Treść opublikowana przez Shadow69
-
Sprężarka klimy huczy czy można sciągnąć pasek e39 3.0d
Pasek od klimy jest akurat zewnętrzny, więc luzujesz tylko napinacz i spada, problemów z tym nie ma :wink: Ale musisz zdjąć osłonę silnika, bo od góry raczej nie dojdziesz.
-
520 E39 / wymiana halogenów przeciwmgielnych
Śrubki masz jak zdejmiesz czarny plastik przy halogenie, ale to już w zależnie od tego czy przedlift, czy polift, czy M\\\, ale filozofii z tym nie ma. Szkło stare demontujesz, i nowe kleisz na jakimś dobrym kleju, przy okazji wszystko ładnie sobie umyj. Nie powiem ci na jaki klej, bo to już zależy od tego, czy planujesz kiedokolwiek go jeszcze rozklejać, czy montujesz raz na stałe.
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
Tylko że przy takich wartościach, cegówka jest strasznie niedokładna :? Raz mi pokazało 0, raz ponad 0.5A, więc tak sobie skakało jak chciało, a sprawdzałem dwoma miernikami, żeby nie było. Tak jeszcze myślałem nad takim starym dobrym szkolnym amperomierzem, pewnie wielu z was pamięta takie wielkie czarne pustaczki :mrgreen: One były stosunkowo dokładne, a przy tym mogły mierzyć znaczne prądy, i można by go zostawić na dłużej podpiętego :wink:
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
Czekaj, czekaj, TDS na rolete chłodnicy? :shock:
-
Turbo świszczy olej w rurze od intercoolera 3.0d
Większe zużycie silnika, większe przedmuchy, większe ciśnienie w skrzyni korbowej, więcej wyrzucanego oleju do odmy, która z czasem nie wyrabia z odfiltrowywaniem go.
-
e39 520D pytanie dotyczace sprzegła wiskotycznego
Jeśli wisko było przetrzymywane w nieodpowiedniej pozycji, i zbyt długo, to nawet nowe oryginalne mogło się uszkodzić. Charakterystyczne "tornado" zwłaszcza w dieslu naprawdę rzadko można usłyszeć, trzeba sporych korków i włączonej klimy żeby sie odezwało. Do 25 stopni na zewnątrz, praktycznie nie zdarzyło mi sie mojego usłyszeć.
-
520 E39 / czujnik temperatury zew
Czujnik tylko ori, zamienniki przekłamują. Możesz pokusić się o używkę, najlepiej żeby na miejscu sprawdzić. A do wtyczki zajrzyj, czy styki nie są skorodowane.
-
DŹWIĘK Z OKOLIC KIEROWNICY
Oj, sporo kasy zostawiłeś.... dużo taniej można złapać używana pompę, nie raz z możliwością sprawdzenia, a z wymianą też nie ma kłopotu. Reklamuj, póki możesz, bo jak się menda zatrze, to ci jeszcze załatwi przekładnie kierowniczą.
-
dziwny wężyk e39 TDS
Coś mi się obiło o uszy, że to ma tak być, ten filterek ma być luźny.
-
520 E39 / wymiana halogenów przeciwmgielnych
Ori świeci dużo lepiej, jak ci się spali mijania, to możesz posiłkować się halogenami, i coś na drodze widać, a zamienniki są strasznie liche, i naprawdę kiepsko świecą. Ja mam takie za ponad 150pln, i jest tragedia, jakby mi ktoś świeczki do lamp zamontował. Jak masz nie zniszczony odbłyśnik, to wymieniaj szkło ;) Bo jak wymienisz jeden halogen, to będzie różnica w świetle, pomiędzy zamiennikiem a ori.
-
e39 520D niektóre funcje na liczniku nie działają
Nie lej wody, wisko jest sprzęgłem mechanicznym, tam żadnych kostek nie ma...
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
Ja miałem taki najtańszy z elektronicznego za 40pln. Możliwe że w tym co masz, upaliło bocznik do amperomierza, bo takie najtańsze zazwyczaj nie mają zabezpieczenia, i te 10A to może zmierzyć, ale pomiar jest ok 10 sekund, nie dłużej.
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
Pewnie jednak one będą od poduszek silnika, bo po real oem TDS ma podciśnieniowe poduszki silnika.
-
525tds Co to za wężyk, gdzie powinien być podłączony ??
Na pierwszym zdjęciu widać że egr jest podłączony. Wygląda to na sterowanie turbo, ale gdybyś miał to odpięte, to czuł byś spadki mocy.
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
Mogło upalić. Ja o robiłem troszkę inaczej :) Musisz stabilnie zamocować jedną łapke miernika do masy, a drugą do akumulatora, ale przed rozpięciem klem. Potem zamykasz wszystko, i wygaszasz, dopiero jak częściowo spadnie pobór prądu, możesz rozpiąć klemy, a prąd popłynie ładnie przez miernik, i nie będzie jakoś strasznie duży.
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
To powinno działać, chyba że zabezpieczenie bocznika amperomierza padło :?
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
A pokrętło na mierniku ustawiasz na co?
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
To akurat nie ma znaczenia ;)
-
530dAT zgrzyty i tarcie przy skręcie w prawo, łożysko?
Tak, to automat.
-
Nawiew świruje nie da sie ustawic temperatury e39
Zasyfiony czujnik w panelu klimatronika / w kanałach powietrznych, albo uszkodzony czujnik temp zewnętrznej mogą robić takie same jaja.
-
530dAT zgrzyty i tarcie przy skręcie w prawo, łożysko?
Dźwięk rośnie z prędkością, dlatego myślę nad tym łożyskiem :?
-
Nowe akku pada po godzinie 530d m57
Najlepiej, to po zgaszeniu auta wyciąg bezpieczniki od dmuchawy, i zobacz co wtedy będzie się działo, mam dziwne przeczucie że jeżyk wariuje jak właściciela nie ma :mrgreen:
-
e39 520d / Czujnik temp. zewn.
Wiesz co, odpuść sobie serwis w świlczy.... Miał przyjemność pracować tam jakiś czas, sam bym im auta nie oddał :roll: Co prawda, był tam jeden gość który ogarniał, ale czy na niego trafisz to nie wiem. Jak już chcesz dobrego speca od BMW to jedź do Mateusza Wlazło, to jest w sumie niedaleko od świlczy miejscowość Mrowla, wiem że on nawet po ASO poprawiał samochody jak coś spaprali.
-
E39 M54B30 Kierunkowskaz działa cały czas
Nie ma sprawy, w razie czego odezwij się, postaram się pomóc ;)
-
530dAT zgrzyty i tarcie przy skręcie w prawo, łożysko?
Jest górny stan, nowa pompa i przekładnia po regeneracji, wiec z tamtej strony wszystko powinno być w porządku ;)