Treść opublikowana przez sebos76
-
ile powinien palic w miescie e46 2.0diesel ?
moja 318 tds ma po mieście wg ksiażki 7,6 a rzeczywiście pali w okolicach ok. 8 l/100. natomiast twoja książkowo ma 7,4 po mieście- czyli powinna palic koło 8 również; ale nie przesadzajmy to wszystko zalezy jak jeździsz, korki, jakie dystanse- ja np głównie z pracy i do pracy mam 2,5 km w jedna strone. a nie masz problemu z termostatem? może masz silnik niedogrzany
-
Jaki akumulator do 2,5 td
polecam exide, mają duze prądy rozruchowe- w sklepie motoryzacyjnym dobiorą ci z katalogu
-
Co zrobic by sie szybciej grzala ?
podłącze sie pod temat :czy jazda z niedogrzanym silnkiem (wskazówka na 1/3 a nie pionowo, btw latem jak byłem w chorwacji i upały były niemiłosierne to wskazówka stała idealnie pionowo a teraz jak jest zimno to nie stoi w pionie) bo chyba mam podobne objawy powoduje zwiekszone zuzycie paliwa?
-
Do czego służą małe pokretła w panelu klimy??
tak, jak właczysz obieg zamkniety to włacza sie automatycznie klima - podejrzewam, ze w zamysle inzynierów z bmw chodziło o osuszenie wnetrza auta zeby nie parowały szyby
-
Do czego służą małe pokretła w panelu klimy??
regulacja temperatury 2 strefowa kierowca/pasażer
-
jakie kombi disel
ja mam w planach zakup e39 530d w kombiaku - taka kombinacja budy i silnika wydaje mi sie doskonałym kompromisem osiągi/ekonomia
-
jaki lepszy rozmiar na zime
185/65/15 ja tez takie mam oryginaly z niemiec byly juz w samochodzie zamontowane taki rozmiar zimówek
- turbo...
-
przyhamowanie silnika przy 3500 obr/min
sprawdź sonde lambda
-
czy to nie powinno być podświetlane???
szkoda, myslałem ze coś jest przepalone
-
czy to nie powinno być podświetlane???
w czerwonym kółku na zdjęciu - pokrętła od nawiewu http://img70.imageshack.us/img70/5141/bbmmwwwyt2.jpg
-
zawieszenie e36
sprawdz na szarpakach- stawiam na sworznie ja tez tak mam musze wymienic, i chyba kupie te wmocnione meyle z allegro (bez gumy)
-
Dziwne zachowanie oświetlenia wewnetrznego
sprawdz czujniki - bolce w drzwiach tylnych może tylne drzwi sie słabo domykają - wciskaj po kolei bolce palcem do oporu ja tak miałem. btw oświetlenie wewn w e36 jest super - bardzo mi sie podoba jak to sprytnie niemiaszki rozwiązały- wchodzisz do samochodu zapala sie i i sciemnia sie powoli dopiero jak przekrecasz kluczyk - super!!!!-
-
ELEKTRYTKA ??!!??
jeżeli "samochód jest włączany" - rozumiem że chodzi ci o to ,że pracuje silnik to nie ma to nic wspólnego z aku, podejrzewam, ze masz źle cos podłaczonei robi ci zwarcia gdzies i przepala bezpieczniki
-
E39 benzyna czy diesel...???
E 39 kombi też jest ładna, wszystko zależy od tego do czego potrzebujesz samochód i jak liczną masz rodzinę.... ja np teraz kupiłbym kombi:mam sedana, którego bagaznik jest srednio praktyczny, ale za to sylwetka samochodu jest bardzie drapiezna, kombi kojarzy sie przewaznie z autem typowo rodzinnym
-
LAKIER ????
na kielichu jest naklejka z nazwą lakieru u mnie: artissilver metalic
-
zdziera mi tylne opony od wew. strony
co to może być, zła geometria czy element zawieszenia ? chodzi o tylne koła?
-
czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!
dziękuje wszystkim za odpowiedzi, jeździł bym pewnie w nieswiadomości- byłem przekonany że abs jest. Potem pogodziłem sie losem, hmm pewnie nie ma no cóż , w poprzednim samochodzioe nie miałem i tez sie dało przeżyć Ale...Okazuje że jest, tylko niesprawny: łajza, która sprzedawała mi samochód wykręciła żaróweczkę od abs!!!! :mad2: Okręciłem licznik:patrzę: zaróweczki nie ma.... wkręciłem pali się jak byk na żółto kontrolka czyli teraz do elektryka, sprawdzac czujniki, przekaźniki, itp... :mrgreen:
-
jakie śrubki trzymają zegary w 36- nie moge odkrecić ich!!
i przez kierownice nie widze czym odkręcić :śrubokręt krzyżowy sie kręci, co to jest torxy???
-
tarcze przód e36
tez miałem ten problem- wymieniłem tarcze i klocki i jest ok kierownica nie telepie przy hamowaniu
-
jak sprawdzić czy przekaźnik jest sprawny
chodzi mi o przekaaźniki od abs w skrzynce bezpieczników: mam 2 takie czerwone z napisem ABS, ale abs nie działa (hamowanie w piachu- wszystkie koła ryją) i kontrolka abs sie nie pali w ogóle, bezpieczniki od abs sprawne... dzis sprawdzam czy żaróweczka nie jest przepalona
-
Maty podgrzewania foteli , wymieniał ktoś ??
mam podobny problem - grzeje tylko w plecy a d..a zimna.... :mad2:
-
No i nie mogę skasować inspekcji
dzis kasowałem inspekcję: wystarczy przekręcic zapłon i drucikiem połączyć pin 7 z masą (śrubka amorka) i to wszystko- działa!!!
-
Chip 318 TDS
na allegro jest tylko 1 chip do tds (750 pln) i co ciekawe koles, który to sprzedaje ma same pozytywy, ja chyba przy przyplywie gotówki w końcu zapodam, bo miałem różne koncepcje już... mysle że mojej starej padace to ani nie zaszkodzi ani nie pomoże ;-) http://www.allegro.pl/item128512058_chip_do_bmw_e_36_e_34_td_i_tds_okazja_.html
-
gdzie jest złącze diagnostyczne w e36?
dzieki juz znajde teraz to złącze