Treść opublikowana przez tomsen1
-
E39 535i żarówki LED h7 w zwykłych kloszach
Koledzy ma ktoś jakieś doświadczenie z ledowymi żarówkami mijania do zwykłych kloszy? Muszę wymienić, więc jeśli ledowe wystarczająco doświetlają, to z chęcią bym sobie takie kupił. Podziękował, szerokości.
-
[E39} 530d Nie działa zamykanie kluczykiem drzwi.
Jeśli wciskasz przycisk zamykania i nie świeci się dioda, to naprawa jest banalnie prosta. Dwa dni temu sam to sobie naprawiłem. Gumowy guzik naciska na elastyczną plastikową płytkę, która zwiera dwa piny na płytce elektronicznej. Jeśli grafit na pierwszej się zetrze, to nie zamyka obwodu. Naprawa zajmuje około minuty. otwierasz kluczyk lutownicą topisz cynę i kroplę puszczasz na jakąś płaską powierzchnię. Delikatnie podnosisz tego kleksa. Z kleksa wycinasz pasek ok 2 mm grubości i 5 długości. Podklejasz w miejscu, gdzie jest wytarty grafit. Musisz przyłożyć płytkę elektroniki i przezroczystą białą płytkę, żeby widzieć, że pasek z cyny będzie zwierał piny. Pasek z cyny przyklejasz super glue. składasz, pilot działa.
-
e39 535i zderzak poliftowy do modelu przedliftowego
Dostałem odpowiedź od lakierników, zderzak pasuje, nie pasują za to listwy na zderzaku. 99% zderzaków na allegro to golasy bez listewek i kratek. Dzięki za pomoc
-
e39 535i zderzak poliftowy do modelu przedliftowego
Witam, koledzy, czy zderzak poliftowy pasuje do modelu przedliftowego bez rzeźbienia? moja druga połowa miała spotkanie z gumowym pachołkiem i teraz musiałbym całość malować i poprawić mocowania, więc czemu sobie niezmienić na polift. Dzięki za pomoc, szerokości.
-
[E39] M52B20 problem ze sruba odpowietrzajaca przy chlodnicy
Sprawdzę w samochodzie, bo kiedyś kupiłem dwie przypadkiem. Podeślij mi na priv adres. Jak mam, to Ci podeślę.
-
E39 prawy ksenon czasami nie świeci?
Kolego, nie będę z Tobą dyskutował. Skoro wiesz jak objawia się padający żarnik i że to nie jest przetwornica, to podjedź do serwisu, zapłać pełną stawkę i nie zaśmiecaj forum. Pozdrowił, szerokości.
-
E39 składane lusterka
I tak mi ruda wchodzi na progi drzwi, więc pewnie skończy się wymianą całości, bo mam złe doświadczenia z malowaniem
-
E39 prawy ksenon czasami nie świeci?
No skoro wykluczasz tak oczywisty powód, to może pociągnij sobie nowe przewody, żarniki, włącznik, siłowniki na zwierciadłach, klosze i jeszcze spryskiwacze? Tylko pamiętaj nie wymieniać przetwornic, bo to powód przerywania jedynie w 99% przypadków :mad2: . Hmm... no co może oddziaływać wilgoć w komorze silnika... pomyślmy... szkoda, że wykluczyłeś przetwornice, bo by całkiem pasowało, co? Co do padania w pierwszej kolejności żarnika, to najpierw zmienia barwę na zielonkawą, potem fioletową, a potem trup. Trudno tego nie zauwazyć. Co do tego jaki żarnik kupić: Pierwszy raz w życiu popełnie świętokradztwo i napiszę, że musiałem kupić na gwałt jakiś żarnik - kupiłem jakiegoś chinola za 40zł i palił mi rok czasu do sprzedaży. Z tego co wiem, pali do dzisiaj bez problemu. Barwa światła, jasność, odpalanie to samo co oryginał. Kupowane na mjr Słabego w Gdańsku.
-
E39 składane lusterka
eee, to trzeba będzie kabelkować. Dzięki za odpowiedzi :cool2:
-
E39 składane lusterka
Witam, koledzy orientujecie się, czy seria 5 miała w opcji składane lusterka? Podobno wystarczy przekaźnik i cztery kabelki, ale skoro niedawno (przypadkiem) odkryłem u siebie otiweranie/zamykanie szyb z pilota, to może mam to już w pilocie ;) Pozdrawiam, Szerokości.
