Treść opublikowana przez adek328i
-
e36 320 i z 1991r problem z ogrzewaniem
on jest po serwem ten zawór ok 10 cm wysokosci ?? a wiecie czy moozna go naprawic czy przewaznie do wymiany takie zaworki??
-
e36 320 i z 1991r problem z ogrzewaniem
Mój problem polega na tym iż jadąc sobie spokojnie w upalny dzień nagle włączyło mi się ciepłe powietrze samo chociaż pokrętło było ustawione na zimne. Minęło 2 minuty i normalnie leci już zimne, ujechałem kolejne 40 km i znów załączyło się ciepłe tylko teraz już na stałe. Czy jest tam jakiś elektro zawór ??? bo jeśli by linka padła to cały czas było by zimne !! pozdrawiam
-
E36 M50B20 lekkie pukanie/stukanie w silniku. Wasza diagnoza
a sprawdziłeś jak wygląda pasek i wszystkie koła i napinacze. Jest to równe bicie tak jak by i obrót paska :) sprawdz czy nie jest pękniety . jeszcze zatrzymaj wentylator i uruchom silnik. jak bedzie bicie dalej to znaczy ze to nie wentylator :)
-
316 compact. Naprawa szyberdachu na Śląsku.
miałem taki problem i od razu kupiłem orginalne czesci i [BAD] z tego . Wes sobie poszukaj inny szyber od bmw i problem z głowy .Przełozenie ok 2 godz. Ja za czesci i robocizne dałem ok 400 zł i nic z tego a czesci nie kupisz w zwyklym sklepie tylko org. Nowy szyber mnie kosztował 250 zł . sam sobie porównaj :) pozdrawiam
-
[e36] Bicie na kierownicy przy hamowaniu
może opony??? wywarzałes koła ???
-
318i m43 ucieka płyn z chłodnicy
moze byc tak ze macie mały wyciek ale go nie zauwarzycie poniewarz po zatrzymaniu auta od razu płyn paruje, mówimy tutaj o mały wycieku ale w skali miesiaca :) juz sami pomyslcie.
-
E36, 1.6- problem z zapaleniem.
jak włożysz tube z powrotem i do tego założysz kondensator to nic sie nie stanie. tak jak włączyłeś tube to cały prąd szedł z aku najgorzej przy basach wtedy jest najwiekszy pobór mocy, a kondensator ma to do siebie ze ten skok ładunku niweluje poniewarz gromaddzi energie.Wtedy aku troktuje kondensator jako kolejny odbiornik produ tylko ze nie ma skoku produ lecz stałe ładowanie, a podczas basów energia pobierana jest z kondensatora
-
Immo w e36??
moze byc schowany pod maską gdzie komputer .
-
[318i]używane amortyzatory sprężyny [porada zawieszenie]
Nie koniecznie to różnie bywa z tymi sprężynami , u mnie padła tylko jedna a dokładnie jeden zwój od góry.
-
[E36] 2.0 dziwne stuki
tez bym stawiał na poduszki tudzież odkręcające sie sruby :) od skrzyni :)
-
WYMIANA LICZNIKÓW , DOBÓR NOWYCH E36
Też było w innym wątku że Koleżanka kupiła zegary i też facet który jej sprzedawał powiedział ze to są od 4 cylindrówki lecz bebechy były od 6 cylindrówki . Uważaj na to też. Może ktoś doradzi koleżance jak rozpoznać zegar który nie był rozbierany, czy są jakieś plomby, albo co innego .
