Treść opublikowana przez orzel_man
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
wiesz jak jest. Hobby jakieś trzeba mieć ;) a zrobienie czegoś przy aucie zwyczajnie sprawia mi satysfakcję. nawet jak są to drobiazgi. Poprostu klimat garażowy ma w sobie "coś". można godzinami tam siedzieć. czy to porządki robiąc czy "spożywając" płyny, które wskazane niemalże obowiązkowo przy tych temperaturach ;) Jutro kończy się ogłoszenie i tak się zastanawiam co dalej będzie. Pożyjemy zobaczymy
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Marnie powiem Ci. Ale jakiegoś Mega ciśnienia nie mam. Kilka osób sie dopytywało. Ale nikt nie przyjechał. Każdy by chciał super konfiguracje za 25k. A jak Mam oddać za grosze to wole sam jeździć. Narazie normalnie auto użytkuje. Jest Ok. Tylko małe przebiegi. I trochę mi szkoda tego motoru.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Coś tam delikatnie kapało z okolic zbiorniczka spryskiwaczy... jak się okazało sama pompka była nieszczelna. nowa już na miejscu, wszystko szczelne ;) pompuje aż miło. ori była VDO.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzięki za szybką odpowiedź, tulejka raczej ok. jak latarką świeciłem i sprawdzałem zbiornik to płyn widoczny był zdecydowanie powyżej. Na wysokości krućca poziomego - tego wychodzącego do spryskiwaczy. jakby z odpowietrzenia tego bocznego leciało. (tego otworu)
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dziękuję, zamówione. zdażało się w przeszłości że ciekło z Pompki? bo miejsce trudne do diagnozy, i nie wiem czy pompka czy przewód nieszczelny. jest tam jakieś uszczelnienie wewnątrz ?
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam. Prośba o namiar na pompkę spryskiwacza. Bmw e53 LX80122 Dziękuje.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
I tak miałem kupione filtry. Jak wymieniam to Wszystko. Paliwa. Oleju. Kabinowy. Powietrza. Max co 10 tys. Poza tym lubię sobie w garażu „posiedzieć”
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Wczortaj udało się chwile wygospodarować... na wymianę filtrów powietrza i kabinówki... w fordzie gimnastyka a tutaj trochę rozbierania jest...
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
O a to ciekawa informacja... ale opony klasy premium powinny być raczej dobrze zrobione/ pomierzone ;)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Przecież fabryka jasno określa szerokości przy 20” Zarówno felg jak i opon.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Ja mam na lato różne szerokości. Na zimę jednakowe Zero problemów.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Musiałbyś jechać obejrzeć autko. weź Vin i sprawdź sobie co jak. na jednym z dekoderów nawet ostatnio estymowany przebieg podało i u mnie całkiem się sprawdziło ;) fotki słąbej jakości więc ciężko coś więcej wywnioskować. z tego co zobaczyłem... to nie podoba mi się do końca kolor przedniego zderzaka... ale musiałbyś zmierzyć najlepiej, bo na tych odcieniach siwego/ szarego to różnie bywa przy pstrykaniu fot. Edit: W o spalaniu 10l to możesz zapomnieć... moja tyle w trasie bierze.
-
x5-tylne lampy led pulsują
Ooo. Ta z ostatniej fotki mi sie widzi jednak. Ładne to
-
x5-tylne lampy led pulsują
Ja montując kamerkę w E39 touring... również miałem problem ze stabilizacją napięcia. zainstalowałem przekaźnik pod stały + przy radiu i było petarda. problemy zniknęły. A wracając do tematu. zastanawiam się nad kupnem lamp. ale mam mieszane uczucia. po przepolerowaniu i wymyciu ori całkiem spoko to wygląda i świeci przyzwoicie. Macie więcej fotek taki aftermatketowych lamp z innymi przetłoczeniami niż ori ? na necie znalazłem takie coś... i cena nawet przyzwoita.. https://www.google.com/search?q=2050919E&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=rk8z0fQ4xW2tyM%253A%252CPpbNs2lrnikFZM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kR1DdvnjCzIKf1xY41XxyOEcsB4UA&sa=X&ved=2ahUKEwjo47X9gp3iAhULJFAKHWusBDYQ9QEwA3oECAkQBA#imgrc=rk8z0fQ4xW2tyM: przyciemniane kierunki i wsteczny...
