Treść opublikowana przez orzel_man
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Heh. Kiedyś miałem okazje fh12 „polatać” z naczepą. Ale mieszanie w małych biegach i „połówkach” to nie dla mnie. Ale moc jest ;)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Jak ksenon to raczej samopoziomowanie. Ręcznie nie widziałem opcji Spryski obowiązkowo przy światłach ksenon. Takie wymogi. Co do oleju. Najlepiej jak wogole nie bierze. Miałem 728 z 350tys nalotu. Oleju nie brała. M52.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
@scarab dobra fota.... pewnie kopciuch "zaprzęgnięty"... a do jazdy IS ;)
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Przyszły Kapcie na lato kawał "stopy" ;)
-
ALPINA B7L xDrive F02
Meeega kosa !!!! Świetny wóz. Mody bardzo fajne.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Racja. Mamy tendencje do marudzenia czego nie mamy zamiast sie cieszyć z tego co mamy ;) Tak czy siak. Jak dojdą dokładki będzie cool.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Kurde ładne te is’y... Czemu pół roku temu ich nie było widać ;)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jak już przy temacie jesteśmy... myślałem że mi starczy ale jednak na wirusa chyba się będę zbierał... na ile bezpiecznie mogę to u siebie zrobić? myślałem o jakiś 30/40 KM no i 60-80Nm więcej. Jest to bezpieczne dla skrzyni? Skrzynia była już raz zmieniona. Polecicie kogoś z trójmiasta ? o tune-up myślałem.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Przyszło granie... nareszcie swoją muzę będę miał w aucie. No i chyba ten hak zdejmę... EDIT: Wszystko śmiga pięknie... podłączenie banał. 10 sekund mi zajęło. muza gra. jest git. od razu w aucie inaczej się czuję... jak leci Cypress Hill - We Live This Shit
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Nie prawda. Akurat xdrive to moja dziedzina. Reduktor w e53 jest pancerny. Most w 3.0d/4.8is, 3.96, fakt, tragedia. 3.0i w manualu w przedlifcie...tragedia. Nie jedzie, nie wyglada do tego manual, meczarnia. 3.0d w lifcie w automacie, najlepsza opcja. Silnik prosty, naped super, skrzynia super. Tez tak uważam ... stad wybór był u mnie zdroworozsądkowy... co nie zmienia faktu ze brakuje mi kulturki pracy benzyny I tego dźwięku... cóż cieżko mieć wszystko.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Może i racja. może i trwalsze. ale szczerze... w X5 jak nie kupujesz kopciucha to 3.0i raczej mało momentu manual... to mnie by wogóle nie robił no i polift jakiś taki ładniejszy troche...
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Dawno Nic nie było. Zrobiłem mycie jako tako i felgi odszczurzyłem... wiosenkę wczoraj było czuć... nie taka brzydka jednak ;)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jak dla siebie i na długo Tylko is. Dzwiek sprawia radość przy każdym odpaleniu. E53 ze swoimi „topornymi” kształtami i tym silnikiem w tej konfiguracji jest potworem i dla mnie budzi respekt. ;) Marzył mi sie poliftowy is ale jakoś nie było opcji ciekawej wtedy. A przedlift jakoś mi nie bardzo sie widział. No może poza jednym który grabol sprzedał. Ale ten poszedł migiem.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jeśli oba auta maja wiarygodna historie To dla mnie wersja is bez dwóch zdań. Sam polowałem na polifta w is. Ale nie bardzo chciałem zaczynać od remontu silnika. Teraz próbuje zrobić „is look” ale duzo z tym zachodu. I pewnie wyjdzie drożej niż zakup ori is. Przebiegi. Cieżko mi powiedzieć. Auto trzeba zobaczyć.
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ta druga spoko. Ma przynajmniej jakąś felgę. Środek mushelahorn-dwukolorowe listwy. Ogólnie droższa. Ale coś za coś. Za 10 tys to bym sie cudów nie spodziewał. Malual raczej nieproblemowy. W tych silnikach trEba dbać o odme i przewody do niej. Oraz rurka od miarki oleju wymaga doczyszczania czasami bo tam wpadają opary z odmy jak pamietam. Poza tym silnik fajnie pracuje i dla mnie mocy starczało do codziennej jazdy. Miło wspominam. Mój kumpel co kupił ode mnie siodemera z tym silnikiem ma już 400000 i śmiga pięknie.
