Treść opublikowana przez Jack79
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2018-1
karelgott tu masz WEST na 1 USB na MEGA, podzielony po 4,4GB: https://mega.nz/#!hXAViDZQ!e0qk0viBAQPbOrpwVXLLIYu0TS6F732y72etnKc97J4 https://mega.nz/#!Ve4gkLzB!Q_5OhvxRZ243Jattw0Kutwl-oZcRQW_iPwROZeyU2oI https://mega.nz/#!xO5kRSDA!R_vdxUFidGKX1X5mEbY6PPv5ILeUfGUjB69_CYPnSTU https://mega.nz/#!YHozUL7S!RFmWWQ4kGzJeWHGmTpTrBa21QzxmjidWySwazGdQl3s https://mega.nz/#!JboykJiB!1CLqy0n4JUAhCPGmnmsVeJqZBp48A0-ZNJajeQUbwU4
-
Mokra podłoga w e90
Co do mat to jak ktoś ma problem i podgrzewanie starego uszczelnienia nie pomaga, to polecam rozebrać wszystko. Odkleić matę. Drzwi oczyścić ze starego kleju benzyną. Schodzi ładnie. Z maty zerwać co się da. Tu schodzi gorzej, ale też nie musi być super, bo będziemy kleić nowy. Chodzi o to żeby nie było grubych odstających kawałków. Stary klej u mnie był już sporo twardszy niż nowy. Zakupiłem nowy sznur butylowy u tego allegrowicza. 6m sznura o grubości ok. 10mm za 30 zł z przesyłką. Na jedne drzwi pasażera zużyłem 4m, oklejając każdą dziurę indywidualnie, a nie jak BMW to zrobiło tylko na dole. W końcu jest sucho. Nowy sznur wygląda identyko jak stary tylko jest bardziej miękki, plastyczny. http://allegro.pl/butyl-sznur-walek-butylowy-9-5mm-uszczelniacz-kit-i7023412707.html
-
Niebieska kostka radia PYTANIE (navi strzałkowa)
Tak wygląda. Sterowanie kierą na bank idzie jednym kablem po szynie danych, a to jedyny sygnał, który može to robić.
-
Niebieska kostka radia PYTANIE (navi strzałkowa)
Według mnie za sterowanie odpowiada PIN numer 7. Poczytaj sobie tutaj jeszcze. Niby w starszych autach trzeba podać dodatkowo na pin 7 dodatkowo zasilanie, bo jest za nuskie napięcie. Powinno być 12V na tym Pinie. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=4&t=162135
-
M47 Jakie świece żarowe
Uszkodzenie sterownika możesz zweryfikować na stole. Niestety trzeba go wyciągnąć i pomierzyć miernikiem. Piny 1,2,3,4 to kolejne świece. Jeżeli masz błąd 4 świec to znaczy że na 100 masz urwany przewód od zasilania, czyli pojedynczej wtyczki. Wtedy na omomierzu nie pokaże żadnego oporu. Jeżeli masz błąd pojedynczych świec to znaczy że zasilanie na sterownik pojedynczą wtyczką idzie. Wtedy bierzesz miernik i patrzysz czy masz na pinach 1 2 3 i 4 taki sam opór. Z tego co pamiętam to koło 160kilo ohm. Jak na wszystkich jest rak samo to masz uwalone świece. Sterownik może się zepsuć na różne sposoby. W m47n masz 4 piny od swiec, 3 piny to jakieś dane, sterowanie, no i pojedyncza wtyczka to zasilanie. Masa to obudowa. Wszystko zależy od tego które druty się urwą w sterowniku.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
W E46 nie odczyta wiecej błędów tylko z silnika. W e46 nie ma jbbf ani cas, dlatego czyta tylko motor. Są inne sterowniki. Reszte musisz INPA posprawdzać. Te sterowniki ktore sa w aplikacji są w autach e90, e87 i nowszych
-
Niebieska kostka radia PYTANIE (navi strzałkowa)
Słuchaj, ty miałeś na wyposażeniu oryginalnie opcje 676 Hifi Loudspeaker System, czyli takie trochę lepsze audio. Moim zdaniem tu masz PINOUT wtyczki z tego wzmacniacza. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320i-tou_199911/components-connectors/components/a-control-units-modules/a18-amplifier/q-A18 Installation Location - to gdzie był wzmacniacz Pinout (PIB) A18 Amplifier - to jest to co szukasz Wiring Diagram (SSP) A18 Amplifier Applies to: P676 (HiFi loudspeaker system) - to jest schemat podłączenia dotyczący tej opcji którą ty miałeś czyli 676 A tu masz wszystko co dotyczy niebieskiej wtyczki za radiem przy twoim wyposażeniu: Pinout: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320i-tou_199911/YrdKEfg Schemat podłączenia wszystkiego https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320i-tou_199911/wiring-functional-info/body/audio-video-navigation/radio/aSVOlHD A196 - to jest radio do którego wchodzi niebieskia wtyczka. To wszystko jest polinkowane na tych schematach, więc powinieneś dać radę to ogarnąć:)
