Treść opublikowana przez orzel_man
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Wczoraj Helga dosrtała nowy termostat egr. Coś mi się nie podobały temperatury. kilka fotek Co do temp. dzisiaj +0,5st na zewnątrz - po przejechaniu trasy do pracy [5km] mogę powiedzieć, że temp poszła o ok 10st do góry - 70 było jak dotarłem co nie do końca mi pasuje... ale jeszcze jutro zobaczymy jak Webasto ... może jak odpali to wyniki się poprawią ;)
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Termostat wymieniony. Pierwsze co zauwazylem podczas jazdy to, że szybciej nabiera temperatury w górnym zakresie 60-80 st. Wcześniej było dość ciężko do tego dobić na krótkim odcinku. Czy stary przepuszczał. Cieżko powiedzieć. Jak dmuchnąłem to trochę był słabszy. Ale nie jakaś tragedia. Trochę bałaganu sie narobiło przy odpowietrzaniu. Bo wykręciłem całkiem te korki zamiast rylko poluzować i sporo płynu uciekło z fontanny jak stacyjkę przekręciłem :shock: Trzeba to było powycierać. Na szczęście miałem zapas. O ile ten przy chłodnicy od razu puszczał płyn. To ten przy egr miał trochę powietrza i ze 4 „przedmuchy” poszły. Poza tym powinno być Ok. Jest szczelne. Rano sprawdzę jeszcze poziom płynu. Edit. Płyn rano był na max. dolałem ok 80ml. zgodnie z zaleceniami. wrzucam kilka fotek Co do temp. dzisiaj +0,5st. po przejechaniu trasy do pracy [5km] mogę powiedzieć że temp poszła o ok 10st do góry - 70 było jak dotarłem. jutro zobaczymy jak Webasto ...cdn.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Ok dzięki. zaleje. odpalę wszustko. Poleci płyn z koreczków. jak trzeba to doleje. wszystko w temacie.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Koledzy podrzućcie jeszcze info. przyszedł termostat egr. dzisiaj go zmienię. czy trzeba jakoś odpowietrzać ? czy mogę termostat zalać płynem przez korek do odpowierzania. ten diesel to w sumie sam powienien się odpowietrzyć ;)
-
Awaryjne otwieranie X5 e53. Brak prądu.
Wszystko w temacie. a na przyszłość "dla potomnych" to polecam sprawdzić drugi kluczyk jeśli mamy ;) Dobrze, że otworzone. :cool2: :cool2:
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Na środę jestem umówiony. Faktycznie odpala ale coś jest nie tak. Idzie biały dym i smrodek. Spec weźmie na stol i będzie wiadomo co jak. Robił już mi webasto w 2 autach. Zawsze działało potem jak należy.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Odpiąłem na chwile aku. Zeby zrobić reset i webasto ruszyło. Musiało sie zawiesić jak rezerwę miałem. Ale nie wiem do końca czy jest Ok. Chwile pochodziło. Zgasło. (Fakt ze auto nagrzane było ) I biały dym poleciał z przewodu który zasysa powietrze. Mam csmbusion fan error. Chyba sie za to wezmę.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Tak widziałem to. Ogarnę tak zeby mało wyleciało.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
No Tylko z garażu wyjeżdżam i auto nie stoi całą noc na dworze. zobaczę jak po pracy będzie . cały dzień -9 u nas. ile będzie jak przejadę te 5 km, Czy przy wymianie termostatu egr trzeba spuszczać cały płyn ? logicznie rzecz biorąc to chyba nie... ale wolę się upewnić.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Dzisiaj podczas drogi do pracy sprawdziłem. po 5 km miałem 68 stopni, otworzyłem maskę, i dolny wąż chłodnicy był zimnu, czyli termostat główny nie puścił cieczy i działa, Zamówiłem termostat EGR behr. wymienię, zobaczymy co jak. No i kurde webasto przestało odpalać. Muszę iste podpiąc. miałem błąd Cumbusion fan.. może je wyczyszcze jakoś.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Panie Macieju, wielkie dzięki. zamówiłem termostat EGR + o-ring Na trasie w miarę trzyma temp. Dzisiaj sprawdziłem i przy 68 stopniach wąż dolny chłodnicy był cały czas zimny, więc nie puszcza termostat. (na dworze -9) Pewnie t. EGR sie skończył. Pozdrawiam
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Dzień dobry. Prośba o namiar na termostaty do bmw e53 30d 218 hp. Vin. LX80122 Dziękuje.
