Treść opublikowana przez tomsen1
-
[e39] 520i 99r Otwarcie korka od oleju i dziwne dźwięki
A to na pewno objaw jakiegos uszkodzenia? Wydawalo mi sie, ze zawsze jak odkrecisz korek na chodzacym motorze, to zacznie burczec
-
BMW zmienia Castrol na Shell [ANG]
Shell do przyszłych i ewentualnie obecnych modeli. Reszta dalej Castrol.
-
BMW zmienia Castrol na Shell [ANG]
A przeczytałeś dokładnie ten biuletyn, czy tylko nagłówek?
-
Wzrost temperatury E39 w korkach i przy niskich predkościach
1. Co ma praca klimy w korku do temp silnika? A Twoim zdaniem te dwie rzeczy sa zupelnie niezwiazane, tak? 2. Jak wlaczyles termo na obd?:D 3. Ja bym tez obstawial termostat
-
Czy da się podłączyć jakoś pen pod navi 16:9?
Polecam transmiter tymczasowo. Znam bol jazdy z Radiem Maryja...
-
Opuszczony salon BMW
:cry2:
-
E36 316i czy 318i ?
Bierz 1.8i. Uwierz mi na slowo.
-
e46 vs. e39
A nikt nie zwrocil uwagi na to, ze stan silnika w automacie prawdopodobnie bedzie lepszy. Sam mialem manuala w e36 i dalej tiptroniki. Ponaddwutonowa e38 735 objezdzalem naprawde dzikiego saaba 900 2.0t (saab brzmi niegroznie, ale idzie jak rakieta), wiec z osiagami nie jest tak zle. Z doswiadczenia odradzam 520 z automatem, bo to idzie gorzej od furmanki z weglem.
-
e60 3.0d 218km czy e53 3.0d 184km?
Sercem X5, glowa i jedna komora serca 5ka. Po co kupowac X5, ktore znienawidzisz, bo albo juz sie bedzie sypac, albo zacznie i nie bedzie kasy na naprawe... Mialem ten dylemat pomiedzy e46 a e39. Kupilem duza ladniejsza i lepiej wyposazona 5ke, chociaz starsza. Jestem bardzo zadowolony z wyboru.
-
Problemy ze sterowaniem zamka
Gumka przycisku sie wyrabiaja i nie wciskaja styku. Na allegro kosztuja 3 zl.
-
E39 i dorobiony klucz.
Mi tez w Gdansku na Grunwaldzkiej zawolali 450-500 i etatowo caly dzien na zestrojenie. "Bo w e38 immo jest razem z kompem i to trzeba w calosci zmienic". Zajmuje sie tym ktos w 3miescie? mam jeden klucz w e39 i juz raz go sobie zatrzasnalem w bagazniku, po wyjeciu ako do naladowania :duh: Czarna du*a rowno...
-
Zapala sie i gasnie kontrolka akumulatora
Alternator do regeneracji, moze same szczotki
-
[EXX] Co dodać do paliwa aby zatrzeć silnik?
:twisted: jestes evil master, do zacierania silnikow na zlomach leja szklo wodne, normalnie do kupienia w hurtowni chemicznej
-
BMW E39 523 2.5 - Po zmianie silnika nie pali :(
Dokladnie jak kolega wyzej. Przez taka wtope zakonczylem wspolprace z poprzednim mechanikiem "specem" od bmw. Okazalo sie, ze osprzet byl Bosha w starym, a Siemens w kupionym.
-
[540i] Nie równa praca telepie szarpie
Ogarnijcie sie i grzeczniej troche. Napisz skad jestes.
-
Zapala sie i gasnie kontrolka akumulatora
Ty ten komentarz tak na powaznie napisales? :duh:
-
Zapala sie i gasnie kontrolka akumulatora
Ladowanie na postoju powinno byc ~14V jak dobrze pamietam. A swiatla Ci nie falowaly (przygasaly)?
