Treść opublikowana przez orzel_man
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam, prośba o ofertę na przewód zasilający modułu świec żarowych I koło pasowe chyba sie kończy. Poproszę na koło tez. CR67235 Dziękuję
-
BMW E60 530D sterownik świec żarowych spr.
Koledzy Pacjentaka E61 535d. dzisiaj wywaliło błąd 6 świec. wymieniłem trmostat bo niedogrzany. na żarówkę świece chyba ok. czy zaczynać od przewodu do sterownika ? da się go wymienić bez ściągania kolektora... właśnie skończyłem dzisiaj wymiane kolektora... dzięki
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
No cóż ... sobota bardzo pracowita. miałem zacząć od rana ale zacząłem... w piątek w nocy... zorganizowałem sobie oświetlenie i "paliwko" prawie jak w dzień... i zacząłem rozkręcać najpierw podszybie a następnie rozpórka i osłona tyłu. Nigdy nie pamiętam gdzie jest uchwyt osłony na śrubach od kolektora więc robię fotkę ;) Niestety kolesie co robili poprzednio kolektor tak chamsko go dokręcili że mój ulubiony klucz nie dał rady przy odkręcaniu nie ma się co dziwić że uszczelki puszczały I na tym zakończyłem piątkowe zmagania. Dzisiaj od rana ogień. Jak już kolektor był zdjęty, sprawdziłem jak świece "świecą" prawa strona miała zmienione podciśnienia, z lewej trzeba było trochę powalczyć... nie oszczędzałem na przewodach ;) Kolejna wtopa, to przy zmianie kolektora EGR chyba niedotykany bo mega twardy nagar miał przewody wymagały już wymiany co niektóre.... Taki tam bałaganik... Jak się czyściło to wymieniłem odmę i temostat EGR Po czyszczeniu... na ile się dało Przezbrajanie... Z tego wszystkiego zapomniałem o kawie rano... zwinąłem żone... stąd taki kubeczek "brawny" Nowe "miękkie" podpórki Map sensor oczywiście w stanie bardzo słabym Jedna śruba trzymająca EGR była wyrobiona... na szczęście miałem na miejscu siadło bardzo ładnie. Klapa również zmieniona na.... sprawną składamy zgodnie ze sztuką Przy okazji filtry No i tak dzionek zleciał... na szczęście pogoda była ok. Na koniec diagnoza kompem... i chyba niestety trzeba będzie za jakiś czas znowu zdjąć kolektor... moduł świec...wg mnie Można z tym jeździć ? to narazie tyle. pozdro!
-
E61 535dA - trzęsie przy gaszeniu
ok.. dzięki za info. Klapa na miejscu. narazie działa i silnik gaśnie dużo lepiej.
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Koledzy, Pacjent BMW E61 z 2005r 535d z delikatnym virusem. nalot 300k. Poprzedni właściciel jeździł na MOBIL SUPER 3000 XE 5W30 i dostałem w paczce 10l z autem. zostawić czy raczej nie jest to dobry pomysł. zazwyczaj był u mnie motul, millers albo LM. Wymiany MAX co 10tys. dzięki
-
E61 535dA - trzęsie przy gaszeniu
Dzięki za info. przez zupełny przypadek zamówiłem u Rogera. mam nadzieję że będzie ok.
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Przyjrzałem się dzisiaj a tam takie cuda... kolektor jakby nie dokręcony. nowy już dotarł. poprawimy możliwe że od tego delikatnie faluje na zimnym >?
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
W weekend trochę pracy czeka. Kolektor zamówiłem wzmacniany bo jedna klapka puszcza- dzisiaj będzie trzęsie silnikiem więc klapa gasząca będzie do wymiany termostaty lecą nowe razem z płynem chłodzącym wszystkie filtry poza olejowym - w styczniu była wymiana kabelek ma dojść - ustawiony komp czeka. przewody podciśnienia poprzedni właściciel wrzucił jakieś takie Gates - wyglądają na mocne. ale i tak zamówiłem 5m FMIC bo coś mi się wydaje że pod kolektorem nie zmienione a jak już zdejmę to wolę mieć w zapasie. CDN.
-
E61 535dA - trzęsie przy gaszeniu
Ok Sprawdziłem klapę gaszącą... sprężyna nawet nie drgnie. przy gaszeniu więc pewnie kaputt. czy ktoś na forum zajmuje się sprzedażą regenerowanych wolałbym swoich wspierać niz "obcych" ;) Od klapy zacznę. może uspokoi się trochę.
-
Jaki kable diagnostyczny kupić ?
hehe ok... dzięki wielkie za wsparcie...
-
E61 535dA - trzęsie przy gaszeniu
Cześć zauważyłem że przy gaszeniu dość mocno trzęsie silnikiem czy możecie polecić jakieś sprawdzone/ pasujące sprzęgiełko jednokierunkowe na alternator. Z tego co czytałem to nalezy również sprawdzić działanie klapy gaszącej. czy warto jakby co kupić używkę ? dzięki
-
Jaki kable diagnostyczny kupić ?
Dzięki wielkie. Chciałbym taki kabelek zakupić. https://bimmerpark.pl/produkt/interfejs-bmw-kdcan/ W moim przypadku 2005r programy diagnostyczne powinny działać na K+D o ile dobrze pamietam. Potwierdzicie ;) Dzięki. Dobrą mam pamięć ale krótką.