-
e39 520i `99 problemy z nawiewem
Co do adaptera kasetowego, to za 30 zł kupiłem tuner fm i mi gra. Śmieszne to to urządzenie, ale schludne, pasuje do wnętrza i można wpiąć z tyłu do zapalniczki. Jakość jest co najwyżej nietragiczna, ale audiofil dostałby palpitacji serca. Mi nie przeszkadza :cool2:
-
Centralny zamek brak łączności CAN
jesteś nowy to popraw tytuł
-
E39 prawy ksenon czasami nie świeci?
No pomyśl logicznie kolego... skoro padał Ci jeden i po wymianie przetwornicy padł Ci drugi żarnik, to co może być przyczyną?
-
Bmw e39 528i sedan Błędy świateł
Mi tak od kupna cała litania i "bongi" pojawiają, bo mam ledy z tyłu i ringi z przodu. Można odciąć te komunikaty, ale to jest drastyczna operacja i jak Ci padnie żarówka mijania, to nie będzie krzyczał
-
e39 523i rok '96 - Jak ustawić tony w radiu
Nie wiedzieliśmy o klapce ;) witam w klubie :D :cool2:
-
E39 przerywa na wysokich obrotach
Czujnik wałka, nawet pompa, dużo przyczyn może być, na pewno chociaż przeczyszczenie świec może pomóc, a nie jest to żadna filozofia
-
e39 535 poszukwiana linka ASC
Witam, pisałem w dziale kupno-sprzedaż, ale bez odzewu, Panowie, ma któryś z Was dostęp do tej przecierającej się linki od ASC do silnika m62? Podobno jest to jakaś różnica z innymi motorami i nigdzie nie mogę jej dostać. Będę wdzięczny za pomoc. Tomek.
-
otwieranie maski w e39 530 d
Generalnie w 535 otworzylem maske w 6 minut, a nerka wyszla i weszla na klik
-
otwieranie maski w e39 530 d
Sprawdzal ktos ten sposib w 535?
-
zerwana linka otwierania maski
Dokladnie to samo mi sie stalo dwa dni temy. Co za partacz wymyslil ten mechanizm!! od poczatku przeczuwalem, ze to sie sypnie. Plastik jak w renault czy innym padle
-
e39 535i sedan zdjecie boczkow
Ja w ASO dostalem czarne... Ze zdjeciem moze nie jest taki problem, jak z zalozeniem spowrotem. W e36 nie raz otworzylem potem drzwi, a boczek zostawal w srodku :mad2: Trzeba zrobic rozpoznanie walka najwyrazniej..
-
e39 520i Czy zderzak z 2002 roku podejdzie do 96r ?
Ringi smd led swieca duzo mocniej niz ccfl, to tak na przyszlosc. Montowalem u siebie smd i zdjalem tego samego dnia. Kupilem ccfl i w pol godziny mialem fantastyczne chlodno-niebieskawe jednolite kolka. W smd widac ewidentnie pojedyncze diody, swiatlo jest biale, ale nie wyglada to dobrze, uwierz mi. Widok samych ringow w odbiciu w nocy jest bezcenny. Co do policji - po miesiacu mnie zatrzymal misiak, bo powiedzial, ze w ogole nie bylo widac, ze mam swiatla, ale puscil.
-
e39 535i sedan zdjecie boczkow
OK, czyli bedzie rzezba :/ w e36 wymienilem komplet klipsow z ASO i na kilkanascie tylko jeden wszedl porzadnie na miejsce. Juz jestem szczesliwy.
-
e39 535i sedan zdjecie boczkow
Witam, czy ktorys z kolegow wymienial, badz zdejmowal boczki z tylu w sedanie? opada mi szyba i musze tam zajrzec, a po przygodach z e36 wole sie lepiej przygotowac :) pytanie nastepujace: - czy w e39 tez sa te nieszczesne jednorazowe klipsy do boczkow na wcisk? - zaczac pod uchwytem klamki? - czy na cos szczegolnego zwrocic uwage przy zdejmowaniu/skladaniu boczka? Dzieki za pomoc, pozdrawiam :)
-
BMW zmienia Castrol na Shell [ANG]
Jak na złość nie mogę całości tego biuletynu znaleźć - jest cała strona a4 technikaliów jako załącznik do tego memo. I tam (oczywiście pokrętnie) piszą, że dalej Castrol jest najlepszy, ale Shell będzie jescze najlepsiejszy w najnowszych silnikach - ergo - Castrol jest najlepszy, ale Shell jest lepszy :D 'Murica! :cool2: