Treść opublikowana przez Jack79
-
Sterownik silnika i elektryki od innego auta
Niech jedzie do kogoś kto się zna. W ASO się nie znają:)
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Z fotochromami jest ta lipa, że z biegiem czasu ciemnieją, a wymiana samych szkieł na używane to koło 200-300 zł za sztuke. A wymiana zwykłych szkieł na zemienniki nowe to koszt max 200 zł za komplet. Jednak jest to fajny bajer:)
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Tak. Wszystko jest na necie tu: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/ Porównałem jak lecą kable w normalnych lusterkach, czyli LOW i przerobiłem jak mają być w HIGH. Tu masz oba schematy https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-325i-tou_201105/wiring-functional-info/body/mirrors/exterior-mirrors/vBs9cBm Wszystko jest polinkowane, wystarczy klikać. Poprzekładać trzeba kabelki z wtyczki X624 (wtyczka wyjęta z lusterka) i x256 (wtyczka idąca między drzwiami). Jak przełożysz piny to nie musisz kupować wiązki drzwi za 120 zł. A i jak masz teraz błyszczące te trójkąty które są przykręcone do drzwi to takie musisz kupić, bo tego się nie da przełożyć. Resztę można z twoich zabrać. Jak masz błyszczące to tu masz ładne, ale nie fotochrom http://allegro.pl/lusterko-prawe-lewe-e90-lci-lift-m-pakiet-skladane-i7158421051.html Panel http://allegro.pl/bmw-e90-e91-przelacznik-szyb-lusterka-skladane-i7152819943.html A i nie ma lusterek 5 pinowych składanych ani fotochromów, bo czasami takie głupoty piszą na aukcjach. Fotochromy są zawsze składane i zawsze 3PIN.
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Nie. Lusterka mają być trzy pinowe składane. Bo były też 3 pin nie składane. To są lusterka działające po szynie danych. 5 pin to ty teraz masz. Dla mnie wygodnie było pozamieniać piny, bo nie musiałem odklejać maty na drzwiach, bo potem cieknie. Poza tym przezbrajanie całych drzwi wydawało mi sie męczące:)kabel od e46 nie bedzie pasował bo tam idzie linia k can a ty potrzebujesz k+d can. Ja kupiłem taki z przełacznikiem i wtedy ogarnia zarówno e46 jak i e90. Oglądałem allegro i nie ma tego za dużo, szczególnie fotochromów. Nie daj się tylko oszukać, bo kupuje się łatwo a potem sprzedający nie odbiera.mam taki jeden komplet do sprzedania:( Lusterko fotochrom ma taką grubą plastikową ramkę wkoło szkła. Proś o wyraźne fotki. I pilnuj żeby nie był angol.
-
BMW Navigation DVD Road Map Europe Business 2017
Tu macie linki do Business 2017 DVD1 ORAZ DVD2. Dla Polski DVD2. https://mega.nz/#F!qZhX3KIR!NYOjdagmD-IQALtE-H81tA http://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+Europe+BUSINESS+2017
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Wszystkie czesci jakie moga byc w twoim aucie znajdziesz w katalogu czesci po wpisaniu swojego VIN na stronie Realoem.com lub etk.cc Wiązka drzwi jest tu: http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=UT71-EUR-05-2011-E91N-BMW-325i&diagId=61_1945 Ty bys potrzebował kupić numer 2 dla wersji ze składanymi lusterkami czyli 61129186576. Tą już masz 61129186574. Starą wyciągasz z drzwi nową kładziesz. Drzwi kierowcy nie ruszasz. Tu jest wszystko uniwersalne. Zresztą widzisz że nie ma innej wiązki dla drzwi kierowcy. Zabawa est tylko z pasażerem. Co do kodowania to jest pełno instrukcji. Wystarczy dodać dla fotochromu i składania opcje 430 i tyle. Oczywiście niezbędny kabelek do diagnozy auta i działająca INPA. Jak sam nie dasz rady to zrobi to każdy, kwestia tylko za ile:) Jak bawiłeś sie w e46 ncs expertem to tu robi się tak samo:) Dziwne jest to że masz fajnie wyposażone auto a lusterek składanych nie wsadzili:(
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Rozkoduj na Bimmer.work lub etk.cc Czy warto to zależy od ciebie. Ja w moim E87 chętnie zrobiłem, gdyż często na parkingach gdzie staje przechodzą strudzeni pijani łamiąc lustra. Niestety jedno stare nie składane już straciłem. Koszt jeśli chodzi o mnie wyszedł koło 650 zł za lusterka fotochromy składane kompletne plus używany panel otwierania szyb z przyciskiem do składania za 50 zł. No i jeszcze 3 piny kupione w BMW do instalacji za jakieś 20 zł. Największy problem jest z kupieniem składanych fotochromów z auta europejskiego. Szkła mogą być z anglika bo są identyczne w EU i UK, ale stelarz musi być z EU. Strona kierowcy działa od razu bez problemu. Niestety strona pasażera wymaga przerabiania instalacji. Trzeba albo kupić kompletną wiązkę drzwi pasażera za koło 120 zł, albo przerobić istniejącą. Ja przerobiłem. Oraz dołożyć zasilanie i sygnał LIN do drzwi pasażera, tymi trzema pinami o których pisałem wcześniej. Pozostaje jeszcze kodowanie. Mi zeszło około 3-4 godzin pracy.