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Dzięki za info. wiem że podaż benzyn narazie znikoma... a pewniebędzie jeszcz emniejsza. ale coś tam się zawsze trafia. Nie pili mnie wogóle, w zeszłym roku kupiłem x5 i tak rozważam sobie zakup czegoś nowszego. nie ma innej opcji niż R6 - to jest warunek konieczny. stąd 30i. Mam tylko pewne obawy co do technologii i awaryjności tych aut. w e53 wiele rzeczy można zrobić bez udziału serwisu. Nie wiem jak mechanicy są wyedukowani jeśli chodzi o serię F. ale w sumie te auta mają juz prawie po 10 lat.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Może faktycznie masz racje. Podejrzewam ze egr tez jest i był. Ok. Zostanie na podmianke jak coś W tygodniu sterownik wraca. Pewnie jak webasto odgrzeje będzie Ok. Dzięki
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
No może na wiosnę będę koło pasowe robił bo coś delikatnie buczy To i termostat wymienię. Ehhh;)
-
Chcę kupić F10/11 porady,opinie, porównania.
Witam, koledzy krótko na temat F11 Przebiegi maxymalne w roku u mnie to 15 tys. 90% miasto krótkie odcinki. Nie boli mie spalanie rzędu 15l Będę poszukiwał kombi - F11 Lubię jak jest pewien zapas mocy a silnik niewysilony. Nie znam się na tych nowych oznaczeniach silników. które benzyny są warte polecenia i z jakich roczników. a których lepiej unikać. z góry bardzo dziękuję za info.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Diagnoza nie do końca jasna. Ale najprawdopodobniej padł sterownik. Dostaje temp i sie rozłącza. Pewnie luty trzeba poprawić. Sterownik wyjęty. Leci do fachmana na naprawę. W przyszłym tyg montaz.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Oczywiście ma Pan rację. Znajomy z pracy ma F10 i E70. oczywiście komplet do E70 to to co nas interesuje. przepraszam za zamieszanie.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Up-date. zrobiłem trasę 30km. Na zewnątrz -2stC. Autko po ok 7-100km jazdy po mieście miało ok 80st następnie po wyjechaniu na trasę moment złapało 90st i tak się utrzymało. Po pewnym czasie skoczyło nawet do 92 - podejrzewam że DPF się wypalał. Nie wiem czy to normalne czy nie ale po zatrzymaniu temp zjechała na jałowym do 88st... rozumiem że spadło ciśnienie i obroty oraz przy ujemnej na zewnątrz silnik może się wychładzać jak nie ma obciążenia. ale czy to jest ok czy czeka mnie wymiana głónego. Dodatkowo dzisiaj naprawiane jest webasto. powinno być tip top jak już odpali ;)
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzień dobry. Panie Macieju jestem zainteresowany kupnem kompletu klocków oraz tarcz hamulcowych BMW seria 5 F10 VIN: L128348 Prośba o sugestię co się sprawdzi, i namiary na części, dziękuję.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Chlopaki z sporta podrzucili jeszcze temat termostatu pod zbiorniczkiem :shock: jaja normalnie... drogi drań 17112249366 no cóż zobaczymy co jak. Up-date. zrobiłem trasę 30km. Na zewnątrz -2stC. Autko po ok 7-100km jazdy po mieście miało ok 80st następnie po wyjechaniu na trasę moment złapało 90st i tak się utrzymało. Po pewnym czasie skoczyło nawet do 92 - podejrzewam że DPF się wypalał. Nie wiem czy to normalne czy nie ale po zatrzymaniu temp zjechała na jałowym do 88st... rozumiem że spadło ciśnienie i obroty oraz przy ujemnej na zewnątrz silnik może się wychładzać jak nie ma obciążenia. ale czy to jest ok czy czeka mnie wymiana głónego.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Panie Macieju. koledzy z "sąsiedniego" forum podrzucili mi jeszcze jeden temat - termostat pod zbiorniczkiem wyrównawczym szczerze to pierwszy raz o tym słyszałem... ale jest. Po wymianie termostatu EGR temp skoczyła o ok 10 stopni więc chyba ok. stary trochę puszczał ale czy dużo bardziej to ciężko mi narazie ocenić. teraz pytanko czy takie "cudo" 17112249366 występuje w jakimś zamienniku ? oczywiście będę obserwował co jak ale wstępnie wolę wiedzieć. dziękuje.