Treść opublikowana przez ra1406
-
e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.
Pamiętajcie że celem zabezpieczenia ma być to żeby wydłużyć czas potrzebny na kradzież samochodu o te kilka-kilkanaście minut dobrze ogarniętemu, ale jednak amatorskiemu złodziejowi i przez to go zniechęcić, a nie uczynić samochód niemożliwym do ukradzenia (nie ma takiego zabezpieczenia). Moim zdaniem najgorszym zabezpieczeniem jest fabryczny alarm/immo bo są to rozwiązania standardowe, dobrze znane i "oczekiwane" przez złodzieja. Jak macie niestandardowy alarm plus zedera albo innego bear-locka to moim zdaniem spełni to funkcję. Nie ma też co popadać w paranoję, BMW E9x nie należą do często kradzionych samochodów na szczeście...
-
exhaust temperature sensor - ważne?
Wystarczy po wymianie skasować sobie błędy w INPIe żeby nie irytowały, nie trzeba nic kodować. Co do samej części to może mógłby się wypowiedzieć jeszcze ktoś, kto się lepiej zna ode mnie - po wygooglowaniu numeru Twojego błędu jest on opisywany jako "Błąd czujnik cisnienia zwrotnego spalin przed filtrem DPF" ("exhaust backpressure sensor before particulate filter"), a to według mnie wskazuje na cześć nr 5 na tym samym diagramie.
-
e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.
Bo skoro kolega napisał że mu się alarm włączył kiedyś to znaczy że go ma.
-
exhaust temperature sensor - ważne?
Wydaje mi się że to część nr 1 tutaj ("wydaje mi się", bo to jedyny czujnik temperatury w układzie wydechowym jaki znalazłem przeszukując realoem): http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=18_0785&hg=18&fg=10 http://realoem.com/bmw/diagrams/v/d/242.png Kosztuje trochę ponad 200 zł.
-
Kontrolka i nieznany gadzet ?
Polecam ten wątek - viewtopic.php?f=70&t=148090&hilit=audio+za+rozs%C4%85dne+pieni%C4%85dze Nieco chaotyczny ale sporo się można dowiedzieć.
-
exhaust temperature sensor - ważne?
Odpowiednia temperatura spalin jest jednym z warunków brzegowych do uruchomienia wypalania DPFa. Jeśli czujnik tej temperatury jest uszkodzony (a pokazuje -43 st. C u Ciebie ;) ) to nie dojdzie do prawidłowego wypalania filtra cząstek stałych. Zatem moim zdaniem - tak, należy się tym zająć.
-
e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.
no alarm mozesz wywolac zamykajac sie w samochodzie i uzbrajajac go, albo np otwierajac drzwi kierowcy lub bagaznik z kluczyka przy uzbrojonym alarmie... odnosnie podpiecia pod kompa napisz skad jestes moze ktos z forum Ci pomoze za free bo podpiecie pod inpe i zczytanie bledow to zadna robota jak ktos ma kabelek
-
Kontrolka i nieznany gadzet ?
Jak nie masz w samochodzie sterowania głosowego i fabrycznego przygotowania pod telefon z zestawem głośnomówiącym to oba przyciski nie będą działać i to jest jak najbardziej poprawne. Też tak mam. Doposażyć telefon można ale to zabawa za ponad tysiąc PLN więc się po prostu nie opłaca. Co do drugiego pytania: antena. Zobacz tu: http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=338650
-
e90 Kradzież lub próba kradzieży auta.
Zapytać można, uzyskać odpowiedź inną niż " :shock: niemożliwe, nic tam nie robiliśmy" już trudniej :? W E9x jest dokładnie tak samo - dioda alarmu jest pod lusterkiem (przy fabrycznej instalacji alarmowej).
-
Ile kosztuje wymiana koła dwumasowego i turbiny?
@ bmwfixiert: Mogę spytać jaki przebieg ma auto na które patrzysz?
-
Ile kosztuje wymiana koła dwumasowego i turbiny?
Ja wymieniałem u siebie (320d z czerwca 2007) turbinę (Garret) w ubiegłym tygodniu. Cena turbiny 4200 + zestaw montażowy Reinz'a 200 zł = 4400 zł. Robocizna dolne kilkaset PLN, więc całość zamkniesz się w 5000 PLN. Regenerację mi odradzili - w każdym razie przy założeniu że chciałbym tym autem pojeździć jeszcze ze 3 lata.
-
Jaki silnik do e90?
Wystarczy pojechać do np. Mediolanu (co dowodzi że to problem nie tylko południa) i popatrzeć jak ludzie parkują. Znajdzie koleś miejsce to ustawia się w nim w taki sposób że najpierw stuknięcie zderzakiem w auto z przodu, potem wycofanie i odbicie się od auta z tyłu, no i fura zaparkowana.