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
Zawsze jest taka opcja. Teraz masz z tego co widzę po VIN 5 pinowe, czyli nie składane, nie ściemniane tylko grzane.
-
CIC polski język
Uaktualiniłeś KOMBI, licznik? Jak jest za stary soft to nie będzie chciał zmienić na polski. Przynajmniej ja tak miałem w e87.
-
wiązka OBD
No warto. Teraz nikt kto czyta forum nie będzie się dobierał do tego auta przez OBD:)
-
E46 KONTROLKA AIR BAG
Może trzeba by wymienić ten sensor. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320d-tou_200310/repair-manuals/72-body-parts-accessories/72-12-gas-generators-airbag-modules-with-steering-wheel-airbag-3234/2gm6b4f I przekodować: https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e46-320d-tou_200310/repair-manuals/72-body-parts-accessories/72-12-gas-generators-airbag-modules-with-steering-wheel-airbag-3234/2VV80fV
-
320d 122km - błąd 4 świec, po wymianach ciągle powraca
Nikt nigdy nie opisywał takiego przypadku z tego co pamiętam. Ciekawe co powiedzą o tym sterowniku z reklamacji. Czy był uszkodzony czy nie. Jeżeli był sprawny, świece sprawne, bezpiecznik też ok, skoro jest dobrze po wymianie to zostaje okablowanie . Jakby nie było sygnału z DDE to wyskakuje inny błąd. Z tego co pamiętam to 4203 błąd komunikacji ze sterownikiem. Więcej opcji nie ma. Może jest słaby styk do plusa na pojedynczej wtyczce. To jest proste jak konstrukcja cepa.
-
320d 122km - błąd 4 świec, po wymianach ciągle powraca
Kurde, to powinno wszystko śmigać. Tu masz schemat co jest podłączone do sterownika i przez jakie bezpieczniki. Może to jeszcze sprawdz https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-318d-lim/wiring-functional-info/power-train/diesel-electronics-dde6/preheating-system/pTA3l04 Wszystko jest polinkowane, więc wystarczy poklikać.
-
320d 122km - błąd 4 świec, po wymianach ciągle powraca
Tak, ten co idzie do sterownika pojedynczy. A sprawdzaliście czy dobrze jest przykręcony do plusa z drugiej strony. Musi być coś z nim nie tak, że jest błąd 4 świec na raz. Każda inna usterka sterownika, daje inne kody błędów. Masę sterownik ma z silnika, gdzie jest przykręcony. A możesz sprawdzić miernikiem sterownik po wyjęciu, czy rzeczywiście jest uszkodzony. Wystarczy zwykły miernik i pomierzyć czy na pinach 1,2,3,4 jest koło 160 kilo Ohm, z tego co kojarze. Musi być tyle samo na każdym z tych pinów. Jeżeli jest to znaczy że jest sprawny. Masa do pojedyczej wtyczki, a plus z miernika do kolejnych pinów.
-
320d 122km - błąd 4 świec, po wymianach ciągle powraca
A patrzyłeś na kable. Czasami podobno się zdarza, że coś jest z kablem plusowym, tym pojedynczym. Zobacz czy jest dobrze dokręcony oraz czy wtyczka w środku nie jest upalona. Skoro wraca błąd wszystkich świec to z nim coś jest nie tak.
-
DVD HIGH 2018
Oba DVD już są. Linki w moim poście wyżej.
-
Zamiana Lusterek zewnętrzych na poliftowe z kierunkowskazami
Nie, polifty E87 nie mają. Następny model F może ma, ale w tym się nie orientuje. Polifty wychodziły z takimi samymi lustrami jak przed lift, czyli takie małe albo z dużymi. Jednak żadne nie miały kierunków w lusterkach. Co do dopasowania z innego modelu to ciężko będzie dobrać cokolwiek żeby kształt drzwi pasował. Poza tum trzeba by kable ciągnąć, bo E87 nigdy nie miało kierunków w drzwiach. Poza tym kretyńsko by to wyglądało jakbyś miał kierunki i w błotnikach i w drzwiach. Trzeba by chyba zrezygnować z błotników.
-
Zamiana Lusterek zewnętrzych na poliftowe z kierunkowskazami
Wklej linka, jakie chcesz wsadzić do auta, bo z tego co kojarzę e87 LCI miało duże usterka, ale kierunków to tam nie pamiętam. Daj linka do przykładowej aukcji z lusterkiem o którym myślisz, nie do samej fotki.
