Treść opublikowana przez dxtr71
-
E46 Zimówki czy już letnie ?
Otoz ma. Najlepiej je przechowywac napompowane w ogole, na kole bo wtedy temp o ile nie jest ekstremalna to ma mniejsze znaczenie. Jesli przechowujesz same opony to nie moze byc ani za zimno ani za chlodno bo guma parcieje najzwyczajniej w swiecie. Tym bardziej, ze w nowozytnych oponach zamiast kauczuku jest napchane silikonu i takie oponki sie szybciej zdzieraja oraz starzeja.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Napinacz to blacha awaria? A wiesz co sie dzieje jak napinacz padnie do konca a nie tylko bedzie halasowal? Tam masz jeszcze padajaca pompe vacuum miedzy innymi, vanosa i valvetronica.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
R4 N4X? To faktycznie dosc problematyczne bo ten silnik nie nalezy do lekkich w obyciu. Mozesz o tym poczytac nawet w tym watku.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Pierogi lepie. Rozmiar buta tez podac?
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Wiesz, nie rozumiem czegos. Wykladasz mi tu teorie dzialania silnika jak kolega prosi o konkretne rozwiazanie jego problemu? Dla twojej informacji lejacy wtrysk zle rozpyla paliwo a zjawisko w silniku z DPF polega na celowym zwiekszeniu dawki (badz podaniu dodatku do paliwa), ktora jest wciaz dobrze rozpylana aby podniesc temperature spalania i tym samym spalin. Te dwie rzeczy nie maja nic ze soba wspolnego bo w pierwszym przypadku masz teoretycznie dobra ilosc paliwa ale kompletnie zle podana bo nie rozpylona, w drugim jak wyzej. Wciaz nie wiem co probujesz osiagnac bo mylisz pojecia i jeszze probujesz mi to wcisnac na sile pod wszelkimi pretekstami. Mam znajomego, ktory silnik wyrzucil w 320d przez lejace wtryski bo mu tloki doslownie pekly i uwierz, ze oleju mu nie przybywalo w silniku.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Bardzo sie ciesze, bo nie wiem czego po niej oczekujesz. Nie bede aprobowal twojej diagnozy bo jest conajmniej niespotykana w M47. Nie potrafisz tez zaakceptowac zdania odmiennego, niz twoje, wiec dyskusja robi sie jalowa.
-
Uszkodzona część wydechu - czuć spaliny w aucie
No musisz i tu i tu. Gorna czesc dochodzi do trubo, dolna do kata drugiego. Bez podnosnika czy kanalu sie nie obejdzie.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
A widzisz tam gdzies DPF? Chwyciles sie brzytwy chlopie. To bylby chyba pierwszy przypadek tego forum, kompletnie abstrakcyjny.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Ok, tak jak mowilem. Okaze sie czy tak jak mowisz wtryski czy pompa tak jak twierdze ja. Zechciej zauwazyc, ze lejace wtryski daloby sie poznac po ogromnym kopceniu, gorszym zapalaniu etc.
-
320d Nieznany problem z silnikiem
Hmmm, przeplywomierz? Troche to dziwne wszystko z wstawaniem turbo.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Sapalanie oleju litra na 1000km wystepuje przy sprawnym silniku? Mysle, ze jednak moga. No nic, ja odpuszcze bo masz swoja teorie. Koniec koncow wyjdzie, kto mial racje.
-
Luz między wałem a skrzynią Wymiana skrzyni e46 328
Ok, przepraszam za wprowadzenie w blad :). Natomiast ciensza byc nie powinna. Chyba, ze jest nie od tego modelu co trzeba. E46 mialy rozne grubosci. Z diesli wiem, ze 330d mialo np grubsze.
-
[330xd/2003r.] Urwane klapki kolektora
czerwony330d przejrzyj watek. Yoshimrua wrzucil filmik z dzialania klapek i zostalo to tez doglebnie omowione. Jest tez gdzies link do wykresu z hamowni przed i po wywaleniu klapek. Ocenic moze kazdy indywiudalnie i sam zdecydowac co zrobi.
-
318i m43 UDANA aktywacja DRL przed liftem, podmiana LZS
Seryjnie takiej funkcji nie ma, jak dorobisz sterowanie to bedzie sie dalo. Nie da sie tylko parasola w tylku otworzyc :).
-
Jakie tarcze + klocki do E46 320d 1998?
Tyl przede wszystkim sa tez o roznej grubosci tarcze. 10mm i 20pare. Jedne wentylowane, drugie nie. Bez problemu znajdziesz to, czego Ci potrzeba np w katalogu mikody :). http://www.mikoda.pl/mikoda/
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Jesli jest to tak zauwazalny i duzy wyciek to raczej na 99,9% jest to VP44. Podobny przypadek juz byl opisywany na forum. Pierscienie w kazdym aucie nie sa idealnie szczelne a jakos kazdy producent zaklada spadek ilosci oleju w autach turbodoladowanych a nie podnoszenie sie go.
-
Luz między wałem a skrzynią Wymiana skrzyni e46 328
No wal raczej jest po srodku to i polosie powinny byc tej samej dlugosci. Jakby jeszcze byla grubsza to bym zrozumial, ale ciensza i krotsza?
-
330Ci - zgasł i nie odpala
No jak jest pelen oleju to walnal Ci pierscien. To juz jest cos strasznego bo czeka Cie remont silnika generalny. Albo swap. Cena podobna.
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
:) Aha, i jak to paliwo z w sumie szczelnego cylindra dostaje sie do oleju? Ladnie by Ci musialy puszczac pierscienie na tloku, zeby sie tak dzialo... Zle rozpylone paliwo tez jest spalone tylko nie tak ja powinno i pojawia sie podwyzszona punktowo temperatura oraz dymienie z powodu ciulowego spalania.
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
No to jak masz przejscie na dwoch miedzy drenem a bramka a na dwoch nie, to co Ci to mowi?
-
Dolnośląskie
http://www.malowaniefelg.com/ Moim zdaniem najlepsi i najtansi. Juz pare osob tam wyslalem i wszyscy chwala. Lakier od nich wyglada naprawde przyzwoicie i nie schodzi platami po tygodniu. Jezdze juz 2 rok na felgach po odswiezaniu u Michala i zero problemow! :) Ludzie zwykle pytaja, skad taki kolor wytrzasnalem bajerancki (mam mocno metaliczny grafit).
-
wzrost poziomu oleju w E46 320d 136KM
Na pewno wtryski nie maja nic do tego. Lejacy wtrysk nie dodaje niczego do miski olejowej tylko rozwala tloki.
-
Jakie tarcze + klocki do E46 320d 1998?
Krzysiek, mozesz zobaczyc na realoem. Masz trzy rodzaje tarcz na przod i chyba dwa na tyl. Zmierz sobie srednice swoich ale jak masz polift to 320d ma 300mm. Przedlift chyba mial tak jak 318d 286mm ale glowy nie dam. 330d ma 325mm z przodu.
-
e46 320d bezpieczniki
Ano, odepnij i zobacz czy spadnie. Jak nie spadnie to wyjmuj po kolei bezpiecznik za bezpiecznikiem i zobacz przy ktorym spadlo. Potem patrzysz na opis obwodu i musisz szukac po kolei zwarcia jak juz namierzysz bezpiecznik.
-
320i 150KM LPG -czasami nie pali na 6 cylinder
Zmierz kompresje. Bo to nie tak, ze sie wylacza. Wylaczyc sie nie moze bo jak wal chodzi to i tlok chodzi.