Treść opublikowana przez Wania17
-
BMW e46 320d kompresor klimatyzacji
Wymiana sprężarki będzie wiązała się z napełnieniem układu od nowa... Koszty mogą być wyższe niż wymiana elementów ;)
-
BMW e46 320d kompresor klimatyzacji
Można wymienić samą tarczę sprzęgła + łożysko :)
-
2.0 Diesiel i czerwona ropa?
U nas opał w cenie ON, więc kalkulacja żadna :P Dawno temu kolega zrobił próbę w 1.9TDI 110km z butelki, ale wtryski stukały i rzucało silnikiem - zakończył eksperymenty ;) Dwóch innych typów wymieniało pompy wtryskowe, jakaś różnica w parametrach jest i nie smaruje tak jak powinno. Common Rail pewnie od razu rozpłakałby się :D @mikan - kontrole są i to dosyć często, nawet na trasie ITD lub służba celna ;)
-
[E46 320i] - Dziura w misce / zdejmowanie miski
Dobry spawacz ogarnie to bez demontażu ;)
-
e46 M47N wtrysk regeneracja czy nowy?
Skontroluj wiązkę elektryczną idącą do wtryskiwaczy. Jazda po dziurawej drodze ni jak ma się do odwieszania wtrysku :P
-
Hak holowniczy - montaż haka.
Hmmm, dopasować mocowanie a reszte załatwi dobry spawacz :) Jak dużą przyczepę będziesz ciągnął?
-
Pulsująca kontrolka absu
Stary czujnik mógł być sprawny! Podstawa to diagnostyka komputerem: czy są błędy odnośnie niepodłączenia czujnik (może nie łączy wtyczka lub któryś przewód urwał się wewnątrz izolacji), a druga rzecz to sprawdzenie prędkości obrotowej kół w jeździe na wprost czy pokazują taką sama wartość ;)
-
Most e46 318d
Taaaa szpera, ale elektryczna :P Układ kontroli trakcji przyhamowuje koło które się ślizga przekazując w ten sposób napęd na drugie koło :)
-
kierownica chodzi ciezko i ma luzy
Dziwne zachowanie auta na koleinach może być też spowodowane wybitymi tulejami wahaczy :)
-
świeci kontrolka światła inpa
Styki nie są tam zaśniedziałe lub sczerniałe od iskrzenia/grzania?
-
świeci kontrolka światła inpa
Zły styk przewodu masowego w kostce, kolor brązowy :)
-
e46 masło na bagnecie
Jaka temperatura ne teście zagarów po nagrzaniu silnika? Jaki dystans pokonałeś na obecnie znajdującym się w silniku oleju?
-
Multifunkcja - Zamontowana i nie działa [318i]
Jeśli jest dobrze wpięte do instalacji samochodu, modułu komfortu i ECU to musi śmigać... Coś źle zrobili. Może taśma w kierownicy?
-
e46 330i obejma wydechu/katalizatora
Udaj się do tłumikarzy, wytną co trzeba i dadzą nowe złącze :)
-
pompa klimatyzacji
Może klekocze samo sprzęgło - można je wymienić. Raczej nie będzie konieczne wyciągnięcie całej sprężarki :)
-
Drażniący zapach spalin 318d
Wskaźnik pokazuje pion od 75 stopni i w górę :) Możesz nie mieć termostatu egr, sprawdź na realoem lub wstaw zdjęcie przodu silnik. Gdyby go nie było to winowajcą będzie tylko termostat główny :) Ma ktoś doświadczenie z: termostat główny do 150KM występuje z różnymi temperaturami otwarcia? (wersja na kracie ciepłe i zimne).
-
Zaarysowany lakier (4 elementy) - E46 Touring 2001, 318i
Gdyby nie temperatury to dobrym pomysłem byłoby czuwanie gdzieś w pobliżu w ukryciu... A potem w razie czegoś... Ze złamaną nogą nie dałby rady uciekać przed policją... ;)
-
Drażniący zapach spalin 318d
Dodam od siebie, że wymianiałem termostat EGR bo niedogrzewał się (wskazówka nie dochodziła do pionu...) i przy toczeniu się samochodu spadała. Po wymianie było ok. Teraz po roku nagrzewa się dłużej, ale trzyma pion i temperatura na wysokich mrozach ok 78stopni, na gorącu 86 - więc stawiam na termostat główny ;) Wystarczy, że zaciśniesz węża idącego do termostatu EGR i zobaczysz czy temperatura pójdzie do góry w okolice 80-90stopni :)
-
e45 m54 tempomat nie dziala ... :/
Przycisk nie łączy lub coś z taśmą w kierownicy :) Test przycisków zrobisz w inpie czy reagują na naciśnięcie :)
-
Rozstaw otworów pod czujniki cofania
Kolego co do milimetra nie musi być - spójrz na zdjęcie. Od końca listwy przesuń się o jakieś 3-4 cm z obu stron, a przestrzeń między nimi podziel na równe części :)
-
[All] Mata grzewcza fotela - przerwane włókno oporowe.
Ktoś to regenerował żelazkiem... Poszukaj opisu tego sposobu i podejdź do tego ostrożnie ;)
-
[M47N] Brak ciśnienia na listwie CR
Jakie były korekty przed/po naprawie? Wymieniłeś wtrysk czy regenerowałeś obecny? :)
-
Problem połączenia OBD
Sprawdź połączenie elektryczne/kabelki przy gnieździe diagnostycznym
-
wymiana halogenów polift
Z tego co pamiętam to wystarczy zdemontować małe nadkole , to pierwsze od przodu do którego wchodzi tunel powietrza od chłodzenia tarcz. Tunel chyba też trzeba, reszta powinna już być w zasięgu ręki :)
-
rozrusznik cyka 320d filmik
Weź akumulator na test! Niemożliwe, że z dnia na dzień zdechł... Musiałyby być jakieś objawy wcześniej typu słabe kręcenie... Szukałbym problemu z instalacją. Może masa silnika kiepska? Lub elektromagnes na rozruszniku nie zamyka obwodu to startu... Może spróbować go pobudzić trzonkiem młotka ;)