-
DVD HIGH 2018
http://i100.fastpic.ru/big/2018/0204/be/523102199603499c32811b02205ac5be.jpg Oba DVD są tu i lepsza okładka. Widać które DVD na jaki kraj. http://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+HIGH+2018 BMW HIGH 2018 DVD1 https://mega.nz/#F!WRRUDSAB!VHO_nohz3YJwXVg3gPyJpg http://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+HIGH+2018/DVD1 BMW HIGH 2018 DVD2 http://chomikuj.pl/Ireneusz3901/BMW+2018+DVD2+HIGH+MK4 http://chomikuj.pl/Jack1979/BMW/BMW+HIGH+2018/DVD2 https://mega.nz/#F!vMRngAgY!yD3-BZjZn6l-QgT31OyMVA Problemy z nagraniem są takie, że obraz ma 3MB za dużo i nie mieści się na płytę DVD+R. Ja wywaliłem język hiszpański z obrazu z katalogu \TPD\NCCBEUFNM_EUE_20170209\ wtedy mieści się bez problemu i działa lub jak podpowiada kolega Gizd nagrać na DVD-R (większa pojemność). Dane nawigacji są z lutego 2017, więc nie ma co spodziewać się szału.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
Sprawdze i ci powiem czy nowe:) Ściągam, ale wygląda obiecująco. NAV_DB_21730 jeszcze nie było. W zeszłym roku DVD2 nazywało się NAV_DB_21715. Sprawdziłem i wygląda na nową. Data bazy jest z dnia 2017-02-10 więc może być. Rok wcześniej była z 2016-08-01. Jest problem z nagraniem, bo płyta jest wypełniona ponad rozmiar. 3MB za dużo. Wywaliłem z Tables język hiszpański i się mieści. Pozniej sprawdze czy da rade nagrać z overburning bez wywalania. Niestety moja nagrywarka BENQ oraz płyta SONY nie mieści tylu danych. Także usunąłem hiszpański i poszło. Wygląda na to że jest to wersja 2018, chociaż u mnie nie widać różnic, bo drogi pooddawali w wakacje, a oni aktualizacje skończyli w lutym:( Na pewno nie jest gorzej, co pozwala przypuszczać że to 2018. Poza tym wszystkie daty w plikach są na rok 2017, gdzie w zeszłym roku były na 2016. Na bank jest to DVD2, bo jest Polska:) Link do chomika kolegi: http://chomikuj.pl/Ireneusz3901/BMW+2018+DVD2+HIGH+MK4 Niech ktoś targnie i opisze swoje wrażenia:)
-
[E90 N47 177KM] Komplikacje z zaworem EGR
Odświeże temat tych błędów. 40E9 Exhaust regain control 4C9E Exhaust-gas recirculation valve, plausibility 4C9F Exhaust-gas recirculation valve, plausibility Jako, że zrobiło się trochę cieplej postanowiłem się tym zająć. Zdjąłem obudowe mojego EGR według tej instrukcji. https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e87-118d-sha_200904/wiring-functional-info/power-train/diesel-electronics-dde7/air-mass-system/exhaust-gas-recirculation-control/egr-controller-electrical/exhaust-gas-recirculation-valve-check/Fli3JfLD Auto ma 230 tysi najechane, ale chyba nigdy nikt tam nie zaglądał. Obudowa plastikowa nie chciała delikatnie zejść jak na obrazku i ciut pękła. Jak ktoś ma taką to jestem chętny. Zawór blokował się w każdej pozycji choć nie był mocno zasyfiony. Orzeczyszczony preparatem do EGR oraz nasmarowany, chodzi idealnie. Od 4 dni błędów brak, a wracały zaraz po odpaleniu.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
No darmowegi HIGH 2018 nie widziałem jeszcze nigdzie, a sledze ostro. Zawsze na poczatku stycznia juz była, a teraz lipa.
-
BMW DVD HIGH 2017 MK4
To po co targasz jakieś nie pewne mapy. Jak w pierwszym poscie masz darmowe z mega i za pare zloty z chomika sprawdzone. Co do roznic to wersja HIGH jest na dwoch DVD a professional na trzech DVD. Pamietaj że napędy w tych navi mają po minimum 10 lat i mogą mieć problemy z czytaniem nagrywanych DVD. Nagrywaj wolno i na stacjonarnych nagrywarkach a nie w laptopie.
-
BMW e 46 330 d zamiana na Audi
Tego A8 tez nie sprzedaż. Nie chca tego kupowac bo jest drogie w serwisie. Chyba ze jakis wariat ci sie trafi i kupi skarbonke.
-
Glosna praca silnika. n47
Nie. To też nie przez to. Przez luz na tej rurze to świst i ewentualnie spadek mocy oraz kopcenie przy przegazowaniu, ale to jak jest już spora dziura. Samego skobla nue dokupisz dlatego trzeba go samemu dorobić, albo kupić całą rurę.