Skocz do zawartości

F30 po lifcie - reflektory LED


michalb79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tu link do artykułu porównującego różne źródła światła w samochodach. LED nie jest najlepszy, a kosztuje w BMW jakto gadżet spore pieniądze. A niektórych próbują na forum udowodnić że to "must have".

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1098473

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
tak się podepnę

 

gdzieś o tym było ale dla pewności - w standardzie w polifcie są zwykłe żarówki? bo xenonu chyba już w ogóle nie ma

 

Tak, albo zwykłe albo LED. Z ksenonu schodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do artykułu porównującego różne źródła światła w samochodach. LED nie jest najlepszy, a kosztuje w BMW jakto gadżet spore pieniądze. A niektórych próbują na forum udowodnić że to "must have".

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1098473

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

LED ledowi nie równy, nie porównuj LED-ów BMW z Leonem... Leon to jednak budżetowa konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do artykułu porównującego różne źródła światła w samochodach. LED nie jest najlepszy, a kosztuje w BMW jakto gadżet spore pieniądze. A niektórych próbują na forum udowodnić że to "must have".

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1098473

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

LED ledowi nie równy, nie porównuj LED-ów BMW z Leonem... Leon to jednak budżetowa konstrukcja.

A czymże to się różni strumień światła od strumienia światła? Skokiem technologicznym jest laser. Full LED to gorsze oświetlenie drogi niż ksenon, tańsze w produkcji i jeszcze kupa frajerów gotowych sporo zapłacić za efekt mniemany. Rozumiem jak ktoś mówi: OK. Kupuję bajer, bo mnie stać, chcę być trendy etc. Nie rozumiem jak zaczyna się dorabianie ideologii, że techniczne lepsze etc. Jak by było w standardzie to OK.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty wygadujesz.... :duh:

 

Przeczytaj artykuł ze rozumieniem.

 

"Te reflektory także emitują strumień światła poniżej 2000 lumenów i przez to nie wymagają obowiązkowych systemów samopoziomowania i oczyszczania."

to jest wariant Tani LED

 

Zasadniczo jak Leon ma 2000lm a BMW więcej to robi zasadniczą różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dokładnie, bzdury piszesz. Tylko w najtańszych BMW są ledy bez sprysków czyli te słabsze (na w 2GT którym jeździłem). Mimo tego światło było bardzo dobre, a to że w budżetowym leonie dają gratis jakiś badziew to mało kogo interesuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu link do artykułu porównującego różne źródła światła w samochodach. LED nie jest najlepszy, a kosztuje w BMW jakto gadżet spore pieniądze. A niektórych próbują na forum udowodnić że to "must have".

http://m.interia.pl/magazynauto/news,nId,1098473

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

LED ledowi nie równy, nie porównuj LED-ów BMW z Leonem... Leon to jednak budżetowa konstrukcja.

A czymże to się różni strumień światła od strumienia światła? Skokiem technologicznym jest laser. Full LED to gorsze oświetlenie drogi niż ksenon, tańsze w produkcji i jeszcze kupa frajerów gotowych sporo zapłacić za efekt mniemany. Rozumiem jak ktoś mówi: OK. Kupuję bajer, bo mnie stać, chcę być trendy etc. Nie rozumiem jak zaczyna się dorabianie ideologii, że techniczne lepsze etc. Jak by było w standardzie to OK.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

Dzieki temu forum dowiedzialem sie, ze jestem frajerem do potegi entej :duh:

- mam ledy, ktore nie swieca lepiej niz xenon

- xdrive bo zamula auto i to nie jest BMW

- 28i zamiast 20i bo boxem za 3k osiagne to samo co mam w 28i

- headup bo dostane zeza i po co jak mam zegary

- hamulce M co nie hamuja

- sportowy automat bo doplacilem do lopatek

...i HK co nie gra :mad2:

 

No i tak jakosc materialow, syf!

 

Jak to czytam to sie zastanawim czy trafilem na dobre forum...

 

Zamiast cieszyc sie, ze mamy wybor i nas przybywa to lepiej komus dac w ryj i wszystko krytykowac.

 

Pocieszajace moze byc dla mnie tylko to, ze nie jestem osamotniony i sa jeszcze wieksi "frajerzy" :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie zapominaj jeszcze ze wg niektórych mędrców wnętrze 3 i 4 jest zrobione z odpadów komunalnych a plastiki tak trzeszczą ze musza leczyć uszy. Rownież ich twardość zmusza do ciagłego chodzenia w plastrach :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pieron82, przynajmniej z zewnątrz masz najładniejsze obecnie produkowane BMW. A ze w środku i pod maska szajs? Nie wszyscy mogą jeździć Skoda;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzieki temu forum dowiedzialem sie, ze jestem frajerem do potegi entej :duh:

- mam ledy, ktore nie swieca lepiej niz xenon

- xdrive bo zamula auto i to nie jest BMW

- 28i zamiast 20i bo boxem za 3k osiagne to samo co mam w 28i

- headup bo dostane zeza i po co jak mam zegary

- hamulce M co nie hamuja

- sportowy automat bo doplacilem do lopatek

...i HK co nie gra :mad2:

 

No i tak jakosc materialow, syf!