-
Jaki kable diagnostyczny kupić ?
dzięki za info. taki zwykły pyrdek sobie poradzi normalnie ?? ze zczytaniem parametrów auta ? faktycznie do tyłu jestem...
-
Jaki kable diagnostyczny kupić ?
ok. A polecicie jakis interface bezprzewodowy ? tak żeby w razie co temperaturę monitorować chociaż. dzięki
-
Jaki kable diagnostyczny kupić ?
Cześć, Po kilku latach wracam do BMW szykuje już iste. podpowiecie co teraz najlepiej się sprawdza? jaki kabelek. do E61 2005 dzięki wielkie
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Ok, mój błąd. zasugerowałem się rysunkiem. przegapiając fakt że nie ma tam połączenia żadnego. bo pamiętam że tam z tyłu też jakaś wtyczka była do elektyki chyba... dzięki
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dziękuję za informację. wiem że są różne wersje, i u mnie ten czujnik jest u góry w kolektorze. czy uszczelki są takie same ? dodatkowo prośba o ofertę na separator oleju... dziękuję
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Jescze tak patrzę że filtr powietrza niedomaga. prośba o ofertę na filtr powietrza i kabinowe. dzięki
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam, Panie Macieju coś ze skrzynki nie wychodzą te moje wiadomości. tutaj więc poproszę o info: VIN: CR67235 - uszczelka map sensora do kolektora ssącego - filtr paliwa dziękuję.
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Czołem. Niedawno nabyłem e61 535. Poprzedni właściciel lał 5w30 MOBIL super 3000 XE. Zazwyczaj staram sie trzymać oleju jaki był lany. Maxie jakieś opinie na temat tego oleju ? Zazwyczaj lalem motul, Millers, ams oil. Wymiany Max co 10 tys. Dzieki
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
dzięki za info. będę działał. pierwsze co to kolektor i termostaty lecą. przed chwilą jakiś PDC failure się pojawiło... ale czujki działają WTF ? felgi są na dystansach dlatego tak stoi. dzięki za info
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Witam... po kolejnej przerwie wracam do śmigła. Chyba jednak muszę mieć BMW zwyczajnie najlepiej się w niej czuje a to chyba najważniejsze dla kogoś kto auta nie traktuje jak narzędzie. W skrócie E61 z 2005r. - specjalnie miał być przed lift, ze względu na silnik. 535 w automacie z delikatnym virusem ;) Powrót do domu przebiegł bez większych niespodzianek... wrażenia super jeśli chodzi o wyciszenie. Myślałem, że będzie dużo gorzej, w e53 było... Auto świetnie się prowadzi i osobiście bardzo mi się podoba... oczywiście będę je robił "po swojemu" - pewne "ozdoby" raczej zdejmę... ale to drobiazki Fajne jest to że znam ten silnik, pomimo tego że się zarzekałem że już diesla nie będzie... cóż jest. Z rzeczy do zrobienia - wyciek z jednego z uszczelnień klapek kolektora - był wymieniany na wzmocniony ale po ok 40 tys znowu pojawił się wyciek - temat do ogarnięcia już jestem w kontakcie z PT. - niedogrzany... i tu trochę poczytałem, że jest temat wymiennika ciepła. Ale sprawdzę najpierw termostaty. muszą iść chyba do wymiany i zobaczymy bo długo się nagrzewa i trzyma tak 70-75 st.- cały czas sprawdzam Tutaj mam do Was jeszcze pytanko. Auto jeździło na oleju MOBIL SUPER 3000 5W30 XE. Nie chciałbym mieszać skoro tak jeździło i było ok. Ale szczerze powiem, że nie wiem czy to dobrej klasy olej. Zawsze był u mnie Millers, MOtul, albo jakiś AMS Oil. Jeżdzić dalej na Mobilu ? Wymiany będą MAX co 10 tys. Auto Garażowane. No i jeszcze pytanko odnośnie dodatku do oleju K2 Militec-1 - dolewa ktoś z Was do swoich aut. No to wstępnie tyle. poniżej poglądowo fotki ;)
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Dzięki za info. Już jest na nią rezerwacja wiec cóż ... No i żonka coś marudzi ze 20l spalanie to jednak sporo. Ale jadę obejrzeć 535. Mam nadzieje ze będzie Ok. Wiem ze nie ten dział. Ale tamte poznikały.
-
Bmw e60 koszty utrzymania ?
No i wszystko w temacie. tak też się nastawiałem na przedlifta w dizelku i nawet jeden jest do wzięcia obecnie teoretycznie porobiony. Dzięki
-
Bmw e60 koszty utrzymania ?
Witam, koledzy przymierzam się do powrotu do "smigła" na celowniku e61. mam świadomość kosztów i napraw BMW. poprzednimi generacjami trochę jeździłem na pakiet startowy spokojnie będzie myślę jakieś 10 tys trzeba będzie szykować. M57tu znam bardzo dobrze, M57 też(ale o ile się orientuje o nie ma ich już w e60/61 - w sensie M57) krótkie tylko pytanko bo temat zniknął E61 głównie miasto. sporadycznie trasy. najmniej awaryjny silnik licząc na to że nie kupię najtańszej sztuki za 10 tys. szukać benzyny R6 czy jednak diesla którego znam Przed lift czy polidft. z góry dzięki za pomoc.