Treść opublikowana przez Taucher
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ja od miesiaca smigam na letnich :)
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
191kkm
-
[E8x] zamówienie grupowe - LOTKA AERODYNAMIK
Juz jest po 360zl (bylo 450zl) :) Moze zbierzmy sie grupowo to koles zejdzie jeszcze z ceny :)
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Powiem tak. Myslalem, ze silnik chodzi cicho i bez zarzutu... dopuki nie uslyszalem jak chodzi teraz - po wymianie lancucha :) Podczas odpalania praktycznie cisza w kabinie :)
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Naprawa zakonczona. Silniczek chodzi cichutko jak mysz. Kultura pracy wzrosla. Wymieniono: - Kompletny rozrzad (lancuch, kola zebate, napinacz, slizgi, itp.) - czujniki walu i walka - uszczelka pod miska - uszczelka pod pokrywa zaw. - olej - i jeszcze pare innych drobnych rzeczy koszt (czesci z robocizna) 2156zł - pobije ktos? :)
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
odradzam uzywki :)
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ja przy 18kach mam mieszany rozmiar. Przy 17kach mam jednakowy. Wystarczy na tabliczke spojrzec w drzwiach. Wydaj mi sie, ze i jednakowe sa i rozne dopuszczalne
-
120D Uni Schwarz II,AC schnitzer 19/Korekta lakieru!up!str2
Plus posiadania 19ek - klocki mozna zmienic, bez sciagania kola :)
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Albo kupic fartuchy. Zakladanie trwa sekunde
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Ostrzegam wszystkich, ktorzy maja juz znaczne przebiegi - rozrzady juz nie sa bezobslugowe (jak to pisze w ksiazce). Radze im sie przygladac wczesnie. Unikniecie niepotrzebnych kosztow
-
Skrzypienie
u mnie pomogla wymiana elementu nr 8 na rysunku, a zanim go wymienilem, doraznie podniesienie auta lewarkiem i przy spuszczonym kole w dol psikniecie smaremw miejsce styku ze sprezyna (tyle, ze to pomagalo na tydzien - dwa), a syf sie tam wtedy zbieral niezly :D http://ills.bmwfans.info/3jzx.png
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Diagnoza zakonczona. Rozwalilo szyne napinajaca (czesc nr 2 na rysunku), a w zasadzie w miejscu swoznia (nr 10) sie oderwalo w p.i.z... Łancuch wydluzony. Ogolnie caly kompletny rozrzad do wymiany, plus olej, uszczelki, itp pierdoly I jak zyc panie Tusku, jak zyc :) http://ills.bmwfans.info/35gn.png
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Nie rozumiem ostatniego pytania ?
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Bywalo tak od jakis pol roku, ze w trakcie opalania auta (zwlaszcza po nocy) bylo przez sekunde slychac takie zagruchotanie lekko metaliczne. Nie zdazalo sie to zawsze ale jednak. Po odpaleniu zadnych niepokojacych odglosow. Podejzewam, ze lancuch juz byl na tyle luzny, ze napinacz nie dawal rady. tylko czy to byloby normalne, ze nie gruchotal by lancuch caly czas?? i Dziwne, ze auto przestalo kompletnie odpalac po wyjeciu czujnika i wsadzeniu. Czyzby wtedy przeskoczyl juz ten lancuch na dobre ?
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Dzisiejsze newsy od mechanika wskazuja jednoznacznie na rozrzad :/ najgorsze, ze jakies opilki pojawily sie na czujniku walu i po zdjeciu pokrywy zaworow tez sa. Cos tam musialo strzelic. Wieczorem bede wiedzial prawdopodobnie w czym tkwi w 100% problem i co go rozwiaze. Na razie lece do banku :)
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Moze kolega mysli, ze to wulkanizator ma do niego przyjechac (najlpiej jak jeszcze spi) i mu wymienic rach ciach :)
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Po dzisiajszej wizycie u mechanika wyglada to tak: Odpielismy czujnik na wejsciu zostawiajac jedynie ten nowy na wyjsciu. Auto nie chcialo odpalic. Podpielismy z powrotem oba i... w dalszym ciagu kreci ale nie odpala :shock: . Zresetowalismy bledy i wyskoczyl tym razem blad polozenia czujnika WAŁU. Wygląda, ze i wału i wałka sa uszkodzone. Dziwne tylko, ze po wpieciu wszytskiego do kupy odpalenie auta bylo juz niemozliwe skoro ja tam normalnie dojechalem itp :/ jutro wsadzamy nowy czujnik WAŁU i sie okaze
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Tak wywalilo. Pod kompem jest tylko i wylacznie ten blad. Jeszcze mam pytanie. Jezdzenie z tym do czasu naprawy ma jakis negatywny wplyw, nie wiem, na katalizator albo cos innego ?? bo wiadomo komp cos tam w zwiazku z tym bledem pozmienial. Auto slabsze, glosniejsze i spalanie wzroslo zaowazalnie :/
-
[E87] Amortyzatory
Wyjmij, sprawdz numery, jedz (lub wtedy idź) i kup takie same :)
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
no wałka, wałka. Wiadomo o co kaman :) jeszcze latwiej by bylo od kogos wyjac czujniczek i wsadzic na podmianke :)
-
E46 320ci 2000 - czujnik położenia wałka rozrządu
rowniez jestem ciekaw :/
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
bylo podpinane pod kompa. Blad jest mowiacy dokladnie z czujnika wału rozrządu zaworów wydechowych. Nie pamietam jakim programem. ma to jakis wplyw? cos wiecej mozna wyciagnac z bledu pod INPĄ? ps. kurde boje sie, ze to nie sam czujnik. No ale zobaczymy po wymianie na oryginal ps2. co sadzicie o takich oryginalnych, ale uzywanych z alledrogo czujnikach ?
-
E87 120i - błąd czujnika pozycji wałka rozrządu - pytanie
Witam, wywaliło mi ten błąd, czujnik wymieniony na FEBI bodajze i nadal to samo. Dzisiaj albo jutro bede mial oryginal do wsadzenia. Pytanie do znawcow tematu: co jeszcze moze byc przyczyna tego bledu poza walnietym czujnikiem oprocz: - instalacja elektr. do czujnika - napinacz lancucha rozdzadu - czujnik walu pytam zeby nie jezdzic po mechanikach po 15 razy :/
-
E87 120i - MoMo
Nie bede zmienial tego co producent zaprojektowal :) na zywo to wyglada naprawde dobrze http://www.beastpower.com/products/eisenmann/new/B5324.02320-p.jpg
-
E46 320ci 2000 - czujnik położenia wałka rozrządu
Witam. Podepne sie pod temat bo tez mnie dotyczy (silnik podobny) E87 120i. Wymiana na Febi nic nie dala, dalej bledy. Jutro - pojutrze mam miec oryginal. Zobaczymy wtedy