 

Jak to czytam to sie zastanawim czy trafilem na dobre forum...

 

Zamiast cieszyc sie, ze mamy wybor i nas przybywa to lepiej komus dac w ryj i wszystko krytykowac.

 

Pocieszajace moze byc dla mnie tylko to, ze nie jestem osamotniony i sa jeszcze wieksi "frajerzy" :norty:

 

Napiszę tylko tak :cool2: :cool2: :cool2: Napisałeś samo sedno ostatniego marudzenia na forum... :mrgreen: a Randall tylko dodał 3 grosze od siebie :mrgreen: dodam 1 grosz ....adaptacyjne zawieszenie też BE bo się może popsuć :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ludzie co wy macie z tą skoda? Ja kupiłem i co? Jestem gorszy? Fiat jest niby lepszy? No dobra macie racje taka skoda jest słaba, liczy się tylko znaczek nic innego :roll:

Ale nie o to tu chodzi.

Zgodzę się akurat z tym że Pieron ma najładniejsze BMW :cool2:

Skoda jest tańsza przy kupnie, tańsza w eksploatacji, ma mocniejszy silnik, szybszy automat, wiecej miejsca dla pasażerów i w kufrze. Z tym ze to jest Skoda wiec za 2 lata co trzeci sasiad będzie taka mieć. Jak chcesz sie nie wyróżniać z tłumu, pewnie jeden z lepszych wyborów. A chłopaki nie po to kupują fury w M-pakiecie, w kolorze EB, na 19'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trujce i piątce mam adaptive xenon , świecą podobnie , z tym że w 3 są jakieś żarniki night breaker czy coś tam. Nie mam do nich zastrzeżeń jest mega lepiej niż w starym e39 z xenonami.

 

Ale ostatnio miałem sytuację jadąc piątką w deszczu około 110km/h nagle mi się jakoś lampy rozświetliły i tak pięknie wszystko jasno i delikatnie zielonkawo podświetlone :norty: normalnie szał , byłem zachwycony .

Po chwili zdałem sobie sprawę , że to nie moje świeczki tak dają , za mną jechało nowe a6 .

 

Ledy z a6 są mega ! Moje xenony przy nich to znicze za 5zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki temu forum dowiedzialem sie, ze jestem frajerem do potegi entej :duh:

:

 

:mrgreen:

Ja bym dorzucił:

- tragicznego diesla 2.0 co to się nawet kierowcy Skody Super B śmieją (o tak: rech, rech rech, hyh hyh)

- fatalny wygląd F31 bo ma garba

- bardzo słabe prowadzenie vs. E90 (gumowa kierownica)

- tragicznie miękki zawias, szczególnie vs. E90, minimum to adaptacyjny M-pak ale to i tak nie leczy problemu

- niewiarygodnie słaba jakość wykończenia, szczególnie w porównaniu do Skody a do Passata to nawet nie ma sensu porównywać, BMW 5 lepiej ale i taki się bardzo popsuło

- ilość miejsca w F30: i tak nigdy nie dorównasz Skodzie SuperB. Ciężko w zasadzie wejść do samochodu.

- bagażnik: i co z tego że jest jak jest mniejszy o 780ml niż w WV, czyli świniaka nie zapakujesz

- napęd 4x4: bardzo niebezpieczny, zamula auto całkowicie i jedynie dla niepełnosprawnych jeżdżących po mieście do 50km/h

- nawigacja: tragedia bo brak dotykowego panela, czyli średniowiecze bo WV ma dotykowy

- LED: tylko idiota to zamówi bo nie świeci i gorsze nawet niż zwykłe żarówki z IKEI

- wyciszenie BMW3: jest gorzej niż w hali produkcyjnej, gorzej jest tylko przy detonacji 2kg trotylu w odległości 26-28m

- dźwięk silnika: wszystko co nie jest R6 jest nie do zaakceptowania. Lepiej brzmi ruska golarka niż R4.

- spalanie: nie żartuj, kto by zwracał uwagę na te sprawy wydając tyle kasy. Nie kompromituj się.

- moc: minimum to 306km, nie ważne, że nie wykorzystasz lub nie potrzebujesz lub nie chcesz --> musisz mieć. Koledzy docenią i będziesz cool. Reszta to pedały.

 

To tyle bym dorzucił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie: LED'y adaptacyjne dobrze się sprawdzają. Fajne jest to, że jedziesz poza miastem ciągle na długich a komputer steruje wiązką światła i nie oświetla samochodów jadących z przodu/przeciwka. Sprawia to dziwne wrażenie (sick!), bo są takie ciemne ruchome plamy na dobrze doświetlonym terenie. Ja bardzo polecam ten gażdżet. Chyba tak to działa albo byłem bardzo zmęczony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dobra ta lista haha :D F30 to koszmar, każdy z właścicieli marzy o superbie ale teraz wstyd sie przyznać :(

 

Adaptive xenon lub led (zasada ta sama) to jedna z najlepszych rzeczy jakie spotkałem w motoryzacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.