Treść opublikowana przez kkx5
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Ja emocjonalnie???...Prosze cie...Zakreciles sie w swoich wypowiedziach. Nie ma sensu dalej tego przeciagac mimo iz wlasnie zrozumienie zasady działania tych systemów jest bardzo wazne i musi byc klarowne. Następnym razem zanim użyjesz: :mad2: :mad2: :lol: :x , zastanow sie kto podchodzi emocjonalnie. .Forum jest po to aby wyjasniac sobie te kwestie a nie wyskakiwac z "kolegami" czy " ze chlop sie uparl... :mad2: " Pomysl...
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Wiec podsumowujac, jak wynika z powyższego artykulu, system RDC nie jest czescia DSC i oba te systemy korzystaja z OSOBNYCH czujnikow wiec nie ma on nic wspólnego z praca x-drive. Natomiast TCM nastepca RDC np x5 e70, jest scisle powiazany z DSC, oba korzystają z tych SAMYCH czujnikow i ma bezpośredni wplyw na prace x-drive.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
No ja tutaj spokojnie próbuje wytlumaczyc ze jestes w bledzie a ty z jakimis kolegami wyjeżdżasz. Nawet nimi nie jestesmy. Mylisz dwa systemy. Tcm z rdc. Rdc wykorzystuje czujniki w kolach, nie na piastach jak to jest w tcm. Nalezy najpierw zaznajomic sie z zasada dzialania a nie bzdury pisac. Proszę: http://workshop-manuals.com/bmw/x_series_e83/x3_2.0i_n46_offrd/6_si_techniques/23__manual_transmission_(mech)/3_sbt__tyres_with_emergency_running_characteristics_and_tyre_pressure_warning_systems_a/
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
No wlasnie chodzi o to ze to nie jest prawda. Rdc i dsc pobieraja z innych źródeł :D TCM i DSC z tych samych.
-
4.4i ZAMIANA NIVO NA SPRĘŻYNY
No jesli do kalkulacji kosztow bierzesz pod uwage takie, przepraszam za slowo, badziewie jak KYB i "amorki" za 120zl do e53. Sam amor dobrej firmy jak sachs, delphi, bilstein, czyli to co bmw z fabryki szlo, to jakies 400zl za sztuke na tyl. Oczywiscie to co zrobisz jest twoja indywidualna decyzja ale dla mnie nivo, jest jedna z najlepszych opcji x5. Aku zostaw tam gdzie jest. Odnosnie silnika to moze masz 4.6i? Sprawdz oznaczenie i daj znac.
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Czegos tu nie rozumiem, przciez rdc nie ma nic do dsc. Nie w twoim aucie...to system do cisnienia kol a nie do badania predkosci obrotowych. Prosze mnie poprawic jesli sie myle. Poza tym, ja nie mam rdc a x-drive dziala. W nowszych konstrukcjach bmw system rdc zostal zastąpiony przez tcm, tam jest on powiazany z abs i dsc, ale nie w e83. Robiac procedure rdc, o ktorej wspominasz, uczysz modol cisnien jakie sa w oponach, nie uczysz predkosci obrotowych jak to jest w tcm.
-
4.4i ZAMIANA NIVO NA SPRĘŻYNY
1: 4.4i zamiana nivo na sprezyny+lpg :D 2: 320km bylo od 2004, moze koniec 2003 choc ja sie nie spotkalem. Masz pokrywe silnika taka jak na moim "avatarze"? 3: Poduszke wymienic i po sprawie, wpakujesz sie w niezle wydatki z zamiana na sprezyny i nie bedziesz zadowolony 4: Akumulator musisz zostawic tam gdzie jest, wymien na nowy (jesli slaby), gazownikow uprzedzic ze dolot i wlot do butli ma byc na rurkach poli ( nie miedz), zawsze mozesz uniesc butle do gory aby dojsc do aku, ale umowmy sie jak czesto bedziemy wymieniac aku? 5: U siebie mam parowniki omvl hp, zero problemow 6: odnosnie tego nivo jeszcze: kompressor mam na plasko, tak ze go wcale nie widac w schowku. Zona auto ma teraz w Pl wiec nie mam jak zdjec zrobic. Mialem tak jak ktorys z kolegow pomiedzy butla a siedzeniami ale za glosno bylo.