-
535i m62b35 wkreca do 4k rpm, zero mocy
Filtr powietrza by sie zatkal i koniec, a to sie pojawia losowo. Gdyby pokrywami uciekal olej, to by go ubywalo, a stoi w miejscu, gdyby sie przedostawalo paliwo albo woda, to by olej smierdzial, a nie smierdzi. No i rebus. Myslicie, ze moga wypadac zaplony przez czujnik p.w.? W sobote o tej porze nie znajde kompa niestety:/
-
535i m62b35 wkreca do 4k rpm, zero mocy
katow brak - poprzedni wlasciciel. Jak odepne wtyczke od przeplywki, to zdycha silnik (czy do sprawdzenia przeplywki zdejmuje sie cala rure?) Dwa razy w aucie smierdziall palonym olejem / sprzeglem. Nie wiem od czego to zalezy, ale dzieje sie po starcie przez jakies 30 sekund.
-
535i m62b35 wkreca do 4k rpm, zero mocy
Nie wyglada na zapluty, olej sie zgadza, nie smierdzi... poza tym tak nagle by strzelilo? Moze przeplywka bardziej? update: chwile postal i chodzi normalnie na pb i gazie... o co chodzi...?
-
535i m62b35 wkreca do 4k rpm, zero mocy
Witam, po przejrzeniu szukajki nie znalazlem odpowiedzi. Wczoraj wracajac do domu silnik przestal mi ciagnac zupelnie. Nie wchodzi powyzej 4000 obrotow. Obroty ciezko stwierdzic czy faluja, bo to automat. Benzyny 20 litrow. Zalozony gaz. Na obu nie chce sie wkrecac. Chodzi jakby skrzynia byla w trybie awaryjnym, ale moge przelaczyc na sekwencje normalnie. Mam wyciek ze zbiornika wyrownawczego i przy mocniejszym depnieciu wylacza sie asc, ale to raczej nie ma wplywu. Jakies sugestie?
-
Co to jest ? podłączenie ? czego ?
Oswój sie z zasadami zakładania nowych tematów no forum.
-
Zakup auta z OC a przepisanie ubezpieczenia.
Oczywiście można jeździć na zniżkach, nie przepisać - zły dobór słów - mój błąd Ale chłopak wyraźnie napisał, że ma bumę, wydedukowałem, że Pb, a tych już kilka ubezpieczyłem. Żeby nie robić tu zbędnych dyskusji - dla mnie ta oferta była najlepsza. Weźmie co będzie chciał:) Z ciekawości, gdzie ubezpieczyłeś taniej niż w tuwie?
-
Zakup auta z OC a przepisanie ubezpieczenia.
sfinks, ubezpieczałem fiata mirafiorkę 1.6, forda transita 2.0d, forda cougara 2.5, e36 1.8, e38 3.5, e39 3.5 zawsze wychodziło najtaniej. Mówimy oczywiście o samym OC. Porównywałem sam z ołówkiem i kartką inne ubezpieczalnie. Nie wiem co masz na myśli mówiąc ograniczenia. Na końcu zawsze masz cyfrę. TUW wychodził najtaniej i to o sporo. Co do zniżek, to rzeczywiście czasem można przepisać, ale to bardziej przez nieuwagę agenta. Syf wychodzi jak spowodujesz kolizję i zaczną dochodzić skąd masz zniżki (sprawdzone empirycznie :roll: )
-
Zakup auta z OC a przepisanie ubezpieczenia.
Polecam Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych https://www.tuw.pl/PL/kontakt.html Jak na razie są kompletnie bezkunkurencyjni jeśli chodzi o stawki. Bez żadnej kryptoreklamy - tak naprawdę jest. Wszelkie Linki, Axy i Proamy bije o kilkanaście - dzieści procent. Najlepsze jest to, że ubezpieczałem m62b35 (z tym, że na maks zniżkach, które dostałem po 4! latach) zapłaciłbym 530 zł za rok, a z ubezpieczniem mieszkania zapłaciłem 503 zł. Jeszcze raz zaznaczam, że to nie jest spam :) Rewelacja - polecam!