Treść opublikowana przez Wania17
-
Bmw e46 320d 150KM + pompa paliwa podprogowa
Z ciekawości: nie dopasowałby tam czegoś z innej marki (o tej samej wydajności) ? Rzeźba... ale może koszty dużo niższe :)
-
M47N hałas po odpaleniu.
Czyżby zaworek w podstawie filtra oleju? Było o tym na forum, tylko nie pamiętam po jakim czasie postoju to się objawiało.
-
napinacz/ślizg łancucha e46 320d m47n pilna pomoc
Odstaw auto do jakiegoś innego, polecanego mechanika. Nie sugerując nic, niech obada silnik :) A jak nie... To ładuj na autostradę i kita, ogień na tłoki. Jak się wysra to będzie pewne, że było coś nie tak :P
-
odcieło zapłon przy ruszaniu
Chyba się nie pojawiło... Paliwo jest dostarczane do samej pompy? ;> Może traf chciał, że zatkała się rurka, filtr...
-
Wycięcie wsporników w progach (gleba)
Wsporniki gumowo/plastikowe? One są demontowalne :) google - e46 mocowanie lewarka
-
bmw 320d nie odpala
Błąd 4203 wskazuje na sterownik świec żarowych - poddać go regeneracji. Będzie on też powodował wyświetlanie błędu od świec. Chyba, że jest zwarcie na przewodach idących do świec żarowych. 4212 - dotyczy świecej żarowej na cyl 1.
-
328i Błąd poduszki - klema piro
Przylutować opornik do kabelków, żeby styk był pewny. Obejrzeć klemę czy jest złączona pasownie - mogą być problemy z jej grzaniem/ładowanie aku/odpalaniem. Jeśli błąd powróci to szukać dalej :P Jaki dokładnie jest błąd?
-
320DT - cisnienie opon a prowadzenie
Możliwe, ale u mnie jest prawie identyczna, dla feli 17ki idento.
-
320DT - cisnienie opon a prowadzenie
@Pablo: obrazek pożyczony z neta: http://img856.imageshack.us/img856/9229/e90320d.jpg Mi z reguły po przekładce napier... wszędzie 4 atmosfery - autem nosi na boki, że idzie się zabić. A w tym roku gdy spytali ile, zasugerowałem przód 2.2, a tył 2.4. Gdy sprawdziłem to było: przód 3.0 i 2,7, tył 2.2, 2.6 :evil: Kara Boska...
-
E46 320d m47 turbina samozapłon(rozbieganie silnika)
Nie poszedł olej z turbiny... To może defekt pompy wtryskowej? Nick zobowiązuje? :shock:
-
Klosze reflektorów - zamiennik DEPO ....czy warto?
Zdaje się, że lampa ma kanały doprowadzające powietrze od kołu i wylot w górnej cześci. Chyba są one zabezpieczone gąbką, żeby kurz nie wlatywał a para wodna miała ujście. Temperatura od żarówek usuwa wilgoć :)
-
Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania
Również tak jak TNIOJ mam komplet z tyłu Boscha, piszczą jak skur... Za twarde klocki...
-
Uszczelka pod głowicą?
Ktoś gdzieś pisał, że musi być strumyk w przelewie pod korkiem. Można spróbować poruszać tam drucikiem co by ewentualnego patrocha usunąć :idea:
-
nierówne zawieszenie z tyłu z prawej strony
Pewnie ma wtedy wolny termin :roll:
-
320d kręci ale nie odpala, nowy aku.
Sprawdź: klemy, a głównie klemę plusową z ładunkiem pirotechnicznym, czy przewodzi napięcie. Zmierz napięcie na słupkach akumulatora i pod maską na zaciskach do awaryjnego podawania napięcia - jeśli jest różnica to gdzieś jest kiepski styk.
-
E46 320d Głośno pracuje po wymianie oleju na nowy (żadki)
Oliwa za niecałe 50zł za 5L... Na bank szału nie będzie robił... Nawet jakichkolwiek norm BMW nie spełnia... :duh: Zmieniaj szybko na pełny syntetyk 10W lub 5W z normą BMW LongLife 01. Zalałbym nowy olej zostawiając obecny filtr, a potem po 100km zmienił sam filtr - gdyby czasem wypłukało osady i zgromadziły się w filtrze.
-
Bmw e46 320d 150km Termostat :/
Niech zacznie od sprawdzenia termostatu EGR, chwila roboty a kilka złociszy w kieszeni.
-
CHIP TUNING BMW 318D 320D 330D #Profi Strojenie# PROMOCJA
@ TC - ceny takie jak w pierwszym poście tego tematu?
-
320i dzwon i wystrzelone poduszki
Nikogo nie irytowałaby świecąca kontrolka airbagu? Zanim doszłyby części, też wolałbym wlutować opornik żeby mnie to nie drażniło. "Zawsze coś, zawsze ktoś" i robi się tu problem w tym temacie, jakieś zboczenie "zawodowe", tematy tabu. Na innych forach tego nie ma :) Może wprowadzić zakaz obrotu opornikami o danej wartości - bo mogą służyć w wiadomym celu? :wink: Z góry zakładacie, że chce go sprzedać.
-
318i benz/gaz, problem odpalanie
Z gaziokami nie miałem osobistego doświadczenia, ale słyszałem o takim czymś, aby przed gaszeniem auta przerzucić na kilka sekund na PB. Wtedy rozruch zimnego silnika na PB jest o wiele łatwiejszy :wink: Chyba, że tyczyło się to starych instalacji? :?:
-
OMINIĘCIE PALĄCEJ SIĘ KONTROLKI AIR BAG
Yoshi, ale jeśli lampka świeci się z powodu maty zajętości pasażera? To po wlutowaniu rezystora i kondensatora zgaśnie :)
-
e46 320d+ 04' Lepiej jedzie na zimnym silniku ?
Lepiej, ale do czasu. Do czasu tankowania :lol:
-
BMW E 46 320D - Szarpie podczas jazdy
@ TC - Turbodziura? :D Hmmm wstrząs musiał być konkretny jak przepływkę "strzepało"...
-
2.0d M47nagrzewnie silnika a termostat egr
Temperatura jest temperaturą, żeby silnik diesla pracował efektywnie musi być optymalną temperaturę. Niska temperatura = wysokie spalanie = szybsze zużycie silnika/jego komponentów :)
-
320d DSC zastanawiający kłopot
Klikasz raz - zapala się od trakcji na żółto A gdy będziesz go trzymał to po kilku sekundach zapali się kontrolka od ręcznego - też na żółto ;)