Treść opublikowana przez zetro
-
[EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora
Przy skrzynce bezpieczniowej moze byc ciezko z masa. Powinien byc jeden albo dwa BRAZOWE przewody w wiazce dochodzacej do skrzynki (2,5mm2 albo 0,75mm2 przekroj). Daj znac czy znalazles/ Pozdro :D
-
[EXX] "Wygodne" zasilanie 12V dla videorejestratora
Juz pisze :D http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=20603738&postcount=2095 Tutaj jest w skrocie opisana procedura. W pliku do pobrania masz wszystkie niezbedne informacje + program do wgrania na mikrokontroler. Jesli dalej beda problemy to daj znac, postaram sie pomoc :)
-
[e92] 320d biały dym jak przy wyborze papierza
Panowie dziekuje :D Nie zdawalem sobie sprawy, ze 80* to za malo... Teraz mam kolejny element do wymiany na swieta :)
-
[e92] 320d biały dym jak przy wyborze papierza
W jakim sensie ostygnie? Nigdy nie widzialem zeby mial wiecej niz 83*C. Poza tym wlaczony to on chyba ponizej 80*C nie zejdzie...
-
[e92] 320d biały dym jak przy wyborze papierza
Wlasnie pierwsze slysze o peknietych blokach w BMW. Swego czasu bylo o pekajacych glowicach w 2.0d VAG'a. W M47 sa bloki zeliwne w N47 byly juz z alu.
-
[e92] 320d biały dym jak przy wyborze papierza
A co w naszych samochodach jest oplacalne? :8) Poza tym, wez wyluzuj :) Moze to nic az tak powaznego aby wymieniac cala jednostke ;) Co trzeba zrobic, zeby tak masywny odlew puscil? To jakas standardowa usterka N47?
-
[e92] 320d biały dym jak przy wyborze papierza
Ja tam sie nie znam :) Ale pewnie glowica zaczela puszczac plyn chodniczy. Wydmuchalo ci uszczelke. Zobacz czy plyn chlodniczy w zbiorniku zabarwil sie na czarno. Zdrowka dla Beci zycze :(
-
zabezpieczenie antykradzieżowe
Hmmm... Jesli bedziesz mial pecha to ci zwina :) Teraz jest "myk" na dokodowywanie pustych kluczykow do CAS'a poprzez zlacze diagnostyczne OBD. Wersja najbardziej hardcorowa to wciagniecie samochodu na lawete, wtedy zadne zabezpieczenie ci nie pomoze. Ja swoje zlacze OBD przenioslem w inne miejsce i jestem troszke bardziej spokojny :)
-
Wysokie spalanie M47 320d
Moje M47N2TU spalilo dokladnie 6.03l/100km (wg. paragonow ze stacji paliw) na nastepujacej trasie do Szwajcarii: -dystans 2100 km (czesc w terenie srednio gorzystym) -trasa 90% autostrada (w tym 400km polskiej) - predkosc na tempomacie 160km/h (srednia calej trasy wyszla ponad 125km/h) - 4 osoby + 4 sztuki bagazu po okolo 20Kg - bez klimy (co robi jednak roznice) Wiec twoje spalanie jest na pewno za wysokie. Niemniej, koledzy maja racje z tym, ze wiatr en face robi duza roznice w spalaniu. Sprawdz rzeczywiste spalanie po wypaleniu calego baku, albo przynajmniej polowy.
-
[E9X] M47N2 - sprawdzenie serwa kierownicy turbo - film
Wydaje mi sie, ze tobie turbo pompuje wczesniej. W ogole. reakcja na zadane cisnienie jest dynamiczniejsza. Niebawem nagram film jak to wyglada przy przyspieszaniu od 1000 obrotow na 3 biegu.
-
Diagnostyka sterowników 6 usterek
No to masz ladnie namieszane :( Poduszki masz pewnie wystrzelone albo cos innego "zakombinowane". Zobacz jaki prad plynie przez ten przewod z opornikiem to sie dowiesz czy tam spieprza ci prad. A tak w ogole, to najlepiej usun cala ta "instalacje". Zewrze ci sie ten przewod bo zejdzie z niego izolacja i splonie ci samochod, bo nie wierze, zeby taki "magik" dal na nim zabezpieczenie w postaci bezpiecznika.
-
[E90] odgrzybianie klimy/czyszczenie parownika-aktualizacja
Dzieki Autorowi za poradnik. Ostatnio wyczyscilem w ten sposob moj parownik. Pozdrawiam!
