Treść opublikowana przez danielxc717
-
E39 535i szarpie przy do hamowaniu
Pompa nie bo na, pozostałych biegach też miał, byś problem. Olej profilaktycznie bo i tak to nie wygląda na winę oleju, ale warto sprawdzić nawet na zgaszonym i spr w słoneczny dzień czy jest czysty bez opilkow czy czarny/ciemny od okładzin
-
E39 535i szarpie przy do hamowaniu
To może napisz skąd jesteś i czy sprawdzales poziom oleju na odpalonym silniku. Ale raczej nic sam nie zrobisz.
-
e36 325 ciśnienie w ukladzie chłodzenia
Wyrzuciles termostat i teraz powodzenia w odpowietrzniki. Kup termostat jeśli nie jesteś jego pewien i niech tam siedzi i nie kombinuj. Pytałem się dokładnie żebyś napisał jak odpowietrzasz układ i nie napisałeś więc nikt ci nie pomoże
-
e46 M52tu dziwne wskazania poziomu oleju
Sprawdza się na ciepłym. Jak masz zużyte uszczelnienia zaworowe lub uszkodzona podstawę filtra to olej będzie uciekał do miski i na zimnym będziesz miał ponad max chociaż poziom jest max lub trochę poniżej max
-
[ 328Ci ] Wycie na luzie
Przy żuzytych lozyskach w dyfrze wymiana oleju go uciszy chwilowo i to tyle.
-
320d wycie z pod maski po dodaniu gwałtowni gazu
Można kijem od szczyty spr. Serio mówię. Bardzo ładnie wszystko słychać. Taki chalupniczy dobry sposób
-
E39 530d - metaliczny dżwięk przy ruszaniu
Napisze post pod postem żeby było widać. Luzy za wale miałem przez dyfer. Wał przy sprawnej nie zużytej skrzyni i dyfrze nie powinien wydawać dziwnych dźwięków ani nie powinien mieć luzów, jak się nim kręci lewo prawo ma niewielki luz rzędu kilka mm a nie 3cm jak wcześniej. Przy puszczaniu bez gazu szybko rytmicznie sprzęgło nie ma styków i zmiana biegów przebiega teraz bardzo płynnie, Na 1 czy 2 biegu można pompowac gazem i nie ma praktycznie żadnego szarpania, przyspiesza płynnie. Jeśli ktoś ma problemy ze stukaniem szarpaniem, szarpaniem przy zmianie biegów, brak płynności przyspieszania z niskich biegów to radzę zająć się skrzynią i dyfrem. Auto jest nie do poznania.
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Dzięki o nie wiedziałem czy kupujecie te co są w sieci czy inne. Po kilku latach wracam do oryginałów. Zamówiłem amory na tył (pękło dolne mocowanie) i przy okazji Bosch wycieraczki a następnie wymiana gumek co jakiś czas
-
E39 530d - metaliczny dżwięk przy ruszaniu
Jutro prawdopodobne jadę po dyfer niestety już wyjęty z auta. Prócz luzu na flanszy co mogę jeszcze sprawdzić? Luz oczywiście jakiś mały będzie? On na 0 spasowany chyba nie jest.
-
528i ubywa płynu chłodniczego
tak. Tam musi być sucho
-
E39 530d - metaliczny dżwięk przy ruszaniu
No i dobra.... Nie stukało i już stuka :mad2: Ruszam do przodu i jest strzał potem już nie... Ruszam do tyłu jest strzał i później mogę jeździć do tyłu ryszać z miejsca i strzału nie ma dopiero jak zmienię kierunek.. Byłem na stacji i wszystko dobiega z dyfra. Pytanie. Zmienialiście dyfer kiedyś na używkę czy regenerujecie?? Zastanawiam się kupując używany na co zwrócić uwagę?
