Zwykły USB D-CAN. Będzie działał zarówno z PC, jak i z przejściówkami na telefon. Olej silnikowy wymieniaj co max 15 tysięcy na taki jaki zaleca funkcja dobierz olej producenta. Ja używam SHELL AM-L 5W-30. Auto jak każde inne. Naprawiasz jak się coś zepsuje.
  20. Zakładasz futerkową stroną do wewnątrz. Z instrukcji wymiany: Uwaga dotycząca instalacji: Założyć pasek napędowy flokowaną stroną do wewnątrz.
  21. Wiesz bardzuej myślę że tu jest błąd, ale tylko takie info chodzi po necie. Polska ma takie samo pokrycie East i West, tylko trzaba by to sprawdzić :D przynajmniej zawsze tak było
  22. Najnowszy 7zip lub WinRAR do rozpakowania. Pokrycie MOVE: VERSION WEST: INCLUDES FULL COVERAGE FOR: Andorra, Belgium, Denmark, Germany, Finland, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Norway, Austria, Portugal, San Marino, Spain, Sweden, Switzerland and Vatican City. INCLUDES PARTIAL COVERAGE FOR: Greece, Croatia, Poland, Slovakia, Slovenia, Czech Republic and Hungary. INCLUDES ONLY THE MAIN ROAD NETWORK: Albania, Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Estonia, Latvia, Lithuania, Macedonia, Moldova, Montenegro, Romania, Russia, Serbia, Turkey, Ukraine and Belarus. VERSION EAST: INCLUDES FULL COVERAGE FOR: Belgium, Bulgaria, Denmark, Germany, Estonia, Finland, Greece, Italy, Croatia, Liechtenstein, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Austria, Poland, San Marino, Slovak Republic, Slovenia, Sweden, Switzerland, Czech Republic, Hungary , Vatican City and Belarus. INCLUDES ONLY THE MAIN ROAD NETWORK: Albania, Andorra, Bosnia & Herzegovina, France, Gibraltar, Great Britain, Ireland, Macedonia, Moldova, Monaco, Montenegro, Portugal and Spain czyli dla nas lepsza niby EAST, ale Polska zawsze była i na East i na West
  23. Jeśli szukasz Bussinesa to nowszej niż 2019 nie ma.
  24. Coś zrobiłeś źle z WEST. Idzie normalnie. Czym rozpakowujesz?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.