Treść opublikowana przez Taucher
-
E87 120i co wymienic po kupnie
a na klasy lepkosci nie zwracac uwagi? LL04 chyba zalecaja, ewentualnie LL01 no bo to, ze syntetyk to chyba nie wszystko ??
-
Olej odessac czy spuszczać ?
Do dentysty tez mozna chodzic raz na 3 lata (taniej wyjdzie), tyle, ze potem borowanie bardziej bolesne no i zeby badz co badz juz nieodwracalnie bardziej uszkodzone :)
-
Olej odessac czy spuszczać ?
Na pewno wiecej zdan na plus bedzie, zeby czesciej wymieniac niz rzadziej :D
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
205 bedzie ok - tak wyjezdzaly kiedys e87 z fabryki (na 7,5 cala) 225 bedzie naciagniete - lepsze by bylo 245
-
[E87] Jaką szybę przednią polecacie - nie polecacie ??
Miałeś pajączka (stłuczenie) czy peknięcie? ja mam oryginał szybę i sensor też mi działa bardzo żadko - nawet jak ustawię czułość na maksa
-
[E87] Jaką szybę przednią polecacie - nie polecacie ??
No właśnie. Z jednym odpryskiem jeżdżę już jakiś czas, ale te dwa wczorajsze są na samym środku szyby! Zgłosiłem już do ubezpieczalni. Zobaczymy jak będzie, bo może będą naprawiać , a nie wymieniać całą szybę :) Cholera wie co lepsze
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ja mam dokładnie te rozmiary i zaostałem przy ROF (niedawno wymiana była, a w zasadzie to czekaja na letnich felgach na wiosne), z opon NCT5 goodyear byłem zadowolony. Po pieciu sezonach i 75kkm zdarly sie do 4,5mm
-
[E87] Jaką szybę przednią polecacie - nie polecacie ??
Wczoraj podczas deszczu i jazdy na trasie dostałem w szybę kamyczkiem (a w zasadzie dwoma). Niestety z powodu deszczu pęknięcie zaóważyłem dopiero w garażu po powrocie do domu. Z racji, że oba peknięcia (potłuczenia) są raczej w centralnej części szyby zdecydowałem nie czekać i zrobić wymianę. Pytanie do osób, które miały już tą przyjemność - nieprzyjemność :) Polecacie jakiegoś konkretnego producenta?? czym się kierować i czy robiąc naprawę przez AC mamy jakiś wybór czy zdajemy się na partnerów ubezpieczalni?
-
E87 120i co wymienic po kupnie
Moze zrobmy ranking olejowy :) ulatwi to wybor kazdemu :)
-
E87 120i co wymienic po kupnie
Ja jezdzilem na niby firmowym od BMW (a to podobno castrol) i ostatnio wlalem juz castrola (bo jednak tanszy niz ten BMW) i faktycznie roznica na minus byla. Auto mniej zwawe i "chetne" Nastepna wymiana, poleci juz cos innego, zobaczymy rezultat :)
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Kurde, az tak odczuwalnie zle sobie radza?? Moze masz za duze oczekiwania?? :) wkoncu jazda nawet na zimowkach w warunkach zimowych (mokro, chlodno) to nie to samo co w lato suchy, cieply asfalt i jazda na oponach letnich. Musialbys zalozyc inny komplet opon i porownac
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Ja mam wr ale g2 (te bardziej na lekkie zimy) i jest super
-
[Wideo] Ciekawe filmiki z BMW seri 1 w Internecie
Najlepsze sa relingi :D no chyba, ze to spojlery specjalne
-
Dystanse do bmw e87
Dlatego trzeba sie trzymac tego co producent zaleca :) bedzie wyglad, osiagi i trakcja
-
żółta kontrolka DPF?
Powinno byc: NerwuseQ :lol:
-
[E87] 120d damianz
A masz u siebie HiFi zestaw? chodzi mi dokladnie o te dwa suby pod fotelami. Bez tego kazde glosniki 10cm (no chyba, ze z bardzo wysokiej polki) zostana zabite niskimi tonami tak czy siak
-
Dwustopniowe światła hamowania
Doczytałem w instrukcji, że E87 posiada taka funkcję, a mianowicie: "Dwustopniowe światła hamowania świecą w dwóch stopniach w zależności od siły hamowania: - Normalne hamowanie: zapalają się światła hamowania oraz środkowe światło hamowania - Silne hamowanie: Z każdej strony samochodu załączone zostaną dalsze światła hamowania" Sprawdzałem na trasie z kolegą jadącym z tyłu i nic takiego się nie dzieje u mnie. To jakaś opcja? wymaga kodowania? No chyba, że trzeba depnąć w hamulec aż do włączenia się absu, bo tego nie próbowałem :)
-
[e87] Moduł USB
To ja sie podlacze do pytania z tym, ze mam wersje przedlift. Da sie w ogole USB dolozyc do tej wersji? Sorry dla autora za podczepke
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Czyli polatamy bokiem na rondach z tym DTC?? czy nie? ja to kiedys wlaczylem jak zona powaznie zakopala sie na parkingu w glebokim sniegu i pod kolami zrobily sie dołki i lod od slizgania. Szczerze to nie pomoglo za wiele. Rozwiazaniem bylo wylaczyc calkowicie kontrole trakcji, a potem przod - tyl rozbujac i heja :) Ciekawe jest jeszcze to zdanie a powyzszego artykulu: "Przy wszystkich systemach kontroli stabilności/trakcji musimy pamiętać o identycznej średnicy kół z tyłu lub z przodu, gdyż nawet niewielka różnica może powodować problemy."
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
No wiesz. Sam jak kupisz nowe, pojezdzisz to tez sie staja uzywane :wink:
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Nie tyle wiek, co sposob przechowywania. Roczna opona (nowa), ktorą ktos trzymal na dworze (cieplo, zimno, slonce, deszcz) bedzie gorzej wygladac niz 5cio letnia przechowywana w ciemnym magazynie w normalnej jednostajnej temperaturze. Wg continantala opona 5cio letnia dobrze przechowywana, nie uzywana nie traci nic na wlasciwosciach. Czytalem ostatnio w folderze continantala jak bylem u wulkanizotora. Kupno uzywanych opon to juz podwojne ryzyko. Jak widze na ogloszeniach na zdjeciach w tle regaly na dworze z oponami to odpuszczam na dzien dobry
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Na wystawy tunningowe owszem :P ale i tak nie z tymi felami
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Najlepsza to jest opona 205 na tej szerszej (9cali) feldze :mad2:
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Dzisiaj po wczorajszych opadach na slasku (wreszcie) byla okazja sprawdzic nowe nokiany i wg mnie rewelacja. Zmiana pasa na trasie na dosyc glebokim blocie posniegowym bez jakichkolwiek odczuc na kierownicy. A i jazda bokami po bialej drodze w pelnej kontroli :)
-
E87 120i co wymienic po kupnie
Jesli ksiazka nie mowi jasno o historii auta to wymienilbym tez plyn hamulcowy