Treść opublikowana przez sebos76
-
gdzie jest złącze diagnostyczne w e36?
nie moge znaleźć nic poprzez szukaj- chce skasować inspekcje (zewrzec piny 7i19)- tylko...gdzie jest to złącze
-
nie dzialaja spryskiwacze szyb
sprawdz zaworki przy dyszach,ja to wywalilem , bo tez mi nie pryskalo na szybe- teraz jest ok
-
czy przy przebiegu powyżej 250 tys mozna wlac olej 5W-40
no bo własnie zamówiłem na allegro castrol magnatec gtd 10w-40(90pln) a przysłali mi droższy 5w-40(125pln) i mam dylemat czy go zwracać czy zalać tym droższym ;-)
-
czy przy przebiegu powyżej 250 tys mozna wlac olej 5W-40
czy przy przebiegu powyżej 250 tys mozna wlac w tds olej 5W-40? czy to jest pełen syntetyk?
-
318 tds, stosunkowo wolno wchodzi na obroty
u mnie taka mułowatość jest tylko jak włącze klimę, a tak normalnie to rusza ze skrzyzowania całkiem przyzwoicie. dobijało mnie to jak byłem latem w chorwacji- gdzie bez klimy nie ma po co jechac w ogóle- musiałem ostro kręcić silnik żeby bmw nie przynosiło mi wsydu
-
czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!
wklejam pare fotek komory gdzie ta pompa abs?? http://img170.imageshack.us/img170/5803/img1255la4.jpg http://img180.imageshack.us/img180/2830/img1256ul3.jpg http://img246.imageshack.us/img246/9302/img1257hd7.jpg
-
odięcie przy 210km/h o co chodzi 318is automat
również uważam, że wpływ wiatru na Vmax jest istotny. jadąc pod wiatr podejrzewam,że nie zblizysz się do Vmax. Poza tym wszystkie testy, które są robione a ich wyniki opisane w instrukcji obsługi sa wykonywane na torze, samochód jest zatankowany pod korek i siedzi jeden pasażer obok co w przypadku małych silników moze miec malutki wpływ na przyspieszenie od 0do 100 i V max.
-
odięcie przy 210km/h o co chodzi 318is automat
kilka danych z instrukcji od e36: 318is Hochstgeschwindigkeit (po ichniemu Vmax) 213 km/h mit automatischen getriebe 207 km/h :D
-
318 TDS - slabe punkty i wrazliwe strony
silnik jest nie jest niestety zbyt mocny: to wykastrowana o 2 cylindry jednostka z 325 tds; 90PS i 190Nm nie czynią z niego demona, nie spalisz gumy itp. można wsadzic czipka wtedy jest znacznie lepiej lepiej. 120 PS i przyzwoity moment ok250 Nm usadowią go bliżej 318i zaletą jest niskie spalanie;-) moja pali średnio ok 7/100 km a jeżdze dynamicznie, przy emeryckiej jeździe zszedłbys jeszcze niżej. W trasie jak jechałem do chorwacji przy ostrej jezdzie przez polske spalil 6.5 - szybka jazda krajową jedynką i próba bicia prędkości max na odcinku autostrady (V max 190 km/h). Acha!!! klima strasznie zamula silnik...
-
BMW Compact - swap z 1.8 tds na 2.5 tds?
gdzie i za ile robiłeś chipa?? jak różnica w osiągach??
-
Jakie lampy tylne w stylu LEXUSa?
równiez uważam, że wszelkie pakowanie w e36, golfy III itp. "lexusowe" lampy to maxymalny agro-tuning. ja tez swego czasu kupiłem do przodu kierunki przezroczyste, które nijak nie komponuja sie z lampami e36, całe szczęście mam jeszcze oryginały...
-
czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!
zrobie foto komory, nawiasem mówiąć szwagier oglądał i widzaił jakąś pompe abs niby....
-
czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!
to kuźwa chyba nie mam takiej kontrolki
-
czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!
a jak wygląda kontrolka od abs? jest na niej napis ABS? hamulce z tyłu bębnowe mam auto jest dobrze wyposażone, dziwnym by było że jest klima 2 stref i podrzewane siedzienia a nie byloby abs??
-
czy jest możliwe że 318tds z 1995 r nie ma ABS?? odp. nie!!!
jw, wydaje mi sie ze abs nie działa u mnie
-
"DIESEL ŹLE ODPALA" - które urządzenie z allegro w
najsmieszniejsze jest to, że kazdy z tych sprzedawców ostrzega przed podróbkami ich "produktów" :D :D :D
-
wymiana żarówki podświelenia zegara analogowego
ok dzięki. sam na to wpadłem, ale bez śrubokręktu sie nie obyło-palcami tego nie chwycisz
-
wymiana żarówki podświelenia zegara analogowego
wyciągnąłem zegar: z tyłu jest żarówka, ale nie wiem jak ją wyciągnąć ?? a nie chce niczego połamać ani ukręcić
- Lampka rezerwy
-
Jak to jest zimą?
ja z kolei po przesiadce z punto do E36 zimą byłem wsiciekły bo puto szło jak pług, w sniegu na wysokości podwozia, nie było górki, pod którą bym punciakiem zima nie podjechał a e36 - parking na lekkim wzniesieniu, i koniec jedno koło złapało troche lodu (snieg) i bmw stoi w miejscu....
-
Klimka dwustrefowa jak to dziala.
mam tak samo- minimalne różnice temperatury są jak sie kręci gałkami od ustawiania temp. lewo-prawo, ale najszybciej działa pokrętło nad środkowym nawiewem
-
awaryjne hamowanie i zarzucenie tyłem
miałem awaryjne hamowanie na prostej drodze -dojeżdżałem do skrzyżowania i musiałem wyhamować na maxa, żeby nie wjechać w tył mercedesa- którego zauważyłem w ostatniej chwili (skręcającego w lewo). Przy tym hamowaniu uciekł mi delikatnie ok. 0.4 m tył w stronę pobocza czyli w prawo do kierunku jazdy. Hamowałem z ok. 60-70 km/h do 0 na odcinku ok. 25 m. Asfalt był suchy, droga lekko koleinowata. Czy lekkie zarzucenie tyłem świadczy o niesprawnym ABS, czy nierównej sile hamowania na jednym z kół ???
-
brak numeru nadwozia, czy to problem?
nr vin jest nabity w kilku miejscach raczej a nie tylko w jednym
-
wyraźnie słabszy jak włącze klimę...
bo doszło do do tego, że chcąc np wyprzedzać wyłączam klimę... :mrgreen:
-
wyraźnie słabszy jak włącze klimę...
czy w 318 tds włącznie klimy powinno powodowac wyraźne osłabienie/obciążenie silnika????