-
[E90 LCI]Doposażenie w elektr. składane lusterka, fotochrom
dobra funkcja, tez sobie chwale - korzystny mod
-
wymian listew srebrnych na czarne lub carbon!
temperatura jest w tej sytuacji powodem? nie wiedzialem - to mogloby byc przyczyna bo uzywalem suszarki
-
E91, Jak sprawdzić stopień zapchania filtra dpf??
nie zakladalbym zlych checi ze strony sprzedajacego. jak kupilem samochod mial 150 tys przelotu. przy ok 175 tys robilem jeden z przegladow, akurat dochodzil termin dpfa - nie bylo zadnych zlych objawow. Test cisnienia na kompie - wszystko bylo ok wiec po prostu wskaznik zostal zresetowany. akurat ten przeglad byl w ASO takze jest to "normalna" procedura jesli filtr nie zglasza problemow i nie ma potrzeby wymieniania go
-
wymian listew srebrnych na czarne lub carbon!
wlasnie dochodze do wniosku ze te folie troche nie zdaja egzaminu gdyy robi sie cieplo. moje oklejenia w zimoe wygladaly super, ale wystarczyl jeden dzien kiedy samochod porzadnie nagrzal sie na sloncu i w paru miejscach (okolice popielniczki w szczegolnosci) zaczelo sie marszczyc i wyglada to strasznie wiejsko. Mam jeszcze troche folii, sprobuje poprawic, ale jak sie nie uda to albo hydrografika albo kupie sobie cale listwy w szlifowanym aluminium. A propos - moze ma ktos do sprzedania w rozsadnej cenie?
-
Amortyzator sportowy M zamiennik
amortyzatory wg mojej wiedzy niestety nalezy wymieniac parami
-
E91 320D obniżone zawieszenie
Cheeroki - przepraszam z góry za offtop - czym woskowałeś auto?
-
E91 320D obniżone zawieszenie
Sprężyny zakładałem w listopadzie, aczkolwiek na tym zdjęciu z dystansem może stać trochę wyżej (no bo był świeżo po założeniu dystansu - a więc podniesieniu auta) - przejechałem może z pół metra wtedy żeby trochę siadło. Czasem też samo zdjęcie zrobisz z nieco innego kąta (niżej) i wygląda inaczej... w każdym razie obniżenie jest odczuwalne bo już parę razy przytarłem zderzakiem w miejscach gdzie wcześniej nie przycierałem :-/ Tak - przymierzany dystans był 50 mm (na 99% jeśli dobrze pamiętam).
-
E91 320D obniżone zawieszenie
Proszę bardzo. To jest na zimowych 16". Na większych letnich felgach + dystansach powinno wyglądać lepiej. Prześwit mam 12 cm (mierzyłem z przodu). http://img255.imageshack.us/img255/8806/img0900jj.jpg http://img703.imageshack.us/img703/7088/img0904q.jpg http://img42.imageshack.us/img42/525/img0905dn.jpg Tutaj jeszcze wersja na tej samej feldze z dołożonym dystansem 50 mm: http://img109.imageshack.us/img109/9028/img0324kg.jpg
-
E91 320D obniżone zawieszenie
mpakiet to zawieszenie 15mm nizsze od serii. ja u sie siebie zalozylem sprezyny eibach pro kit (25 mm z tylu, 35 mm przod jesli donrze pamietam). eibach ma zestawy dedykowane do konkretnego modelu samochodu. Jestem zadowolony, sporo osob na forum to ma. Gwint to raczej jakbys chcial mocniej schodzic ale wtedy nalezaloby wymienic tez np amortyzatory. Osiagnalem efekty ktorych szukasz. Na zakretach jest sztywniej, a samochod nie wyglada jak koza. Chyba ze masz xdrive'a - tutaj obnizanie budzi pewne kontrowersje, jest o tym watek na forum
-
klejone run flaty
albo sam jest tym handlarzem :)
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
poszukaj na forum, bylo kiedys - jesli dobrze pamietam efekt byl taki ze wyswietlalo na czesci wyswietlacza tylko (wielkosc taka jak na malym wyswietlaczu). Konieczna byla jakas glebsza ingerencja.
-
[E90] jaki silnik jest najlepszy do LPG
Tu jest niezle zdjecie ile ta butla zajmuje miejsca. To jak jazda z bomba za plecami - http://www.abart.com.pl/Galeria/BMW/116i#4 Gaz w 1er... hardcore
-
[E9X] nieświęcące ringi w lewej lampie
Kolega bbrys w zasadzie wyczerpal temat, ja dodam tylko ze nie mogac dostac philipsow kupilem Navra i swieca tak samo dobrze