Treść opublikowana przez Wania17
-
E46 Wymiana pedału gazu lift
Panie, daj Pan spokój... Przecież widać w tym okienku biały plastik, który trzeba nacisnąć w stronę wykładziny! :) Trzymając naciśnięty przesuwasz całość w stronę drzwi. Pod spodem jest wtyczka, więc nie próbuj wyciągnać od razu całość, tylko jak już wyjdzie ze ślizgów to przechyl w którąś stronę i ją odepnij :)
-
Jakie opony na felgę 17'' szerokość 8" ET40 ??
Profil 225/50 jest o 11mm wyższy od 225/40 :)
-
E46 Wymiana pedału gazu lift
Może się przyda: oraz strona 75, widać język który trzeba nacisnać i na dole dwie płaskie łapki, które trzymają dół: http://home.comcast.net/~francisminelli/BMW/interior/interior%20pics.pdf Gdy wyciągniesz będzie łatwiej obejrzeć :)
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Podsumowując... Dorwij skądś sprawny podgrzewacz, kompletny. Żeby nie było, że coś z grzałkami lub płytką nie tak... :shock:
-
Ciekawe kierunkowskazy pod lusterkiem
https://www.youtube.com/watch?v=urVGhHOyN0s W ori lusterkach BMW element grzejny jest chyba solidniej przytwierdzony... Kiedyś próbowałem czy uda się odzyskać do nowego wkładu bez grzania i raczej bez pęknięcia lustra nie obeszłoby się... :shock:
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Mogą dotyczyć tego i tego. Pierwszy odnośnie zwarcia do masy - może spalona grzałka lub tranzystor nią sterujący. Drugi odnośnie za wysokiej temperatury - coś zwiera i się grzeje, czujnik na płytce to wykrywa. Wyciągaj podgrzewacz i dawaj zdjęcia - może coś wypatrzymy :)
-
320d zgasła w trakcie jazdy i nie odpala
skols003, czekam na kontynuację Twojego tematu TUNING :D Choć myślę, że po tym stresie na jakiś czas to odłożysz :D hehe
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Są na aukcjach po 80zł. ALE! Jest to licytacja NAPRAWY :) Bojlery zawsze miały grzałki :D A "bojler" - wymiennik C.W.U. może być doposażony w grzałkę elektryczną jeśli posiada odpowiednie gniazdo :D "człowiek uczy się całe życie" :P
-
Bład recyrkulacji spalin
Wyczyszczony EGW, ale czy rozruszany tłoczek? Może dalej jest zapieczony...
-
Pomóżcie dobrać akumulator
Rozruch powoduje duży ubytek ładunku z akumulatora... Nawet po pięciu minutach od odpalenia akumulator pobiera stosunkowy duży prąd w celu naładowania się. Myślę, że 15 minut pracy silnika to takie minimum minimum żeby dało się odpalać i jeździć w dłuższej perspektywie czasu. Ale to jest katorga dla akumulatora... Im dłuższe trasy tym lepiej dla aku, silnika i całego samochodu ;) "Garażowany" samochód niszczy się szybciej niż np. nieforsowany na dalekich trasach :)
-
olej
Tematów o olejach jest w brud... Trzeba zacząć od tego czy od wymiany do wymiany ubywa oleju? Jeśli nie :D to dążyłbym przy kolejnych wymianach do oleju zalecanego przez producenta dla danego silnika, np. pełny syntetyk 5w-40, przebieg nie musi wiązać się ze zmianą oleju na mazut :roll:
-
e46 330d tuleje wahacza
Można wymienić tylko sztukę tulei :) Ale z reguły sprzedawane są w kompletach L + P ...
