Treść opublikowana przez sebos76
-
olej cieknie z amorków przednich
w poniedzialek jade wymienić za amorki zapłaciłem 640 pln...monroe reflex- zobaczymy jak się sprawdzą są różne opinie
-
olej cieknie z amorków przednich
jak w temacie, wjechałem przy sporej predkości w sporą dziurę i ... prawy amorek pa pa- cały wachacz jest mokry az od oleju. lewy też juz się pocił. Teraz na zakętach czuję jakby przednie koła się trochę slizgały- czy to od rozwalonych amorków czy coś jeszcze mogło pójśc???- na szarpakach na stacji diagnostycznej oprócz rozwalonych amorków nic nie wykazał0....
-
i exx Co rozładowuje nam akumulatory
masz gdzies upływ prądu na masę albo jakis alarm, który w stanie czuwania ciągnie sobie prąd
-
JAKI DIESEL ??? 318?? 325??PROSZE O OPINIE!! POWROCIŁEM :)
ekonomia= 318 tds bezstresowe wyprzedzanie, ale trochę więcej stresu na stacji paliw =325 tds :mrgreen:
-
TDS w E36-jak to się sprawuje
ja mam od marca 318 tds, zrobiłem juz 6 tkm- super auto, bardzo ekonomiczne, średnie spalanie 2/3 trasa 1/3 miasto +klima non stop (obecne upały ) z dynamiczną jazdą ( łącznie z próbą bicia prędkości maksymalnej na lotnisku i i na trasie;-) : 7 l. polecam, fajne auto za niewielkie pieniądze. Od zakupu zmieniałem olej, filtry, odkażałem klimę i zmieniałem sworznie wahacza - nasze drogi!!! Oczywiscie apetyt rosnie w miare jedzenia i juz myslę o chipie albo o zamianie na 325 tds albo na 320 d ..... Reasumując: jesli potrzebujesz autko głównie do jeżdzenia do pracy i sporadycznie na trase polecam 318 tds, jesli odwrotnie to 325 tds ;-)
-
540iA efektywny start
chyba raczej efektowne....
-
Servis klimy - Warszawa
z którego roku masz samochód, że masz klime na R 12?
-
Czy można do e36 328 wstawić 325tds ???
dokładnie, kup starego klekota z początku lat 90' (fiesta 1.8 D, golf 1.6 D itp.) i bez żalu lej rzepak, tds po jakims czasie by sie zakleił nagarem ze spalania rzepaku i tyle bys se pojeździł, a starym diesel'kom nic juz ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi -:) :
-
Manewr wyprzedzania.
najlepiej wyprzedzać z rozpędu, ale czasami niestety nie ma warunków... Kiedyś jak miałem jeszcze punciaka, to pamietam że jechałem za jakimś starym kadettem, który wlókł się 60km/h, chcąc go wyprzedzić koleś zaczął przyspieszać, wyprzedziłem go dopiero przy ok. 140 km/h. Koleś był w wieku ok. 50 lat; niektórzy to chyba nigdy nie zmądrzeją...
-
co sądzicie o tej "pochlebej opinii" użytkownika
http://www.autocentrum.pl/go/28__ocena_kierowcy_BMW_Seria_5_1998_2__2__60__1854845051__1__3.html opinia druzgocząca dla e-39
-
Nowe stawki na auta używane?
jak to wprowadzą, to już nikt sobie nie kupi używanej BMW- taniej będzie wziąść z salonu z niemiec nówkę. Absurd, żeby płacić 30 k PLN za samochód o wartości 10 tys.
-
Klimatyzacja
to prawda, jak ja kupowałem samochód, to dałem warunek, że klima ma działać, a jak nie to niech sprzedający obnizy mi cene i sam naprawię, naprawił klime, ale żałował, że nie obnizył ceny, bo sie przeliczył co do naprawy:-). Okazało sie, że parownik był dziurawy. naprawa z naładowaniem klimy: 550 zł, ale teraz chodzi jak złoto
-
wymiana rozrządu 318TDS
podobno łańcuszek jest dożywotni
-
czy drgania kierownicy przy ostrzejszym hamowaniu są normale
głównie duża prędkość, np 140----->80, przy normalnym hamowaniu np w mieście, luzik -spoko; mówie tu o ostrym hamowaniu na trasie, jade szybciej i brak warunków do wyprzedzania jakiejś fiesty np
-
czy drgania kierownicy przy ostrzejszym hamowaniu są normale
amorek jeden niestety też juz mi sie poci...
-
czy drgania kierownicy przy ostrzejszym hamowaniu są normale
??? zauwazyłem, że jak ostro przychamuje i do tego jak nawierzchnia drogi jest nierówna, to kierwnica drga i cos jakby stuka. a jak nawierzcnia drogi jest w miare równa to kierownica tylko drga, czy to od ABS?
-
Dlaczego mi coś blokuje przy 160km/h 318 TDS
ja dzis troche pogoniłem, ale zabrakło mi drogi żeby rozpędzic więcej niż 160, pocieszające jest to, że przy tej prędkości miała w poniżej 4000 rpm. (zapas pod pedałem jeszcze był) Co sie okazuje : do 160 przyspiesza płynnie a potem już wolniej ale idzie, po prostu żeby rozbujac do ok 180 potrzeba baaardzo długiej prostej....
-
czy ktoś jeżdzi na oponie 195x60x15
ja u siebie mam 195x65xr15 na is 47
-
wie ktoś czym zamienić wkłady filtrów pyłkowych w E36
pyłkowe czy kabinowe ?? bo jeśli chodzi o filtr kabinowy to jest opis jak samemu wymienić w e36 w dziale zrób to sam
-
dezynfekcja klimy
dezynfekowałem ostatnio klimę takim sparajem co się stawia za siedzeniem kierowcy i wdusza przycisk do zatrzasku- wentylacja w zamkniętym obiegu sobie chodzi na max 10 min i powinno być ok. Ale nie jest. Problem zaczyna sie jak przełączam obieg zamkniety (automatycznie chłodzi jak jest ustawiona niższa temp) na obieg otwarty powietrza -zaczyna walic taką stęchlizną, może wymiana filtra kabinowego rozwiąże problem?
-
Poprzednicy waszych BMW..
125p-rocznik 1983 w spadku po dziadku Seicento rocznik 1998 Punto rocznik1996 no i teraz E36 318 tds ;-) w końcu prawdziwy samochód (chcociaz 125 p był troche podobny do starych rekinów)
-
Dlaczego mi coś blokuje przy 160km/h 318 TDS
jeżeli masz przy 160 km/h aż 4500 obrotów to cos chyba jest nie tak, ponieważ 318 TDS, przy 4400 obrotów ma max moc- czyli w okolicach 90 PS, dalej moc już nie wzrasta, poniewaz prędkość jest w pewnym sensie pochodną mocy- wynika z tego że chyba nic wiecej nie wykręcisz. Ja moją 318 TDS jechałem najszybciej narazie również w okolicach 160, poniewaz nie ma w moich okolicach dróg na których można by sie bezpiecznie poruszac szybciej :-). Katalogowa prędkośc maksymalna to 182 km/h, ale bądźmy szczerzy: 318 tds to nie jest samochód wyscigowy i wspomniane 160 wystarczy do sprawnego poruszania sie po naszych "autostradach"
-
"świerszcze"
na 100% schowek, jak sie przytrzyma nogą (pasażer) to nic nie hałasuje
- "świerszcze"
-
"świerszcze"
pasy zapinam zawsze, ale wkurza mnie ta klapa od schowka