Treść opublikowana przez KovalGD
-
E60 520d 2007 lci korozja?
Generalnie blachy są dobrze zabezpieczone,moje jest z 2006 i nic z blachami się nie dzieje,ale jak to w życiu,różnie się dzieje. :)
-
urwane klapki w kolektorze bmw e603.0d
Bez klapek będzie ok,różnicy nie zauważysz :cool2:
-
Po co jest przepływomierz w 3.0d?
Nie robiłem adaptacji i takich objawów nie miałem,moc i obroty były ok.Jak odłączyłem przepływke to miałem opóznioną reakcje przy depnieciu na gaz.
-
E90 320d przepływomierz pytanie
hej kolego a jakie miałeś objawy uszkodzonej przepływki?? u mnie mam takie przymulenie do 2.5tys potem nagle szczał mocy ale to tak zmiennie raz idzie raz muli do tych 2.5 U mnie nic nie muliło ale zdrowo zakopcił przy muskaniu pedału gazu,przy mocnym depnięciu dużo mniej, auto po chipie i wyciętym DPFie
-
E90 320d przepływomierz pytanie
Generalnie tylko oryginał Bosch chociaż z jakością bywa różnie,w grudniu 2011 założyłem nowy a w sierpniu musiałem go reklamować bo się zepsuł :mad2:Co innego podawało ECU a co innego dawał przepływomierz.
-
530i pocenie z pod miski oleju
Na dzień dobry zmień uszczelkę pod miską i odmę,chyba że odma była wymieniona.Jeśli odma się zatka to olej wywala wszystkimi możliwymi miejscami(uszczelki) :)
-
Szarpiacy automat przy hamowaniu E60 520d
Czy to wedlug ciebie sa objawy starego softu w skrzyni?Ty piszesz o tzw kangurze (czyli zbyt wczesne wrzucenie pierwszego biegu przed calkowitym zatrzymaniem samochodu) a kolega pisze o poszarpywaniu przy hamowaniu oraz falowaniu obrotow na postoju w pozycji skrzyni D. Tak,ale w ostatnim jego stadium upadlosci ... :wink: U mnie nie szarpał przy przyspieszaniu,obroty też nie falowały,
-
Szarpiacy automat przy hamowaniu E60 520d
I jak to ogarnałes? Mozesz polecic kogos od takich spraw? Ogarnąłem w ten sposób że sprzęgło poszło do wymiany,przy okazji wyszło że koło pasowe i pompa wody się skończyły :mad2: Jestem z Gdańska,jeśli chcesz dobrego mechaniora od BMW to pisz na priv :D
-
Szarpiacy automat przy hamowaniu E60 520d
Chyba kończy ci się konwerter ( sprzęgło hydrokinetyczne) miałem podobne objawy plus szarpanie przy jeżdzie na wsteku.
-
[e63] dymi na wolnych
Uszczelniacze na zaworach są zużyte i dlatego kopci ,nie napisaleś jak jest ze zużyciem oleju bo przy takim kopceniu pewnie całkiem spore.
-
530d Klapki . a DPF
Z tym polonezem to nie głupi pomysł,ostatnio jak byłem w ASO dwóch pracowników głośno myślało jak to ze starszymi autami było fajnie,żadnej elektroniki i innych cudów i auta kulały aż miło :mrgreen: Klapy i DPF wywalone :cool2:
-
530d Klapki . a DPF
Nic nowego prawie większość o tym wie tylko co robić żeby nic nie wycinać a jezdzić i nie myśleć o tym że muszę przegonić klamota żeby DPF wypalić, chociaż u mnie to nie pomogło :cry2:
-
Gwałtowny wzrost poziomu oleju 318d DPF...
Nikt nie każe wycinać filtra,napisałem że u mnie się tym skończyło bo nic nie pomagało,walczyłem z tym ok roku i miałem już dosyć (co 4kkm wymiana oleju bo tak mocno przybywało) a ciągłe upuszczanie oleju skończyło by się tym że zamiast oleju silnk. byłby tylko ON. Poczytajcie na E60, nie tylko mnie to spotkało. :cool2:
-
Gwałtowny wzrost poziomu oleju 318d DPF...
Taniej wam wyjdzie jak zalejecie silnik ON (przecież jest tłusty) zamiast olejem silnikowym i DPF też będzie ok. :mad2: Good Luck :cool2:
-
Gwałtowny wzrost poziomu oleju 318d DPF...
Na początek poszukaj w dziale E60 tematu Szybko Przybywa Oleju. Miałem to samo i skończyło się wycinką DPFa :twisted:
-
Serwis BMW Hamburg-zwalili mi auto
Pewnie wiatr wiał tego dnia wyjątkowo ze wschodu chyba że szef serwisu był z PL. Toż to k...a jakaś masakra, na żywca wywalają ludzi w kosmos :duh:Myślałem że takie cuda to tylko w Polandzie. :mrgreen:
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
Wcześniej nie kopcił (DPF out w listopadzie),diesel nie musi kopcić( w pracy ponad 1000000km przez 5lat i zero chmury)
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
Wymieniałe bez adaptacji,pytałem kolesia który zajmuje się elektroniką w nie autoryzowanym serwisie i powiedział że on jak wymienia przepływki to nie robi adaptacji :| Fakt że auto zaczyna mi kopcić przy jeździe emeryckiej a przy mocnym deptaniu jest ok, i teraz jest pytanie czy to EGR czy dolot(lekko zapocony) czy przepływka(ok5kkm temu wymieniana) na starej nic się nie działo oprócz większego spalania.
-
530 D 2008 Awaryjnosc ?
Kupno używki to loteria,obyś dobrze trafił :P
-
e92 320i szybko się nagrzewa, włącza wentylator
Termostat nie otwiera dużego obiegu,wymień go.
-
530d zużycie oleju
A kiedy wymieniałeś odmę bo jeśli ci kopci na siwo to zacznij od odmy.
-
530d 218ps zapchany DPF co radzicie ?
Spróbuj wypalić benzyną i sprężonym powietrzem a jak to nie pomoże to wytnij dziada :cool2:
-
BMW 520D E60
Te silniki nie są jakoś specjalnie awaryjne tylko wydaje mi się że były produkowane trochę później tzn. po 2004r, największy problem to DPF ( nie do miasta) po za tym to samo co inne 4 garowe ropniaki.
-
e 60 zawieszenie silnika
To ciekawe ale dlaczego drgania są najbardziej odczuwalne na tych pozycjach o jakich wcześniej napisałem :?: Na N tego nie czuć na D też praktycznie jest ok, najgorzej jest R i P.
-
e 60 zawieszenie silnika
Właśnie wczoraj tak sobie pomyślałem że nie brałem pod uwagę tego zaworu, będę na urlopie to obadam sprawę, tylko jak sprawdzić ten zawór?