-
E36 328i przybywanie płynu chłodzącego
Mając 328i jest się innym człowiekiem i się pytać nie można? Kolego napisz jak dużo się podnosi. Jeśli masz ok pół stanu na zimnym czyli ok a podnosi się pod sam korek to nie jest normalne. Jeśli kilka cm się podnosi kilka kresek to jest normalne. Zrób może zdjęcie na zimnym i rozgrzanym
-
E39 523i 98 r sedan WBADM31040GR01916
danielxc717 odpowiedział(a) na kejuw temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCzemu byś się nie pchal? To auto ma prawie 20lat i nie będzie kosztowało 30tys Wyposazenie mi też by pasowało ja również skóry mieć nie muszę a nawet nie chce (auto bez garazu) Ładnie wygląda nie wiem czy tył nie siedzi za nisko i przedni lewy błotnik albo brudny albo obdarty do gole blachy. Po zdjęciach za bardzo nic nie widać. PS moj ulubiony wzór felgi :cool2:
-
Marker do ringów
Pewnie takie http://allegro.pl/ringi-smd-bmw-e36-e38-e39-super-jasne-drl-jafra-i5188272918.html
-
Problem z zamuloną E39 520i
Dlubie tak dla siebie podstawowe rzeczy. Jakieś podzespoły lub takie czujniki sam zrobię i to tyle. Jakieś grubsze rzeczy oddaje do mechaników. Dla mnie zmiana sprzęgła to grubsza sprawa tak żeby Ci zobrazować możliwości. Albo brak miejsca (nie mam garazu) albo wiedzy :mrgreen:
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Dlaczego o dziwo. Osiągi masz lepsze niż niektóre v8 więc i do najmocniejsze r6 też pewnie takie pakowali
-
Problem z zamuloną E39 520i
Może i pomocni ale takie rzeczy spokojnie można robić w zwykłym warsztacie dokładnie za, połowę kasy :cool2: Szczerze to chyba nie da, się tam nic zepsuć przy wymianie tego czujnika. Robiłem to sam na spokojnie w niecałe godzinę
-
E39 jakie polecacie wycieraczki
Te gumki alca kupujecie w sieci czy w sklepie? Są różne modele? Muszę to też przetestować bo widzę że jakie się nie kupi wycieraczki szybko dostają po tyłku No i muszę kupic kpl ramiona bo nie mam tych spojlerow chyba że ktoś ma na sprzedaż Ja po montażu Good Rain spojlery wyrzuciłem :mad2:
-
e39 problem z biegami (manual)
Mi dobrali w czescidobmw.pl pytając się o vin. Nie wiem czy po roczniku / miesiącu ale później mechanik mówił że jest dobry olej po oznaczeniach
-
Problem z zamuloną E39 520i
Z ciekawości ile skasowali? Bo normalnie to ok 220zl
-
E39 530d - metaliczny dżwięk przy ruszaniu
Bogi jak masz czas i kanał mógł byś pokazać jak u ciebie chodzi wal po tym zabiegu? U mnie jest podobnie jak, na filmie (ale nie nie stuka przy ruszaniu) pytałem się kilku mechaników i mówili że każda tylno napedowka tak ma bo skrzynia dyfer polosie - każdy z tych elementów ma tolerancję i swoje luzy i wszystko to wychodzi na wale.
-
e39 530iA niska temperatura cieczy chłodzącej
Jeśli wskaźnik pokazuje prawidłowo a bardzo rzadko on, się psuje czy nawet i czujnik to jedyna rzecz to termostat. 99% to on bo w mieście daje rade się dogrzac bo na chłodnice pęd wiatru nie jest tak wielki i mocno tej cieczy nie chłodzi, w trasie pęd schladza płyn nadmiernie i wskazówka opada
-
e39 problem z biegami (manual)
Lub sprawdzony poziom? Jak zalany nowy to napisz jaki zalany. Wchodzi 1.1l Jak miałeś jakiś wyciek z wybieraka to pewnie coś uciekło oleju
-
Czujnik parkowania - kupić oryginał czy zamiennik?
Tylko oryginał Na szrotach tego jest pełno
-
E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Jest dużo. Bierz u tego sprzedawcy http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=26209178