Treść opublikowana przez Jack79
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-2
Ja brałem od KRUKa lifetime i działa bez zarzutu od trzech aktualizacji.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Napisz dokładnie co robisz i jakim programem. Finalnie na płycie 2017 masz mieć takie same katalogi i pliki jak na 2016. Wsadź po kolei do kompa obie płyty i zobacz jak to wygląda.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
No to już lecimy w droższe klimaty:)
-
[330d] [m57n] Znikający płyn chłodniczy + temperatura
W Polsce jestem to jakby co nie będzie większego problemu, ale tak z ciekawości chciałbym wiedzieć co kolega ze swoją awarią ustalił, bo ma podobnie. Co do pompy to siur z powrotu wygląda zdrowo:) Ale nigdy nie wiadomo, aż nie padnie :D
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
17 to dobry wybór. Przejrzyj galerie, większość zasuwa na 18''. Myślę że szkoda inwestować kasę, w coś co tak słabo wygląda. Chyba że kupisz 16'' z E90 to powinno lepiej siedzieć, ale i tak bym 17'' zostawił.
-
[E87] usuwanie filtra cząsteczek stałych
Ja jak podłącze INPE to mam jeden błąd, którego nie da się wykasować i on dotyczy tego że soft był modyfikowany. Nie pamiętam już kodu, ale mogę sprawdzić.
-
[E87] usuwanie filtra cząsteczek stałych
Mam N47 z 2009 wycięty DPF i nic takiego nie mam. Auto jeździ od ponad roku bez żadnych zmian. DPF usunięty programowo i moc troche do góry.
-
[330d] [m57n] Znikający płyn chłodniczy + temperatura
Możesz mieć racje, układ jest zależny od ciśnienia które u mnie ucieka. Większość czasu jeźdźe po mieście i okolicach to nawet usterki nie widziałem. Mam nadzieje że auto wytrzyma te 600km spokojnej jazdy do domu. Wskazówka opuszcza pion przy ponad 115 więc wtedy użytkownik wie o awari. 100-105 nie powinno miec wpływu bo nie chce mi się rozbierać auta przed hotelem:) a papudrakowi jakiemuś nie oddam!
-
[330d] [m57n] Znikający płyn chłodniczy + temperatura
No i jak doszedłeś do czegoś? Ja w drodze na wakacje w moim M47N zauważyłem że przy 190km/h dłuższy czas wskazówka wychyla się za pion. Szybkie wejście w test 7 i temp 117 stopni chyba. Zwolniłem i temperatura na 102 się zatrzymała, gdzie zawsze była max 92. Ogólnie do chaty 700km i troche brak mi pomysłu. Wisko moim zdaniem ok. Ręką nie da rady zatrzymać. Mam gdzieś drobny wyciek. Na miesiąc ubywa 50ml płynu, ale jeszcze nie zlokalizowałem gdzie. Termostat wymieniony rok temu, ale przyżydziłem i kupiłem Behr z allegro zamiast z ASO i tu upatruje problem. Zastanawiam się też nad brudną chłodnicą, bo nigdy jej nie czyściłem, ale bez jej demontażu nic nie widać. Jak zjeżdżam z góry to temp spadnie do 91, ale z nogą na gazie do 140km/h temp trzyma die na 102 stopnie. Daj znać jak wymyślisz co twojemu jest.
-
BMW 120d 163KM PROBLEM Z SILNIKIEM/TURBINĄ?
Ludzie to lubią sobie po prostu życie skomplkować i wydać kasę na remont zamiast usunąć te klapki zaraz po zakupie. Mój od 6 lat ich nie ma, idzie jak szalony na serii i nie zauważyłem mulenia po ich wywaleniu. Spokój bezcenny.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Wiesz jak to będzie wyglądało? Felgi 7 cali z ET44. Beznadzieja. Mam i 16 i 17 do mojej jedynki. I dla mnie różnica jest zerowa w komforcie. Jedynie na letnich 225 przód i 245 tył czuć różnice w koleinach i manewrach na parkingu, ale nie jest to jakaś katastrofa. Jak się przesiadam na zimówki 205/55R16 to zauważam różnice. Do tego co chcesz żeby było ładnie walnij od razu dystanse.
-
Jaki moment Nm sruby napinacza paska silnik M47N2?