-
E91 Wymiana podgrzewacza filtra paliwa
Ten podgrzewacz jest po to, żeby auto mogło spłonąć jak podgrzewacz dostanie zwarcia. Tak było w serii 1:) Zbędny wymysł BMW i tyle. Co do usterki kolegi to może być wszystko. Od zabrudzonego filtra paliwa po wtryski. Na bank nie była to wina podgrzewacza
-
Niebieska kostka radia PYTANIE (navi strzałkowa)
Tu jest wszystko. Wpisujesz 7 ostatnich znakow VIN i szukasz co potrzebujesz https://www.newtis.info/tisv2/a/en/
-
Czujniki parkowania doposażenie auta
Są zaślepki. Ja w e46 zrobiłem w mojej dziurkę i przepchnąłem. http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=45854
-
Licznik LED lifting Ramki
Jak wcześniej nie było to coś spitolłeś. Ktoś tu chyba w dziale E87 pisał, że za lekko wcisnął wskazówkę i mu tak terkotała, czy jakoś tak:)
-
E46 320d automat- problem przy cofaniu
No na bank tak nie powinno byc. Cos ci skopali przy składaniu skrzyni. Robiłeś to w zakładzie zajmującym się skrzyniami? Jaki olej masz teraz wlany?
-
seria 1 WBAUG31070PU08187
Jack79 odpowiedział(a) na bsbs temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJaka cena, takie wyposażenie. Mega golas:) Dodatkowy minus to, że kupujesz od zawodowych handlarzy, znaczy komisu. Także przebiegiem bym się nie sugerował. To że silnik nawet nie zdążył wyschnąć, też nie budzi we mnie zaufania. Lepiej widać stan silnika na zakurzonym, takie czyste od razu wzbudzają moją czujność.
-
F20 LCI 118i andrzejs82 mój czarny szafir
Jak używasz auta na tor to rzeczywiście trzeba pomyśleć nad czymś lepszym. Do miasta i do codziennego użytku są idealne. Felgi czyste, samochód staje jak na zwykłych klockach.
-
F20 LCI 118i andrzejs82 mój czarny szafir
Ja też jestem zadowolony z ATE ceramiki. Wcześniej jeździłem na TEXTAR, hamowanie ok, koła trzeba było myć raz na trzy dni. Wymieniłe na ATE ceramiczne, hamują identycznie za to felgi wolniej się brudzą niż lakier. Do swoich aut zwykłych już nie będę wkładał.
-
Podstawa zbiorniczka wyciek e46 m43tu
Tak, ale w tym rozmiarze tych fluorowych nie ma. Zbliżony najbliższy rozmiar to ten co wkleiłeś 20,22x3,53. Brakuje mu 2mm średnicy wewnętrznej, a tyle gumy nie jest elastyczne ze sobie to rościągniesz. Nikt nigdy nie pisał, że oryginał mu ciekł od spodu, tylko że pękł. Te co od spodu ciekną to meyle, ale za to nie pękają:)
-
Wyciek plynu chlodniczego bmw e46 320d FL
Ja miałem zamiennik korka, to zaczął mi puszczać górą. Coś się w nim skopało. Kupiłem oryginał i po problemie.
-
Jaką jest kolejność świec żarowych w n47??
Sterownik może nie dawać napięcia na jedną świecę również. Zależy który kabel się w nim urwie. Rozrząd w tych silnikach jest między skrzynią a silnikiem od strony grodzi. Wychodziło by,że 4 cylinder jest od chłodnicy. Po przeszukaniu wiadomości na temat silnika N47, BMW postanowiło numerować je normalnie od przodu. Także poerwszy jest od chłodnicy. Tu wrzuciłem ten dokument o silniku N47 http://chomikuj.pl/Jack1979/E87/N47_en,6196705395.pdf Strona 11, Cylinder numbering order P.s. sterownik przykręcony jest do obudowy filtra oleju. To jak masz błąd pierwszej świecy to dziwne.