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Wczoraj Helga dostała nowe hamulce na tył łącznie z kompletnym zestawem ręcznego nie "ćwiczyłem" zbytnio, solidne dobre ATE. narazie docieramy. dodatkowo serwis olejowy i filtr paliwa... ciekawe, że układ odpowietrza się ok 15 min wg procedury. W weekend wymienie sobie kabinowy i powietrza;) Ile oleju wchodzi ? 6,75l ? bo miałem 6,5l i na miarce... trochę ponad minimum jest.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Hehe... spoko nikogo nie zmuszam. Przez ostatnie miesiące ponad dychę wrzuciłem. więc cóż... coś za coś. Poza tym jest przebieg, który na 90% faktycznie taki jest. Większosć klekotów ma dużo więcej nalatane.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
W weekend pobawiłem się trochę z lampami Przepolerowałem, wyczyściłem wewnątrz. Wypłukałem wodą destylowaną. Nabrały kolorku ;) zacząłem więc działać z folią. zrobiłem jedną lampę ale nie do końca widzi mi się całą taka ciemna. w związku z tym jak się auto nie sprzeda to kupię klosze, z dymionymi kierunkami i wstecznym. W sumie to nie jest taka zła ;) Przyszła też mega mocna żarówka wstecznego... ale to będziemy się "bawić" jak nowe lampy będą.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
No dobra ... namówiliście mnie ;) W planie mam wrócić do S maxa Bardzo fajna pozycja za kierownicą. wygodny. ładna stylizacja i przede wszystkim praktyczny. wiem że to nie BMW itd... ale rozsądek wygrał. Pełny pakiet titaniumS i auto w benzynie z automatem. Wiem Power shift = problemy - ale autko ma bardzo mały przebieg i sprawdzoną skrzynię. Żona była zachwycona poprzednim s maxem - ale tamten miał 2,5 Turbo i prawie 280hp. Moje dzieciaki 5 i 7 lat więc jeszcze przez trochę muszę wozić graty. tak jak pisałem. Później kupie sobie jakąś mega dopasioną e38 ... jak będą dostępne jeszcze ;) Jak wszystko się uda to z pewnością się pochwale :cool2:
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Dokładnie tak jest. Ciśnienia nie mam... nie sprzeda się będę jeździł...klął pod nosem przy pakowaniu rowerków i tyle. auta nie zamierzałem wystawiać... ale pojawiło się coś o czym wcześniej myślałem a nie było możliwości... teraz jako takie są. Pożyjemy zobaczymy.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Heh... no powiem Wam szczerze, że o ile uwielbiam BMW, zwłaszcza z końcówki lat 90tych początku 2000 to jest to jedyne auto w rodzinie, i muszę iść na pewien kompromis. SUV jest super, jak nie wozisz hulajnóg, rowerków, masy Toreb ubrań zabawek i innych tego typu pierdół. poza tym jednak coraz częściej potrzebne solidne miejsce z tyłu między fotelikami... a w ixie... średnio to wychodzi. Stąd powrót do minivana. przesiadając się z S-maxa mówiłem sobie i żonie, a jak coś to bagażnik na dach, przyczepka mała itd i wejdzie dużo więcej. Nieprawda, codzienność weryfikuje temat. i nie podpinam przyczepki anie nie wrzucam na codzien bagaja na dach, Znajomy ma na sprzedaż bardzo pewne auto i dlatego Helga idzie pod młotek. za kilka lat, jak już foteliki wyjadą, albo dzieciaki nie będą chciały ze mną gdziekolwiek jechać kupie sobie e38 z V8 pod maską i będę się "woził";) a tymczasem... życie i tyle. Jeśli znacie kogoś kto szuka fajnego ixa to zapraszam. sporo włożyłem, mam rejestr napraw, wymian itd. Masę dokumentacji zdjęciowej. Cena jak to cena... do dogadania zawsze w granicach rozsądku. Edit: Jak coś, wystawiona https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-wersja-le-mans-sport-ID6BTZT2.html#b79c8b573f
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
NO jeden znajomek sprzedaje ciekawą opcję/ Narazie nie chcę nic mówić, zobaczymy jak pójdzie. Auto zupełnie innej marki. Myślałem że w ixie będzie spoko, ale przy czteroosobowej rodzinie muszę ćwiczyć przy pakowaniu rowerków itd i wkurza mnie to jednak. Powiem tylko że nie jest to SUV/SAV
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Zastanawiałem się nad zakupem lamp LED na tył... al ejakoś tak sam nie wiem do końca. Żarówka oświetlenia rejestracji zaczęła mrugać... więc wyleciały obie i spowrotem jest standardowe światło. co do lamp to są dość zmęczone, więc polerka poleci i chyba okleję folią, Jak mi się przyciemnione spodoba to może z czasem zmienię klosze na inne. a jak będzie ok to zostanie ;)
-
E53 Swiatło Wsteczne - żarówka LED
Ja mam tylko wsteczne powiem ci ze nie zauwazylem zeby coś migało.
-
E53 Swiatło Wsteczne - żarówka LED
Ledy wstecznego nie migają. Ale czekam na mocniejsze jeszcze. Zobaczymy czy bedą równie stabilne.
-
E53 Swiatło Wsteczne - żarówka LED
Podobają mi się te z "paskiem" wstecznego przez całą długość lampy w klapie, faktycznie dobrze to wygląda. Do tego przyciemnione kierunki bym wrzucił i powinno być spoko. Małą symulację zrobiłem... spoko efekt powinien być. tylko w PL coś nie mogę znaleźć takich do polifta od razu żeby były. masa do przedliftów.