Treść opublikowana przez fzhut
-
F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania
Gdyby ktoś z mądrujących się tu na temat kultury pracy wyjrzał poza katalog BMW to by wiedział skąd charakterystyczne "cykanie" N20. W porównaniu do motorów TSi mają one znacznie wyższe ciśnienie wtrysku (idziemy w stronę diesla) i oparte są na strategii spray-guided, czyli najbogatsza mieszanka znajduje się zawsze w okolicy świecy zapłonowej. To musi powodować stosunkowo twardą pracę, bo są wysokie wartości ciśnienia indykowanego, ale za to silniczki są całkiem sprawne. I patrząc obiektywnie jako osoba która nie posiada żadnego z nich, N20 jest motorem znacznie bardziej cichym.
-
Poliftowa f30 z B47
Temat zszedł na model F15, myślałem że o nim mowa. Na nową F30 w salonie jest fajna oferta - dodatkowe wyposażenie za 15k zupełnie za darmo.
-
Poliftowa f30 z B47
U Ciesielczyka na dzień dobry :)
-
F20 LCI b&w
Tak jak przedmówcy powiedzieli. Białe Mpakietowe LCI jest śliczne, a wnętrze z alcantarą to najlepsza możliwa konfiguracja dla tego modelu. Nawet na felgach 17 prezentuje się bardzo fajnie :cool2:
-
Hamulce sportowe - warto ?
Zwykłe też pylą, to mi absolutnie nie przeszkadza. Piszczenie to już dość irytująca sprawa, na pewno pochodzi ono od klocków, czy może jednak prowadnice zacisku ? W jakim systemie są wykonane te hamulce ?
-
Hamulce sportowe - warto ?
Witam ! Pytanie skierowane głównie do właścicieli aut, którzy posiadają taki dodatek lub mieli okazję jeździć z i bez. Pytanie jest bardzo proste, czy rzeczywiście hamulce sportowe są zdecydowanie lepsze i warto dopłacić różnicę ? Głównie chodzi mi o podatność na fadding. W E90 mam zwykłe, w codziennej jeździe są wystarczające - jeździłem wozami z lepszymi hamulcami w tej klasie, ale w normalnej eksploatacji jest poprawnie. Problem pojawia się w momencie, gdy chcemy pojechać dość ambitnie w górach względnie szybko autostradą z dohamowaniami z dużej prędkości. Nie raz już zagotowałem na nowiutkim płynie hamulce i dlatego też zastanawiam się, czy pakiet oferowany przez BMW rozwiązuje ten problem. Nie mam skilla kierowcy rajdowego, ale raz po raz zdarza mi się poszaleć i nie chcę, żeby w nowym wozie blokowały mnie hamulce, bo to średnio komfortowa sprawa, jeśli po 5km upalania po górach pedał wchodzi do podłogi, a auto tylko spowalnia.
-
sprawdzajcie temperature silnika!!! WYMIANA TERMOSTATÓW
Ty masz N47 więc masz tylko główny. Moje termostaty po 50kkm trzymają 84-85 (oryginały). Nie wymieniam, bo świeżo po wymianie było 88, dla tych trzech stopni nie będę walczył.
-
CHIPTUNING BMW 318D 320D 330D ProfiStrojenie DPFoff PROMOCJA
Turbosprężarka różni się zasadniczo kołem kompresora, które jest o 2mm mniejsze. Łożyskowanie, obudowa, wszystko takie samo jak dla większego brata (20d). Granicznej prędkości obrotowej nie przekroczysz, za linie pompowania kompresora też nie wyjdziesz przy takich parametrach, nie ma strachu. Ja mam 18d po sofcie już od 50kkm, auto gdy jest rozgrzane lekko nie ma, a turbosprężarka cały czas w idealnym stanie, od nowości auto regularnie zużywa max 0,5l oleju na 15kkm i ta wartość nie zmienia się. Recepta to delikatne rozgrzewanie, studzenie sprężarki oraz zdecydowanie częstsze wymiany oleju.
-
[e90] Jaki olej?
E90 ma wodną chłodnicę oleju, więc stosunkowo ciężko.
