Treść opublikowana przez danielxc717
-
E39 525i wibracje na zimnym silniku
Najpierw komp ew możesz zmienić miejscami cewki z fajkami jeśli będzie błąd zapłonu na, danym cykindrze i sprawdź czy przechodzi wraz z zmiana. Przed wszystkim sprawdź szczelność dolotu.
-
NGK BKR6EQUP Laser Platinum
A jak zakładał to co? Świeca to swieca jeśli jest taka jaka ma być to zakładaj. Ktoś może napisać że auto super zaczęło chodzić i palić mniej i stało się dynamiczne :mrgreen: i tak jest bo każda odpowiednia swieca polepszy w, jakimś stopniu kulturę pracy jeśli wcześnie byle one zużyte.
-
rdza na tarczach
Prowadnice przy wymianie klocków były czyszczone i smarowane? Uszczelnienie na niej było całe? Musisz sprawdzić jak pracują tloczki
-
E39 m62. Zbyt wysoka temperatura i szarpanie automatu.
Temp automatu to chyba i tak powyżej 100st? Tylko nie mam pojęcia ilea być. 130 to chyba sporo i warto przyjrzeć się chłodnicy w jakim jest stanie. Może warto wymienić jak miałeś stary olej. Możliwe że są zapchane kanały i nie ma takiego przepływu i olej się grzeje
-
e39 M52B28 błąd czujnika wałka rozrządu
Jeśli nie da się sprowadzić z asobmw. Pl albo na czescidobmw.pl to niestety trzeba kupić OEM za ponad 400zl bo jak, każdy wie są, problemy z tanimi zamiennikami. Wiem że za, OEM płaci się za znaczek ale jeśli nie ma dostępu to niestety trzeba kupić taki. Ale, najpierw trzeba taki czujnik sprawdzić
-
e39 M52B28 błąd czujnika wałka rozrządu
A, ja, Ci mówię że sprawdzić możesz ew oscyloskopem Ogólnie dwie firmy krzak. Fajnie by było jak, by czujniki w, m52 działały takie za 100zl ale niestety w większości przypadków są, duze problemy
-
e39 M52B28 błąd czujnika wałka rozrządu
U mnie był hałas ale z wtryskow a nie rozrządu. A co do czujnika to racja. To coś co masz założone to szkoda wciskac ręce pod kolektor by podłączyć wtyczkę tego śmiesznego czujnika. Nie ma vdo to kup OEM albo szukaj gdzieś w, sieci vdo.
- Webasto
-
e39 M52B28 błąd czujnika wałka rozrządu
Ja też jestem zdania że tutaj jest problem z rozrzadem.
-
e39 M52B28 błąd czujnika wałka rozrządu
Powiedz mi jaki masz problem znaleźć czujnik vdo? :duh: gdzie szukałeś? Dam link do przykładowego sklepu bo widzę że chcesz kupić nast czujnik krzak https://www.aso-bmw.pl A sprawdzanie czujnik miernikiem to można sobie robić... Czujnik sprawdza się oscyloskopem również w różnych temp silnika. Czasami żeby odpalić ciepłe auto wystarczy (jak jest dostęp) awaryjnie polać czujnik wodą i auto odpali, dojedziemy do domu bez problemu
-
e39 M52B28 błąd czujnika wałka rozrządu
No to jak, jesteś pewien co do rozrządu kup czujnik Siemensa i wywal ten krzak.
-
E39 520i Touring
Jak, masz ideał to można robić swap jeśli masz w aucie co nieco do roboty a raczej tak jest to lepiej sprzedać i kupić mocniejszy
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Bo pytasz się co będzie najtańsze to pisze. Weź 2 e39 z tego samego rocznika z podobnym wyposażeniem. Za diesla dobre kilka tys zapłacisz więcej. Mówię o egzemplarzach w ładnym stanie. Za to masz kasę na instalację i jeszcze spokojnie zostanie na pakiet start. Na ubezpieczeniu OC nie masz zwyzek przez LPG. Przegląd jest droższy który zwróci ci się po kilku tankowaniach. Nie wspominając o częściach do diesla które mogą pochłonąć tysiące zł. Wiadomo że wersję benzynowa również trzeba serwisowa, ale pytasz gdzie będzie taniej. Serwis, kupno i spalanie wychodzi taniej w wersji benzynowej pod warunkiem że znajdzie się zadbany egzemplarz
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Ceny LPG jak i pozostałych paliw cały czas są korzystne z jednej bądź drugiej strony. W lato gaz był po 1.5zl Czesci do diesla, są, droższe. Dla, diesla duzo nie robi czy zaladowany czy nie bo ma bardzo wysoki moment. No i spalanie jest normalne 8l ale nie przy 200km/h. Wtedy auto pali powyżej 10l. Jadąc spokojnie też zejdzie się bez problemu z tych 8l. Sam wybierz ale widzę że wybrałeś diesla i chciałeś tylko potwierdzenia :cool2:
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Z nafty nie ma co się śmiać bo czasami może pomóc. Chyba na każdym forum jest taki właśnie temat na którym wałkuje się temat z olejami. Ja leje taki by miał normę, auto mam 6 lat i silnik ma się dobrze. Licznikowo 340tys w kołach tylko Niemiec wie :mrgreen:
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Idą do góry? Jak każde paliwa a przy przebiegu ok 25tys instalacja zwróci się szybko. Diesel niech pali w trasie 8on a benzyna 11lpg. Różnica jest spora jeśli się dużo jeździ. Benzyniak jest tańszy w eksploatacji.
-
BMW 316 1.6 m40 szarpie na benzynie a na gazie jest ok!
Sprawdź ciśnienie i wydajność pompy paliwa
-
Przełącza na benzyne przy hamowaniu silnikiem
Co było przyczyną przełączania się, na, benzynę? Źle wpiety reduktor?
-
Bmw e39 535i Klimatronik
Wtedy elektrozawory puszczają i grzeje na max. Może to być np panel do wymiany. Albo elektrozawory do czyszczenia
-
E39 rozładowuje akumulator na otwartym aucie
Jak ci obc prawidłowo pokazuje to jest ok. Nikt nie wie czy pokazuje za, du,zo/mało czy prawidłowo.
-
delikatne tykanie z silnika 5.0
Sprawdź rolki. I termostat oraz czy układ jest dobrze odpowietrzony.
-
E39 rozładowuje akumulator na otwartym aucie
Mam 19 letni aku i nie jestem jedyny na tym forum co ma jeszcze fabrycznie nowy. W realoem możesz sobie sprawdzić po vin
-
E39 rozładowuje akumulator na otwartym aucie
Albo go zamocuj porządnie. Nie że przy tych silnikach tylko zależy od wyposażenia.. Ka mam 85 jednak i jest to jeszcze fabryczny aku
-
Pomocy! Alternator , spalanie 330Xi
Zmierz voltomierzem a nie w ukrytym menu. Max ma być 14.4
-
E39 rozładowuje akumulator na otwartym aucie
Ja mam 85 albo 95mAh też 2.0l 150km kup taki jaki miałeś oryginalnie Chyba po vin można sprawdzić