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Rzeźbiarze to są od "łowców kitu" :D A podpięcie się jednym kabelkiem pod klimatronik - żeby pobrać napięcie z punktu, za takie nie uważam ;) Np. doposażanie kierownicy w multifunkcję też opiera się na wpinaniu przewodów w kostki lub dany przewód i nikt tego nie nazwie rzeźbą. Kończąc: Na pewno taniej, ładniej i efektywniej będzie naprawić fabryczny podgrzewacz :) A jak ktoś jest dłubacz to będzie kombinował, czasem z nie najgorszym efektem i po kosztach ;)
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
O bezpośrednim połączeniu fabrycznego klimatronika z podgrzewaczem nie pisałem. Integracja z samochodem to już samo zamontowanie własnego podgrzewacza i pobranie informacji z punktów, które nam będą potrzebne. Nie jest potrzebne grzebanie w szynie CAN samochodu - bo do takich rzeczy są tworzone fabryczne urządzenia, które jako spójna całość dają finalny produkt - nasze kochane BMW :) hehe
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Żeby zaimplementować program z mikrokontrolerze nie potrzebne jest ECU samochodu. Może to być osobny układ, który korzysta z własnych czujników temperatury i dokonuje pomiaru napięcia w instalacji samochodu i odczyt informacji co do pracy klimatronika. Pompka obiegowa powinna działać bez żadnej ingerencji, sterowana jak dotychczas przez klimatronic. :roll: Osób obeznanych w budowie obwodów elektronicznych i pisaniu programów w tym kraju nie brakuje. Nie musi to być zaawansowany system.
-
Dziwne urządzenie w schowku
Nie ma innych naklejek na obudowie? Ile przewodów lub gdzie są poprowadzone? Może to być lokalizator GPS... Albo zupełnie coś innego :)
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Nie znam się na NCS, ale skoro można wyłączyć kontrole żarówek to czemu nie podgrzewacza? Ewentualnie pozostaje żyć z tym jednym błędem :) Uniwersalny podgrzewacz z własnym sterowaniem musi być, albo analogowo albo mikrokontrolerem :)
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Raczej wykonalne. W miejsce oryginału montujesz uniwersalny. A test/odczyt błędów z oryginalnego podgrzewacz wyłączasz przez NCS'a. Taniej chyba będzie fabryczny ogarnąć :)
-
320 d cr przekażnik świec żarowych
Zgaszony wieczorem i rano, po 10 - 11 godzinach odpalany
-
320 d cr przekażnik świec żarowych
https://www.youtube.com/watch?v=CPeQJSriZtA Temp na termometrze na zewnątrz domu - 14*C
-
Chip Tuning z 116 koni na 180? 1.8d
Zbyt duży koszt przedsięwzięcia. Z tego co pamiętam to wtryski i turbo mniej wydajne niż w 150. Lepiej zmienić samochód na taki z silnikiem 3.0D - moc będziesz miał, którą można będzie dodatkowo niskimi kosztami podnieść. Elementu napędu nie będą dostawały w kość ;)
-
[E46] 320D Szron na tylnej szybie
Wytrzepać dywaniki z lodu, śniegu, temp na 32 stopnie, nawiew na maxa głównie na nogi, robić trasę z uchylonymi delikatnie tylnimi szybami żeby wilgoć miała ujście. Praktykować to najczęściej jak się da, można też specjalnie osuszacze we workach wrzucić do auta, do kupienia np. na alledrogo :)
-
320 d cr przekażnik świec żarowych
Ważne jest czy faktycznie trzeba kręcić 4 sekundy czy cztery obroty silnikiem. Common Rail ma to do siebie, że jeden obrót wymagany jest do zrobienia odpowiedniego ciśnienia na szynie CR :)
-
320d M47 Elektryczny podgrzewacz płynu chłod. - naprawa
Odbiorniki włączone, cały czas bieg jałowy/: napięcie 14,2V. W momentach gdy komputer włącza podgrzewacz (słychać pulsowanie silnika bo jest obciążany alternatorem, który daje duży prąd na potrzeby podgrzewacza) to jest spadek do 13.9 - 14.0V, chwila przerwy i napięcie wynosi 14,2V, po chwili komputer włącza podgrzewacz i napięcie spada do 13,9V itd. aż do uzyskania pewnej temperatury. Tak jak pisałem, odczyt z testu 9 z menu deski rozdzielczej. Akumulator ma pare latek... Już nie kręci żwawo na wysokich mrozach... :( Nie wiem czy są to prawidłowe objawy pracy podgrzewacza, ale robi się gorący i wąż z cieczą chłodzącą też - i o to chodzi :D
-
Potrzebna pomoc LEGNICA
O jaką część chodzi. Wtedy może ktoś doradzi w którym miejscu szukać :)