Treść opublikowana przez adek328i
-
320i sedan jak wyciągnąć wykładzine
wystarczy porobic zdjęcia :) a rozkrecic cały tunel to 20 min roboty
-
320i zawieszenie
lepiej zastanów sie dwa razy nad tym sportowym zawieszeniem. Ja wiem o tym łopatologicznie , posiadałem takie zawieszenie, po pierwsze jedziesz jak traktorem a po drugie naszym drogom dalego do takiego zawieszenia i po pół roku jazdy poszedł olej z tylnych amorków. Jak chcesz to moge sprzedac za 200 stówki sprezyny sportowe które obniżaja auto 60/40 :) Całe sportowe zawieszenie które miałem było nowe wybuliłem ok 1300 i [BAD] z tego. Jak coś pisz na PW
-
szarpie przerywa zalewa bmw e36 325
a ile dałeś za te fajki ???????????
-
318is trzesie przy hamowaniu
tylko diagnosta za 20 zł sprawdzi ci całe zawieszenie, jesli wszystko ok to zostaja ci tarcze i klocki !!!! :)
-
BMW 316 coupe gleba.
MIałem e36 z sportowymi amorami i tez ja zuciłem na glebe,z przodu 60 i z tyłu 40 . Nigdy tego nie zrobie ponownie !!!!!!!!!!!!!!!!!! na wiekszych policjantach obcierałem spodem a komfort jazdy żadem. ( lepiej kupic traktor ) Jedyny plus to jak wchodzisz w zakrety to auto sie zajebiscie zachowyje. Po pół roku z amorów poszedł olej , bo nasze drogi daleko mają do szklanki. nnnnnnniiiiiieeeeeeeeeeee róóóóób ttttteeeeggggooooo!!!!1!!!!!
-
BMW e36 1.6 compact lapie temperature
napewno poszedł termostat nawet jesli nie działa wentylator to termostat otwiera sie na duzy obieg i woda tak szybko sie nie zagrzeje ( 15 km ) jesli jest cały czas zamkniety to jest tylko mały obieg i wtedy pomaga tak jak kolega pisał właczenie na maxa ogrzewania . :)
-
E36 320i tylna piasta
ok dzieki za podpowiedz. Ja teraz jestem w Gruzji i dopiero bede w czerwcu ale jak odnajde temat na forum do dam znac jak poszło. Pozdrawiam
-
E36 320i tylna piasta
to zeby wyjąć taka tarcze trzeba az tyle wyjmowania i wyciskać i do tego łożyska.???????? a wiesz może czy jesli odkrecam piaste to tą nakretke musze tyle samo obrotów dokrecic co odkrecic czy po prostu dokreca sie ją do końca ?????? Poniewarz juz mam kupione całe tylnetarczo bebny nowe klocki wszystkie spreżynki szczeki itp nawet tą cała tarcze kotwiącą to jednak chyba mi sie nie opłaca jakoś przerabiac i chyba zdecyduje sie normalnie wycisnąć i wymienic łożyska, wtedy wszystko juz bedzie na cacy :)
-
E36 320i tylna piasta
wiem o tym:), ale szczeki są mocowane i te wszystkie sprężynki do tz. tarczy kotwiące a u mnie ta tarcza jest skorodowana i sprężynki się nie trzymają wiec musze wymienić te tarcze kotwiące a żeby to zrobić trzeba rozkręcić piastę:) chyba
-
E60 530d tarcze+klocki zameinnik ATE :(
Witam:) miałem taki sam problem jak wy koledzy, czyli tarcze przenosiły bicie na kierownice: ( chciałem kupić oryginalne tarcze bmw w sklepie Warszawskim, zadzwoniłem tam, powiedziałem, co chce, a ta pani przez to ze kupuje tam cały czas oryginalne części do mojej buni powiedziała mi, że na moim miejscu wzięła by ZIMERMANY czy jakoś tak. Powiedziała tez ( chyba w zaufaniu) ze jak klient jest uparty i zamawia oryginalne części np. tarcze i klocki to przychodzi to z Niemiec w pudełkach ZIMERMANA, wiec tak jak mi poleciła tak zrobiłem i kupiłem na przód i tył komplety tarcz i klocków Zimmermann założyłem i problemy z biciem w kierownic ustały. Powiedziała tez ze pierwsze parę set km DELIKATNIE. Na razie odpukać w niemalowane jest ok. Drugi problem to taki, iż może sprzedawca może być oszustem np. Zamienniki Zimmermann i Ate są dobre, ale kupując w sklepie niezaufanym koleś może ci włożyć jakieś badziewie. A wiadomo jak jest z reklamacjami:) ( nie właściwie używałeś hamulca, zbyt ostro, w ogule to, po co je używałeś:)) wiec kupujesz kolejny zestaw i koło się zamyka. wiec dobrze jest mieć zaufanego sprzedawcę, który cię nie wykiwa.:) Pozdrawiam PS cenowo wyglądało to tak ze oryginały są naj droższe później ATE a Zimmermann były najtańsze:)
-
obrotomierz wykraczający poza skale
moze masz licznik od silnika 4 cylindrowego ????
-
E36 320i tylna piasta
witam, wymieniam tarcze i cały hamulec reczny w mojej buni. zastanawiam się, czy zeby wymienic płyte kotwiącą do hamulca recznego to trzeba odkręcić sama piaste ? 2. czy ta nakretka to ma lewy gwint ? 3. i trzeba demontowac pół oś ?
-
wałki rozrządu w 328 i serwis
witam. posiadam bmw 320i, lecz zrobiłem swapa na 2.8. Po odpaleniu silnika wszystko ok poza tym, ze nie kreci obrotów do czerwonej kreski lecz ok 5.5 tys . Czytałem na forum i jeden z użytkowników napisał, ze wałki rozrzadu sa zuzyte. Pytanie brzmi - jak takie wałki sprawdzic? A może macie inne pomysły jaka to może być przyczyna? Pozdrawiam.
-
316 m40 dusi sie
W nocy zdejmij wszystkie plastiiki i odpal silnik wtedy zobaczysz czy kable i kopulka maja przebicie
-
Skora w e36
Witam ,chcialbym zasiegnac porady . chodzi o bmw 320 w tej chwili posiada welur a chce zalozyc skore .moje pytanie brzmi czy 3600 to wygurowana cena za obszycie siedzeń, boczkow itp.
-
328i sprzęgło ciężko chodzi i problem ze skrzynia
lewarek ok mazecie mi wytłumaczy jak sie odpowietrza sprzeglo w 328i :) moze to banalne ale od tego jest forum. pozdrawiam
-
318TDS nagrzewnica
A napewno dobrze jest odpowietrzony uklad ?
-
328i sprzęgło ciężko chodzi i problem ze skrzynia
witam chciał bym sie dowiedziec co trzeba zrobic w skrzyni jesli musze szukac biegów ? czy juz skrzynia jest zurzyta? i po przelozeniu na 2,8 sprzegło strasznie ciasno chodzi. co moze sie dziac /???? trzeba uzyc sporej siły zeby je wcisnać . Pomóżcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad2: :mad2: