Treść opublikowana przez orzel_man
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Hahaha. No coś w tym jest. Na szczęście to nie krytyczne rzeczy. I naprawdę jeżdzę do pracy tylko. Ale bimmerem
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Plany na weekend
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dziękuje za info A czy te tulejki/ uszczelki takie małe okrągłe są dostępne ? One na szpilki chyba wchodzily na te takie mosiężne tulejki kolektora Czy elringteraz robi czarne uszczelki. ? Bo mam u kumpla w garażu komplet tych pomarańczowych elring kupiony w listopadzie zeszłego roku i nie wiem czy może coś nie udoskonalili czy mogę je wykorzystać Dziękuje.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam, Panie Macieju, prośba o namiar na komplet uszczelek do kolektora ssącego M57TU VIN. LX80122 Dziękuję
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Tak, odnośnie tego środka gadałem z gościem z BMW-sport na tym etapie stwierdziłem że doleję do baku. na prawie 100l paliwa. wyjeżdżę to i zobaczymy. dodatkowo może zrobię podejście żeby wpiąć się w za filtrem i zrobić z "porotem" obieg zamknięty. Ponoć sama pompka progowa daje rade i silnik powinien odpalić. jest relacja jak gościu w e60 tak robi. wtedy efekty ponoć najlepsze są. tylko dodatkowa zabawa z odpinaniem węży i pomki w baku.
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Narazie wlałem do baku z tym że nie na rezerwę tylko na zatankowany.
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Ok Dzięki koledzy za info. Na tym etapie wlałe MIllers Injector cleaner. Zobaczymy czy będzie poprawa jakaś. Może jest przytkany.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Auto narazie cały czas na sprzedaż. Ale jeżdżę nim na codzień. Wiec niech będzie w formie. Jak sie nie znajdzie klient to śmigam dalej. Bo prezencje ma bardzo fajną... Tylko szkoda ze nie benzyna. Za małe przebiegi robię
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
teraz trzeba by trochę zadbać o układ paliwowy.
-
530d ocena korekcji wtryskiwaczy?
Koledzy podepnę się pod temat. e53 30 diesel M57TU 218hp na zimnym - temp płynu ok 40st tak wyglądają korekty. A na ciepłym... Obroty tez duzo stabilniejsze po wyłączeniu korekt w inpa i sprawdzeniu obrotów na cylindrach. Mam w planie zalać Millers Injector Cleaner - ma dobre opinie i widziałem bardzo pozytywne efekty po zalaniu tego. czy wg Was wtrysk na 1 cyl kwalifikuje się do wymiany ? Dodaam tylko że po dodaniu gazu i utrzymaniu poziomu ok 2800-3000 obr korekcje spadają znacznie w dół i wędrują w okolice zera.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
wszystko śmiga. dzisiaj już autkiem do pracy ;) fachowa robota,
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Rozrusznik na miejscu. wszystko śmiga. dzisiaj już autkiem do pracy ;) fachowa robota, jak nówka wrócił
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Ok, rozrusznik gotowy, dzisiaj po południu go zainstaluje i poskładam wszystko. Gościu melduje że elektromagnes dziwnie wypalony, jakby próby na zbyt niskim napięciu były robione. ciężko powiedzieć. robię dosć krótkie odcinki. więc aku mogło dostać. dodatkowo nowy bendiks. szczotki okej były. oby teraz było ok. ta cholerna śrubka... ale dało rade zobaczymy czy to na pewno rozrusznik. mam nadzieje będzie ok. dodatkowo przejrzałem kolektor. wszystko pięknie tip top. nawet nagaru nie ma za wiele po ok 7 tysiącach.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Przy okazji zabawy z rozrusznikiem sprawdziłem kolektor. wszystko pięknie tip top. nawet nagaru nie ma za wiele po ok 7 tysiącach. rozrusznik zrobiony. dzisiaj wleci spowrotem.
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Jasne. Rozrusznik ori. Raczej nietykany. Przebieg jaki mam 201 tys. Wierze w niego.
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Tak zacząłem do tematu podchodzić. I doszedłem do wniosku ze bez sensu „ćwiczyć” Zdjęcie kolektora. Z wyszukaniem i obejrzeniem filmiku na yt. 30 min. Dostęp naprawdę spoko po wyjęciu. Przy okazji zobaczyłem jak regenerowany sie trzyma. Jest naprawdę spoko. Egr tez bezproblemowo. Mega go czyściłem przy wymianie kolektora. Jest good.
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Dobra. Dzisiaj wyjechał rozrusznik. Ale przez cholerny odwrócony torx e14 nie zdążyłem zawieść. Wiec poniedziałek. Miałem oczkowy e12 bo kupiłem jak robiłem rozrusznik w swojej siódemce e38. Tam e12. Tutaj e 14. Niestety sklepy motoryzacyjne. Markety budowlane itd poległy. W ostatniej chwili trafiłem kolesia w wulkanizacji. Który miał zestaw „łamanych nasadek” Sprawdziły sie super. Kilka fotek. Z „wolnej soboty. Przy okazji przejrzałem kolektor. Jest petarda. Klapki i egr w Extra stanie.
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Ok spróbuje. W sumie to jakoś tam sie wcisnę pod ixa. Bez kanału. Trochę tylko brzuch wadzi ;)
-
30dA - wyjęcie rozrusznika
Cześć, Koledzy czy ktoś z Was wyciągał u siebie rozrusznik ? coś podejrzewam, że może warto byłoby go zregenerować. zdarza mu się ciężej zakręcić czasami. Trzeba kolektor ściągać? czy można od dołu ?
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Wczoraj małe spa. w słońcu ten lakier "miażdźy" ;)
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
jak obiecałem kilka fotek. koło było w takim stanie po wyjęciu http://i63.tinypic.com/308w7cy.jpg http://i67.tinypic.com/2e152fp.jpg http://i65.tinypic.com/bfneaf.jpg http://i67.tinypic.com/rc78tj.jpg http://i67.tinypic.com/28tiv.jpg Jak widać część jeszcze ori... heh idealnie 200 tysi i koniec kariery... niesamowita precyzja. dodatkowo kilka fotek http://i65.tinypic.com/3005gth.jpg http://i63.tinypic.com/eambr4.jpg http://i63.tinypic.com/2wd0gtl.jpg
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Kółeczko zrobione. dziwnie się rozwarstwiło. jedna warstwa,od klimy puściła. żeby tak ciepło nie było to pewnie bym do tej pory nie wiedział co jak ;) ważne że zrobione i śmiga jak należy. z nawiewów "lodowate" powietrze jak trzeba Rzucę jakieś fotki później
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
No i Huy bombki strzelił. Kilka dni temu klima coś słabiej działać zaczęła. podjechałem nabić. dobiłem fajnie ruszyła wszystko git. po chwili wyjeżdżam z warsztatu wspomaganie nie działa :szok: auto zgasło... otwieram klape... śmierdzi gumą... koło pasowe się zwulkanizowało... nosz kur... z drugiej strony dobrze że na warsztacie... więc lawete mam z głowy chociaż. chyba dostało obciążenia od sprężarki i finito. a coś niepokojące dźwięki mnie dochodziły. ale jak w maju mechanior przejrzał to nie wyglądało tragicznie. chyba się zemściła za to że ją wystawiłem na sprzedaż. Kolektor tymczasowo na drugi plan schodzi... a ja mam "challange" logistyczny. szczęśliwie Tata Harleya ujeżdźa więc jego s-klasa jest do wzięcia. powożę się... chociaż też już wiekowa ;) swoją drogą jakie koła pasowe polecacie... ponoć Corteco to już nie to co kiedyś było. eeehh życie.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
No i co tu duzo mowić. Nie dość ze już był spawany to wyglada jak weteran wojny secesyjnej. Wg mnie widoczne są pęknięcia. Wjechałem telefonem w strachu ze wpadnie ale dało radę Czy taki kolektor podejdzie do mnie ? Jest od 2,5 e39 z 2003. Od ziomala Z forum. Wziąłbym żeliwo jak spasuje. Pomimo rozważań na temat sprzedaży nie zostawię tego tak.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
No Cóż... sam się śmieje ze swojej głupoty... ale co zrobić już po fakcie ;) zamówiłem oczywiście zaślepkę. Przyszła wczoraj... miałem nic nie robić do weekendu bo w niedziele w kolanie skręciłem nogę... ale nie wytrzymałem. zlazłem na dół i dla treningu rozbieram osłony itd. Dotarłem do filtra... wygląda tak po dwóch tygodniach... hmmm I teraz najlepsze. Oczywiście zapamiętałem że otwory gołe były pod filtrem... nie ogarnąłem że ta zaślepka jest z drugiej strony :wstyd: :wstyd: na schemacie nie do końca to widać lub nie zwróciłem uwagi. na szczęście nie majątek. ale jakby ktoś potrzebował to mam... tylko teraz.. czemu okopcone... chyba jednak podejśćie do kolektora trzeba będzie zrobić.