-
Podstawa zbiorniczka wyciek e46 m43tu
Kupowałem lokalnie w mieście i na tej stronie co podałeś. Wyboru tych rozmiarów nie ma zbytnio i możesz kupić tylko z mieszanki NBR70. Ja innych nie znalazłem. Myśle że używane z uszkodzonego oryginalnego zbiorniczka, były by bardziej wytrzymałe. Pewnie są bardziej odporne na temperature niż te z NBR70. Teoretycznie NBR jest do max 120 stopni, a płyn chłodzący koło 100 ma , wiec na styk. Nie udało mi się dorwać nic lepszego.
-
Podstawa zbiorniczka wyciek e46 m43tu
Sprawa z tymi wyciekami wygląda tak, że gdy ciecz się nagrzeje to wszystko się uszczelnia. Cieknie tylko jak ruszysz zbiorniczkiem, albo jak sinik jest zimny, jak jest już mocno zmęczony oring. Wymiary oringu to (srednica wewnętrzna x grubość). W oryginale są takie 38x4 większy, a mniejszego 22x3,5. To są wymiary w mm. To w nawiasach to przeliczone na cale. Takie zamontowałem, ale po kilku tygodniach jeżdżenia okazało się że duży oring jest ok i nie cieknie, ale mały puszcze dalej. Wymieniłem go na 21x4 i teraz jest sucho. Wiadomo zbiorniczek wchodził bardzo ciasno i trzeba było wszystko posmarować, żeby dobrze weszło, ale teraz nie cieknie od wakacji. Oringi kupowałem w różnych sklepach, ale wszystkie wyglądają żę to jest identyko. To nie są stożkowe, tylko zwykłe okrągłe gumy. Stożki to się robią z tych firmy Mahle po kilku latach. Jak je u mnie wyciągnąłem to też myślałem że to jakieś kwadraty:) Kup sobie 38x4 oraz te dwa małe. Jak nie dasz rady wcisnąć tego 21x4 to załóż 22x3,5, ale on u mnie ciekł.
-
Jaką jest kolejność świec żarowych w n47??
to nie musi być świeca. Może być sterownik. Możesz go wyjąć. Proste dojście. i obmierzyć miernikiem. Na pinach 1,2,3,4 mierząc multimetrem opór powinny być identyczne wartości, bo to kolejne świece. Jak są takie same to sterownik masz sprawny i zostaje świeca.
-
Podstawa zbiorniczka wyciek e46 m43tu
No niestety w zbiorniczkach meyle to jest właśnie problem. Nie pękają, ale ciekną przez gówniane oringi. Te oringi nie są w podstawie tylko w zbiorniczku. Najlepiej to przełóż ze starego oryginalne BMW. Drugie rozwiązanie to wymiana tych orinigów, polecam od razu obu, na kupione w sklepie. Wymiary gdzieś podawałem. Albo tu albo na bmw-sport. Jak nie znajgdziesz to jutro poszukam. Wymieniałem swoje w wakacje i udało się zatamować wycieki.
-
BMW E60 / E61 - Kamera cofania
To nie jest tv. Nie będzie gdzie podłączyć obrazu bo nie ma tunera tv. Trzeba by zestaw z ekranem kupic. Jak będziesz chciał doposażyć bmw w TV, to wyjdzie kupa kasy.
-
Wyciek oleju 320d m47n
No to będzie co innego. Ja z wyciekami tu zakończyłem.
-
[E87 LCI] Rejestrator jazdy
Czy ktoś montował u siebie taki rejestrator? https://pl.aliexpress.com/item/For-BMW-3-Series-1-Series-X1-Special-DVR-Hidden-Dedicated-Car-DVR-Vehicle-Recorder-Wifi/32799305927.html Zastępuje się oryginalną obudowe lusterka, obudową z kamerą. Chodzi teraz o podłączenie. Nie chce wersji do instalacji w złączu OBD, ani w skrzynce bezpieczników tylko w podsufitce w oświetleniu. Nie potrzebuje też interfejsu z dodatkowymi funkcjami typu domykanie szyb itp, które chińczycy dodają do tego tzw. Windows closer for Bmw czy jakoś tak. Żona chce mieć tylko kamere, która nie będzie przyczepiona do szyby i nie będzie rzucała się w oczy, a ja chce mieć prosty montaż. Tu koleś montował to w e90