Patrzyłeś w tej dokumentacji. Tu masz jakieś info. Jak to nie to, to przejrzyj wszystko. Dobrze jak byś zaczął od podania VIN na początku to poda ci tylko wartości dla twojego silnika. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha/repair-manuals/11-engine/11-28-v-ribbed-belt-w-tens-deflect-elemt/5w2memI
-
E87 116i N43B16 Luz na wale i nieuczciwy sprzedawca
W lustro patrzy normalnie i to z szyderczym uśmiechem. Sprzedał ci szrota wartego 12 tysi za 30 tysi. Śpi spokojnie i jest zadowolony. Kasy nigdy nie odzyskasz, jak koles ma w takich walkach wprawe. Takie mamy prawo:)
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
No opony to juz kwestia kasy tylko. Najpierw pomyśl czy kupujesz ROF czy zwykłe. Oryginalnie były ROF, bo w jedynkach nie ma zapasówki, są dwa razy droższe niż zwykłe. Decyzja należy do ciebie. Dyskusja na temat, które lepsze to temat rzeka i nic z niej nie wynika. Ja jeżdzę na zwykłych michelinach, bo z takimi kupiłem felgi, ale wole goodyear. Także zwykłe goodyeary wlecą za dwa sezony.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Znajomy ma taki naciąg i nie wygląda to jakoś strasznie. Ma opone z rantem pchronnym i jest ok. 225 kupuj tylko nie jestem pewien czy nadal nie bedzie tarło. Na 98 procent powinno być git.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ja mam 8.5x17 z tyłu przy ET41 i opony 245/40 nic nie przyciera. Więc u ciebie przy 225/40 powinno dać radę, chociaż nie obiecuje :D
-
E46 soft MK4 załadowany do MK3
Wiedze na ten temat też masz chyba słabą:( Jak ma MK3 to na czytniku ma napis CD, Do MK3 wchodzą tylko mapy na CD. MK4 ma na napędzie napis DVD i tu wchodzą mapy zarówno te z MK3 na CD, jak i z MK4 na DVD. Do navi MK4 szukasz map HIGH, a nie Buisness. Najnowsze są chyba z 2017 i tu je znajdziesz. Do MK3 najnowsze są chyba z 2015 i też gdzieś tu są. Co do uwalenia navi, bo to zrobił twój koleżka, to nie mam pojęcia jak to naprawić. Może po podłączeniu do INPy coś da radę zrobić, nie mam pojęcia. Na pewno są firmy, które to ogarną. Obraz ma tylko dlatego, że posiada tuner TV, który przejął wyświetlanie obrazu. Navi mu się nie wyświetla, bo uwalił je. Tyle w temacie,
-
[e87]Wycieraczka tył, mechanizm
Pozostaje ci szukać. Tu masz schemat wycieraczek. Na koncu jest tylna. To jest do mojego auta czyli z polowy 2009. Mozesz wpisac swoj VIN to bedzie do twojego, bo były zmiany w przeciągu lat. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/wiring-functional-info/body/wash-wipe-system/inputs/v1F4YRB
-
320d Grzanie świec żarowych w lecie
W M47N ta kontrolka nie ma nic wspolnego ze świecami. Nie ma też sensu cofać kluczyka kilka razy, bo to nic nie daje. Jak chcesz żeby dłużej pogrzały to po prostu piczekaj chwilę przed odpaleniem. Świece ze sterownikiem przestają grzać coś koło temperatury silnika 30 stopni. Także latem też grzeją tylko słabiej, dlatego ważne jest by mieć sprawny układ chłodzenia. Im szybciej silnik się nagrzewa tym krócej chodzą.
-
Navi Prof CIC aktualizacja via USB - pytania
Idzie z 64GB bez problemu.
-
BMW E87 130i Black Sapphire Metallic by Peter93
Nie ma co gdybać. Ściągnij dysze ciągnąc do góry i psikaj. Jak poleci płyn to znaczy, że mechanizm wycieraczki rdzewieje i dobrze by było do niego zajrzeć i zrobìć jak napisał kolega tom, czyli kczyścić i nasmarować. Jak jest nie do odzyskania to wymienić na nowy. Dysza to tylko rurka, która przez rdze się zapycha. Bez sensu kupować nową. Szpilka w ręke i wygrzebujesz całą rdze, aż będzie swobodny przelot przy dmuchaniu w dysze. Niestety mechanizm tylnej wycieraczki to porażka.
-
BMW e87 nagłośnienie
Professional, buissnes to tylko mówi jakie masz radio, a nie ile i jakie głośniki. Jak kolega poniżej napisał, masz najsłabszą wersję głośników z najfajniejszym w tamtych czasach ekranem. Ja mam wersje głośników 676 Hifi Loudspeaker System, czyli następną po tej biednej i gra to jak dla mnie super.
-
BMW E87 130i Black Sapphire Metallic by Peter93
A co ci się dzieje z tym spryskiwaczem? Jak po wyjeciu dyszy psika, znaczy że mechanizm w środku zaczyna rdzewieć. Do czasu aż całkiem nie padnie możesz usunąć szpilką rdze z dyszy i tyle. Jak nie psika po wyjęciu dyszy to coś z pompką.
-
BMW e87 nagłośnienie
To że ma navi nic nie mówi o nagłośnieniu. Rozkodój VIN. Tam będzie napisane, czy są wsadzone ulepszenia audio czy typowy standard.
-
rozrząd bmw e87
Nie wyglupisz się. Masz auto BMW, więc telefon na infolinie BMW ze strony. Podajesz VIN i miły konsultant powie ci jakie akcje dla twojego auta są aktywne. Nie ma co się bać :)