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Dzięki za info. Webasto mam. Kilka tych diesli miałem i wiem ze są problemy z termostatami. Mam dwa jak nic. Pamietam jak kolektor zrzucałem to widziałem co jak. A płyn cały trzeba spuścić ? Mam jeszcze ze 4 litry mi zostały z wymiany. (W takich bankach sprzedawali) Czy tylko z górnej części. To Co przez pompę ucieknie ? Zobaczę jeszcze co jak przy tych mrozach. W webasto mam błąd cumbushion fan. Coś chyba z wiatrakiem komory spalania. Ale odpalało do tej pory. Tylko kopci spod auta ;)
-
E53 30d 218hp temperatura-termostaty
Witam. Mam pytanko. Od jakiegoś Czasu jadąc do pracy temp nie idzie nawet do 70st. Ok 60 po 5 km w mieście. Spadły temperatury to fakt. Ale coś mo sie nie podoba. Autko garażowane w bloku. Nigdy nie spada poniżej zera Robiłem trasę. Nie trzymał nawet 90 st. przy -8 na zewnątrz. 88 stało. A jak postał chwile. A zapalonym silniku to i jeszcze niżej zjechało Ok 84/85 Czy padły termostaty? Jak z wymianą? Trudno jest. Trzeba odpowietrzyć jakoś ? Jak u Was przy tak niskich temp. Dodam tylko ze jak było w okolicach zera to trzymał 90 -92 na trasie. No chyba ze na dniach coś padło. Jak sie zimno zrobiło
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Zrobiłem wydech wewnątrz na czarno, żeby się tak pucha nie odznaczała. wg mnie lepiej to wygląda teraz,. edit: Kilka fotek z innej perspektywy. bo coś mi nie poszło z poprzednimi ;)
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Hej dzięki. Ja z helgą dopiero zacząłem. Jeszcze z pewnością coś sie pojawi ;)
-
Sportowy wydech w bmw x5 3.0d ?
Dzięki :)
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Up date ;) serial poniżej. efekt osiągnięty na 150% bo szczerze to chciałem look zmienić... a dostałem prezent w postaci fajnego dźwięku.... no dobra w głębi ducha gdzieś tam delikatnie myślałem o tym żeby zszedł niżej. Łapcie filmiki ;) Polecam oczywiście słuchawki. Jest dużo lepiej ;) Stock: Przelot: Jak dla mnie banan po pierwszej "nutce" :D :D :D
-
Sportowy wydech w bmw x5 3.0d ?
Dobra, Łapcie filmiki ;) Polecam oczywiście słuchawki. Jest dużo lepiej ;) Stock: Przelot: Jak dla mnie banan po pierwszej "nutce" :D :D :D Efekt osiąfnięty z nawiązką... bo jeszcze dźwięk doszedł ;)
-
Sportowy wydech w bmw x5 3.0d ?
Wycieraczke zamawiam od ręki ;) co do wydechu oczywiście miał być głębiej, końcowa krawędź miała być na równi z górną częścią zderzaka. niestety... ilość miejsca na nie dedykowany wydech to jest killer. napradę ciężko było to upchnąć. Może łatwiej by było, gdyby otwór wlotowy był bliżej krawędzi tłumika, nie centralnie. tyle miejsca bytło na początku Trzeba było ciąć i tak wydech żeby kolanko weszło. napradę nie tak ho ho. są w UK fastline styling dedykowane, które wejdą bez problemu... ale tylko odbiór osobisty i cena 150 funtów https://www.fastlanestyling.co.uk/ecomm/index.php?route=product/product&path=59_61&product_id=369#!prettyPhoto[gallery1]/0/ Dzwoniłem do nich, nie chcieli wysłać.
-
Sportowy wydech w bmw x5 3.0d ?
Taki bump. może ktoś się interesuje tematem.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Piękne są te auta. Ponadczasowe. I eleganckie. Gratuluje.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
spy photo... narazie więcej nie dostaniecie. prace trwają. jest meeega ciasno. edit No... Nareszcie mamy to. Nie jest to tania zabawa... ale to już przeszłość, Brzmienie również się poprawiło zwłaszcza na wolnych obrotach. wrzuce coś wieczorkiem
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Ludzie to jednak maja nadmiar kasy... Byłem u wszystkich „tłumikarzy” w swojej mieścinie. No nie chcą zarobić. Kręcą nosami ze zimno. I wogole. Na wiosnę to może by coś tam poćwiczyli. Nie chce im sie normalnie rzeźbić. Szok. Szukam jakiegoś fachowego warsztatu z gientarka do rur. Macie kogoś w trojmiescie i okolicach. Lub Ostróda/ Olsztyn ewentualnie. Będę w weekend. Dzięki
-
instalacja gazowa do e53 4.6is
Chłopaki na pewno maja kogoś w trojmiescie. To gruby temat dlatego ja polecę gościa z Mławy. Nowotczynski. Ogarnia wszystko opinie mega dobre Zresztą. Sprawdź na forum lpg. Wszystko sie dowiesz