-
4.4i ZAMIANA NIVO NA SPRĘŻYNY
Witaj 1: zmien temat bo znowu go zamkna, najpierw silnik potem problem 2: twoj silnik nie ma 320km, jest rzed liftem czyli 285km 3: zostaw nivo, po prostu je sprawdz, napraw. Przy lpg nivo, ze wzgledu na ciezar sie przydaje. 4. Ja mam komresor nivo schowany w prawym schowku 5. Instalacje lpg: stag, wtryski hana, nie daj sie namowic na jeden parownik
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
Wyjmij bezpiecznik od transfer, chyba nr40, jest na kartce. Bedzie naped na tyl tylko. Radzilbym kupic opony/felgi takie jak powinny byc w tym aucie I zamknac ten temat bo juz wszedzie skaczesz z tymi pytaniami. Jesli auto jezdzi prawidlowo na zimowych a teraz jesli zle, nad czym tu debatowac? Zly zestaw opona/felga...
-
xDrive a wymiana opon - przestroga - WAŻNE
To samo u mnie, zjada rowno przod-tyl. :D
-
320i - błąd 2a61 valvetronic adaptation
Wszystko kliknieciem...automatycznie, trwa to jakies 10sec...
-
320i - błąd 2a61 valvetronic adaptation
Ten blad to raczej jest od silnika valvetronica. Pewnie kuleje powoli. Adaptacje, ustawienie zatrzyman vvt przeprowadzisz na starym jak i na nowym.
-
320i - błąd 2a61 valvetronic adaptation
W disie poradzisz sobie bez problemu. Dlaczego chcesz to zmieniac? cos sie dzieje z silnikiem?
-
318i Napinacz łańcucha rozrządu - profilaktyka
Moze byc tez tak, ze nowy ma mniejszy otwor po to, aby po wypełnieniu olejem cisnienie oleju, wewnątrz napinacza bylo wyższe, cos na zasadzie popychaczy hydraulicznych.
-
318i Napinacz łańcucha rozrządu - profilaktyka
Ok. Wszystko jasne :cool2:
-
318i Napinacz łańcucha rozrządu - profilaktyka
Co wy panowie. Przeciez to napinacz sprezynowy. Jakie tam jest cisnienie przy odpalaniu? Zerowe.
-
X5 e53 Zawieszenie pneumatyczne (błąd)
Sprzęt. Inpa, ista. Bosh tu nic nie zdziala.
-
E90 Błąd klocków, kasowanie błędu.
Da sie, ale juz nie manetka i nie byle jakim sprzetem. Chyba ze sposobem o ktorym opisales. To musialbym sprawdzic.
-
Automatyczna skrynia biegów A5S325Z. Jaki olej wlać?
Dextron VI.
-
E90 Błąd klocków, kasowanie błędu.
Oj panowie, jesli zwarcie bylo to juz takie proste nie bedzie, sama wymiana nic nie da. Zadna manetka tego nie wykasujesz. W waszych autach czujniki sa polaczone z dsc... a na kompie masz info 255%
-
X5 e53 Zawieszenie pneumatyczne (błąd)
Ah tam zaraz tak straszysz kolege, podjedz do kogos kto ma sprzet bmw. Odrazu bedzie wiadomo. Czasami slabe aku wywali blad.
-
E53 i problem ze skrzynia rozdzielacza
Tak. To moze byc przyczyna. Dsc sadzi, ze auto jest w poslizgu i nie wie jak dostosować naped. Pewnie dlatego jest ten blad, który, jak wcześniej pisałem, dotyczy raczej dsc. Wymien opony na osi o słabszym biezniku. Opony w autach z x-drive pelnia kluczowa rolę w prawidłowym dzialaniu systemu.
-
E53 i problem ze skrzynia rozdzielacza
Tak myślałem ze podasz linka do cobra. No jesli masz kogos to warto miec to na uwadze. Atc500 nie cierpi na problem łańcucha jak jego poprzednik, nie w takim stopniu. Nie sadze aby to byl problem vtg, wydaje mi sie ze to jest problem dsc. Sprawdz jescze glebokosc bieżnika w relacji przód-tyl. W inpie zrob test predkosc obrotowych kol.
-
E53 i problem ze skrzynia rozdzielacza
Dawaj mi namiar na firme, ktora sprzedaje lancuchy z wysylka za 100$ do atc-500. :?: Odnosnie twojego problemu: jakie masz opony zalozone? jaki bieznik?
-
X5 4.4 problemy z silnikiem 2004 lift
To sa tylko otuliny na rurkach ze zmienionym systemem odpowietrzania do aut na zimne klimaty, dostepne rowniez w europie. Sprawdz czy nie masz ich zapchanych.