-
drgania przy ruszaniu
:mad2: :mad2: :mad2: Bije sie w piers :D Zasugerowalem sie podpisem w Avatarze :duh:
-
E 90 Ciężko chodzi kierownica
No to sie nie martw, ze ci duzo nie schodzi plynu :) Kierownica chodzi troszke lzej po wymianie, wiec sadze, ze nie zaszkodzi :D
-
Problem z elektrycznym lusterkiem - samo się przestawia
Jak znajde folder z fotkami to je reuploaduje do tematu, bo wiedze, ze czesc zniknela z serwisu hostingujacego. Ciesze sie, ze moglem pomoc :)
-
[E9X] M47N2 - sprawdzenie serwa kierownicy turbo - film
Sprawe bede drazyl w rodzinnym domu przed swietami, gdzie mam dostep do ogrzewanego garazu. Zrzuce wtedy pomiary przy warunkach jakie byly zasugerowane. Dziekuje za zainteresowanie tematem. Pozdrawiam!
-
drgania przy ruszaniu
Oczywiscie, ze nie - "Dwumasa?" :P
-
E46 Brak zasilania zestawu wskaźników/ deski rozdzielczej
Kodowales cos dzien wczesniej w samochodzie? Samochod poza tym objawem jezdzi normalnie?
-
E91 N47 nie domyka economizer
Jesli masz srodki na zakup to jest myk na zakup nowej przez neta. Kupujesz, sprawdzasz czy dziala/jest poprawa i wtedy decydujesz czy bierzesz. Jesli poprawy nie bedzie to o ile jej nie ubabrasz/uszkodzisz to mozesz ja zgodnie z polskim prawem odeslac.
-
Dostęp do bazy srewisowej BMW
Nie wiem skad sie bierze takie zachowanie. Skoro masz numer VIN to albo jestes wlascicielem, albo ktos ci ten numer przekazal bo chce sprzedac samochod. Glupota niektorych ludzi pracujacych w ASO mnie zadziwia :D
-
[E9X] M47N2 - sprawdzenie serwa kierownicy turbo - film
Nie mam tego objawu. Po wylaczeniu silnika slysze jak "trzyma" serwo (PWM) chyba wlasnie turbiny, po czym po okolo 2 minutach puszcza. Wie ktos gdzie w INPIE jest funkcja wysterowania serwa turbiny do zdefiniowanej pozycji? W DIS'ie jest mozliwosc ciaglego wysterowania 0% > 100%, w ten sposob nie wiem, czy czasem nie osiagam np. 2/3 wychylenia. W INPIE zadalbym wychylenie np. 30% potem zmniejszalbym cyklicznie o 5% i sprawdzal, czy serwo dalej wykonuje jakis ruch.
-
320d e91 błąd 4530
Koledzy, Mam objawy "poznego wstawania" turbo. Na niskich obrotach, szczegonie podczas ruszania z postoju turbo slabo pompuje. Osiagam zadane cisnienie, ale przy predkosciach obortowych powyzej 2 - 2.5k. Sprawdzalem zakres pracy serwa kierownicy z wykorzystaniem funkcji w DIS'ie. Nagralem film: Mozecie mi powiedziec, czy taki zakres jest prawidlowy?
-
[E9X] M47N2 - sprawdzenie serwa kierownicy turbo - film
Dzieki za cenne wskazowki! Sprawdze EGR i wartosci LiveData przy warunkach, ktore podales i dam znac. Wydaje mi sie, ze tak. Chyba jakies serwo? Co moglo "tykac"? Nowy komplet - LuK'a. Szarpanie typowe dla dwu-masy to to chyba nie jest. Bardziej "zabkowanie". Jesli puszcze sprzeglo zbyt energicznie w stosunku do wychylenia pedalu gazu to samochod zacznie ruszac po czym troche go przydusi (ok 0.5 sek) i dalej w pelnym zakresie obrotow przyspiesza plynnie. Jesli ruszam z ok 1500 obrotow to samochod startuje jak rakieta. Moze uda mi sie gdzies we Wrocu zlogowac w ten sposob samochod. Na pewno zamieszcze tutaj wyniki i dam wam znac. Dzieki za zainteresowanie!
-
E91 N47 nie domyka economizer
Niektorzy probowali i wdzieli poprawe po odpieciu wadliwej przeplywki. Ale czy to jest obiektywna diagnoza, to ja bym sie klocil :) Poszukaj kogos ze sprawna z forum w twojej okolicy i podmien na dzialajaca dla testow.
-
E 90 Ciężko chodzi kierownica
Podobno przy maksymalnych skretach kierownicy powinno troche ubywac plynu w zbiorniczku. Jesli uklad dziala prawidlowo, to bym sie tym nie martwil. Czy pompa mocno wyje przy kreceniu kolami ( nie przy maksymalnym skrecie, bo to oczywiste)?