-
[E92/N43] Temperatura spalin
Nie jest przypadkiem zintegrowany z sondą lub też zabudowany w jej bezpośredniej okolicy ? Sondy są podgrzewane i to mogłoby tłumaczyć taką temperaturę ?
-
Rozbierane zdjęcia F30
Realoem.
-
F30 po lifcie - reflektory LED
A jak się jeździ na zwykłych, nie adaptacyjnych ledach ? Pytanie szczególnie do użytkowników, którzy posiadali wcześniej ksenon.
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Z innej beczki - gdzie można zakupić zawleczkę, na którą mocowane są przewody do CDV ? Albo ewentualnie jak tego szukać, w realOEM na wykazie jej nie ma...
-
F20 118i 220/290
Tak - z resztą nawet wiać miejsce na czujnik ;)
-
Jaki olej do e91 320d
Miałem ECT raz zalany, bez zastrzeżeń.
-
Co powoduje głośną pracę silnika ? ? ?
Czy koło pasowe może mieć związek z mocniejszym klekotaniem ?
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Nie rozumiem po co się tak trudzić. Podam Wam mój przepis, którym robicie kompletne odpowietrzenie z pełną wymianą w kilka minut. Każdy kto zajmuje się pojazdami wie, jakim problemem potrafi być "nożne" odpowietrzenie sprzęgła, jak pompka jest już trochę nie ta. Potrzebujecie: - ciasny wężyk (ciasno pasowany z odpowietrznikiem) - strzykawkę "setkę" Odciągamy płyn hamulcowy z górnego zbiorniczka - albo do strzykawki, jeśli jest świeży, albo wywalamy, do strzykawki świeży. Delikatnie wypełniamy cały wężyk płynem, zakładamy na odpowietrznik i tłoczymy. Z wyraźnym oporem płyn jest wtłaczany. Gdy zaczyna się kończyć, zamykamy odpowietrznik i nabieramy kolejną porcję. Układ nie jest zbyt duży, ćwierć litra na pewno wystarczy (czyli ~3 sekwencje) ;).
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Strzykawa setka i tłoczyć od tyłu. Po pierwsze będzie na pewno świeży, po drugie - bez pęcherzyków i w razie niedomagającej pompki nie będzie problemów z odpowietrzeniem :wink:
-
F10 550i xDrive 2012
Niestety, przeglądy szczególnie w ASO bywają robione "na pałę", a zapiekanie się klocków (zanieczyszczanie powierzchni ślizgowej jarzma) to częsta sprawa. Dlatego warto zawsze mając zdjęte kółka spojrzeć po pierwsze na to, jakie opory ruchu występują oraz od frontu w zacisku - czy grubość klocków jest porównywalna.
-
[e90] Jaki olej?
122 to M47N 118d
-
Co powoduje głośną pracę silnika ? ? ?
Komputerem rozrządu nie sprawdzisz.
-
Chiptuning F-ek/wykresy/modyfikacje itp.
Uszkodzenie sterownika to jedno. Widzisz te fale dunaju na wykresie ? Przecież ten soft nie może być dobrze zrobiony, widać że auto z nim "walczy" i co chwilę coś go ścina. Nie wiem jak ktoś nie mając kompetencji mógł wziąć odpowiedzialność za takie, stosunkowo świeże auto.
-
BMW E90 320d 163KM 2006 M47/T - Ile oleju?
Polecam również tańszą płukankę valvoline - stosowałem i LM i Valvo i raczej podobny poziom prezentują ;) A paliwowy tylko "spulungiem" od LM robiłem, również efekt na plus.
-
CDV (Clutch Delay Valve) - Zawór dławiący
Jeśli macie już słabe pompki sprzęgła to też nie ma problemu z odpowietrzeniem, robię to bez problemu "od tyłu", to bardzo prosty układ hydrauliczny :wink: Tak jak mówiłem, jeśli ktoś jest z Wlkp i nie umie/nie chce sam się bawić to chętnie za zwyczajne dziękuję pomogę ;)
-
BMW E90 320d 163KM 2006 M47/T - Ile oleju?
Liqui Moly, bodajże diesel spulung się to nazywa ;)