-
[318i]używane amortyzatory sprężyny [porada zawieszenie]
pojedz na stacje diagnostyczną niech ci sprawdzi amorki za 20 zł . jak beda dobre to kupisz same sprezyny za 100 bo wysokosc auta zalezy od sprezyn. Sprezyna moze byc peknieta u samej góry i tego nie zauwarzysz jak jej nie wyjmiesz !!:)
-
E36, problem z zawiasem w 'budzie'
jak masz urwany łepek od sruby to w sklepie mozna kupic cos takiego jak WYKRETAKI. :) pierw w tej srubie robisz mała dziurkie wiertłem na głebokosc ok 0,5 cm Wkrecasz wykretak który ma lewy gwint i w ten sposób wykrecasz srube. polecam pierw polac odrdzewiaczem :)
-
Luzy na tłokach
zalezy co robisz w silniku, i do jakiego kosztu cie to sprowadza. prywatnie wolałbym oryginalne czesci, i silnik rzeźbiony w fabryce BMW a nie u jakiegos mechanika który ma sprzet z przed wojny.
-
bmw e36 316 m40 klekot zaworow kilka pytan !
nie stwierdzisz przez dotyk czy wizualnie czy wałek jest wytarty. Do tego potrzebujesz danych i odpowiednich narzedzi,
-
BMW E36 318i Brak smarowania na wolnych obrotach !
gdzies czytalm na forum ze przy wymianie rozrzadu jest jakas srubka ktora trza odkrecic do wymiany paska czy czegos i nie dokrecenie jej powoduje problemy ze smarowaniem :) !!! ale to musisz poszukac bo to temat był całkiem swiezy.
-
BMW E36 318i Brak smarowania na wolnych obrotach !
a wymieniałeś może rozrzad ??? z tymi wałkiem, To sie dzieje na wale korbowym jesli masz zużyte panewki i one nie trzymaja parametrów stąd niskie ciśnienie oleju. Najlepiej to sprawdzic cisnienie oleju u mechanika to ci powie czy to czujnik czy cos bardziej konkretnego
-
1.6 sedan przeciekający szyberdach
co do uszczelek ta ja tez kupiłem w sklepie bwm i byłem zaskoczony ceną dodam ze uszczelka była zamszowa a nie gumowa. co do szybera to drożne kanały i dobra uszczelka :)
-
wałki rozrządu w 328 i serwis
szacun i browar dla ciebie :)
-
wałki rozrządu w 328 i serwis
jeszcze nic nie robiłem, ale teraz po twojej info wróciła mi nadzieja ze to jakis nie duzy koszt:) czyli podpiołes sie bezposrednio do kompa i przeprowadziłes kabelek do licznika i wpiołes sie w wiązke i kabel taki sam czerwono brązowy ????
-
Luzy na tłokach
mogę się założyć że nie kupujesz orginalnych częsci a szlif nie bedzie robiony w autoryzowanym zakladzie mechaniki BMW. tez remontowałem silnik i za drugim razem zamiast robic remont 2 litrowki kupiłem 2.8 i pomykam do tej pory bez awari ( odpukac w nie malowane ) . wiadomo czesci nie sa orginalne i zywotnosc spada. Ale to juz wszystko od twojej decyzji zależy, forum jest tylko aby Ci podpowiedzieć a nie kazać :)
-
Luzy na tłokach
może warto się zastanowić nad drugim silnikiem :)
-
Luzy na tłokach
Luzy na tłokach, to mało mało mówi, z drugiej strony to rzadko słychać u mechanika luzy na tłokach. A mówił ci dokładnie gdzie te luzy są czy na pierścieniach czy na panewkach na wale korbowym???? I Drugie ważne pytanie, na jakiej podstawie on to stwierdził „ luzy na tłokach „ tak czy siak, jeśli to naprawdę coś z tłokami a mechanik jest sprawdzony i na pewno cię nie robi w wała to koszty mogą być spore.
-
320i Nazwanie części, silnik M52
a czy z tą pękniętą rurą silnik ci jakos inaczej pracuje ?????? czy poprostu gdzies jest pękniecie ale lewego powietrza nie dostaje i profilaktycznie chcesz wymienic ????????
-
BMW e36 1.6 compact lapie temperature
jak nie mozesz miec termostatu ????????!!!!!!!!!!!! chyba ze sam go wykręciłeś,